Izrael w czasach końca

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Henryk
Posty: 11771
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
12 maja 2024, 13:37
Nike, proroctwo z Ezechiela spełniło się na literalnym Izraelu, gdy wrócili z niewoli babilońskiej do ojczyzny.
Zaklinasz rzeczywistość.
Ez 36:26-27 UBG "I dam wam nowe serce, i włożę nowego ducha do waszego wnętrza. Wyjmę serce kamienne z waszego ciała, a dam wam serce mięsiste. (27) Włożę mego Ducha do waszego wnętrza i sprawię, że będziecie chodzić według moich ustaw i będziecie przestrzegać moich sądów, i wykonywać je."
Jeśli chodzi o analogię, to w czasie końca spełniło się na duchowym Izraelu.
Znaczy na Świadkach Jehowy? :aaa: :xhehe:
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16839
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Bobo »

Nike pisze:Kiedy w czasie końca i w jaki sposób kiedy wrócili z Babilonii? Napisz szerzej.
Na początku XX wieku, kiedy grupka Badaczy (poźniejszych ŚJ) zaczęła oczyszczać się z pogańskich naleciałości (nauki o Trójcy, o piekle, o nieśmiertelnej duszy, krzyżu itp.). Od tamtego czasu nic nie było wstanie powstrzymać działalności ŚJ od głoszenia. Ani Hitler czy Stalin nie dali rady. To takie podobieństwo.
Jak zaznaczyłem, literalnie proroctwo spełniło się wtedy, gdy Izrael wrócił z Babilonu.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16839
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Bobo »

Henryk pisze:Zaklinasz rzeczywistość.
Ez 36:26-27 UBG "I dam wam nowe serce, i włożę nowego ducha do waszego wnętrza. Wyjmę serce kamienne z waszego ciała, a dam wam serce mięsiste. (27) Włożę mego Ducha do waszego wnętrza i sprawię, że będziecie chodzić według moich ustaw i będziecie przestrzegać moich sądów, i wykonywać je."
Myślę, że zaklinaniem rzeczywistości jest to, że patrząc na kondycję duchową Izraela w zestawieniu z Ezechiela to prawdziwe zaklinanie rzeczywistości. Ani to Eden, ani zamieszkane domy, ani ich nawrócenie nie nastąpiło, a narody wcale nie poznały, że to dla Izraela zrobił Jehowa.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11771
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
12 maja 2024, 19:05
Myślę, że zaklinaniem rzeczywistości jest to, że patrząc na kondycję duchową Izraela w zestawieniu z Ezechiela to prawdziwe zaklinanie rzeczywistości. Ani to Eden, ani zamieszkane domy, ani ich nawrócenie nie nastąpiło, a narody wcale nie poznały, że to dla Izraela zrobił Jehowa.
Nie od razu Rzym zbudowano...
Co do dzisiejszej "kondycji duchowej" to oczywiście racja.
Uschnięte "Drzewo oliwne" ożyło na nowo. Na razie posiada tylko liście. Owoce- te "późniejsze, jesienne figi" dopiero pojawią się.
Ez 37:6,9-14 BT5 "Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha, byście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan. (9) I powiedział On do mnie: Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i tchnij na tych pobitych, aby ożyli. (10) Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach - wojsko bardzo, bardzo wielkie. (11) I rzekł do mnie: Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: Wyschły kości nasze, znikła nadzieja nasza, już po nas. (12) Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, (13) i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. (14) Udzielę wam mego ducha, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam - wyrocznia Pana Boga."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Domin123
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2021, 12:06

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Domin123 »

Chciałem przypomnieć że prorok Jeremiasz w imieniu Boga wydał wyrok zniszczenia Judy za składanie ofiar z dzieci w dolinie Ben Hinnon czyli w Gehennie tak sobie radzili po upadku Izraela. Juda była prawdopodobnie biedną zbuntowaną prowincją Izraela,danina assyryjska dla Judy wynosiła 100 talentów srebra dla Izraela 1000 ot cała prawda. Poza tym niektórzy badacze Biblii dowodzą że słowa z Jeremiasza 8;8 dotyczą właśnie prawa mojżeszowego czyli deuteronomium, Jeremiasz pomija je w swych mowach. Jakuba 1;1 koresponduje z naukami Mesjasza,liczba ich jak piasek morski ,ostatek wejdzie do królestwa Bożego.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16839
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Bobo »

