W Niebie czy na ziemi ?

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
karol210
Posty: 904
Rejestracja: 05 lut 2016, 8:53

Post autor: karol210 »

Ogolnie nie moge sie doczekac gdy bede przemieniony cialem duchowo cielesnym jak Chrystus ale nie wiem czy bedzie mi to dane.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Proponuję z Biblią w ręku przestudiować wersety w moim wpisie :

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... 308#424308

____________________________________

http://Biblia-odchwaszczona.webnode.com

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Wiedźmin123 »

Interesuje mnie taka rzecz czy na Nowej Ziemi będzie mi ciepło bo ja nie lubię gdy jest mi zimno, czy Bóg zapewni mi komfortowe warunki życia na Nowej Ziemi ?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Bobo »

Najprawdopodobniej nie będzie Tobie tam ani ani zimno ani ciepło. Wynika to z tego, że pewnie takich dupków tam nie potrzeba.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
21 maja 2022, 14:32
Najprawdopodobniej nie będzie Tobie tam ani ani zimno ani ciepło. Wynika to z tego, że pewnie takich dupków tam nie potrzeba.
Oj nieładnie.
Nawet bardzo brzydko.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Wiedźmin123
Posty: 447
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Wiedźmin123 »

I po co od razu te obelgi, zadałem pytanie na temat który mnie akurat zaintrygował ostatnio.

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Wiedźmin123 pisze:
21 maja 2022, 12:56
Interesuje mnie taka rzecz czy na Nowej Ziemi będzie mi ciepło bo ja nie lubię gdy jest mi zimno, czy Bóg zapewni mi komfortowe warunki życia na Nowej Ziemi ?
Na pewno nikomu nie będzie zimno ...

"A mój Bóg odpowiednio do miary swojego wielkiego bogactwa przez Chrystusa Jezusa  w pełni zaspokoi każdą waszą potrzebę" (Fil 4:19)

... każdą, to każdą! Skoro Jezus obiecał raj łotrowi który się ukorzył, to czego może oczekiwać "prawy"?

"(...) a prawi będą żyć wiecznie" (Mat 25:46)
"A Jezus rzekł do niego: „Zapewniam cię dzisiaj, że będziesz ze mną w raju" (Łuk 23:43_)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
22 gru 2023, 17:15
Skoro Jezus obiecał raj łotrowi który się ukorzył, to czego może oczekiwać "prawy"?

"(...) a prawi będą żyć wiecznie" (Mat 25:46)
"A Jezus rzekł do niego: „Zapewniam cię dzisiaj, że będziesz ze mną w raju" (Łuk 23:43_)
Jezus w ten sposób otworzył drzwi wielu przestępcom do wielu zbrodni i to mam Mu za złe.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
22 gru 2023, 19:23
DonCicio pisze:
22 gru 2023, 17:15
Skoro Jezus obiecał raj łotrowi który się ukorzył, to czego może oczekiwać "prawy"?

"(...) a prawi będą żyć wiecznie" (Mat 25:46)
"A Jezus rzekł do niego: „Zapewniam cię dzisiaj, że będziesz ze mną w raju" (Łuk 23:43_)
Jezus w ten sposób otworzył drzwi wielu przestępcom do wielu zbrodni i to mam Mu za złe.
... "i to mam Mu za złe". Ktoś tu chce wykazać błąd samego Boga? On nie dopatrzył się "zła" u swego Syna i przyjął Jego ofiarę: "Tego, który był bez grzechu, uczynił On dla nas ofiarą za grzech, żebyśmy dzięki niemu stali się w oczach Bożych prawi" (2 Kor 5:21)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

Mogę mieć coś za złe Małżonkowi, «Chodź,
ukażę ci Oblubienicę,
Małżonkę Baranka».
I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą,
i ukazał mi Miasto Święte -
Jeruzalem,
zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. Objawienie 21,9-11
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
23 gru 2023, 14:00
Mogę mieć coś za złe Małżonkowi
Czy można mieć coś za złe "Małżonkowi" ... Jezusowi? Ponadto, z biblijnego punktu widzenia, On jeszcze nie jest "małżonkiem", jest na razie "oblubieńcem" i czeka na swe zaślubiny. Musi się jednak wpierw coś wydarzyć. Opisano to w 19 rozdziale Księgi Objawienia. Wesele "baranka" poprzedzi ostateczne rozstrzygnięcie (Obj 19:19) ... Armagedon
(Obj 16:16).
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

Jezus był za dobry i to mam Mu za złe, ale to nie znaczy, że Jezus jest zły, jest dobry, chociaż spotkałam się z opinią, że mam czyściejszą duszę niż sam Jezus. Nie wszystko z Apokalipsy wydarzy się za dnia, niektóre rzeczy z Objawienia wydarzą się we śnie. Po tym jak Światło z Nieba wnikło w moje ciało moja mama miała sen, że moim mężem był jakiś Król, a mój ówczesny chłopak miał sen o ślubie, na który nie został zaproszony, a w Biblii pisze, że tylko Błogosławieni są zaproszenie na ucztę weselną Baranka Ap 19,9: http://bibliepolskie.pl/zzteksty_wer.ph ... se=9&tlid=
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
25 gru 2023, 18:57
Jezus był za dobry i to mam Mu za złe, ale to nie znaczy, że Jezus jest zły, jest dobry, chociaż spotkałam się z opinią, że mam czyściejszą duszę niż sam Jezus.
Masz za złe Jezusowi, że był za dobry i teraz masz wątpliwości, czy to Ty masz "czyściejszą duszę" czy On? Zaskakujesz mnie!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6155
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
26 gru 2023, 8:41
Masz za złe Jezusowi, że był za dobry i teraz masz wątpliwości, czy to Ty masz "czyściejszą duszę" czy On? Zaskakujesz mnie!
Od 25 roku życia mam Jego duszę, jest Światło we mnie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
26 gru 2023, 12:05
DonCicio pisze:
26 gru 2023, 8:41
Masz za złe Jezusowi, że był za dobry i teraz masz wątpliwości, czy to Ty masz "czyściejszą duszę" czy On? Zaskakujesz mnie!
Od 25 roku życia mam Jego duszę, jest Światło we mnie.
Ale przecież Jezus złożył swoją "duszę" w ofierze ...

"Tak jak Syn Człowieczy nie przyszedł po to, by mu usługiwano, lecz by usługiwać i dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu" (Mat 20:28 PNŚ, Mat 20:28 Biblia Gdańska, Mat 20:28 Jakuba Wujka)

... jakim cudem zatem "masz Jego duszę"?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”