Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom68
Posty: 5321
Rejestracja: 09 sty 2013, 13:42

Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: tom68 »

Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Jak bedzie wygladalo zycie w krolestwie Bozym? Czy bedzie tak nudne, jak sobie to wyobrazaja ci, ktorzy mysla ze zbawieni spedza wiecznosc na chmurkach? Nic podobnego! Dwa ostatnie rozdzialy Apokalipsy ukazuja realne miejsce i pelne szczescia zycie, ktory Bog przygotowal dla zbawionych ...

Biblia a Nowe Niebo i Ziemia ...

Izaj. 65:17-19 ....17. Oto Ja stworze nowe niebo i nowa ziemie i nie bedzie sie wspominalo rzeczy dawnych, i nie przyjda one na mysl nikomu.

18. A raczej beda sie radowac i weselic po wszystkie czasy z tego, co Ja stworze, bo oto Ja stworze z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radosc!

19. I bede sie radowal z Jeruzalemu i weselil z mojego ludu, i juz nigdy nie uslyszy sie w nim glosu placzu i glosu skargi.

Izaj. 66:22-23 .... 22. Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, ktore Ja stworze, ostana sie przede mna - mowi Pan - tak ostoi sie wasze potomstwo i wasze imie.

23. I bedzie tak, ze w kazdy now i w kazdy sabat przychodzic bedzie kazdy czlowiek, aby mi oddac poklon - mowi Pan.

Obj. 21:1-3 ... 1. I widzialem nowe niebo i nowa ziemie; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminely, i morza juz nie ma.

2. I widzialem miasto swiete, nowe Jeruzalem, zstepujace z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla meza swego.

3. I uslyszalem donosny glos z tronu mowiacy: Oto przybytek Boga miedzy ludzmi! I bedzie mieszkal z nimi, a oni beda ludem jego, a sam Bog bedzie z nimi,

(BW)

Nowa Jerozolima kosmiczne miasto zbawionych ....
W Miescie Bozym beda ludzie "z kazdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludow, i jezykow" (Ap.7:9).
Wsrod nich takze ci, ktorzy zyli w przeszlych wiekach i nawet nie slyszeli o Chrystusie.
Dowodzi to, ze mimo braku dostepu do Pisma Swietego, kazdy moze pojsc za glosem sumienia, przez ktore Duch Swiety sklania nas do posluszenstwa wobec Prawa Bozego.
Ci, ktorzy okazali Bogu wiernosc majac niewiele swiatla, byliby Mu posluszni majac go wiecej, dlatego beda zbawieni, mimo niewielkiej znajomosci prawd Bozych:

"Bo gdy poganie, ktorzy Prawa nie maja z natury czynia to, co Prawo nakazuje, chociaz Prawa nie maja, sami dla siebie sa Prawem.
Wykazuja oni, ze tresc Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednoczesnie ich sumienie staje jako swiadek, a mianowicie ich mysli na przemian ich oskarzajace lub uniewinniajace.
Okaze sie to w dniu, w ktorym Bog sadzic bedzie przez Chrystusa ukryte czyny ludzkie." (Rz.2:14-16).

Bog, zarowno w okresie Starego, jak Nowego Testamentu nie chcial ofiar ani samobiczowania, lecz "pelnienia sprawiedliwosci, umilowania zyczliwosci i pokornego obcowania z Bogiem" (Mi.6:8), bo "czysta i nieskalana poboznoscia przed Bogiem jest to
: niesc pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywac siebie niesplamionym przez swiat" (Jk.1:27).

Tego Miasta spodziewal sie juz Abraham:
"Oczekiwal bowiem miasta majacego mocne fundamenty, ktorego budowniczym i tworca jest Bog" (Hbr.11:10).
Wierzacy sa na ziemi pielgrzymami.
Zdazaja do ojczyzny "lepszej, to jest do niebieskiej.
Dlatego Bog nie wstydzi sie byc nazwany ich Bogiem, gdyz przygotowal dla nich Miasto" (Hbr.11:16).
Jezus powiedzial:"Niech sie nie trwozy serce wasze.
Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkan wiele.
Gdyby tak nie bylo, to bym wam powiedzial. Ide przeciez przygotowac wam miejsce. A gdy odejde i przygotuje wam miejsce, przyjde powtornie i zabiore was do siebie, abyscie i wy byli tam, gdzie Ja jestem." (J.14:1-3).