Henryku, NIC nie wskazuje na jakieś nawrócenie Izraela.
Kilka przykładów: Izrael odrodził się jako państwo nie z powodu skruchy (gdyż musieliby żałować, że zabili Jezusa a tego absolutnie nie okazują, wręcz odwrotnie), nie ma widoków na odbudowę świątyni, nie ma linii kapłańskiej, która miałaby tam składać ofiary, odrodzony naród 'nie miał się uczyć sztuki wojennej', natomiast Izrael zbroi się po zęby, odrodzony naród miał chodzić w 'imieniu Jehowy', jak to możliwe, skoro Żydzi unikają tego imienia? Nawet raz w roku, jak kiedyś, arcykapłan w świątyni, nie wzywają.
Natomiast te szczegóły spełniły się na duchowym Izraelu.
Oszołomstwu mówię NIE!

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: nike »

Bobo pisze: Henryku, NIC nie wskazuje na jakieś nawrócenie Izraela.
Kilka przykładów: Izrael odrodził się jako państwo nie z powodu skruchy (gdyż musieliby żałować, że zabili Jezusa a tego absolutnie nie okazują, wręcz odwrotnie),
A gdzie w Biblii jest napisane, że w W.Ewangelii Żydzi będą żałować, że zabili Jezusa?
Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.BW Zach 12:10
Kiedy ma być wylany Duch z Zach. 12:10 w Wieku Ewangelii czy w Tysiącleciu? Raczej TYSIĄCLECIU, a wiec płacz nastąpi w Tysiącleciu. A skoro będą płakać, to znaczy, że będą żałować i przepraszać. A Bóg patrzy na serca.
Bobo pisze:
nie ma widoków na odbudowę świątyni, nie ma linii kapłańskiej, która miałaby tam składać ofiary,
A gdzie pisze, że będzie świątynia odbudowana ta literalna?
O jakich ofiarach mówisz? Przecież Jezus wypełnił Zakon, nie czytałam, że w Tysiącleciu będzie zabijanie zwierząt na ofiary.
Bobo pisze: odrodzony naród 'nie miał się uczyć sztuki wojennej', natomiast Izrael zbroi się po zęby, odrodzony naród miał chodzić w 'imieniu Jehowy', jak to możliwe, skoro Żydzi unikają tego imienia? Nawet raz w roku, jak kiedyś, arcykapłan w świątyni, nie wzywają.
Natomiast te szczegóły spełniły się na duchowym Izraelu.
Tak nie będą szkolić się więcej do wojny-------ale w Tysiącleciu kiedy szatan zostanie związany, teraz muszą się bronić, to nie Żydzi zaatakowali Hamas.
Żydzi sporadycznie używają imię JHWH nie szastają nim na prawo i lewo, mnie też nie podoba się świętym imieniem szastać, aż nie miło się słucha, kiedy dzieci Świadków i ich rodzice co drugie słowo wykrzykują JEHOWA uważam to za lekceważenie świętego imienia BOGA NAJWYŻSZEGO.
Na swoich ojców też nie mówimy po imieniu.
O jakich szczegółach mówisz i kiedy się wypełniły na duchowym Izraelu???

