Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
07 wrz 2021, 6:47
wybrana pisze:
06 wrz 2021, 22:37
BoaDusiciel pisze:
06 wrz 2021, 20:26
A skąd mamy wiedzieć jaka jest wola Ojca ?
No np. jaka jest wola Ojca odnośnie pomagania emigrantom ?
A ja bym Ci proponowała byś pomyślał o ludziach na Haiti, którzy są w wielkiej potrzebie po trzęsieniu ziemi. Nie zauważyłam byś kiedykolwiek o nich wspomniał.
Uważasz, że Biblia nakazuje pomagać ludziom na Haiti ?
Biblia niczego nie nakazuje.
To ty wybierasz czy i jak komu pragniesz ofiarować swą ponoć.
Biblia przede wszystkim uczy mądrości. Jezus też dbał o swoją rodzinę. Był najstarszy z licznego rodzeństwa i gdy umarł w wyniku wypadku Jego ojciec ziemski, to miał 14 lat. Już w tym wieku stał się dla swojego rodzeństwa i bratem starszym i ojcem zastępczym. Od młodych lat ciężko pracował, by wspomóc matkę i rodzeństwo. Gdy zaczął nauczać Jego bracia byli już żonaci a najmłodsza siostra miała 15 lat. Bardzo dbał o swoją rodzinę i nie pozbawił ich domu oddając go dla innych a na pewno w tym okresie potrzebujących było dużo.
Jezus nie nauczał, że mamy nie dbać o swoich najbliższych i że mamy przyjmować ludzi z obcych narodowości, bo oni tak sobie skalkulowali. Jeżeli nie możesz pojąć czym jest rozwaga i mądrość, to trudno z tobą rozmawiać, bo twoim celem jest głównie to, by siać zamęt i by szydzić. Dobrych intencji u ciebie nie widzę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Naczytałaś się apokryfów?
Czy ich pisarze mieli tylko czyste i szczere intencje? Co z tego, że ich pisma przetrwały?
Oszołomstwu mówię NIE!

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
07 wrz 2021, 8:46
BoaDusiciel pisze:
07 wrz 2021, 6:47
wybrana pisze:
06 wrz 2021, 22:37

A ja bym Ci proponowała byś pomyślał o ludziach na Haiti, którzy są w wielkiej potrzebie po trzęsieniu ziemi. Nie zauważyłam byś kiedykolwiek o nich wspomniał.
Uważasz, że Biblia nakazuje pomagać ludziom na Haiti ?
Biblia niczego nie nakazuje.
To ty wybierasz czy i jak komu pragniesz ofiarować swą ponoć.
Biblia przede wszystkim uczy mądrości. Jezus też dbał o swoją rodzinę. Był najstarszy z licznego rodzeństwa i gdy umarł w wyniku wypadku Jego ojciec ziemski, to miał 14 lat. Już w tym wieku stał się dla swojego rodzeństwa i bratem starszym i ojcem zastępczym. Od młodych lat ciężko pracował, by wspomóc matkę i rodzeństwo. Gdy zaczął nauczać Jego bracia byli już żonaci a najmłodsza siostra miała 15 lat. Bardzo dbał o swoją rodzinę i nie pozbawił ich domu oddając go dla innych a na pewno w tym okresie potrzebujących było dużo.
Jezus nie nauczał, że mamy nie dbać o swoich najbliższych i że mamy przyjmować ludzi z obcych narodowości, bo oni tak sobie skalkulowali. Jeżeli nie możesz pojąć czym jest rozwaga i mądrość, to trudno z tobą rozmawiać, bo twoim celem jest głównie to, by siać zamęt i by szydzić. Dobrych intencji u ciebie nie widzę.
Gdzie są te nauki Jezusa, mówiące że nie należy przyjmować ludzi z innych narodowości ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

BoaDusiciel pisze:
07 wrz 2021, 10:37
wybrana pisze:
07 wrz 2021, 8:46
BoaDusiciel pisze:
07 wrz 2021, 6:47