Nowa ziemia

Poganie uwazali smierc za uwolnienie niematerialnej duszy z niewoli materialnego ciala.

Chrzescijanie oczekiwali cielesnego zmartwychwstania.

Poganie wierzyli, ze po smierci dusza egzystuje w niematerialnej przestrzeni.

Chrzescijanie zas w czasach biblijnych wygladali materialnego krolestwa Bozego na ziemi (Dn.2:44; 7:27; Mt.5:5).

Samuel Bacchiocchi poczynil ciekawe porownanie miedzy zmartwychwstaniem a nadejsciem materialnego krolestwa Bozego na nowej ziemi:

( filozof grecki Platon, zyjacy na przelomie V i IV p n e w swojej nauce podkreslal dualistyczna koncepcje czlowieka -- istnienie niesmiertelnej duszy oraz smiertelnego ciala. Jego poganskie poglady zostaly zaakceptowane przez sredniowieczne chrzescijanstwo wbrew nauce Biblii i doktrynie chrzescijanstwa apostolskiego.co tez zaowocowalo potem takimi naukami jak wiara w czysciec czy wieczne meki w ogniu wiecznym grzesznikow )


"Tak cala ziemia, jak ludzkie cialo nie bedzie zniszczona, lecz odnowiona.
Odnowa ziemi jest kosmologicznym odpowiednikiem doktryny o zmartwychwstaniu ciala.
Tak, jak poszczegolni wierzacy w czasach konca nie porzuca cial, lecz otrzymaja ciala przemienione (1Kor.15:53),
tak zbawieni nie zostana pochwyceni na zawsze do nieba, lecz otrzymaja wieczne krolestwo na ziemi, ktorej Bog przywroci pierwotna doskonalosc."

Przyobleczeni w niesmiertelnosc ludzie (1Kor.15:53) zachowaja swe podobienstwo.
Rozpoznaja bliskich i przyjaciol (1Kor.13:12), podobnie jak uczniowie rozpoznali zmartwychwstalego Jezusa: Maria Magdalena poznala Go po glosie (J.20:11-16), Tomasz po wygladzie (J.20:27-28), uczniowie z Emaus po charakterystycznym zachowaniu (Lk.24:30-35).

Pomimo swego podobienstwa, zbawieni beda miec doskonale ksztalty i proporcje.
Znikna wszelkie cielesne wady i niedomagania.
Kazdy bedzie tak piekny, jakim bylby, gdyby nie grzech.
Izajasz tak o tym napisal:
"Wtedy przejrza oczy niewidomych i uszy gluchych sie otworza.
Wtedy chromy skoczy jak jelen i jezyk niemych wesolo krzyknie.
Bo trysna zdroje wod na pustyni i strumienie na stepie; spieczona ziemia zmieni sie w pojezierze, spragniony kraj w krynice wod; badyle w kryjowkach, gdzie legaly szakale - na trzcine z sitowiem. Bedzie tam droga czysta, ktora nazwa Droga Swieta.
Nie przejdzie nia nieczysty, i glupi nie beda sie tam walesac.
Nie bedzie tam lwa, ni zwierz najdzikszy nie wstapi na nia ani sie tam nie znajdzie, ale tamtedy pojda wyzwoleni.
Odkupieni przez Pana powroca, przybeda na Syjon z radosnym spiewem, ze szczesciem wiecznym na twarzach: osiagna radosc i szczescie, ustapi smutek i wzdychanie." (Iz.35:5-10).

Zbawieni spotkaja tych, ktorzy pomogli im znalezc Chrystusa i Jego Prawde.
Beda mogli wyrazic wdziecznosc za wyciagnieta dlon, podarowana ksiazke czy kasete, za uslyszane kazanie czy piesn, za slowa wspolczucia i modlitwy, za dary i wsparcie tych, ktorzy przyczynili sie do ich zbawienia (Mt.25:35-40).

