Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Angela102
Posty: 39
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny

Post autor: Angela102 »

Lukian pisze:w 20. rozdziale Ap mamy opis Tysiąclecia, jego granicami są dwa sądy;
4 I ujrzałem trony -
a na nich zasiedli [sędziowie],
i dano im władzę sądzenia -
i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego,
i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi
i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę.
Ożyli oni
i tysiąc lat królowali z Chrystusem.
5 A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie.
11 Potem ujrzałem wielki biały tron
i na nim Zasiadającego,
od którego oblicza uciekła ziemia i niebo,
a miejsca dla nich nie znaleziono.
12 I ujrzałem umarłych -
wielkich i małych -
stojących przed tronem,
a otwarto księgi.
I inną księgę otwarto,
która jest księgą życia.I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano,
natomiast w Mt rodział 25 mamy tylko jeden sąd
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
...
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
...
46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

kiedy ma miejsce sąd opisany u Mt na początku Milenium (Ap20,4) czy na końcu (Ap 20,11) :?:
xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxx

Moim zdaniem jest to skrót myślowy Chrystusa, mówi on tu i o Trybunale Chrystusa, czyli pierwszym zmartwychwstaniu, na które powstaną tylko ludzie zbawieni i odbiorą swoją koronę chwały (zapłatę) za swoją pracę dla Królestwa Bożego i o drugim zmartwychwstaniu po 1000 letnim Królestwie do którego powstaną ci, którzy idą na sąd i do ognia na wieczność.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

są tylko dwa zmartwychwstania i nie ma żadnych innych. Niektórzy stworzyli sobie doktrynę o trzech zmartwychwstaniach. Podobnie nie ma w Biblii trzech Jeruzalem - są tylko dwa : górne i dolne, ziemskie i niebiańskie.

nie ma też czegoś takiego jak życie ludzi w niebie. Dla ludzi jest tylko ziemia ! Mt. 5 : 5



______________________________

eksplorator

Post autor: eksplorator »

tropiciel pisze:nie ma też czegoś takiego jak życie ludzi w niebie. Dla ludzi jest tylko ziemia ! Mt. 5 : 5
Niech przemówi Biblia;

Obj 2;10 "Nie lękaj się tego, co właśnie masz wycierpieć. Oto Diabeł będzie wtrącać niektórych z was do więzienia, abyście zostali w pełni wypróbowani i doznawali ucisku przez dziesięć dni. Okaż się wierny aż do śmierci, a dam ci koronę życia"

[center]↓[/center]

Obj 3;31 "Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie" ... gdzie zasiadł Jezus? w 'Niebie'!

[center]↓[/center]

Obj 20;4 "I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat" ... gdzie były trony? Tam gdzie tron Jezusa - w niebie!

[center]↓[/center]

1Kor 15;50 "To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności"

[center]↓[/center]

1Kor 15;44 "Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe" ↑

[center]↓[/center]


1Kor 15;53 "Albowiem to, co podlega skażeniu, musi się przyoblec w nieskażoność, a to, co śmiertelne, musi się przyoblec w nieśmiertelność"

[center]↓[/center]

Obj 20;6 "Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat" ... skąd będą "królować"? Z 'Nieba'

[center]↓[/center]

Obj 14;1 "I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim [tylko] sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca" ... gdzie widziano 'Baranka' z 144 tysiącami wykupionych z ziemi? W niebie! Na górze 'Syjon'!

[center]↓[/center]

Obj 14;3 "I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi." ... skąd zostali wykupieni? Z ziemi! ... dokąd poszli? Do 'Nieba', gdyż stoją "przed tronem" Jehowy!

