6. Millenium, czyli 1000 letnie Królestwo

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

jaros71 pisze:
Eutychus pisze:Od chwili powołania chrześcijańskiego zboru po zesłaniu Ducha Św. poszczególni uczniowie Chrystusa zarówno ożyli,...

Sorry, ale nijak mi takie rozumienie nie pasuje choćby np. do wersetów:
Cytat:
1 Kor. 15:6 potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość dotychczas żyje, niektórzy zaś zasnęli;

1 Kor. 15:22 Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.
23 A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,

1 Tes. 4:13 A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.
14 Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
15 A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze,
na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


Obj. 6:9 A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
10 I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?
11 I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.
Obj. 20:6
"Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwataniu ( w moim rozumieniu tym duchowym, do życia po Bożemu); nad nimi druga śmierć nie ma mocy (ale pierwsza ciągle ma...), lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat."
Pierwsze zmartwychwstanie ( w moim zrozumieniu: duchowe, do życia po Bożemu) sugeruje że będzie również drugie zmartwychwstanie, o którym Ty napisałeś. To drugie zmartwychwstanie obejmuje cały świat: sprawiedliwych i niesprawiedliwych Dz. 24:15, którzy zostaną rozsądzeni (Jana 5:28,29).
Czy dobrze rozumiem, że nie twierdzisz już (jak to odczytywałem - być może błędnie - z Twoich poprzednich wypowiedzi), że od wniebowstąpienia Pana Jezusa, każdy Członek Maluczkiego Stadka (mniejsza o to jak kto z nas pojmuje jego skład i liczebność), natychmiast po swojej śmierci ożywał/ożywa i wraz z Panem królował/króluje, w rozpoczętym 2000 lat temu, tysiąc ("tysiąc") letnim Królestwie?
Jeśli tak, to albo ja Cię źle przez kilka Twoich postów rozumiałem, albo dotychczas, niezbyt precyzyjnie swoje rozumienie wyłuszczałeś.
Mniejsza z tym. Do tak jak obecnie sformułowanego poglądu, jest mi już znacznie bliżej. :-)
Z poprzednią wersją nie mogłem i nie mogę się zgodzić z powodu wielu wypowiedzi zawartych w NT, choćby takich jak cytowany przeze mnie 1 Tes. 4:14-17, w szczególności wyróżnione kolorem, boldem i underline'm fragmenty. W całym kontekście wersetów 13-17 rozumiem, że odnoszą się one do czasu, gdy "...Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba..."
Czy te fakty nastąpiły po wniebowstąpieniu Pana Jezusa? Ja potwierdzenia tegoż w Piśmie nie znajduję. Jeśli zechcesz, wskaż mi proszę te wersety.
Do poprzedniego Twojego postu i odpowiedzi w nim zawartych odniosę się w najbliższym czasie, bo dzisiaj już mi tego czasu brakuje.
Pozdrawiam

jaros71
Posty: 700
Rejestracja: 29 cze 2007, 7:35

Post autor: jaros71 »

