Pokolenie

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

barabasz1972
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2021, 16:58

Pokolenie

Post autor: barabasz1972 »

Jestem tutaj nowy-czy ktoś mógłby mi wyjasnić kwestię pokolenia. Pokolenie 1914 roku już praktycznie wymarło, swiadkowie jehowy mówią o zazębiajacym się pokoleniu-jak to rozumieć?

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Pokolenie

Post autor: wuka »

v
Ostatnio zmieniony 10 lut 2022, 11:28 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Re: Pokolenie

Post autor: Krystian »

barabasz1972 pisze:
15 lis 2021, 11:04
Jestem tutaj nowy-czy ktoś mógłby mi wyjasnić kwestię pokolenia. Pokolenie 1914 roku już praktycznie wymarło, swiadkowie jehowy mówią o zazębiajacym się pokoleniu-jak to rozumieć?
Sami świadki, tego do końca nie potrafią wytłumaczyć.
Dostali nowe światło od CK i mają na razie tak wierzyć.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

BoaDusiciel
Posty: 6987
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Pokolenie

Post autor: BoaDusiciel »

Ja bym proponował przyjąć, że "pokolenie 1914" oznacza pokolenie urodzone w roku 1914 kalendarza muzułmańskiego, czyli za 471 lat, bo wg muzułmanów mamy rok 1443 :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

dominik benc
Posty: 148
Rejestracja: 29 lis 2021, 12:21

Re: Pokolenie

Post autor: dominik benc »

pokolenie w tekście Biblii w ST i NT to 40 lat. dlaczego 40 lat ?? dlatego ponieważ Izraelita był pełnoletni w wieku 30 lat według treści ST ,a życie miało trwać do 70 roku , czyli 40 lat: " Nasze życie trwa 70 lat,a jeśli ktoś jest szczególnie silny — 80. Ale są one pełne udręki i smutku,szybko przemijają, a my odchodzimy" Psalm 90: 10(PNŚ-wds- wydanie do studium). jak Jezus mówił o pokoleniu, które rozważamy w tej chwili, to powiedział tak: "Zaprawdę wam mówię, że to pokolenie na pewno nie przeminie, dopóki się to wszystko nie stanie. 35 Niebo i ziemia przeminą, lecz moje słowa na pewno nie przeminą." ew Mateusza 24:34-35. i teraz tak- religijny system żydowski zakończył się upadkiem Jerozolimy w roku 70 ne. więc jak się cofniemy 40 lat do tyłu , to mamy rok 30 , czyli działalność Jezusa jest rozwinięta wtedy, ale w roku 73 upadła ostatnia twierdza żydowska Masada. więc jak od roku 73 ne odejmiemy czas trwania pokolenia , to wyjdzie nam rok 33 ne , a w tym właśnie roku Jezus mógł wypowiedzieć te słowa o pokoleniu, czyli 40 latach. to religijny żydowski system rzeczy ,który bezpowrotnie upadł i nigdy się ani nie odrodzi , ani nie podniesie, bo upadek tego systemu był z wyroku Boga, i są przesłanki w ST i NT do tego , że ten system religijny upadł bezpowrotnie. teraz nasze czasy: jeżeli przyjmiemy rok 2069 ne za rok gdzie Armagedon zakończy ten system rzeczy, to jak odejmiemy 40 lat , to wyjdzie nam rok 2029 ne. i teraz co to jest za rok ?? więc w tym 2029 roku muszą być ludzie w wieku 30 lat, bo ich pokolenie ma trwać według Biblii do 70 roku życia czyli 40 lat. więc w tym roku 2029 coś może się stać , bo na przykład w 33 ne Jezus poniósł śmierć. może być zakaz czytania albo rozpowszechniania informacji biblijnych ?? albo coś innego ?? biblijne pokolenie za czasów Prawa Mojżeszowego i czasów Jezusa to 40 lat. dlaczego w roku 2069 ma być Armagedon ?? bo mi się zgadza z proroctwem Daniela o 1335 dniach i nie tylko tym. proroctwo Daniela o 1335 dniach lat, jeżeli przyjmiemy 1335 lat - dni od roku 1914 ne , bo jest możliwe takie przyjęcie , to 1335 lat od roku 1914 ne zakończy się w roku 3249 ne , czyli w roku 3249 , Szatan zostanie wrzucony do Gehenny (nie mylić z 1000 - letnią otchłanią dla Szatana) . "12 Szczęśliwy ten, kto czeka i kto dotrwa do tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni!
13 „A ty podążaj ku końcowi; i spoczniesz, ale powstaniesz do swego losu z końcem dni” ks Daniela 12:12-13 . w ST, w ks Liczb, jest mowa o pokoleniu 40 letnim, w odniesieniu do całego zboru , tzn ,że pod uwagę byli brani ludzie pełnoletni od 30 roku życia, bo tylko ci mogli prawnie samodzielnie stanowić o sobie bez udziału rodziców, przy czym, Jehowa Bóg zapłonął na wszystkich powyżej 20 roku życia, więc możliwym jest że wśród buntowników były osoby od 20 roku życia wzwyż : ,,, "I Jehowa zapłonął gniewem na Izraela, i sprawił, że się błąkali po pustkowiu przez czterdzieści lat, aż wyginęło całe pokolenie, które postępowało niegodziwie w oczach Jehowy." ks Liczb 32:13 ,,, "29 Na tym pustkowiu legną wasze trupy, wszyscy wasi spisani z całej waszej liczby od dwudziestu lat wzwyż, wy, którzy szemraliście przeciwko mnie. 30 Wy nie wejdziecie do ziemi, w której podniosłem rękę do przysięgi, że będę z wami przebywał — z wyjątkiem Kaleba, syna Jefunnego, i Jozuego, syna Nuna.
31 „‚„A wasze maleństwa, o których mówiliście, że staną się łupem, te wprowadzę i poznają ziemię, którą wyście odrzucili. 32 Lecz wasze trupy legną na tym pustkowiu. 33 Wasi synowie zaś będą pasterzami na pustkowiu przez czterdzieści lat i będą odpowiadać za wasze rozpustne czyny, dopóki wasze trupy nie zniszczeją na tym pustkowiu. 34 Według liczby dni, w których przeszpiegowaliście tę ziemię, czterdzieści dni, dzień za rok, dzień za rok, czterdzieści lat będziecie odpowiadać za swe przewinienia, abyście poznali, co to znaczy, gdy się odsuwam." ks Liczb 14: 29-34 - warto dodać, że niegodziwcy przez 40 lat widzieli lub oglądali odzież i sandały, które się na nich nie starzały,nie niszczały, a oni sami starzeli się i umierali: ,,,,"Gdy czterdzieści lat prowadziłem was po pustkowiu, wasze szaty się na was nie zużyły i twój sandał nie zdarł się na twojej stopie." ks Powtórzonego Prawa 29:5 ,,, "I przez czterdzieści lat zaopatrywałeś ich w żywność na pustkowiu. Niczego im nie brakowało. Szaty im się nie zużywały, a stopy im nie puchły." ks Nehemiasza 9:21 .