Uważasz, że Biblia nakazuje pomagać ludziom na Haiti ?
Biblia niczego nie nakazuje.
To ty wybierasz czy i jak komu pragniesz ofiarować swą ponoć.
Biblia przede wszystkim uczy mądrości. Jezus też dbał o swoją rodzinę. Był najstarszy z licznego rodzeństwa i gdy umarł w wyniku wypadku Jego ojciec ziemski, to miał 14 lat. Już w tym wieku stał się dla swojego rodzeństwa i bratem starszym i ojcem zastępczym. Od młodych lat ciężko pracował, by wspomóc matkę i rodzeństwo. Gdy zaczął nauczać Jego bracia byli już żonaci a najmłodsza siostra miała 15 lat. Bardzo dbał o swoją rodzinę i nie pozbawił ich domu oddając go dla innych a na pewno w tym okresie potrzebujących było dużo.
Jezus nie nauczał, że mamy nie dbać o swoich najbliższych i że mamy przyjmować ludzi z obcych narodowości, bo oni tak sobie skalkulowali. Jeżeli nie możesz pojąć czym jest rozwaga i mądrość, to trudno z tobą rozmawiać, bo twoim celem jest głównie to, by siać zamęt i by szydzić. Dobrych intencji u ciebie nie widzę.
Gdzie są te nauki Jezusa, mówiące że nie należy przyjmować ludzi z innych narodowości ?
To ty tak głosisz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

BoaDusiciel
Posty: 6938
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: BoaDusiciel »

Ja niczego nie głoszę.
Chcę się jedynie dowiedzieć jakie były nauki Jezusa odnośnie pomocy emigrantom.
Jako wyznawczyni Jezusa chyba nie powinnaś mieć problemu z określeniem jego nauk.
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Krystian »

DonCicio pisze:
06 wrz 2021, 14:30
Henryk pisze:
06 wrz 2021, 8:42

Braćmi Jezusa są Ci, co pokładają w Nim nieobłudną nadzieję i spełniają Jego wolę.
Mt 12:48-50 WSP "Wtedy Jezus powiedział do tego, kto mu o tym doniósł: - Kto to jest moja matka? Kto to są moi bracia? (49) Potem wskazał ręką na uczniów i dodał: - To jest moja matka i moi bracia; (50) Bo bratem moim, siostrą i matką jest każdy, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."
Łk 10:27 WSP "On rzekł: - Będziesz kochał Pana, swego Boga, całym sercem, całym swoim jestestwem, ze wszystkich sił i każdą myślą, a bliźniego, jak siebie samego."- to obowiązywało już w Zakonie!
J 13:34 BR "Daję wam nowe przykazanie: Miłujcie się nawzajem; jak Ja was umiłowałem, tak i wy miłujcie jedni drugich."

Przeanalizujmy zatem Twoją nieobłudną nadzieję i zobaczmy, co zapodałeś.

"Bo bratem moim, siostrą i matką jest każdy, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie" (Mat 12:50)

Co jest między innymi wolą Jego Ojca?

"Jezus odparł: 'Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całym umysłem’. To jest pierwsze i najważniejsze przykazanie" Mat 22:37,38

Jezus cytował wtedy Księgę Powtórzonego Prawa "Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa. Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całą siłą" Pow Pr 6:4

Taka jest wola Jehowy! A co Ty zapodajesz?

Łk 10:27 WSP "On rzekł: - Będziesz kochał Pana, swego Boga, całym sercem, całym swoim jestestwem, ze wszystkich sił i każdą myślą, a bliźniego, jak siebie samego."

... i jeszcze stwierdzasz: "to obowiązywało już w Zakonie!"

Nie! To nie obowiązywało w Zakonie. Wtedy wszyscy wzywali Boga Jehowę ... nie Pana!

A jakiego zdania był ten, który Zakon wypełnił?