Zycie na nowej ziemi wypelnia niespodzianki i radosci, ktore przerastaja najbardziej wybujala wyobraznie:
"Czego oko nie widzialo i ucho nie slyszalo, i co do serca ludzkiego nie wstapilo, to przygotowal Bog tym, ktorzy go miluja" (1Kor.2:9).

Miedzy wszystkimi istotami Bozymi "na niebie i na ziemi" znow zapanuje doskonala harmonia (Ef.3:15; 1:10).
Ludzie, a nawet drapiezne zwierzeta wroca do bezmiesnej diety, ktora Bog uznal za "bardzo dobra" przy stworzeniu (Rdz.1:31).
Rosliny i owoce beda ich pozywieniem (Rdz.1:29-30).

Izajasz napisal:
"I bedzie wilk gosciem jagniecia, a lampart bedzie lezal obok kozlecia.
Ciele i lwiatko, i tuczne bydlo beda razem, a maly chlopiec je poprowadzi.
Krowa bedzie sie pasla z niedzwiedzica, ich mlode beda lezec razem, a lew bedzie karmil sie sloma jak wol.
Niemowle bawic sie bedzie nad jama zmii, a do nory weza wyciagnie dziecie swoja raczke.
Nie beda krzywdzic ani szkodzic na calej mojej swietej gorze, bo ziemia bedzie pelna poznania Pana jakby wod, ktore wypelniaja morze." (Iz.11:6-9).

Oblicze ziemi pokryja krystaliczne strumienie, jeziora, bujne laki i gory o lagodnych stokach. Wszystkie zakatki ziemi beda urocze.

Zbawieni beda uprawiac ogrody i budowac domy wkomponowane w piekne otoczenie (Iz.32:18; 65:21-22)..

autor artykułu:Jonatan Dunkel


Ps :
Kosmiczne miasto - Raj odzyskany

https://youtu.be/6xDlcxucSI4?list=PLu__ ... llZxibkeIM

https://youtu.be/zTukawNSSJw?list=PLu__ ... llZxibkeIM
tom68

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

To wszystko prawda, ale nowe Jeruzalem, to nie nowa Jezorolima. Nowe Jeruzalem to nowa ziemia dla zbawionych, ale ona będzie w świecie duchowym - nie w materialnym. Świat materialny służy nam do oczyszczenia duszy. Dla niego też jest wyznaczony czas. Gdy Jezus ponownie przyjdzie tzn. Gdy moc Jezusa ogarnie sądem ziemię, to czas oczyszczenia się skończy i dla wszystkich żyjących ludzi nastanie sąd ostateczny. Wtedy, albo ktoś będzie zbawiony i zamieszka na nowej ziemi, albo zostanie osądzony sądem sprawiedliwości. Wszelka nieprawość i zło zostanie już ostatecznie osądzone.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wuka »

Dla zbawionych powiadacie...a co z niezbawionymi? Czy miliardami miliardów ludzkich pokoleń? :mrgreen: :mysli: Pytanie retoryczne, oczywiście :-P ;-)

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: nike »

Też się pytam co z niezbawionymi?
Przecież Jezus umarł za zbawionych i nie zbawionych, gościł u grzeszników i tak jednym kiwnięciem ręki zniszczy teraz ich, nie dając nawet im szansy na zrehabilitowanie się?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