Domin123
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2021, 12:06

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Domin123 »

Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym.BW

Jer 31:31 i będą jednym ciałem pod zarządem Mesjasza który będzie pasterzem Dawida,nie będzie już Judy tylko Izrael

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16839
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Bobo »

Nike pisze:A gdzie w Biblii jest napisane, że w W.Ewangelii Żydzi będą żałować, że zabili Jezusa?
Nike, wersety z Ezechiela stosujesz do czasu przed Tysiącleciem, skoro nawiązujesz do odrodzenia Izraela jako państwa.
Kontekst w. 24 wskazuje, że to zebranie Izraela będzie wynikiem żalu i skruchy:
Wtedy przypomnicie sobie swoje złe postępki, złe czyny i poczujecie do siebie wstręt z powodu swoich win, z powodu swoich obrzydliwych praktyk.
(w.31)
Dziwne byłoby, gdyby Bóg zebrał Izraela a skruchy nie dostrzegał.
Kiedy ma być wylany Duch z Zach. 12:10 w Wieku Ewangelii czy w Tysiącleciu? Raczej TYSIĄCLECIU, a wiec płacz nastąpi w Tysiącleciu. A skoro będą płakać, to znaczy, że będą żałować i przepraszać.
Proroctwo to głównie spełniło się na Jezusie gdy umierał. Jan, opisując egzekucję Jezusa powołał się na Zach 12:10:
A wszystko to się stało, żeby się spełniły słowa z Pism: „Żadna jego kość nie zostanie złamana”  oraz inny fragment Pism, który brzmi: „Będą patrzeć na tego, którego przebili”. (Jana 19:36,37)
Wylanie ducha, o czym również wspomina ten werset pierwotnie sprawdziło się w dniu Pięćdziesiątnicy i dalej na pierwszych uczniach Jezusa w I wieku.
Podobnie Piotr powołał się na Joela 2, gdzie mowa o wylaniu ducha, co pozwala ustalić czy to drugie spełnienie miało nastąpić w Tysiącleciu czy PRZED.
W dniach ostatnich”, mówi Bóg, „wyleję swojego ducha na najróżniejszych ludzi. I wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować, młodzi wśród was będą oglądać wizje, a ludzie starsi będą mieć sny
(Dzieje 2:17).
Piotr mówi, że w dniach ostatnich duch ma być wylany, Ty twierdzisz, że w Tysiącleciu, to ile razy będzie wylewany?
A gdzie pisze, że będzie świątynia odbudowana ta literalna?
O jakich ofiarach mówisz? Przecież Jezus wypełnił Zakon, nie czytałam, że w Tysiącleciu będzie zabijanie zwierząt na ofiary.
Skoro uważasz, że Izrael ma być odrodzony to na czym by to miało polegać? Odrodzenie jako państwo? Nie czyste wielbienie Boga? To się nie odrodziło. Nic nie pisałem, że w Tysiącleciu miałyby być składane jakieś ofiary.
A dzisiaj? Jakie prawo powinno obowiązywać Żydów? No bo Zakon przestał obowiązywać, prawa Jezusa nie zaakceptowali. więc... które przykazania?
Tak nie będą szkolić się więcej do wojny-------ale w Tysiącleciu kiedy szatan zostanie związany, teraz muszą się bronić, to nie Żydzi zaatakowali Hamas.
Dziwne, chrześcijanie w dniach ostatnich nie mieli się szkolić do wojny (czyt. Micheasza 4 i Izajasza 2), ale Izrael może :-D Brawo! I tak z krwią na rękach przejdą sobie do Tysiąclecia :-D Bo ich zaatakowali! :-D Jeszcze raz 'brawo' za takie wnioski :-D
Żydzi sporadycznie używają imię JHWH nie szastają nim na prawo i lewo
Nie wiem. Myślę, że w ogóle nie używają. Stosują tytuły zastępcze typu PAN, ELOHIM, WIEKUISTY, IMIĘ itp. Przez gardło im nie przechodzi.
mnie też nie podoba się świętym imieniem szastać, aż nie miło się słucha, kiedy dzieci Świadków i ich rodzice co drugie słowo wykrzykują JEHOWA uważam to za lekceważenie świętego imienia BOGA NAJWYŻSZEGO.
Obracam się w środowisku ŚJ od dziesiątków lat. Moje spostrzeżenia są całkiem odwrotne do Twoich. Nikt nie wykrzykuje. Tak na ogół mówią ci, którym w ogóle Imię Boga stoi kością w gardle.
Na swoich ojców też nie mówimy po imieniu.
A można mieć imię ojca jako część składowa mojego osobistego imienia? Będzie to szastanie Imieniem Bożym, gdy wymawiam imię Jezus, co się tłumaczy 'Jehowa jest zbawieniem'? ;-) Oj Nike... jak zwykle, uprzedzenia zaślepiają cię.
Czy zwrot: Ojcze Jehowo, czy Boże Jehowo, Panie Jehowo, Wszechwładny Jehowo... to szastanie? Dawid w Psalmach nawet bez tytułu, zwraca się do Boga per Jehowo (czyt Ps 3). No to problem. Pewnie Abrahama też być skorygowała, bo tak zwracał się do Boga:
Abram odpowiedział: „Wszechwładny Panie, Jehowo (Rodz 15:2).
Mojżesz:
„Błagałem wtedy Jehowę: 24 ‚Wszechwładny Panie, Jehowo, zacząłeś pokazywać swemu słudze swoją wielkość i silne ramię
(Powt Prawa 3:23,24)
Jozue:
Jozue rzekł: „Ach, Wszechwładny Panie, Jehowo (Joz 7:7)
I wielu pisarzy 'waliło Bogu na Ty', często bez dodatku Wszechwładny, Panie czy Boże :-D
Czemu ich postawą nie jesteś zgorszona?
Może naśladujesz uprzedzonych do Imienia Jehowy Żydów, którzy to mieli być odrodzeni właśnie ze względu na Imię Boga. Znowu Ezechiela 36:21:
Okażę więc troskę o swoje święte imię, bo dom Izraela zbezcześcił je wśród narodów, do których przybył”.

