Wielki Ucisk czy to sa wojny itp ....

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Wielki Ucisk czy to sa wojny itp ....

Post autor: tom68 »

Wielki Ucisk czy to sa wojny itp ....

Wojny czy pogromy rasowe lub religijne to jeden ze znakow czasu ale one byly od zawsze z tym ze wojny czy pogromy sa coraz wieksze podobnie zreszta jak i inne znaki czasu a Wielki Ucisk to cos czego jeszcze nie bylo tak mowi biblia a wiec to jest cos innego ( na pewno cos z wiara i odstepstwem w zyciu wierzacych np moze chodzic o wybor dnia swietego czyli spor sobota czy niedziele ) niz inne znaki czasu a wystapi tu przed powrotem Jezusa ....

Poczytajcie sobie Wojny Zydowskie Jozefa Flawiusza a zobaczysz ze juz wtedy bylo ludobojstwo Izraela robione przez Rzymian w cale nie mniejsze niz w czasie II wojny swiatowej ( zreszta zapowiadane przez Jezusa w ewangelii ) wojny to tylko jeden z wielu znakow czasu i chocby by byly najstraszniejsze i najwieksze nigdy nie dotykaja calego swiata a wielki uciski ma dotyczyc kazdego wierzacego na calym swiecie polecam chocby ew Mat rozdzial 24 ....

Mat. 24:6-8,20-22
6. Potem uslyszycie o wojnach i wiesci wojenne. Baczcie, abyscie sie nie trwozyli, bo musi sie to stac, ale to jeszcze nie koniec.
7. Powstanie bowiem narod przeciwko narodowi i krolestwo przeciwko krolestwu, i bedzie glod, i mor, a miejscami trzesienia ziemi.
8. Ale to wszystko dopiero poczatek bolesci.
...
20. Modlcie sie tylko, aby ucieczka wasza nie wypadla zima albo w sabat.
21. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie bylo od poczatku swiata az dotad, i nie bedzie.
22. A gdyby nie byly skrocone owe dni, nie ocalalaby zadna istota, lecz ze wzgledu na wybranych beda skrocone owe dni.
(BW)

Wielki ucisk bedzie najtrudniejszym okresem w historii ludzkosci. Wedlug proroctw biblijnych przypadnie on na ,,dni ostatnie" czy tez ,,czas konca" (2 Tymoteusza 3:1; Daniela 12:4). Bedzie to ,,ucisk, jakiego nie bylo od poczatku stworzenia, ktore Bog stworzyl, az do tego czasu i nigdy wiecej nie bedzie" (Marka 13:19; Daniela 12:1; Mateusza 24:21, 22) ....


ps : Ze strony sealingtime.com sciagnac mozna kopie ksiazki: The Seventh-Day Sabbath - Sought Out and Celebrated, wydanej w Londynie w 1657r. Autor Thomas Tillam napisal, ze przed powtornym przyjsciem Chrysttusa dojdzie do wielkiego sporu w chrzescijanstwie i swiecie na temat znaczenia dekalogu, w ktorym sobota bedzie testem wiernosci. W wielu miejscach swojej pracy posluguje sie terminologia, ktora jest teraz uznana np. w Kosciele ADS itp. kosciolach .... Na tej samej stronie jest tez inna interesujaca ksiazka o Baptystach Dnia Siodmego w Ameryce i Europie.....


,,Czas ucisku,, Wielki Boj Ellen G White https://youtu.be/mUiTWM6WqLQ?list=PLZ14 ... DDb8pMfbac ....
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tom68 pisze:Wielki ucisk bedzie najtrudniejszym okresem w historii ludzkosci. Wedlug proroctw biblijnych przypadnie on na ,,dni ostatnie" czy tez ,,czas konca" (2 Tymoteusza 3:1; Daniela 12:4). Bedzie to ,,ucisk, jakiego nie bylo od poczatku stworzenia, ktore Bog stworzyl, az do tego czasu i nigdy wiecej nie bedzie" (Marka 13:19; Daniela 12:1; Mateusza 24:21, 22) ....

