Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: chryzolit »

Witam.
Motto
Ap.Piotr.2-list.3roz.
13 Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi7, w których będzie mieszkała sprawiedliwość. 14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju,
Piotr pisze że oczekujemy tego co już Jan opisuje o Nowej Jerozolimie jak to będzie wyglądać.

Nauczanie Kościoła ADS-którego prawdopodobnie reprezentuje tutaj uzytkownik o niku ;;tom68;;-polega na tym,ze wszystkie osoby wierzące,które zostana zakwalifikowane do zabrania podczas 2-Przyjścia Jezusa,[fizyczne] zostana zabrane do nieba.A ziemia przez 1000-lat będzie niszczona wraz z grzesznikami,którzy na niej będą,dopiero kiedy się skonczy 1000-lat te zabrane tam osoby zstapią na ziemie,jako miasto Nowe Jeruzalem,fizycznie i tak będzie trwało wieczne życie,juz na fizycznej odnowionej ziemi,po 1000-leciu.

Uważam-że koncepcja ta nie jest do konca biblijnym nauczaniem,co będe chciał wykazać.
Dlatego we wcześniejszym poście umieściłem informacje zapisane przez Jana.
Po pierwsze z tekstów tych wynika,że Kościół Chrystusowy,ma byc zabrany do nieba i z tamtąd wraz z Jezusem ma królowac na ziemi 1000-lat.
Tysiąclecie jest czasem królowania Jezusa i jego Kościoła,a nie jest czasem palenia i niszczenia ziemi,ani grzeszników.Tylko ich uzdrawiania,podnoszenia do doskonałego stanu.
Władza będzie sprawowana przez tą wspomniana klasę,nad narodami,czyli nie zostana one zniszczone.Przyjscie Nowego Jeruzalem na ziemię,jest mową duchową,oni będą królowac z nieba jak czyni to Bóg i Jezus,w tej Jerozolimie będzie miał swój tron Bóg i Jezus,a wiemy że Oni mieszkają w niebie na zawsze i do nich będą przychodziły narody po życie,tak jak dzisiaj przychodzimy do Jezusa.

Obj.22-opis miasta Nowej Jerozolimy 3w.;;I nie będzie juz nic przeklętego.Będzie w nim trn Boga i Baranka.
.Przyjście z nieba miasta oznacza,przyjscie władzy na ziemię z nieba,mocy Bożej.która założy to 1000-letnie Królestwo.a nie przyjście fizycznego miasta.
To drzewo życia z Raju pojawia się tam ponownie,po to aby już ludzie mogli mieć dostęp do niego-czyli do życia wiecznego,na ziemi,które będzie dane przez Jezusa i Jego oblubienice i też nie jest to fizyczne drzewo.

Obj.22;2-3.;;I pokazał mi rzeke wody żywota,czystą jak kryształ,wypływającą z tronu Boga i Baranka,na srodku ulicy Jego i na obu brzegach rzeki drzewo żywota,rodzące 12-razy,wydając co miesiąc swój owoc,a liście drzewa służa do uzdrawiania narodów.;;.

Jest to duchowy przekaz,pokazujący powrót narodów,ludzkośći do życia wiecznego,którego obrazem jest drzewo życia,ale tutaj już bez cherubów,którzy pilnują dostępu do niego,bo nadszedł czas,nowej epoki czasu na ziemi,czas życia wiecznego.
Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy ;;tom68;;