nike pisze:
14 wrz 2020, 11:26
Też się pytam co z niezbawionymi?
Przecież Jezus umarł za zbawionych i nie zbawionych, gościł u grzeszników i tak jednym kiwnięciem ręki zniszczy teraz ich, nie dając nawet im szansy na zrehabilitowanie się?
Ależ daje szansę grzesznikom, a nawet swoje życie oddał za ich życie wieczne. Grzesznik ciągle otrzymuje szansę powrotu i oczyszczenia, ale jeżeli mimo tyłu łask odrzuca ewidentnie Boga, to jak przyjdzie Jezus ponownie na sąd, to grzesznik będzie osądzony już ostatecznie i na wieki. Ta nauka będzie głoszona i wszyscy ją poznają. Bóg dał dla świadomości człowieka internet, tak, że nikt nie może się usprawiedliwić, że nie wiedział. Teraz cały świat jest świadomy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
14 wrz 2020, 12:35
nike pisze:
14 wrz 2020, 11:26
Też się pytam co z niezbawionymi?
Przecież Jezus umarł za zbawionych i nie zbawionych, gościł u grzeszników i tak jednym kiwnięciem ręki zniszczy teraz ich, nie dając nawet im szansy na zrehabilitowanie się?
Ależ daje szansę grzesznikom, a nawet swoje życie oddał za ich życie wieczne. Grzesznik ciągle otrzymuje szansę powrotu i oczyszczenia, ale jeżeli mimo tyłu łask odrzuca ewidentnie Boga, to jak przyjdzie Jezus ponownie na sąd, to grzesznik będzie osądzony już ostatecznie i na wieki. Ta nauka będzie głoszona i wszyscy ją poznają. Bóg dał dla świadomości człowieka internet, tak, że nikt nie może się usprawiedliwić, że nie wiedział. Teraz cały świat jest świadomy.
Chyba nie zrozumiałaś...
A co z tymi miliardami, które nie usłyszały nauki?
A co z tymi, którzy usłyszeli, ale z przeróżnych powodów i niezależnych okoliczności nie "wyszli do przodu ;-) i nie powiedzieli magicznej formułki? :mrgreen:
Tak, wiem. Tyle razy to słyszałam, że prawie w to uwierzyłam: jedno życie a potem sąd i piekło na bank. W dodatku takie z widłami, kotłami itp. :roll:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: nike »

Ja uważam,że Bóg da szansę człowiekowi, ale w dobrych warunkach, gdzie nie będzie szatana.
Biblia mówi,ze szatan zostanie związany na 1000 lat, a więc będziemy mieli szansę na naprawę swoich charakterów i kto będzie chciał to z tej szansy będzie korzystał.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wuka »

nike pisze:
29 wrz 2020, 14:12
Ja uważam,że Bóg da szansę człowiekowi, ale w dobrych warunkach, gdzie nie będzie szatana.
Biblia mówi,ze szatan zostanie związany na 1000 lat, a więc będziemy mieli szansę na naprawę swoich charakterów i kto będzie chciał to z tej szansy będzie korzystał.
No widzisz, a inni mówią, że już jest związany, od czasu śmierci PJ.
Bądź tu mądry i pisz wiersze.
Wszystko każdy inaczej interpretuje i to jest bardzo dołujące.
Wręcz niewiarygodne dla realistów i sceptyków.
Ja tylkko się modlę, abym zupełnie wiary nie straciła. Ku mojemu przerażeniu jestem blisko.
Tak nie może być, że jedna Biblia, Jeden Bóg i milion interpretacji i to skrajnie różnych, nioe do pogodzenia :bardzo_smutny:

BoaDusiciel
Posty: 6937
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: BoaDusiciel »

Może był związany, ale się odwiązał, bo go słabo związali ?
Albo wyszedł na przepustkę z tego związania i samowolnie nie wrócił z przepustki ?
A może jest związany, ale chodzić może ... mogli mu tylko ręce związać, a nogi nie ... :roll:
Z szatanem to nigdy nic nie wiadomo ... :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