Eutychus pisze:Czy dobrze rozumiem, że nie twierdzisz już (jak to odczytywałem - być może błędnie - z Twoich poprzednich wypowiedzi), że od wniebowstąpienia Pana Jezusa, każdy Członek Maluczkiego Stadka (mniejsza o to jak kto z nas pojmuje jego skład i liczebność), natychmiast po swojej śmierci ożywał/ożywa i wraz z Panem królował/króluje, w rozpoczętym 2000 lat temu, tysiąc ("tysiąc") letnim Królestwie?
Eutychusie
Od samego początku miałem na myśli zarówno śmierć jak i ożywanie Maluczkiego Stadka
pojmowane w sensie przenośnym a nie dosłownym.
Z chwilą biblijnego chrztu św. człowiek umiera dla świata, a zostaje ożywiony dla życia po Bożemu.
Kol. 2:12
"Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych"
Umarli ( w sensie przenośnym)
Rzym. 6:4
"Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę ojca, tak i my nowe życie prowadzili".
Gal. 1:20
"Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyje więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus..."
Obj. 20:4
"...Widziałem też dusze tych którzy zostali ścięci za to że składali świadectwo o Jezusie i głosili słowo Boże..."
Ożyli ( sensie przenośnym)
Efez. 2:5
"I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem, łaską zbawieni jesteście
I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie"
Kol. 2:12
"Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych."
Obj. 20:4
"... Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat"
Eutychus pisze:Z poprzednią wersją nie mogłem i nie mogę się zgodzić z powodu wielu wypowiedzi zawartych w NT, choćby takich jak cytowany przeze mnie 1 Tes. 4:14-17, w szczególności wyróżnione kolorem, boldem i underline'm fragmenty. W całym kontekście wersetów 13-17 rozumiem, że odnoszą się one do czasu, gdy "...Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba..."
Czy te fakty nastąpiły po wniebowstąpieniu Pana Jezusa? Ja potwierdzenia tegoż w Piśmie nie znajduję. Jeśli zechcesz, wskaż mi proszę te wersety.
Ależ ja wierzę podobnie do Ciebie :-D
Wierzę w dosłowne zmartwychwstanie wraz z przybyciem Chrystusa. To jest podstawa naszej chrześcijańskiej wiary.
Pozdrawiam
https://drive.google.com/file/d/0ByB6Pk ... hR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Witam
Czy mógłby ktoś napisać co to jest " Maluczkie Stadko" i dlaczego jego członkowie mają być bardziej uprzywilejowani skoro zbawienie jest RÓWNE dla każdego?
Proszę o teksty biblijne.

Płaskowicki Rys

Post autor: Płaskowicki Rys »

wielu jest powołanych a nie wielu wybranych
pozdrawiam

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

adzient pisze:Witam
Czy mógłby ktoś napisać co to jest " Maluczkie Stadko" i dlaczego jego członkowie mają być bardziej uprzywilejowani skoro zbawienie jest RÓWNE dla każdego?
Proszę o teksty biblijne.
Łuk. 12:32
32. Nie bój się, o maluczkie stadko![trzódko] albowiem się upodobało Ojcu waszemu, dać wam królestwo.
(BG)
Dlaczego małe bo garstka ludzi, w porównaniu z miliardami jakie żyją na ziemi.
Tylko 144000, prawda,że mała garstka, ale jak bardzo zasłużona.
Jest to klasa ludzi wybierająca się od Jezusa, przez cały wiek ewangelii.
Są to ludzie, którzy dla Pana ginęli na arenach, stosach itp.Jest to Oblubienica Pańska która w Tysiącleciu będzie stanowiła duchowy rząd nad ziemią.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

adzient pisze:Czy mógłby ktoś napisać co to jest " Maluczkie Stadko" i dlaczego jego członkowie mają być bardziej uprzywilejowani skoro zbawienie jest RÓWNE dla każdego?
Proszę o teksty biblijne.
nike pisze:Tylko 144000, prawda,że mała garstka, ale jak bardzo zasłużona.
...ja bym nie ograniczał zbawienia do 144 000,nawet gdyby to był milion , czy miliard zbawionych to jest i tak malutkie tylko stadko w porównaniu z ilością ludzi na przestrzeni 6ooo lat;

Obj 7.9,,Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy...,,


1 Kor 1.26,,Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu [tam] mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych...,,

1 Pt 3.20,,niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża naczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę...,,

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

sio pisze:.ja bym nie ograniczał zbawienia do 144 000,nawet gdyby to był milion , czy miliard zbawionych to jest i tak malutkie tylko stadko w porównaniu z ilością ludzi na przestrzeni 6ooo lat;
Taka liczba wynika z Biblii. Ja nie powiedziałam,że tylko tyle będzie zbawionych, to są twoje słowa. Ja powiedziałam,że tyle będzie [zresztą już jest] w niebie. A reszta będzie na ziemi i też na końcu tysiąclecia zostanie zbawiona do życia w królestwie na ziemi, jezeli sobie na to zasłuży, posłuszeństwem i wiarą.
sio pisze:Obj 7.9,,Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy...,,
Zauważ stoją przed tronem, a nie na tronie, nie widzisz różnicy?