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

Ziemia zbawionych, to nowa ziemia - niebianski Raj. To nie fizyczna ziemia na której teraz żyjemy. Zmarli zmartwychwstają do życia wiecznego na nowej ziemi. Gdy przyjdzie ponownie Jezus, to nastąpi wtedy sąd ostateczny nad wszystkimi ludźmi. Wtedy moc szatana zostanie unicestwiona,bo tej ziemi obecnej na której teraz rządzi już nie będzie. Każdy tu żyjący w tym okresie człowiek zostanie ostatecznie osądzony. Jedni dołącza do zbawionych na nowej ziemi w niebie, a drudzy pójdą na zatracenie w otchłań piekła. Na nowej ziemi tak jak pisze Biblia, nie będzie ani słońca, ani księżyca, bo wszystko oświetli Światło Boga. Ludzi, którzy doświadczają świadomość wyjścia poza ciało - mówią, że rozpoznawaja w niebie ludzi, widzą - kwiaty, trawę, las, słyszą - ptaki. Mówią, że widzieli życie na nowej niebianskiej ziemi, bo ona jest nową ziemią - Rajem dla zbawionych. Tam żyje Jezus Chrystus i wszyscy zbawieni dołączą do Jezusa Chrystusa. Tam będziemy nadal ludźmi, ale w odmienionych duchowych ciałach. Chociaż to cialo wizerunkowo będzie podobne do ziemskiego, ale będzie duchowe - o wiele doskonalsze. W niebie - świecie duchowym, życie jest doskonałe, bo ono jest pierwotnym życiem stworzonym przez Boga dla czlowieka. Wracamy do Raju, czyli do swojego domu.
[/quote]
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Jeśli Nowa ziemia oznacza niebo to co oznacza Nowe Niebo?
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
11 mar 2021, 1:58
Ziemia zbawionych, to nowa ziemia - niebianski Raj. To nie fizyczna ziemia na której teraz żyjemy. Zmarli zmartwychwstają do życia wiecznego na nowej ziemi. Gdy przyjdzie ponownie Jezus, to nastąpi wtedy sąd ostateczny nad wszystkimi ludźmi. Wtedy moc szatana zostanie unicestwiona,bo tej ziemi obecnej na której teraz rządzi już nie będzie. Każdy tu żyjący w tym okresie człowiek zostanie ostatecznie osądzony. Jedni dołącza do zbawionych na nowej ziemi w niebie, a drudzy pójdą na zatracenie w otchłań piekła. Na nowej ziemi tak jak pisze Biblia, nie będzie ani słońca, ani księżyca, bo wszystko oświetli Światło Boga. [u]Ludzi, którzy doświadczają świadomość wyjścia poza ciało - mówią, że rozpoznawaja w niebie ludzi, widzą - kwiaty, trawę, las, słyszą - ptaki. Mówią, że widzieli życie na nowej niebianskiej ziemi,[/u] bo ona jest nową ziemią - Rajem dla zbawionych. Tam żyje Jezus Chrystus i wszyscy zbawieni dołączą do Jezusa Chrystusa. Tam będziemy nadal ludźmi, ale w odmienionych duchowych ciałach. Chociaż to cialo wizerunkowo będzie podobne do ziemskiego, ale będzie duchowe - o wiele doskonalsze. W niebie - świecie duchowym, życie jest doskonałe, bo ono jest pierwotnym życiem stworzonym przez Boga dla czlowieka. Wracamy do Raju, czyli do swojego domu.
[/quote]

