W Niebie czy na ziemi ?

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

Jezus zmartwychwstał i żyje we mnie, nie wierzysz, że Jezus żyje?

"I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił;
a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników,
i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego,
obleczonego [w szatę] do stóp
i przepasanego na piersiach złotym pasem.
Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg,
a oczy Jego jak płomień ognia.
Stopy Jego podobne do drogocennego metalu,
jak gdyby w piecu rozżarzonego,
a głos Jego jak głos wielu wód.
W prawej swej ręce miał siedem gwiazd
i z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry.
A Jego wygląd - jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy.
Kiedym Go ujrzał,
do stóp Jego upadłem jak martwy,
a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc:
«Przestań się lękać!
Jam jest Pierwszy i Ostatni i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków

i mam klucze śmierci i Otchłani". Objawienie 1.12-18
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
26 gru 2023, 18:41
Jezus zmartwychwstał i żyje we mnie, nie wierzysz, że Jezus żyje?
Wierzę, że Jezus zmartwychwstał i że żyje (Heb 13:20). Nie wierzę, że żyje w Tobie!. Nie wierzę, że żyje w kimkolwiek, bo jak osoba może żyć w innej osobie? Jak doskonałość może żyć w niedoskonałości? (1 Kor 15:40).

Wierzę natomiast, że można żyć według Jego nauk i wtedy Jezus jest blisko człowieka, bardzo blisko, jak blisko jest "owca" od swojego "Pasterza" (Jan 10:14).

Dziś miliony ludzi są jak "owce" bez "pasterza" (Mar 6:34), ale "dobry Pasterz" zadbał o to, żeby do Jego "owczarni" przyłączały się zagubione "owce" (Łuk 15:4,5). W tym celu powołał swoich uczniów, wiernych naśladowców idących Jego śladami (1 Pio 2:21), którym powierzył bardzo odpowiedzialne zadanie pozyskiwania uczniów i nauczanie ich Jego drogi życiowej (Mat 28:19,20) prowadzącej wprost do Jego Ojca (Ez 34:23, Ez 37:24).

W to wierzę, a nie w uzurpatorskie uniesienia, że ma się "duszę Jezusa" który "w nim mieszka"!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

Nie zamierzam więcej z Tobą rozmawiać.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
27 gru 2023, 6:46
Nie zamierzam więcej z Tobą rozmawiać.
Dlaczego nie chcesz ze mną rozmawiać? Broń swoich przekonań jeśli można je obronić. Chyba, że nie można ... . Widzisz Queza, spojrzenie na sprawę oczami biblijnej Prawdy, popartej wersetami, powinno człowieka skłonić do analizy swojego stanowiska, a nie obrażania się. Kiedyś taki błąd popełnili uczniowie Jezusa, którym nie spodobały się Jego słowa:

"Na jego słowa wielu uczniów rzekło: 'To, co mówi, jest szokujące. Nie da się tego słuchać!'Ale Jezus, świadomy, że jego uczniowie są oburzeni, odezwał się do nich: 'To was gorszy?'" (Jan 6:60,61)

... lepiej postąpić tak, jak zrobili pozostali uczniowie: "Jezus zapytał więc Dwunastu: 'Czy i wy chcecie odejść?'. Szymon Piotr odrzekł: 'Panie, do kogo odejdziemy? Ty nauczasz o życiu wiecznym. A my uwierzyliśmy i przekonaliśmy się, że ty jesteś Świętym Bożym'" (Jana 6:67-69)

Queza, Ty się nie obrażaj, a raczej zastanów nad tym czego się dowiadujesz i postąp tak, jak mieszkańcy Berei, którzy po sprawdzeniu w Pismach czy tak się rzeczy mają, zmieniali swoje poglądy (Dzie 17:10-12) i dostosowali życie do tego co usłyszeli.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
27 gru 2023, 6:37
Queza pisze:
26 gru 2023, 18:41
Jezus zmartwychwstał i żyje we mnie, nie wierzysz, że Jezus żyje?
Wierzę, że Jezus zmartwychwstał i że żyje (Heb 13:20). Nie wierzę, że żyje w Tobie!. Nie wierzę, że żyje w kimkolwiek, bo jak osoba może żyć w innej osobie? Jak doskonałość może żyć w niedoskonałości? (1 Kor 15:40).
Co to znaczy według Ciebie być doskonałym? Skąd wiesz, że taka się nie urodziłam i że Bóg miał mnie w opiece od początku.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
07 sty 2024, 12:22
Co to znaczy według Ciebie być doskonałym? Skąd wiesz, że taka się nie urodziłam i że Bóg miał mnie w opiece od początku.
Wszystko co pochodzi od Boga jest doskonałe, tzn. nic i nikt nie może się z tym równać i ma swoje granice doskonałości: "Zobaczyłem, że wszelka doskonałość ma swoje granice, ale Twoje przykazanie nie ma żadnych ograniczeń" (Ps 119:96)