Co Bóg wytyka Izraelowi? Zbezczeszczenie Jego Imienia. Czujesz bluesa? Odrodzony Izrael zbezcześcił Imię Boże, gdy był rozproszony wśród narodów! Po utworzeniu państwa Izrael NIC a NIC się nie zmieniło. Żadnego zająknięcia się ze strony Izraela w kwestii Imienia Boga.
O jakich szczegółach mówisz i kiedy się wypełniły na duchowym Izraelu???
Duchowy Izrael to nazwa chrześcijan zrodzonych z ducha bez względu na to pochodzą z Izraela czy z narodów. Wyszli z Babilonu, czyli odrzucili babilońskie (pogańskie) wierzenia i praktyki. Stanowią, jako chrześcijanie, międzynarodową społeczność (naród), która nie jest ograniczana granicami państwowymi. Nie uczą się sztuki wojowania i chodzą w Imieniu Jehowy, nie patrząc na to, że koli to kogoś w oczy.
Czas literalnego Izraela się skończył w 36 roku ne, gdy Bóg zaczął powoływać do zboru ludzi z narodów. Owszem, żydzi też mogli dalej wejść do zboru, ale już nie jako uprzywilejowani. O zborze chrześcijańskim Paweł napisał, że to Izrael:
Bo ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie. Liczy się tylko nowe stworzenie. 16 Wszyscy, którzy postępują zgodnie z tą zasadą — członkowie Izraela Bożego — niech zaznają pokoju i miłosierdzia.
(Gal 6:15,16)
. Bo nie wszyscy, którzy pochodzą od Izraela, rzeczywiście są Izraelem
(Rzym 9:6).

ŚJ są przekonani na podstawie Biblii, że proroctwa o odrodzeniu prawdziwego wielbienia Boga w dniach ostatnich nie dotyczą literalnego Izraela ale duchowego, gdzie cielesne pochodzenie od Abrahama przestało już mieć znaczenie. Tamten cel został już osiągnięty.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11771
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
14 maja 2024, 12:46
Dziwne byłoby, gdyby Bóg zebrał Izraela a skruchy nie dostrzegał.
A kto już prawie 80 lat temu osiedlił się na zachodnim brzegu morza śródziemnego? :xhehe:

Łk 16:31 WSP "Jeśli nie są posłuszni Mojżeszowi i prorokom - stwierdził Abraham - to nie dadzą się przekonać, nawet gdyby zmartwychwstał ktoś z umarłych."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16839
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Bobo »

To osiedlenie nie miało nic wspólnego z ingerencją Jehowy. Izrael nie okazał skruchy, by Bóg pozwolił mu się odrodzić.
Odrodzenie, oczywiście, to nie powstanie państwa ale odrodzenie czystego wielbienia Boga.
Izrael z żadnej strony nie spełnia tego warunku. Ani nie okazuje skruchy, wojuje, nie uznał Jezusa, nie używa Imienia Boga i jest uwikłany w politykę po uszy zawierając układy z innymi państwami, co w starożytności przez Boga nie było pochwalane.
Wciąż popełniają ten sam błąd, dla którego zostali rozproszeni.
Oszołomstwu mówię NIE!