Ciekawe czy ptaki będą fizyczne, czy duchowe ...
Jeśli fizyczne, to czy będą jadły i wydalały ?
A jeśli tak, to co się stanie z kupkami ptaszków ?
Będą jakieś organizmy, które kupki zutylizują ?
Gdyby miało nie być takich organizmów, to może lepiej żeby ptaki były duchowe, bo brodzenie po kolana w guanie nie jest przyjemne.
Takie refleksje mam, bo dokarmiam sikorki i inne ptaszki, i widzę ile toto żre i wydala.
Te osoby, które wychodziły poza ciało widziały fizyczne ptaki, czy duchowe ? :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
11 mar 2021, 8:35
wybrana pisze:
11 mar 2021, 1:58
Ziemia zbawionych, to nowa ziemia - niebianski Raj. To nie fizyczna ziemia na której teraz żyjemy. Zmarli zmartwychwstają do życia wiecznego na nowej ziemi. Gdy przyjdzie ponownie Jezus, to nastąpi wtedy sąd ostateczny nad wszystkimi ludźmi. Wtedy moc szatana zostanie unicestwiona,bo tej ziemi obecnej na której teraz rządzi już nie będzie. Każdy tu żyjący w tym okresie człowiek zostanie ostatecznie osądzony. Jedni dołącza do zbawionych na nowej ziemi w niebie, a drudzy pójdą na zatracenie w otchłań piekła. Na nowej ziemi tak jak pisze Biblia, nie będzie ani słońca, ani księżyca, bo wszystko oświetli Światło Boga. [u]Ludzi, którzy doświadczają świadomość wyjścia poza ciało - mówią, że rozpoznawaja w niebie ludzi, widzą - kwiaty, trawę, las, słyszą - ptaki. Mówią, że widzieli życie na nowej niebianskiej ziemi,[/u] bo ona jest nową ziemią - Rajem dla zbawionych. Tam żyje Jezus Chrystus i wszyscy zbawieni dołączą do Jezusa Chrystusa. Tam będziemy nadal ludźmi, ale w odmienionych duchowych ciałach. Chociaż to cialo wizerunkowo będzie podobne do ziemskiego, ale będzie duchowe - o wiele doskonalsze. W niebie - świecie duchowym, życie jest doskonałe, bo ono jest pierwotnym życiem stworzonym przez Boga dla czlowieka. Wracamy do Raju, czyli do swojego domu.
Ciekawe czy ptaki będą fizyczne, czy duchowe ...
Jeśli fizyczne, to czy będą jadły i wydalały ?
A jeśli tak, to co się stanie z kupkami ptaszków ?
Będą jakieś organizmy, które kupki zutylizują ?
Gdyby miało nie być takich organizmów, to może lepiej żeby ptaki były duchowe, bo brodzenie po kolana w guanie nie jest przyjemne.
Takie refleksje mam, bo dokarmiam sikorki i inne ptaszki, i widzę ile toto żre i wydala.
Te osoby, które wychodziły poza ciało widziały fizyczne ptaki, czy duchowe ? :->
W Niebie jest wszystko, ale w innej strukturze materii.
Będziesz odczuwał przyjemność jedzenia, ale nie będziesz je ani trawil ani wydalal.
Jeżeli masz, taki realistyczny sen i w tym śnie wszystko odczuwasz tak jak na jawie. W tym śnie jesteś żywy. Czujesz szczęście lub smutek, czujesz smak , czujesz sympatię i antypatię.
Różnica między odczuwaniem w czasie snu a życiem w Królestwie Bożym jest taka, że w Niebie odczuwa się tylko to co najlepsze i najpiękniejsze, no chyba , że ktoś trafi w przestrzeń duchową zwodziciela, to wtedy dobrze mu nie będzie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: chryzolit »

wybrana.
Wybacz,że zawsze wstawiam w takiej sytuacji,pytanie,z kad Ty to wiesz?
Każdy z nas może stworzyć sobie jakieś wizje czy wyobrażenie,ale to zawsze będa tylko nasz wyobrażenia.
Natomiast jak opowiadamy o biblijnym przekazie,to na tych zapisach powinnismy sie oprzeć,nawet jak sie niezgadzamy z czyjąś interpretacją.
Naprawde jako ludzie jesteśmy w stanie powiedzieć wszystko,tylko co z tego jest,czy to my kierujemy losem świata?
Czy to my jesteśmy jego stwórcami?
Czy to co powiem w przypływie swoich uczuć, stanie faktem?
Potkreślam,mogę się z kimś nie zgadzać w czyimś niezrozumieniu/zrozumieniu Biblijnego zapisu,ale powinienem powiedzieć,cos w oparciu o ten zapis,jeżeli zależy nam na zrozumieniu Biblii.
Pozdrawiam

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
11 mar 2021, 9:46
wybrana.
Wybacz,że zawsze wstawiam w takiej sytuacji,pytanie,z kad Ty to wiesz?
Każdy z nas może stworzyć sobie jakieś wizje czy wyobrażenie,ale to zawsze będa tylko nasz wyobrażenia.
Natomiast jak opowiadamy o biblijnym przekazie,to na tych zapisach powinnismy sie oprzeć,nawet jak sie niezgadzamy z czyjąś interpretacją.
Naprawde jako ludzie jesteśmy w stanie powiedzieć wszystko,tylko co z tego jest,czy to my kierujemy losem świata?
Czy to my jesteśmy jego stwórcami?
Czy to co powiem w przypływie swoich uczuć, stanie faktem?
Potkreślam,mogę się z kimś nie zgadzać w czyimś niezrozumieniu/zrozumieniu Biblijnego zapisu,ale powinienem powiedzieć,cos w oparciu o ten zapis,jeżeli zależy nam na zrozumieniu Biblii.
Pozdrawiam
A biblijny opis to kto tworzył? Ile było słów Jana w Ja nie?
Cytujesz Apokalipsę, tysiącletnie królestwo i po co to robisz? Przecież Ty ni w ząb nic nie rozumiesz z tego.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: BoaDusiciel »