[center]↓[/center]

[center]"nie ma też czegoś takiego jak życie ludzi w niebie. Dla ludzi jest tylko ziemia" ... doprawdy?[/center]

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Obj 2;10 "Nie lękaj się tego, co właśnie masz wycierpieć. Oto Diabeł będzie wtrącać niektórych z was do więzienia, abyście zostali w pełni wypróbowani i doznawali ucisku przez dziesięć dni. Okaż się wierny aż do śmierci, a dam ci koronę życia"

korona życia nie oznacza życia w niebie


Obj 3;31 "Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie" ... gdzie zasiadł Jezus? w 'Niebie'!

NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
na tronie Jehowy zasiadł też np. Salomon, a wcale nie żył w niebie - 1 Kron. 28 : 23



Obj 20;4 "I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat" ... gdzie były trony? Tam gdzie tron Jezusa - w niebie!
NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
na na takiej samej zasadzie liczny tłum ( PNS - "ogromna rzesza") jest w niebie - Ap. 19 :1 NW



1Kor 15;50 "To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności"
NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
Rzym. 8: 8-9 ; Łuk 24 : 37 - 39; Kol: 2 :11




1Kor 15;44 "Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe"
NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
Łuk 24 : 37 - 39



1Kor 15;53 "Albowiem to, co podlega skażeniu, musi się przyoblec w nieskażoność, a to, co śmiertelne, musi się przyoblec w nieśmiertelność"
I nie ma niczego trzeciego ! Albo życie i nieśmiertelność dla sług Chrystusa albo śmierć. Cały kontekst 1 Koryntian 15 : 12 - 57 o tym świadczy.


Obj 20;6 "Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat" ... skąd będą "królować"? Z 'Nieba'

NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
są tylko dwa zmartwychwstania - jedno do życia, a drugie na sąd ( Jana 5 : 29 ) ! Trzeciego NIE MA ! A Nowe Jeruzalem zstąpi na ziemię ( Ap. 21 : 2 ) więc w niebie ludzie rządzić nie będą !


Obj 14;1 "I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim [tylko] sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca" ... gdzie widziano 'Baranka' z 144 tysiącami wykupionych z ziemi? W niebie! Na górze 'Syjon'!
Góra Syjon zawsze była i będzie NA ZIEMI, a nie w niebie !


Obj 14;3 "I śpiewają jak gdyby nową pieśń przed tronem i przed czterema żywymi stworzeniami, i starszymi; i nikt nie zdołał opanować tej pieśni oprócz stu czterdziestu czterech tysięcy kupionych z ziemi." ... skąd zostali wykupieni? Z ziemi! ... dokąd poszli? Do 'Nieba', gdyż stoją "przed tronem" Jehowy!
NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
W ten sposób rozumując można powiedzieć, że Abraham, Izaak i Jakub będą w niebie ( Mt. 8 : 11 ), również mężowie wiary będą w niebie ( Hebr. 11 : 4 - 16 ) i wielka rzesza będzie w niebie ( Ap. 19 : 1 ).
Dokąd zdążają mężowie wiary mówi Hebr. 11 : 16. Gdzie stoi wieka rzesza ( Ap. 19 : 1 ) ? stoi w niebie przed tronem Jehowy.



"nie ma też czegoś takiego jak życie ludzi w niebie. Dla ludzi jest tylko ziemia" ... doprawdy?
NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
Odpowiedział na to sam JEHOWAH - Psalm 115 : 16 oraz Jezus w Mat. 5 : 5. Ale niektórzy stawiają się wyżej od Jezusa i twierdzą, że część ludzi ma lepszą nadzieję, bo pójdzie do nieba. Sęk w tym, że Jezus miał powrócić, ale nie do nieba, lecz na ziemię - Mt. 24 : 30; 25 : 31-33; 26 : 29; Tymczasem nadzieja jest tylko jedna i ta sama dla wszystkich.



__________________________________

eksplorator

Post autor: eksplorator »

NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
na tronie Jehowy zasiadł też np. Salomon, a wcale nie żył w niebie - 1 Kron. 28 : 23
"Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie" Obj 3;21 ... ze mną, Jezusem Królem! Salomon też zasiadał w niebie z Jezusem? Wszyscy ziemscy królowie, którzy zostali namaszczeniu przez Jehowę, sprawowali władzę z Jego ramienia! Nie mąć faktów!
Cytat:
Obj 20;4 "I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat" ... gdzie były trony? Tam gdzie tron Jezusa - w niebie!

