4. Zaślubiny Baranka i przybycie

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 3417
Rejestracja: 26 maja 2006, 23:37
Kontakt:

4. Zaślubiny Baranka i przybycie

Post autor: Quster »

ZAŚLUBINY BARANKA

II. JEDYNY TEKST MÓWIĄCY WPROST O ZAŚLUBINACH BARANKA I KOŚCIOŁA:
Obj. 19:6-8

A. WIEMY JUŻ, ŻE:

- Zaślubiny następują po oczyszczeniu przed Trybunałem Chrystusowym
- Oblubienica odziana jest w sprawiedliwe uczynki świętych – reszta spłonęła na sądzie
- Kolejność wydarzeń (Pochwycenie, Sąd, Zaślubiny, Powtórne Przyjście) pokazuje, że Pochwycenie i Powtórne Przyjście nie są jednym i tym samym wydarzeniem.
- Zaślubiny odbywają się w niebie, natomiast uczta weselna po zaślubinach - na Ziemi.
Ps. 45:7-18


PO ZAŚLUBINACH BARANKA OBLUBIENIEC JAKO LEW JUDY PRZYBYWA WRAZ Z KOŚCIOŁEM RATOWAĆ NARÓD IZRAELSKI W BITWIE POD ARMAGGEDDONEM

I. WIELKI UCISK KOŃCZY SIĘ POWTÓRNYM PRZYJŚCIEM PANA WRAZ Z KOŚCIOŁEM
Obj. 19:11-16

II. NASTĘPUJE ZWYCIĘSTWO W BITWIE POD ARMAGGEDDONEM
Obj. 19:17-18; Zach. 14:1-5
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).

Obrazek

"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”