Zapowiada się nieźle.
Życzę udanego pobytu w Niebie :-)
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: chryzolit »

wybrana.
Wybacz,ale sama,nie stwarzasz żadnej płaszczyzny do wymiany myśli.Przykro mi.
Powodzenia.
Pozdrawiam.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

chryzolit pisze:
11 mar 2021, 11:57
wybrana.
Wybacz,ale sama,nie stwarzasz żadnej płaszczyzny do wymiany myśli.Przykro mi.
Powodzenia.
Pozdrawiam.
Masz absolutnie rację, bo uprawiasz bezzasadny bełkot, którego sam nie rozumiesz i myślę, że żadnych wyjaśniających stwierdzeń nie jest wstanie przedstawić.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
11 mar 2021, 12:44
Masz absolutnie rację, bo uprawiasz bezzasadny bełkot, którego sam nie rozumiesz i myślę, że żadnych wyjaśniających stwierdzeń nie jest wstanie przedstawić.[/quote]
Genialne w swej prostocie/tactwie...
Ważne, że wybrana śpi spokojnie i czuje się spełniona.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Henryk »

Henryk pisze:
11 mar 2021, 13:03
wybrana pisze:
11 mar 2021, 12:44
Masz absolutnie rację, bo uprawiasz bezzasadny bełkot, którego sam nie rozumiesz i myślę, że żadnych wyjaśniających stwierdzeń nie jest wstanie przedstawić.
Genialne w swej prostocie/tactwie...
Ważne, że wybrana śpi spokojnie i czuje się spełniona.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: radek »

Proces odnowienia odbywa się w miejscu nie bez racji nazwanym czyśćcem. Odbywa się przy pomocy Nieba, a Arka Przymierza zawiera Słowo Boże dotyczące Przymierza uświęcającego oczyszczenia, umieszczone w kamiennych tablicach

Ap 11:19 EIB "Wtedy otworzył się niebieski przybytek Boga, a w przybytku ukazała się skrzynia Jego Przymierza. Strzeliły błyskawice, rozległy się głosy i grzmoty, powstało trzęsienie ziemi i spadł wielki grad."

Mat 21:42 EIB "Wtedy Jezus zapytał: Czy nigdy nie czytaliście w Pismach: Kamień, który budujący uznali za nieprzydatny, ten właśnie stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i to budzi podziw w naszych oczach?"

Łk 19:39-40 EIB "Wówczas jacyś faryzeusze wykrzyknęli z tłumu: Nauczycielu, każ zamilknąć swoim uczniom. (40) Lecz On im odpowiedział: Mówię wam, że jeśli oni zamilkną, będą krzyczeć kamienie."

J 15:1-2 EIB "Ja jestem prawdziwą winoroślą, a mój Ojciec jest winogrodnikiem. (2) Usuwa każdy pęd we Mnie nie przynoszący owocu i oczyszcza każdy, który owoc przynosi, aby owocował obficiej."
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
11 mar 2021, 13:06
Henryk pisze:
11 mar 2021, 13:03
wybrana pisze:
11 mar 2021, 12:44
Masz absolutnie rację, bo uprawiasz bezzasadny bełkot, którego sam nie rozumiesz i myślę, że żadnych wyjaśniających stwierdzeń nie jest wstanie przedstawić.
Genialne w swej prostocie/tactwie...
Ważne, że wybrana śpi spokojnie i czuje się spełniona.
Dlaczego słowa, które ty napisałeś zacytowałeś jako moje.
Ja tego nie napisałam, a ty odpowiedziałeś sobie na własne słowa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
11 mar 2021, 13:03
wybrana pisze:
11 mar 2021, 12:44
Masz absolutnie rację, bo uprawiasz bezzasadny bełkot, którego sam nie rozumiesz i myślę, że żadnych wyjaśniających stwierdzeń nie jest wstanie przedstawić.
Genialne w swej prostocie/tactwie...
Ważne, że wybrana śpi spokojnie i czuje się spełniona.
To jest post powyżej, który ty napisałeś.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”