NIECH PRZEMÓWI BIBLIA !
na na takiej samej zasadzie liczny tłum ( PNS - "ogromna rzesza") jest w niebie - Ap. 19 :1 NW
Obj 19;1-3 "Potem usłyszałem jakby donośny głos ogromnej rzeszy w niebie. Powiedzieli: „Wysławiajcie Jah! Wybawienie i chwała, i moc należą do Boga naszego, ponieważ jego sądy są prawdziwe i prawe. Bo wykonał wyrok na wielkiej nierządnicy, która swą rozpustą kaziła ziemię, i pomścił na jej ręce krew swoich niewolników”. I zaraz rzekli powtórnie: „Wysławiajcie Jah! Adym z niej wznosi się na wieki wieków"
... myślisz, że to jedyna "wielka rzesza" chwalców Jehowy przed Jego tronem? Przed tronem będą ci wszyscy, którzy przeżyją armagedon, i kiedy Bóg "zstąpi" ze Syjonu (Obj 21;2,3,10). Czy ci z Księgi Daniela, to też 'ta' "wielka rzesza"? A jest mowa 'Dniu Sądu'!
Dan 7;10 Strumień ognia płynął, wychodząc sprzed niego. Tysiąc tysięcy mu usługiwało, a stało przed nim dziesięć tysięcy dziesiątek tysięcy. Zasiadł Sąd i otwarto księgi.
Zanim zaczniesz "strzelać na oślep", zobacz kto z "rzeszy ludzi" siedzi 'na tronie', a kto stoi 'przed tronem', bo chyba nie muszę tłumaczyć, że wszyscy którzy przeżyją 'Wielki Ucisk', zbiorą się wokół Jehowy Boga!
Obj 7;14 "Zaraz więc powiedziałem mu: „Panie mój, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „Są to ci, którzy wychodzą z wielkiego ucisku i wyprali swoje długie szaty, i wybielili je we krwi Baranka. Właśnie dlatego są przed tronem Boga i dniem i nocą pełnią dla niego świętą służbę w jego świątyni; a Zasiadający na tronie rozpostrze nad nimi swój namiot.
Z pozostałymi Twoimi argumentami jest dokładnie tak samo! Są naciągane jak cięciwa łuku, i szkoda mojego czasu żeby przedstawiać Tobie kontrargumenty, bo i tak będziesz "chwytał się brzytwy", byle tylko nie ucierpiało Twoje ego ... które Cię gubi! Masz mentalność Pawlakową ... "sąd, sądem, ale sprawiedliwość musi być po mojej stronie".

Bywaj zdrów ... miłego weekendu!

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Mam pytanie natury technicznej.Ktorzy ziemscy krolowie zostali namaszczeni przez Jehowe?

eksplorator

Post autor: eksplorator »

booris pisze:Mam pytanie natury technicznej.Ktorzy ziemscy krolowie zostali namaszczeni przez Jehowe?
Ogólnie, wszystkich królów Judy uznawano za pomazańców Jehowy
1Sam 12;3 "Oto jestem. Odpowiedzcie przeciwko mnie przed Jehową i przed jego pomazańcem (...)"

1Sam 26;11 "Jest dla mnie nie do pomyślenia, z punktu widzenia Jehowy, żebym miał podnieść rękę na pomazańca Jehowy [Saula]! Weź więc, proszę, włócznię, która jest przy jego głowie, oraz dzban na wodę i odejdźmy”.