W tym sensie, nawet Jezus przyznał, że On nie jest "dobry" i nikt nie jest "dobry" oprócz Jehowy Boga (Mar 10:18). Słowo "dobry", którym Jezus określił "dobroć", inaczej doskonałość swojego Ojca to grecki wyraz ἀγαθός - Agathós (heb. טוֹב ṭôwb). Zatem, wszystko co Bóg stworzył i uznał za "dobre", a nawet "bardzo dobre" było doskonałe z naszego ziemskiego punktu widzenia (Rodz 1:4, 1:10, 1:12):

"Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał ranek — dzień szósty" (Rodz 1:32)

Człowiek jako ziemskie dzieło Jehowy stracił doskonałość, kiedy jego ciało zostało skażone grzechem, z co w konsekwencji sprowadziło na niego śmierć (Rzym 5:12), Tak więc człowiek nie jest już istotą "dobrą" (Rodz 1:27, 31), doskonałą z Bożego punktu widzenia, ponieważ jego ciało uległo zrujnowaniu, skażeniu (gr. diaftheíro).
Queza pisze:
07 sty 2024, 12:22
Skąd wiesz, że taka się nie urodziłam i że Bóg miał mnie w opiece od początku.
"Jeżeli twierdzimy, że nie mamy grzechu, to oszukujemy samych siebie i nie ma w nas prawdy. Jeśli wyznajemy swoje grzechy, to Bóg nam je przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości, bo jest wierny i prawy. Jeżeli twierdzimy, że nie zgrzeszyliśmy, to czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego słowa" (1 Jan 1:8)

Od czasów Edenu nikt, oprócz Jezusa, nie urodził się bez grzechu, a jeżeli twierdzi że w jego przypadku jest inaczej, niech przeczyta powyższe wersety.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

Na wszystkie pytania DonCicio znasz odpowiedź? Jestem szczęśliwa bo jest ze mną Jezus. :-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
08 sty 2024, 10:23
Na wszystkie pytania DonCicio znasz odpowiedź?
Nie Queza, nie na wszystkie, ale nawet Jezus nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, bo nie jest Bogiem:

"O tym dniu i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec" (Mat 24:36)

Queza pisze:
08 sty 2024, 10:23
Jestem szczęśliwa bo jest ze mną Jezus. :-)
Ja też, choć nie twierdzę, że mieszka we mnie. Mieszka w niebie (Obj 12:10), skąd rozległ się głos. Pozdrawiam
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
09 sty 2024, 6:11
Mieszka w niebie (Obj 12:10), skąd rozległ się głos. Pozdrawiam
Mieszkał w niebie do 2006 roku, od tego roku jest na ziemi, już się wiele zdążyło wydarzyć od tamtej pory.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
10 sty 2024, 18:57
Mieszkał w niebie do 2006 roku, od tego roku jest na ziemi, już się wiele zdążyło wydarzyć od tamtej pory.
Co takiego się wydarzyło, co pozwala twierdzić, że od 2006 roku Jezus mieszka na ziemi?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
11 sty 2024, 6:25
Queza pisze:
10 sty 2024, 18:57
Mieszkał w niebie do 2006 roku, od tego roku jest na ziemi, już się wiele zdążyło wydarzyć od tamtej pory.
Co takiego się wydarzyło, co pozwala twierdzić, że od 2006 roku Jezus mieszka na ziemi?
Już się wiele wydarzyło w moim życiu i na świecie. Widzisz co się dzieje, przecież nie jesteś ślepy.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: DonCicio »

Queza pisze:
11 sty 2024, 8:31
DonCicio pisze:
11 sty 2024, 6:25
Queza pisze:
10 sty 2024, 18:57
Mieszkał w niebie do 2006 roku, od tego roku jest na ziemi, już się wiele zdążyło wydarzyć od tamtej pory.
Co takiego się wydarzyło, co pozwala twierdzić, że od 2006 roku Jezus mieszka na ziemi?
Już się wiele wydarzyło w moim życiu i na świecie. Widzisz co się dzieje, przecież nie jesteś ślepy.
Źle się dzieje od dawna. W tak zmasowanej postaci zło przyszło na świat od roku 1914. Pewnie znasz moje poglądy w tej sprawie i potrafię je biblijnie uzasadnić. Proszę Ciebie o uzasadnienie teorii, na podstawie Biblii, że Jezus jest obecny na ziemi od 2006 roku.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

DonCicio pisze:
11 sty 2024, 8:45
Źle się dzieje od dawna. W tak zmasowanej postaci zło przyszło na świat od roku 1914. Pewnie znasz moje poglądy w tej sprawie i potrafię je biblijnie uzasadnić. Proszę Ciebie o uzasadnienie teorii, na podstawie Biblii, że Jezus jest obecny na ziemi od 2006 roku.
Na podstawie Biblii nie da się, Jezus wrócił według piramidy ewolucyjnej Majów, w Podświecie Galaktycznym, w Dniu Piątym, który trwał od 24 listopada 2006 do 18 listopada 2007, wtedy miał nastąpić przejaw galaktyczny świadomości Chrystusa, tak około tego czasu powrócił z nieba na ziemię.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Bobo »

No to już wszystko wiesz, DonCicio...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: W Niebie czy na ziemi ?

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
11 sty 2024, 9:10
No to już wszystko wiesz, DonCicio...
Ja wiem, że Ty wiesz... Bobo. ;-)
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”