Ziemia zbawionych, to noea 0pziemia - niebianski Raj. To nie fizyczna ziemia na której teraz żyjemy. Zmarli zmartwychwstają do życia wiecznego na nowej ziemi. Gdy przyjdzie ponownie Jezus, to nastąpi wtedy sąd ostateczny nad wszystkimi ludźmi. Wtedy moc szatana zostanie unicestwiona,bo tej ziemi obecnej na której teraz rządzi już nie będzie. Każdy tu żyjący w tym okresie człowiek zostanie ostatecznie osądzony. Jedni dołącza do zbawionych na nowej ziemi w niebie, a drudzy pójdą na zatracenie w otchłań piekła. Na nowej ziemi tak jak pisze Biblia, nie będzie ani słońca, ani księżyca, bo wszystko oświetli Światło Boga. Ludzi, którzy doświadczają świadomość wyjścia poza ciało - mówią, że rozpoznawaja w niebie ludzi, widzą - kwiaty, trawę, las, słyszą - ptaki. Mówią, że widzieli życie na nowej niebianskiej ziemi, bo ona jest nową ziemią - Rajem dla zbawionych. Tam żyje Jezus Chrystus i wszyscy zbawieni dołączą do Jezusa Chrystusa. Tam będziemy nadal ludźmi, ale w odmienionych duchowych ciałach. Chociaż to cialo wizerunkowo będzie podobne do ziemskiego, ale będzie duchowe - o wiele doskonalsze. W niebie - świecie duchowym, życie jest doskonałe, bo ono jest pierwotnym życiem stworzonym przez Boga dla czlowieka. Wracamy do Raju, czyli do swojego domu.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2021, 1:56 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wuka »

wybrana
Gdzie ja napisałam o jednym życiu?
Ja nie mam twojego wpisu na mysli. Paweł ap.tak twierdzi i wiele denominacji. Za twoimi wykłądami, sorki, ja nie nadążam.
Raj na ziemi, czay raj w niebie, na odnowionej ziemi, czy????

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
29 wrz 2020, 19:35
wybrana
Gdzie ja napisałam o jednym życiu?
Ja nie mam twojego wpisu na mysli. Paweł ap.tak twierdzi i wiele denominacji. Za twoimi wykłądami, sorki, ja nie nadążam.
Raj na ziemi, czay raj w niebie, na odnowionej ziemi, czy????
W stwierdzeniu Pawła też jest zawarta prawda. Bo Paweł miał na myśli śmieć ducha, a nie śmierć ciała. Jeżeli kto całkowicie i definitywnie odrzuci Ducha Bożego, czyli odrzuci definitywnie Boga i do końca swojego ziemskiego życia trwa w złu, to nie tylko jego ciało umiera, ale również nastapuje śmierć ducha. Taki człowiek może już nie otrzymać szansy na oczyszczenie i moze nie zostać mu wybaczone, bo wystąpił przeciwko Duchowi Świętemu. Taki człowiek będzie wtedy osądzony. Śmierć ducha, to sąd.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: wuka »

W stwierdzeniu Pawła też jest zawarta prawda. Bo Paweł miał na myśli śmieć ducha, a nie śmierć ciała. Jeżeli kto całkowicie i definitywnie odrzuci Ducha Bożego,
Nic takiego nie pisze. Jest krótko i węzłowato-jedno życie a potem sąd. Takie kombinacje i rozróżnienia to twoje zrozumienie i twoje interpretacje.

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: amiko »

wuka
wuka pisze:
29 wrz 2020, 20:03
W stwierdzeniu Pawła też jest zawarta prawda. Bo Paweł miał na myśli śmieć ducha, a nie śmierć ciała. Jeżeli kto całkowicie i definitywnie odrzuci Ducha Bożego,
Nic takiego nie pisze. Jest krótko i węzłowato-jedno życie a potem sąd. Takie kombinacje i rozróżnienia to twoje zrozumienie i twoje interpretacje.
Jedno życie a potem sąd, to taki podstawowy argument przeciwko istnieniu reinkarnacji, która w rzeczywistości istnieje. Paweł inkarnował się jako Mahomet, dzięki któremu powstał Koran, ale jego nauki zostały też pozmieniane.
W naszej duszy istnieje Światłość, Duch Boży i ciemność. Z tego powodu Jezus mówił o ŚWIATŁOŚCI, aby nie była ciemnością.Jeśli człowiek grzeszy, powiększa obecną w nim ciemność, jednocześnie zmniejszając Światłość. Tak się dzieje do pewnej granicy krytycznej, po przekroczeniu której, duszę/ducha przejmują istoty z ciemnej strony i robią prostą operację. Oddzielają duszę/ducha od Ducha Bożego. Duszę/ducha zjadają, a Duch Boży wraca do Boga, który jest Duchem.