1Sam 9;15,16 "A Jehowa w przeddzień przybycia Saula wyjawił Samuelowi, mówiąc: „Jutro o tym czasie przyślę do ciebie męża z ziemi Beniamina, a ty masz go namaścić na wodza nad moim ludem, Izraelem; i on wybawi mój lud z ręki Filistynów, gdyż widziałem uciśnienie mego ludu, jako że dotarł do mnie ich krzyk"

1Sam 10;1 "Potem Samuel wziął flakon z olejkiem i wylał mu na głowę, i pocałowawszy go, rzekł: „Czyż to nie dlatego, że Jehowa namaścił cię na wodza nad swoim dziedzictwem"

1Sam 13;16 "Toteż Samuel wziął róg z oliwą i namaścił go pośród jego braci. Iod tego dnia zaczął na Dawida oddziaływać duch Jehowy. Później Samuel wstał i poszedł do Ramy"

1Kron 29;23 "Izasiadł Salomon na tronie Jehowy jako król w miejsce Dawida, swego ojca, i powodziło mu się, a wszyscy Izraelici byli mu posłuszni. Wszyscy zaś książęta oraz mocarze, jak również wszyscy synowie króla Dawida"

1Król 19;16 "AJehu, wnuka Nimsziego, masz namaścić na króla Izraela, Elizeusza zaś, syna Szafata, z Abel-Mechola, masz namaścić na proroka na twoje miejsce"

2Król 11;12,21 "Wtedy wyprowadził syna królewskiego i włożył na niego diadem oraz Świadectwo; i tak uczynili go królem igo namaścili. I zaczęli klaskać w ręce i mówić: „Niech żyje król!” (21)Jehoasz miał siedem lat, gdy zaczął panować

2Król 23;30,31 "Toteż jego słudzy przewieźli go martwego na rydwanie z Megiddo i przywieźli do Jerozolimy, i pogrzebali go w jego grobie. Potem lud ziemi wziął Jehoachaza, syna Jozjasza, inamaściwszy go, uczynił go królem w miejsce jego ojca. Jehoachaz miał dwadzieścia trzy lata, gdy zaczął panować, a panował w Jerozolimie trzy miesiące. Jego matka miała na imię Chamutal i była córką Jeremiasza z Libny"
Przez Achaza, Ezechiasza i innych królach z pokolenia Judy, dynastia zasiadających na tronie Jehowy kończy się na Sedekiaszu, który po buncie przeciw babilońskiemu władcy Nebukadneccarowi zostaje odsunięty od władzy a Jerozolima doszczętnie zniszczona. Sedekiasz, uprowadzony do Babilonu, ‛umrze w pokoju’ zgodnie z proroctwem Jehowy (Jer 34:1-7).

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Czyli nie Jehowa,a z polecenia Jehowy.Zeby nie bylo,nie czepiam sie. :-D Pytalem tylko o sprecyzowanie.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

1Sam 12;3 "Oto jestem. Odpowiedzcie przeciwko mnie przed Jehową i przed jego pomazańcem (...)"

1Sam 26;11 "Jest dla mnie nie do pomyślenia, z punktu widzenia Jehowy, żebym miał podnieść rękę na pomazańca Jehowy [Saula]! Weź więc, proszę, włócznię, która jest przy jego głowie, oraz dzban na wodę i odejdźmy”.

1Sam 9;15,16 "A Jehowa w przeddzień przybycia Saula wyjawił Samuelowi, mówiąc: „Jutro o tym czasie przyślę do ciebie męża z ziemi Beniamina, a ty masz go namaścić na wodza nad moim ludem, Izraelem; i on wybawi mój lud z ręki Filistynów, gdyż widziałem uciśnienie mego ludu, jako że dotarł do mnie ich krzyk"

1Sam 10;1 "Potem Samuel wziął flakon z olejkiem i wylał mu na głowę, i pocałowawszy go, rzekł: „Czyż to nie dlatego, że Jehowa namaścił cię na wodza nad swoim dziedzictwem"

1Sam 13;16 "Toteż Samuel wziął róg z oliwą i namaścił go pośród jego braci. Iod tego dnia zaczął na Dawida oddziaływać duch Jehowy. Później Samuel wstał i poszedł do Ramy"

