Tysiącletnie królestwo a Sąd Ostateczny

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LwiPazur
Posty: 323
Rejestracja: 25 lip 2016, 19:24

Post autor: LwiPazur »

Nie będę się spierał, bo nie mam dowodów na poparcie swojej tezy jednak uważam, że się mylisz. Cały nasz świat to jest jeden wielki cud.

Awatar użytkownika
Manna z nieba
Posty: 3453
Rejestracja: 28 mar 2013, 21:43

Post autor: Manna z nieba »

LwiPazur pisze:Nie będę się spierał, bo nie mam dowodów na poparcie swojej tezy jednak uważam, że się mylisz. Cały nasz świat to jest jeden wielki cud.
Oczywiście, że cały nasz świat to cud.
Ten, który spowodował, że to wszystko istnieje jest odczuwalny przez wszystkie nasze zmysły, każdego dnia.

Natomiast tak jak napisałeś, nie ma dowodów na poparcie tezy, że po śmierci przenosimy się do zaświatów.
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Manna z nieba pisze:Natomiast tak jak napisałeś, nie ma dowodów na poparcie tezy, że po śmierci przenosimy się do zaświatów.

(9) Zażywaj żywota z żoną, którąś umiłował, po wszystkie dni żywota marności twojej, któreć dał Bóg pod słońcem po wszystkie dni marności twojej; boć ten jest dział twój w żywocie twoim i w pracy twojej, którą podejmujesz pod słońcem. (10) Wszystko, co przedsięweźmie ręka twoja do czynienia, czyń według możności twojej, albowiem niemasz żadnej pracy, ani myśli, ani umiejętności, ani mądrości w grobie, do którego ty idziesz.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:No widzisz - alej twierdzę,że takich głupot dawno nie czytałem, a z tym wielkim uciskiem jesteś słaby. :-D
„Jak zatem rozumieć wypowiedź Jezusa o »tym pokoleniu«? Najwyraźniej chodziło mu o to, że życie pomazańców przebywających na ziemi, gdy w roku 1914 zaczął być widoczny znak, miało się częściowo pokrywać z życiem innych pomazańców, którzy zobaczą rozpoczęcie się wielkiego ucisku. Wspomniane pokolenie miało swój początek i na pewno będzie mieć koniec. Spełnienie się różnych elementów znaku wyraźnie świadczy, że ucisk jest bliski” (Strażnica 15.04 2010 s. 10-11).

Już inna interpretacja.
Ciekawe czy oprócz świadków ktoś tak uważa.
Czy jakiś hinduista czy buddysta słyszał o jakiś pomazańcach z USA?

Powiem Ci Wnikliwy, że to twoje CK nieźle Cię w trąbę robi.
Wcześniej Cię w trąbę robiło KrK.
Dla katolików jesteś - odstępcą
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

Oprócz Świadków o pokoleniu, wielkim ucisku, Armagedonie nikt raczej nie mówi. Tak więc nic dziwnego, ze to mogą być dla wielu głupoty. Szanuj moje przekonania, ja będę szanował twoje. Nie wchodź na forum tylko po to aby wyżyć się na swiadkach i nie bądź takim wrogiem moich braci w wierze. To nie przystoi komuś kto pracuje z ludźmi.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:Oprócz Świadków o pokoleniu, wielkim ucisku, Armagedonie nikt raczej nie mówi.
Dobrze, że użyłeś słowa " raczej "
Wnikliwy pisze: Szanuj moje przekonania, ja będę szanował twoje.
Wnikliwy przecież szanuję. Gdybym nie szanował, to bym Cię dawno skreślił za chodzenie po chałupkach, głosząc ludziom bzdury.
Wnikliwy pisze:Nie wchodź na forum tylko po to aby wyżyć się na swiadkach i nie bądź takim wrogiem moich braci w wierze.
To nie są bracia w Chrystusie. Ile razy mam Ci to powtarzać. Starsi panowie z USA, to szefowie religijnej korporacji.
Wystarczy przeczytać książkę byłego członka tej korporacji "Kryzys Sumienia "
Wnikliwy pisze:To nie przystoi komuś kto pracuje z ludźmi.
Już ci na to zwracałem uwagę.
Czy ja pytam, gdzie Ty pracujesz?
Ja naprawdę pisze dla Twojego dobra.
Biblia nakazuje upomnieć brata, gdy błądzi.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Wnikliwy
Posty: 3204
Rejestracja: 23 cze 2013, 19:51

Post autor: Wnikliwy »

To są moi bracia w wierze. Ty sobie szukaj braci w Chrystusie. Pamiętaj, ze to ma być zorganizowany zbór. Jak taki znajdziesz gdzie będzie jedność to życzę ci miłych chwil e takim zborze. Dziękuję za napomnienia, ale trzeba jeszcze coś zaoferować, nie tylko wskazywać coś z czym się ty niezgadzasz