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pokolenie

Post autor: DonCicio »

Krystian pisze:
15 lis 2021, 18:06
barabasz1972 pisze:
15 lis 2021, 11:04
Jestem tutaj nowy-czy ktoś mógłby mi wyjasnić kwestię pokolenia. Pokolenie 1914 roku już praktycznie wymarło, swiadkowie jehowy mówią o zazębiajacym się pokoleniu-jak to rozumieć?
Sami świadki, tego do końca nie potrafią wytłumaczyć.
Dostali nowe światło od CK i mają na razie tak wierzyć.

ŚJ doskonale rozumieją kwestię pokolenia! Rozumieją też, że w czasach końca miała wzrosnąć aktywność prześladowców szydzących z uczniów Jezusa:

Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladować i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"

2 Pio 3:3,4 "Przede wszystkim wiedzcie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swoimi szyderstwami. Będą kierować się swoimi własnymi pragnieniami i mówić: „Gdzie jest ta jego obiecana obecność? (...)"

Tych wszystkich, którzy chcą poznać kwestię "Pokolenia", odsyłam do opracowania, które ze względu na ilość materiału zapisałem w pliku PDF i umieściłem na mojej stronie w chmurze "Nie przeminie to Pokolenie"

Wszystkie wersety mają przekierowania na stronę Biblii.
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 5885
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:52
Lokalizacja: Norwegia
Kontakt:

Re: Pokolenie

Post autor: Hardi »

DonCicio pisze:
12 gru 2021, 16:27
Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladować i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"
Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladowa i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1295
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pokolenie

Post autor: DonCicio »

Hardi pisze:
29 gru 2021, 23:30
DonCicio pisze:
12 gru 2021, 16:27
Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladować i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"
Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladowa i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"

Oczywiście! Biorąc pod rozwagę, że imię Jezusa po hebrajsku znaczy "Jehowa jest wybawieniem", wszystko w tej kwestii pasuje. Ludzie mieli prześladować Jego naśladowców za prawdę, którą głoszą, kim naprawdę jest Jezus, że nie jest Bogiem, a Synem Bożym:

Łuk 1:30,32 "Anioł rzekł więc do niej (...) Stanie się on wielki i będzie nazywany Synem Najwyższego, a Bóg Jehowa da mu tron Dawida, jego ojca"
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Pokolenie

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
10 sty 2022, 14:10
Hardi pisze:
29 gru 2021, 23:30
DonCicio pisze:
12 gru 2021, 16:27
Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladować i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"
Mat 24:9 "Ludzie będą was prześladowa i zabijać, i z powodu mojego imienia wszystkie narody będą pałać do was nienawiścią"

Oczywiście! Biorąc pod rozwagę, że imię Jezusa po hebrajsku znaczy "Jehowa jest wybawieniem", wszystko w tej kwestii pasuje. Ludzie mieli prześladować Jego naśladowców za prawdę, którą głoszą, kim naprawdę jest Jezus, że nie jest Bogiem, a Synem Bożym:

Łuk 1:30,32 "Anioł rzekł więc do niej (...) Stanie się on wielki i będzie nazywany Synem Najwyższego, a Bóg Jehow- a da mu tron Dawida, jego ojca"
Imię Jezus znaczy - Bóg zbawia.
Nie oznacza Jehowa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Pokolenie

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Imię Jezus znaczy - Bóg zbawia.
Nie oznacza Jehowa.
Skąd bierzesz takie 'mądrości' to się domyślam. Dlaczego jednak nie ogarnia cię wstyd za takie grube błędy, tego nie wiem.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Pokolenie

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
10 sty 2022, 15:07
wybrana pisze:Imię Jezus znaczy - Bóg zbawia.
Nie oznacza Jehowa.
Skąd bierzesz takie 'mądrości' to się domyślam. Dlaczego jednak nie ogarnia cię wstyd za takie grube błędy, tego nie wiem.
To ty się wstydź.
Imie to oznacza- Bóg jest zbawieniem, co jednocześnie podkreśla, że Jezus jest Zbawicielem.
A że Izraelici nadali swojemu bóstwu imię, to ich problem.
Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi a nie jednego narodu.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Pokolenie

Post autor: Bobo »

Polska forma pierwszego członu imienia – Jezus – pochodzi od łac. Iesus, które z kolei pochodzi od greckiego Ἰησοῦς trb. Iesus trl. I̓ēsous. Grecka forma jest zhellenizowaną formą hebrajskiego lub aramejskiego imienia ܝܫܘܥיֵשׁוּעַ; Yēšuaʿ (Joszua), które z kolei jest skróconą formą hebrajskiego יְהוֹשֻׁעַ lub יהושוע, יהושעיְהוֹשׁוּעַ; Yehōšuaʿ (Jehoszua) lub w języku polskim Jeszua (alternatywne formy: Joszua, Joszue)[5][6]. W języku hebrajskim יְהוֹשֻׁעַ (Yehōšuaʿ ), gr. Ιησούς i znaczy – Jahwe jest zbawieniem.

Wikipedia
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Pokolenie

Post autor: Queza »

A co to znaczy zbawienie? Jak nie wybawienie, ratunek. Bóg zawsze w ten sposób zbawia, wybawia, ratuje i nie koniecznie trzeba umrzeć, żeby być zbawionym, Bóg ratuje za życia.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16737
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Pokolenie

Post autor: Bobo »

Queza pisze:
10 sty 2022, 23:25
A co to znaczy zbawienie? Jak nie wybawienie, ratunek. Bóg zawsze w ten sposób zbawia, wybawia, ratuje i nie koniecznie trzeba umrzeć, żeby być zbawionym, Bóg ratuje za życia.
Masz rację. Trochę dodatkowych myśli znajdziesz tu:
Zbawienie
Definicja: To, co daje ratunek, ocalenie, wybawienie od śmierci lub niebezpieczeństwa. Może to być wyratowanie z rąk ciemiężycieli lub prześladowców. Jehowa poprzez swego Syna zapewnia wszystkim prawdziwym chrześcijanom wybawienie z teraźniejszego niegodziwego systemu rzeczy oraz wyzwolenie z niewoli grzechu i śmierci. Dla wielkiej rzeszy wiernych sług Jehowy żyjących w „dniach ostatnich” zbawienie będzie oznaczać ocalenie z wielkiego ucisku.
(Książka Prowadzenie Rozmów Na Podstawie Pism, s. 406).
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6315
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Pokolenie

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
30 sty 2024, 14:46
Dla wielkiej rzeszy wiernych sług Jehowy żyjących w „dniach ostatnich” zbawienie będzie oznaczać ocalenie z wielkiego ucisku.
(Książka Prowadzenie Rozmów Na Podstawie Pism, s. 406).
Co ten ucisk będzie oznaczał? Czy on się już nie zaczął za sprawą Rosji?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”