Uczy się, że dni ostatnie są od czasu Wniebowstąpienia. Ja oczywiście wiem, że na myśli tu macie czasy przed paruzją. Wtedy to dopiero będzie, hohoho. Pikuś się dział przez dotychczasowe lata.
;-)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Czasy ostateczne - Ewangeliczni chrześcijanie liczą czasy ostatecznie od powrotu Żydów do Palestyny a wielu innych protestantów od wielkiej rewolucji francuskiej i wojen Napoleona I albo od powstania wielkich towarzystw biblijnych które głoszą ewangelie całemu światu a katolicy czy prawosławni od wielkiej rewolucji w Rosji a wiec cokolwiek wybierzemy z tych dat ( wszystkie mają jakieś uzasadnię biblijne i historyczne ) żyjemy w czasach ostatecznych tu wszyscy są zgoni …

Słownik Religii PIN
Ostatnio zmieniony 05 lut 2020, 14:12 przez tom68, łącznie zmieniany 1 raz.
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tom68 pisze:Z tego co wiem to ewangeliczni chrześcijanie liczą czasy ostatecznie od powrotu Żydów do Palestyny a wielu innych protestantów od wielkiej rewolucji francuskiej i wojen Napoleona I albo od powstania wielkich towarzystw biblijnych które głoszą ewangelie całemu światu a katolicy czy prawosławni od wielkiej rewolucji w Rosji :-D
Dzięki Tomaszu. Nie wiedziałam, że i tu jest taki bajzel.
A Bóg jest Bogiem ładu, porządku ;-)

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

To też cokolwiek wybierzemy z tych dat ( wszystkie mają jakieś uzasadnię biblijno historyczne ) żyjemy w czasach ostatecznych tu wszyscy są zgoni :-D
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tom68 pisze:To też cokolwiek wybierzemy z tych dat ( wszystkie mają jakieś uzasadnię biblijno historyczne ) żyjemy w czasach ostatecznych tu wszyscy są zgoni :-D
Ulżyło mi. Co do tej jednej zgodności ;-) :mrgreen: Fajnie, gdy wszyscy ludzie są na krawędzi zagłady :xhehe: :xhehe: :-P

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Po pierwsze ja nie czekam na żaden dodatkowy ucisk bo ma własny w swoim życiu i ten mi już wystarcza a po drugie to są proroctwa Pana Jezusa wiec tak czy inaczej się spełnią gdy przychodzi ich czas czy to się nam podoba czy nie bo taka wole nieba :-D
tom68

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:Czasy ostateczne - Ewangeliczni chrześcijanie liczą czasy ostatecznie od powrotu Żydów do Palestyny a wielu innych protestantów od wielkiej rewolucji francuskiej i wojen Napoleona I albo od powstania wielkich towarzystw biblijnych które głoszą ewangelie całemu światu a katolicy czy prawosławni od wielkiej rewolucji w Rosji a wiec cokolwiek wybierzemy z tych dat ( wszystkie mają jakieś uzasadnię biblijne i historyczne )
Nikt z Chrystian nie liczy dat.
Daty ponownego przyjścia Pana Jezusa liczą ŚJ, adwentyści i im, podobne wyznania.


Chrystianie się trzymają tego, co Biblia mowi:


Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą,
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Tak się niby wszyscy trzymają PS, a wyraźnie stoi, aby datami nie przejmowac się. Te denominacje, które wymieniasz całe tomy i godziny wykładów poświęcają właśnie na nauce gdybologicznej w sprawie wyznaczania dat. To jest po prostu głupie. Widać też, jak nieudolnie to robią, bo co jakiś czas zmiana dat następuje. A życie i tak się toczy po swojemu.
Tylko dodatkowe zamieszanie robią.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