Jan 17:4,6,26 "Ja otoczyłem Cię chwałą na ziemi, bo dokończyłem dzieła, które mi zleciłeś ... Wyjawiłem Twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata ... Dałem im poznać Twoje imię i dalej będę to robił"

Są tacy, tu na tym forum, którzy uważają się za gorliwych naśladowców Jezusa, ale woli Jego i Jego Ojca nie spełniają, drwiąc, chociażby i szydząc z najpotężniejszego imienia we wszechświecie! Jehowy Boga

"Ja jestem Jehowa. To jest moje imię. Swojej chwały nie oddam nikomu ani należnej mi czci wizerunkom" Iz 42:8

"Wypowiadając te słowa, mają używać mojego imienia, żebym mógł błogosławić Izraelitom" Liczb 6:27


Jak myślisz? Czy Jezus, który wypełnił Zakon w całości, stosował się poleceń swojego Ojca i używał imienia Jehowy?
Powołuj się rzetelnie
W żadnych przekładach Mat 22:37,38
Nie występuje Imię Boga
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: nike »

DonCicio napisał/
Przeanalizujmy zatem Twoją nieobłudną nadzieję i zobaczmy, co zapodałeś.
Co to zdanie oznacza?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Henryk »

DonCicio pisze:
06 wrz 2021, 14:30
"Wypowiadając te słowa, mają używać mojego imienia, żebym mógł błogosławić Izraelitom" Liczb 6:27
Jaki człowiek, albo nawet całe "ciało" tak fałszywie tłumaczy Wam Słowa Boże? :evil:
Żaden Żyd nie odważył się wypowiadać głośno Imienia!
Wam kazano szastać Nim na prawo i lewo. Teraz służy jako przekleństwo.
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Henryk pisze:
08 wrz 2021, 22:22
DonCicio pisze:
06 wrz 2021, 14:30
"Wypowiadając te słowa, mają używać mojego imienia, żebym mógł błogosławić Izraelitom" Liczb 6:27
Jaki człowiek, albo nawet całe "ciało" tak fałszywie tłumaczy Wam Słowa Boże? :evil:
Żaden Żyd nie odważył się wypowiadać głośno Imienia!
Wam kazano szastać Nim na prawo i lewo. Teraz służy jako przekleństwo.

"Jaki człowiek, albo nawet całe "ciało" tak fałszywie" i oszczerczo każe Tobie występować przeciw Słowu Bożemu, w którym Bóg Jehowa, bez cienia wątpliwości, zachęca do używania Jego imienia! Dlaczego oszczerczo propagujesz plagiaty biblijne, z których usunięto 7000 razy imię Jedynego, Prawdziwego Boga Jehowy?

Przypatrz się 'Oszczerco', jak wyglądają przekłady nacechowane nienawiścią do imienia Bożego:

Biblia Tysiąclecia pisze:
Liczb 6:22-27 "I mówił znowu Pan do Mojżesza tymi słowami: Powiedz Aaronowi i jego synom: tak oto macie błogosławić Izraelitom. Powiecie im: Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem. Tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a Ja im będę błogosławił"
Biblia Warszawska pisze:
Liczb 6:22-27 "I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy: Powiedz Aaronowi i jego synom: Tak będziecie błogosławić synów izraelskich, mówiąc do nich: Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże; Niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie; Niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.Tak będą wzywać imienia mojego nad synami izraelskimi, a Ja będę im błogosławił"


Porównaj teraz przekłady nacechowane ogromnym szacunkiem do najświętszego imienia we wszechświecie, któremu cześć oddaje Jezus, aniołowie, oraz ludzie z narodów, dla których to imię jest święte:

PNŚ 1997 pisze:
Liczb 6:22-27 "Potem Jehowa rzekł do Mojżesza, mówiąc: „Powiedz Aaronowi i jego synom, mówiąc: ‚Tak macie błogosławić synów Izraela, mówiąc do nich: „Oby Jehowa ci błogosławił i cię strzegł. Oby Jehowa rozjaśnił swe oblicze nad tobą i oby darzył cię łaską. Oby Jehowa zwrócił ku tobie swe oblicze i udzielił ci pokoju”’. I umieszczą moje imię na synach Izraela, żebym mógł im błogosławić"