Karą za grzech jest śmierć (Rzym 5:12)
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Re: Nowe Niebo i Ziemia oraz Zycie wieczne zbawionych ....

Post autor: chryzolit »

Witam.
W tym temacie jest dobrze zacytowane proroctwo Izajasza.
Ale już z księgi Objawienia,nie są podane odpowiednia teksty,które świadczą o tym że narody będa przychodziły do tego Nowego Jeruzalem.Ale po kolei.
20-sty rozdział Objawienia Św. Jana używa 6 razy zwrotu ‚1000 lat’ do określenia czasu różnych zdarzeń.

Po pierwsze:

1. Szatan zostanie związany na 1000-lat (Obj. 20:2).

2. „Jak się dopełni 1000 lat zostanie on [szatan] wypuszczony na krótki czas” (Obj. 20:3).

3. Potwierdza to Obj. 2o:7: „a gdy się dopełni 1000 lat zostanie wypuszczony Szatan z więzienia swego”.

4. Natomiast ci, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego, którzy zostali ścięci za świadectwo o Jezusie „ci ożyli i panowali z Chrystusem 1000 lat„ (Obj. 20:4).

5. Ci, którzy ożyli mają udział w pierwszym zmartwychwstaniu „będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez 1000 lat„. (Obj. 20:6).

Ten 5-cio krotnie użyty okres tysiąca lat jest czytelny i harmonijny.

Natomiast raz zastosowany w Obj. 20:5 jest kontrowersyjny w stosunku do wcześniej podanych, ale do tego tematu wrócimy.

1000 lat to czas związania Szatana, oraz królowania z Chrystusem tych, którzy wytrwali z nim, byli wiernymi i za to otrzymali tak piękną nagrodę: duchowy stan.

Ale możemy zapytać, gdzie będą oni królować?

Odpowiedź przynosi Obj. 5:9-10: „I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów i będą królować na ziemi„. Z nieba, ponieważ będą to duchowe istoty, ale królować będą na ziemi.

Na ten czas czekali uczniowie Jezusa w pierwszym okresie chrześcijańskim, w pierwszych zborach, ponieważ miał zostać on zapoczątkowany przyjściem Jezusa, oraz miał wypełnić nadzieje z tym wydarzeniem związane. „Aby nadeszły od Pana czasy ochłody i aby posłał przeznaczonego dla was Chrystusa Jezusa, którego musi przyjąć niebo aż do czasu odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich” (Dz. Ap. 3:20-21).

1000 lecie jest czasem odnowy, budowania Królestwa Bożego, ale jeszcze nie jest nim w pełni (w znaczeniu czasu, w którym już nie ma zła), ponieważ jeszcze Szatan zostanie rozwiązany na krótki czas i po tej ostatniej próbie zostanie raz na zawsze zniszczone zło i jego skutki. Potem przyjdzie czas, o którym pisze Obj. 21:4: „i otrze wszelką łzę z oczu ich i śmierci już nie będzie, ani smutku ani krzyku ani mozołu już nie będzie, albowiem pierwsze rzeczy przeminęły”. Jest to czas Królestwa Bożego w całej pełni i o nie jako chrześcijanie się modlimy słowami „Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi”.

Nauka o 1000 leciu była bardzo popularna w pierwszym okresie chrześcijańskim, była jednak zapominana w miarę jak system religijny zaczął rządzić i królować, nie czekając na prawdziwe przez Boga postanowione Królestwo. Dlatego powrót do Biblijnego autorytetu, jedynego objawionego źródła o prawdziwym uwolnieniu człowieka, całej ludzkości z obecnego stanu śmierci i niedoskonałości do życia w Królestwie Bożym jest nam dzisiaj tak bardzo potrzebny.
Pozdrawiam.
Ciąg dalszy nastapi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”