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

nike pisze:Łuk. 12:32
32. Nie bój się, o maluczkie stadko![trzódko] albowiem się upodobało Ojcu waszemu, dać wam królestwo.

Tylko 144000
Wydaje mi się,że Łuk. 12:32nie mówi o 144 000 ach lecz o wszystkich zbawionych.
Wszyscy zbawieni są ostatkiem czyli maluczkim stadkiem.
sio pisze:Obj 7.9,,Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy...,,

Te maluczkie stadko na przestrzeni wieków stało się wielką rzeszą .
Chociaż Ap 7 mówi o 144 tysiącach.Wydaje mi się,że oni również są wielką rzeszą.
nike pisze:Taka liczba wynika z Biblii. Ja nie powiedziałam,że tylko tyle będzie zbawionych, to są twoje słowa. Ja powiedziałam,że tyle będzie [zresztą już jest] w niebie. A reszta będzie na ziemi i też na końcu tysiąclecia zostanie zbawiona do życia w królestwie na ziemi, jezeli sobie na to zasłuży, posłuszeństwem i wiarą.
Skąd taka nauka?
Taka liczba wynika z Biblii.
Wydaje mi się,że jest to liczba symboliczna ,tak jak cały rozdział 7 Apokalipsy.
Symboliczność tej liczby wynika z kontekstu przy omawianiu poszczególnych pokoleń Izraela ,które NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z RZECZYWISTOŚCIĄ.Są również przedstawione .
symbolicznie.
nike pisze:reszta będzie na ziemi i ...zostanie zbawiona do życia w królestwie na ziemi, jezeli sobie na to zasłuży, posłuszeństwem i wiarą.

To takie zbawienie z uczynków? :mrgreen:
Toż krew Chrystusa nie wystarcza już ???????
Pismo mówi ,że dzięki niej zbawiony będzie każdy.

sio
Posty: 582
Rejestracja: 31 mar 2010, 11:17
Lokalizacja: Podhale
Kontakt:

Post autor: sio »

nike pisze:sio napisał/a:
Obj 7.9,,Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy...,,



Zauważ stoją przed tronem, a nie na tronie, nie widzisz różnicy?
...nie bardzo rozumiem, o czym to ma świadczyć?

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

adzient pisze:Wydaje mi się,że Łuk. 12:32nie mówi o 144 000 ach lecz o wszystkich zbawionych.
Wszyscy zbawieni są ostatkiem czyli maluczkim stadkiem.
To by nie było Małe stadko tylko wielkie stado.
adzient pisze:Te maluczkie stadko na przestrzeni wieków stało się wielką rzeszą .
Chociaż Ap 7 mówi o 144 tysiącach.Wydaje mi się,że oni również są wielką rzeszą.
Tylko,że Oblubienica ma być na tronie a W.Rzesza przed tronem. nie widzisz różnicy?
adzient pisze:Skąd taka nauka?
Z Biblii
adzient pisze:To takie zbawienie z uczynków? :mrgreen:
Toż krew Chrystusa nie wystarcza już ???????
Pismo mówi ,że dzięki niej zbawiony będzie każdy.
Tak dzięki krwi owszem. Ale wiara bez uczynków martwa jest.

Henryk
Posty: 11713
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

adzient pisze:To takie zbawienie z uczynków? :mrgreen:
Toż krew Chrystusa nie wystarcza już ???????
Pismo mówi ,że dzięki niej zbawiony będzie każdy.
Mam pytanie:
Gdzie tak Pismo mówi, że to dzięki krwi Jezusowej każdy będzie zbawiony?