1Kron 29;23 "Izasiadł Salomon na tronie Jehowy jako król w miejsce Dawida, swego ojca, i powodziło mu się, a wszyscy Izraelici byli mu posłuszni. Wszyscy zaś książęta oraz mocarze, jak również wszyscy synowie króla Dawida"

1Król 19;16 "AJehu, wnuka Nimsziego, masz namaścić na króla Izraela, Elizeusza zaś, syna Szafata, z Abel-Mechola, masz namaścić na proroka na twoje miejsce"

2Król 11;12,21 "Wtedy wyprowadził syna królewskiego i włożył na niego diadem oraz Świadectwo; i tak uczynili go królem igo namaścili. I zaczęli klaskać w ręce i mówić: „Niech żyje król!” (21)Jehoasz miał siedem lat, gdy zaczął panować

2Król 23;30,31 "Toteż jego słudzy przewieźli go martwego na rydwanie z Megiddo i przywieźli do Jerozolimy, i pogrzebali go w jego grobie. Potem lud ziemi wziął Jehoachaza, syna Jozjasza, inamaściwszy go, uczynił go królem w miejsce jego ojca. Jehoachaz miał dwadzieścia trzy lata, gdy zaczął panować, a panował w Jerozolimie trzy miesiące. Jego matka miała na imię Chamutal i była córką Jeremiasza z Libny"
skoro zasiadali na tronie Jehowy, który mieszka w niebie, to znaczy że królowie ci żyli w niebie


___________________________

eksplorator

Post autor: eksplorator »

skoro zasiadali na tronie Jehowy, który mieszka w niebie, to znaczy że królowie ci żyli w niebie

1Kron 29;23 "I zasiadł Salomon na tronie Jehowy jako król w miejsce Dawida,
Tak, oczywiście, a Jezus zasiądzie na 'tronie' Dawida, gdyż Bóg pomyślał; "a na czym ja będę siedział"? Tak więc tron Dawida powędrował do nieba DHL-em, ale wpierw odrestaurowano go w firmie KLER :xhehe:
Łuk 1;32 "Ten będzie wielki izostanie nazwany Synem Najwyższego, a Jehowa Bóg da mu tron Dawida, jego ojca"

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

Tak więc tron Dawida powędrował do nieba DHL-em, ale wpierw odrestaurowano go w firmie KLER
jedni odrestaurowali "potomka Dawida" w firmie KLER i zrobili z niego WCIELENIE Boga-Człowieka, a drudzy zrobili z niego HYBRYDĘ Anioła i człowieka w firmie RUSSELL i SPÓŁKA


_____________________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Do dzisiaj nie wiesz na czym polegał Okup za Adama/Człowieka, a czepiasz się tych,którzy to wiedzą i to na podstawie tekstów biblijnych. Uczyłeś się u złych nauczycieli,którzy wywiedli Cię na manowce i "tam Cię okopali"

Jeżeli tego nie zrozumiesz,to znaczy,że nie zasługujesz na tę Łaskę.

Dan. 12:8-10
8. Wprawdzie słyszałem to, lecz tego nie rozumiałem, i rzekłem: Panie mój! Jakiż jest koniec tych rzeczy?
9. Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.
10. Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania, lecz roztropni będą mieli poznanie

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
tropiciel
Posty: 4957
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:39

Post autor: tropiciel »

to właściwe poznanie, to widać w wyznaczaniu fałszywych dat !


________________________________

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

No tak,-lepiej nic nie robić,tylko kontestować cudze dociekania,a chwalić swoje,które są opatrzone "wielkimi literami i pretensjami"

No i jak, doszedłeś do znajomości skąd się wziął na Ziemi drugi Doskonały Człowiek,który mógł stać się "równoważną ceną " za Adama sprzed grzechu?
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Zaraz sie Jachu dowiesz,ze nie jestes partnerem w dyskusji. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”