PNŚ 2018 pisze:
Liczb 6:22-27 Potem Jehowa rzekł do Mojżesza: „Powiedz Aaronowi i jego synom: ‚Macie błogosławić Izraelitów takimi słowami: „Oby Jehowa ci błogosławił i cię strzegł. Oby Jehowa patrzył na ciebie z aprobatą i okazywał ci przychylność. Oby Jehowa zwrócił ku tobie swoją twarz i obdarzył cię pokojem”’. Wypowiadając te słowa, mają używać mojego imienia, żebym mógł błogosławić Izraelitom”

Skoro Ty, z takim zaangażowaniem, oszukujesz samego siebie, a co gorsza innych, twierdząc kłamliwie, że "Żaden Żyd nie odważył się wypowiadać głośno Imienia!" Bożego, a "Teraz służy jako przekleństwo", ja, na znak protestu, przeciw Twoim kłamstwom, nie będę odtąd używał Twojego imienia Henryk i zastępuję je tytułem 'Oszczerca', które dobrze obrazuje Twój stosunek do używania imienia Prawdziwego Boga Jehowy!
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
08 wrz 2021, 15:21
DonCicio pisze:
06 wrz 2021, 14:30

Jezus cytował wtedy Księgę Powtórzonego Prawa "Słuchaj, Izraelu: Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa. Masz kochać Jehowę, swojego Boga, całym sercem, całą duszą i całą siłą" Pow Pr 6:4

Taka jest wola Jehowy! A co Ty zapodajesz?

Łk 10:27 WSP "On rzekł: - Będziesz kochał Pana, swego Boga, całym sercem, całym swoim jestestwem, ze wszystkich sił i każdą myślą, a bliźniego, jak siebie samego."

... i jeszcze stwierdzasz: "to obowiązywało już w Zakonie!"

Nie! To nie obowiązywało w Zakonie. Wtedy wszyscy wzywali Boga Jehowę ... nie Pana!

Powołuj się rzetelnie
W żadnych przekładach Mat 22:37,38
Nie występuje Imię Boga

Może w Twoim plagiacie Biblii nie występuje imię Boże Jehowa, ale bez cienia wątpliwości Jezus i apostołowie posługiwali się tym imieniem, więc spisując NT, umieszczali je w swoich sprawozdaniach. To nienawiść do imienia Jehowy odstępczego chrześcijaństwa doprowadziła do usunięcia wszelkich spisanych dowodów, ale fakty mówią same za siebie. Jeżeli chcesz się zagłębić w temat, to mogę Ci zapodać materiały które to potwierdzają. Możesz też zobaczyć krótki materiał filmowy, który ten temat omawia.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Henryk, zwyczaj niewymawiania Imienia Jehowy zaczął narastać wg. biblistów dopiero po powrocie z Babilonu. Zauważ że wypowiedź z KS. Liczb została spisana dużo wcześniej.
Z drugiej strony, co innego nie wypowiadać a co innego wymazywać z tekstu. Tu na forum mamy do czynienia z tekstem pisanym. Wątpię też czy posty czytasz na głos. Jak cię Imię Boga mierzi, to zawsze możesz sobie w tym miejscu tekstu zamilknąć. Tak po żydowsku.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Powołuj się rzetelnie
W żadnych przekładach Mat 22:37,38
Nie występuje Imię Boga
Przygotowuj się rzetelnie, jeśli poruszasz takie kwestie.
Szymon Budny w swoim przekładzie w Mat 22:37 zamieszcza imię Boga Jehowa.

A Jezus rzekł mu: Umiłujesz Jehowę Boga twego, wszem sercem twoim, i wszytką duszą twoją, i wszytką myslą twoją.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: DonCicio »

Oszczerca pisze:
06 wrz 2021, 8:22

Kim dla DonCicia są "bracia Jezusa"?
Czy są nimi wyznawcy kościoła luterańskiego? A może Adwentyści, tak jak i Metodyści pokładający nadzieję w Jezusie? A może Baptyści? A może Badacze Pisma Świętego?

Dla mnie braćmi Jezusa, tak jak i dla Niego, są wszyscy, którzy pełnią wolę Ojca, który jest w niebie.