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Wnikliwy pisze:To są moi bracia w wierze.
Ci z USA? Daj sobie spokój.
Wnikliwy pisze:Ty sobie szukaj braci w Chrystusie.
Ich nie trzeba szukać.
Pan Jezus ich znalazł.
Wnikliwy pisze:Dziękuję za napomnienia, ale trzeba jeszcze coś zaoferować, nie tylko wskazywać coś z czym się ty niezgadzasz
Oferuję czytanie Biblii zamiast strażnicy

Póki jestem na świecie, jestem światłością świata. (6) Po tych słowach splunął na ziemię i ze śliny uczynił błoto, i to błoto nałożył na oczy ślepego. (7) I rzekł do niego: Idź i obmyj się w sadzawce Syloe (to znaczy Posłany). Odszedł tedy i obmył się, i wrócił z odzyskanym wzrokiem.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Krystian pisze:Oferuję czytanie Biblii zamiast strażnicy
Gdyby nie 'Strażnica', wydawana od prawie 140 lat, większość z nas na tym forum, nadal tkwiłaby po uszy w 'Babilonie Wielkim', czcząc dalej szatańskie bóstwa! Z tego co zauważyłem, przejawiasz wiele poglądów, które 'wylansowała' Strażnica ... więc, więcej szacunku do pisma, które pomaga lepiej zrozumieć Biblię.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

eksplorator pisze:tkwiłaby po uszy w 'Babilonie Wielkim', czcząc dalej szatańskie bóstwa!
znając co nieco retorykę "miłości" tzw prawdziwych "chrystianinów"

tłumaczę: Babilon wielki = Kościół
szatańskie bóstwa = Trójca/ świąci ????

zgłosiłem to moderatorom , a na wypadek gdyby nie raczyli interweniować (konflikt interesów śj nie zbanje ś)
napisze co myślę

oszustwo antychrysta polega na tym żeby ludzie nie uznawali współistotności Ojca i Syna:
1J 2:22 bg "Kto jest kłamcą? Azaż nie ten, który zapiera, iż Jezus nie jest Chrystusem? Ten jest antychryst, który się zapiera Ojca i Syna."

1J 2:23 bg "Każdy, co się zapiera Syna, i Ojca nie ma; a kto wyznaje Syna, ma i Ojca."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Lukian pisze: znając co nieco retorykę "miłości" tzw prawdziwych "chrystianinów"

tłumaczę: Babilon wielki = Kościół
szatańskie bóstwa = Trójca/ świąci ????

zgłosiłem to moderatorom , a na wypadek gdyby nie raczyli interweniować (konflikt interesów śj nie zbanje ś)
napisze co myślę
"tłumaczę: Babilon wielki = Kościół" ... pudło! Powinno być 'Cała religia fałszywa'.

Szatańskie bóstwa to te, które potępia Biblia. Jeżeli potrafisz udowodnić np, że 'Królowa Niebios' (Jer 44;1-30 Jer 44;17-23), gloryfikowana przez Twój Kościół, a potępiona przez Biblię, nie jest szatańskim bóstwem, to udowodnij to!
Królowa Nieba

Awatar użytkownika
Andżelika_FS
Posty: 549
Rejestracja: 02 lip 2016, 23:20
Lokalizacja: Dornach/Kruszewnia

Post autor: Andżelika_FS »

Czy Przedwieczny Cthulhu jest szatańskim bóstwem? Nie mogę znaleźć o nim niczego w biblii.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

eksplorator pisze: nie jest szatańskim bóstwem, to udowodnij to!
a czy "szatańskie bóstwo" może urodzić Jezusa?
Rev 12:1-2 pau "(1) Na niebie ukazał się wielki znak: Kobieta obleczona w słońce. Pod jej stopami - księżyc, a na jej głowie - wieniec z dwunastu gwiazd. (2) Jest brzemienna i krzyczy ogarnięta bólami i cierpieniem rodzenia."
Rev 12:5 pau "(5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody laską żelazną. Jej dziecko zostało porwane do Boga, przed Jego tron."
eksplorator pisze:Kościół" ... pudło! Powinno być 'Cała religia fałszywa'.
uff dobrze że do fałszywych religi nie zaliczasz Katolickiego Kościoła Chrystusowego
;-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Andżelika_FS pisze:Czy Przedwieczny Cthulhu jest szatańskim bóstwem? Nie mogę znaleźć o nim niczego w biblii.
Jeżeli mieści się w poniższych kryteriach ... sama sobie odpowiedz;
Wyj 20;3-5a PNŚ (3) Nie wolno ci mieć żadnych innych bogów na przekór mojemu obliczu. (4) "Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani postaci podobnej do czegokolwiek co jest w niebiosach w górze, lub tego, co jest na ziemi na dole, lub tego, co jest w wodach pod ziemią. (5) Nie wolno ci kłaniać się im ani dać się namówić do służenia im, gdyż ja, Jehowa, twój Bóg, jestem Bogiem wymagającym wyłącznego oddania ..."

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

eksplorator pisze:Nie wolno ci kłaniać się
a więc NT wzywa do bałwochwalstwa?
Flp 2:10 pau "aby na imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych,"
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”