Henryk
Posty: 11771
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
14 maja 2024, 23:56
To osiedlenie nie miało nic wspólnego z ingerencją Jehowy. Izrael nie okazał skruchy, by Bóg pozwolił mu się odrodzić.
Odrodzenie, oczywiście, to nie powstanie państwa ale odrodzenie czystego wielbienia Boga.
Po całych dwóch Bożych dniach (2000 lat) pojawia się na nowo naród, który zachował tożsamość, pomimo tylu prześladowań gdziekolwiek przebywał, pomimo holokaustu.
A Bobo powie sobie "to przypadek". Taki sam przypadek jak powstanie życia- jak uważają niektórzy. :-D
Nie może być przypadkiem wypełnienie się zapowiedzianego kiedyś czasu karania.
Iz 40:1-2 SNPD "Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud, mówi wasz Bóg! (2) Mówcie do serca Jerozolimy i wołajcie do niej, że dopełniła się jej niewola, że zapłata za winę przyjęta, bo odebrała z ręki JHWH dwukrotność za wszystkie swoje grzechy."
Ile lat byli pod łaską u Boga, to podwójną ilość lat byli karani.
A nawet Bobo nie przyzna, że w czasie łaski "czysto wielbili Boga". ;-)
Nieładnie stawiać Bogu warunki... których sam nie ustalał.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Nieziem
Posty: 922
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Nieziem »

Henryk pisze:
15 maja 2024, 7:53
Po całych dwóch Bożych dniach (2000 lat) pojawia się na nowo naród, który zachował tożsamość, pomimo tylu prześladowań gdziekolwiek przebywał, pomimo holokaustu.
A po kolejnych kilkudziesięciu latach robi w Palestynie rzeź, której nie powstydziłby się Mojżesz z Jozue (tamci zabijali i grabili w drodze do ziemi obiecanej). Tak, to ta sama tożsamość zabójców. Oczywiście, mowa tu jest o narodzie, ale każdy człowiek może zdecydować, że odtąd podąża za Pomazańcem Jezusem, i będzie zbawiony, pomimo wywodzenia się z tego narodu, który doprowadził do śmieci Syna Bożego.
Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.
J8,42-47
Ja rozumiem, że są tacy, którzy widzą Pana Jezusa jako kontynuację narodu Izraelskiego. Ja tu tylko sugeruję, że ta powszechnie przyjętą interpretacja może być błędna, a uwielbienie obecnego Izraela jest zwodnicze, jak oddawanie czci Bogu, którego oni czcili i czczą, a o którym Pomazaniec powiedział powyżej cytowane słowa.

Henryk
Posty: 11771
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Henryk »

Nieziem pisze:
15 maja 2024, 16:16
Tak, to ta sama tożsamość zabójców.
Masz na myśli oczywiście Hamas i tych co zamordowali ponad 1200 spokojnych niewinnych ludzi, uprowadzili ponad 250?
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16839
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Izrael w czasach końca

Post autor: Bobo »

Nieziem pisze:Ja tu tylko sugeruję, że ta powszechnie przyjętą interpretacja może być błędna, a uwielbienie obecnego Izraela jest zwodnicze, jak oddawanie czci Bogu, którego oni czcili i czczą, a o którym Pomazaniec powiedział powyżej cytowane słowa.
Ja też sugeruję, że twoja interpretacja Jana 8:44 jest błędna. Nawet wiem to na pewno. Było to już wałkowane, ale nic nie przyjmujesz.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”