Czy Luteranie spełniają wolę Ojca, który jest w niebie?

"Luteranie opierają swoją wiarę na czterech zasadach: tylko Pismo, tylko Chrystus, tylko wiara i tylko łaska. Najistotniejszą z nich jest zasada „Tylko Chrystus”, której podporządkowane są wszystkie inne" (źródło)

... ktoś tu zapomniał o Bogu! (Ps 83:18)


Czy Adwentyści spełniają wolę Ojca, który jest w niebie?

"Dawniej wśród adwentystów dominowała nietrynitarna wiara dotycząca Bóstwa. Adwentyści wierzyli w jedynego Boga Ojca i w Jego Syna, Jezusa Chrystusa, który będąc rzeczywistym Synem Boga zachowywał również pełną boskość.

Jednak w I połowie XX wieku wiara ta stopniowo ustąpiła na rzecz trynitaryzmu, który uznaje jednego Boga w trzech boskich Osobach"
(źródło)

Mar 12:29 "Jezus odrzekł: „Pierwsze brzmi: ‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa"


Czy Metodyści spełniają wolę Ojca, który jest w niebie?

"O wierze w Trójcę Świętą
Jest tylko jeden Bóg żywy, prawdziwy i wiekuisty, niematerialny i bezcielesny, o nieskończenie wielkiej mocy, mądrości i dobroci; Stwórca i zachowawca wszech rzeczy widzialnych i niewidzialnych. A w tej jedynej istocie Bóstwa są trzy Osoby jako jeden byt, równie wszechmocne i równie odwieczne – Ojciec, Syn i Duch Święty" (źródło)


1 Tym 2:5 "Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"


Czy Baptyści spełniają wolę Ojca, który jest w niebie?

"Trójjedyność Boga – Bóg jest Stwórcą i Panem Stworzenia, który objawia się w trzech doskonałych Osobach: jako Ojciec, Syn i Duch Święty" (źródło)

Mar 12:32 "Wtedy uczony w piśmie odparł: „Nauczycielu, powiedziałeś dobrze, zgodnie z prawdą: On jest jeden i oprócz Niego nie ma innego’"


Sam sobie odpowiedz, kto z nich pełni wolę Ojca, który jest w niebie!


Czy Badacze Pisma Świętego spełniają wolę Ojca, który jest w niebie?

Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy dla Badaczy Pisma Świętego Jehowa jest jedynym, Prawdziwym Bogiem:

Iz 45:18 "Bo tak mówi Jehowa, Stwórca nieba, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię, jej Twórca, który ją utwierdził, który nie stworzył jej bez żadnego celu, ale ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: 'Ja jestem Jehowa i nie ma innego'"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Henryk »

Bobo pisze:
09 wrz 2021, 7:39
Jak cię Imię Boga mierzi, to zawsze możesz sobie w tym miejscu tekstu zamilknąć. Tak po żydowsku.
Imię Boga razi mnie w ustach niewierzących, w ustach Świadków, gdy wtrącają Je po dwa razy w jednym zdaniu.
Żydzi- jak wiesz- nie milkli w Tym miejscu, ale zastępowali Je innym określeniem, choćby Adonai, Przedwieczny, Pan...
Mieli dla Stwórcy wielką bojaźń połączoną z czcią. Jego imię było dla nich święte, dlatego też Żyd- Jezus, na początku modlitwy umieścił to polecenie: " Twoje imię niech będzie święte,".
Nie traktowali Go jako kolegę Wojtka.


Doncicia i Jego wypociny o mnie zwyczajnie zignoruję. :-D
Nie wie, że jest "nieszczęśliwy, wzbudzający litość, ubogi, ślepy i nagi."
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: Bobo »

Żydzi- jak wiesz- nie milkli w Tym miejscu, ale zastępowali Je innym określeniem, choćby Adonai, Przedwieczny, Pan...
Którzy żydzi? Z jakiego okresu? Ci z czasów Mojżesza? Czy ci z czasów Jezusa?
Od kiedy tradycja niewymawiania/zastępowania innymi tytułami Imienia Boga weszła w życie?
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”