Pokolenie

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1303
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pokolenie

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
02 lut 2024, 12:21
Bobo pisze:
30 sty 2024, 14:46
Dla wielkiej rzeszy wiernych sług Jehowy żyjących w „dniach ostatnich” zbawienie będzie oznaczać ocalenie z wielkiego ucisku.
(Książka Prowadzenie Rozmów Na Podstawie Pism, s. 406).
Co ten ucisk będzie oznaczał? Czy on się już nie zaczął za sprawą Rosji?
Wielki ucisk zacznie się, kiedy w sposób ostentacyjny upadnie ogólnoświatowa religia fałszywa, kłamliwie mówiąca o Prawdziwym Bogu:

"Anioł powiedział do mnie: 'Wody, które widziałeś i nad którymi siedzi prostytutka, oznaczają ludy, rzesze, narody i języki. A 10 rogów, które widziałeś, oraz bestia znienawidzą prostytutkę, ograbią ją, rozbiorą do naga, zjedzą jej ciało i doszczętnie ją spalą. Bo Bóg podsunął im myśl, żeby wykonali Jego zamiar, żeby wykonali swój wspólny zamiar, przekazując władzę królewską bestii na pewien czas, dopóki nie spełnią się słowa Boga. Kobieta, którą widziałeś, oznacza wielką metropolię panującą nad ziemskimi królami'" (Obj 17:15-18)

To Bóg podsunie myśl "królom" ziemi żeby ją zniszczyli. Religia nazwana "prostytutką" już dawno zdradziła Prawdziwego Boga i rządzi "królami" ziemi, wymuszając na nich swoje decyzje. Choć teraz wydaje się to dość nierealistyczne, to pamiętajmy, że będzie to wyrok Boży i wtedy ... wtedy otworzą się oczy wielu i powiedzą: "a jednak mieli rację"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”