wuka pisze:Tak się niby wszyscy trzymają PS, a wyraźnie stoi, aby datami nie przejmowac się. Te denominacje, które wymieniasz całe tomy i godziny wykładów poświęcają właśnie na nauce gdybologicznej w sprawie wyznaczania dat. To jest po prostu głupie. Widać też, jak nieudolnie to robią, bo co jakiś czas zmiana dat następuje. A życie i tak się toczy po swojemu.
Tylko dodatkowe zamieszanie robią.
Dokładnie wuka
Gdybają o czymś, gdzie Biblia nic o tym nie mówi.
Natomiast wyznaczanie dat jest zaprzeczeniem nauk Biblii.
Nawet Pan Jezus nie wiedział, kiedy nastąpi koniec tego świata.
Jednakże, forumowi pouczacze, nadal gdybają. :xhehe:
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Historycznie, adwentyści są kościołem protestanckim tak zwanej II reformacji ( przebudzenia i ożywienia w kościołach protestanckich w XVIII i XIX w ) oraz spadkobiercami ruchu Williama Millera z lat 40. XIX wieku. William Miller kaznodzieja były kapitan armii amerykańskiej był inicjatorem tzw. "ruchu drugiego adwentu" (Advent Awakening), który w latach 1831-1844 przetoczył się przez większą część Ameryki w postaci wielkiego ożywienia religijnego. William Miller interpretując proroctwa z Księgi Daniela przewidywał błędnie powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na rok 1844 . Adwentyści jako kościół nie wyznaczają żadnej daty końca świata , chociaż wierzą w szybki powrót Jezusa o tym świadczy najlepiej stan naszego świata i proroctwa Biblii . Trzeba też pamiętać że adwentyści mają wiele wspólnych nauk z innymi kościołami i ruchami ewangelicznymi które zawsze występowały w chrześcijaństwie .

"Powiedz to swiatu " o poczatkach adwentyzmu

https://vimeo.com/238892284
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Szkoda tylko, Tomaszu, że główne nurty tego waszego ruchu do protestantyzmu nie zaliczają. Mnie to akurat jest wsio ryba i nie ma dla mnie znaczenia w którym roku jaka denominacja powstała.
Z tego, co obserwuję to może gdzies jakieś małe grupki są po świecie rozproszone i faktycznie wyznają nauki pierwszych chrześcijan. Ale ja tego nie widze ani w głównej religii, ani w tych świeżo powstałych (mam na myśli 18, 19 czy 20 wiek.
Uważam, że najważniejszym wyznacznikiem powinno być: "Po owocach ich poznacie". A tej zgnilizny jest pełno i wśród ludzi i w Kościołach. A od góry ryba śmierdzi, Jak ma być dobrze skoro włądze kościelne są skłócone, umoczone w korupcje, bałwochwalstwo, grzechy przeciwko dzieciom i wielu innym łajdactwom. Jak ma być skoro komentatorzy i tłumacze są zainteresowani swoimi portfelami i poklaskiem, a nie dochodzeniem do prawdy?
Nawet jednomyślności nie ma ani w tłumaczeniach PS, ani w kanonie, że o jedności nauk i wykładni, dogmatów itd nie wspomnę.

tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Post autor: tom68 »

Ja wierze w Jezusa i Jego naśladuje w życiu dlatego jestem w K ADS bo on bardziej trzyma się nauk Jezusa i prawa Mojżesza niż inne chrześcijany-pogany :-D
tom68

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

tom68 pisze:ADS bo on bardziej trzyma się nauk Jezusa i prawa Mojżesza niż inne chrześcijany-pogany
Czarno to widzę, oj czarno.
Jednak NIE trzyma się Jezusa skoro jednym półdupkiem w PM. Tak się nie da.
A zdanie, które przynajmniej jasno i otwarcie napisałeś - dzięki - tylko potwierdza, że nie można ADS nazwać chrześcijanami. Sory, taka prawda.
Oczywiście, nie zmienia to w żaden sposób mojego stosunku do adwentystów, jako ludzi. :-D

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

tom68 pisze:Ja wierze w Jezusa i Jego naśladuje w życiu dlatego jestem w K ADS bo on bardziej trzyma się nauk Jezusa i prawa Mojżesza niż inne chrześcijany-pogany

Kto trzyma się
tom68 pisze:Ja wierze w Jezusa i Jego naśladuje w życiu dlatego jestem w K ADS bo on bardziej trzyma się nauk Jezusa i prawa Mojżesza niż inne chrześcijany-pogany
Dlatego, trzeba was unikać jak ognia.
Mieszacie nauki naszego Pana Jezusa z prawem mojżeszowym.
Zobacz jak nauczali uczniowie Naszego Pana Jezusa:

Niemądrzy Galacjanie! Kto wam tak namieszał w głowach? Przecież dokładnie opowiedziałem wam o znaczeniu śmierci Jezusa Chrystusa! 2 Pozwólcie, że zadam wam tylko jedno pytanie: Czy Ducha Świętego otrzymaliście dlatego, że przestrzegaliście Prawa Mojżesza, czy dlatego, że uwierzyliście Jezusowi? 3 Chyba straciliście rozum!
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”