Owszem – umarł jako Człowiek za wszystkich potomków Adamowych.
A czy zgładził indywidualne grzechy (swoją krwią) także całej ludzkości?
Wszyscy mają już poczytaną sprawiedliwość?
Każdy otrzymał „szatę usprawiedliwienia”?

Jednym słowem: Czy wszyscy ludzie będą korzystać (bezpośrednio!) z zasługi Jego Krwi?

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

nike pisze:adzient napisał/a:
Wydaje mi się,że Łuk. 12:32nie mówi o 144 000 ach lecz o wszystkich zbawionych.
Wszyscy zbawieni są ostatkiem czyli maluczkim stadkiem.

To by nie było Małe stadko tylko wielkie stado.
Nie zupełnie:
"Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."Mt 7,13-14
Małe stadko to wszyscy zbawieni.
nike pisze:adzient napisał/a:
Te maluczkie stadko na przestrzeni wieków stało się wielką rzeszą .
Chociaż Ap 7 mówi o 144 tysiącach.Wydaje mi się,że oni również są wielką rzeszą.

Tylko,że Oblubienica ma być na tronie a W.Rzesza przed tronem. nie widzisz różnicy?
Wybacz ale nie widzę.
Utarło się,ze w Ap 7 jest mowa o jakichś dwu klasach ludzi ,a APOKALIPSA 7 MÓWI TYLKO O 144 000.
Pismo nie dzieli zbawionych na klasy:
"...jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania; jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;"Ef 4,4-5

Tu
-jedno ciało (zbór)
-Jedna nadzieja (forma zbawienia)

„U Boga nie ma względu na osobę”Rzym 2,11

W kwestii zbawienia istnieje tylko podział na zbawionych i potępionych.
Nie ma tu miejsca na żadne klasy:
Mt 25,31-46-kozły i owce
Mt 13,24-30-pszenica i kąkol
Mt 13,47-49.52-podobne do sieci
Mt 18,12-14-wszystkich zbawionych symbolizuje jedna owca

Wiara prowadzi do jedności:
""Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele... którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. (14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni, (15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; (17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. (18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. (19) Tak więc już nie jesteście obcymi i przychodniami, lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga,"Ef2,11-19

"To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo: Nie mój lud nazwę moim ludem i tę, która nie była umiłowana, nazwę umiłowaną i będzie tak, że na tym miejscu, gdzie im powiedziano: Nie jesteście ludem moim - nazwani będą synami Boga żywego.""Rz 9,8.21-26

Nauka Apostolska prowadziła do ludzkość do jedności .
Poprzez krew Chrystusa grzesznicy stają się równi wobec zbawienia ,które jest dane jako dar.Więc nagroda jest RÓWNA DLA KAŻDEGO.
Nikt nie może mieć większych względów niż jego brat.To byłaby niesprawiedliwość wobec daru krwi.

nike pisze:adzient napisał/a:
Skąd taka nauka?

Z Biblii
Proszę o teksty na których opierasz te tezy.
Wydaje mi się,że są one jej przeciwne .
nike pisze:A reszta będzie na ziemi i też na końcu tysiąclecia zostanie zbawiona do życia w królestwie na ziemi, jezeli sobie na to zasłuży, posłuszeństwem i wiarą.
To takie zbawienie z uczynków? :mrgreen:
Toż krew Chrystusa nie wystarcza już ???????
nike pisze:Tak dzięki krwi owszem. Ale wiara bez uczynków martwa jest.
Ni jak nie wiem jak się ma Twoja odpowiedź?
Mówimy o zbawieniu ,a nie o uczynkach.
"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił."Ef 2,8-9
W tym tekście cztery razy zaprzeczono Twojej tezie:
-przez wiarę
-i to nie z was
-Boży to dar
-nie z uczynków


Na dar się nie zapracowuje.

Dalej...
"Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. "w.10
Ale nie mów ,że posłuszeństwem można sobie zasłużyć na zbawienie.
Ono jest WYNIKIEM PRZYJĘCIA ZBAWIENIA

[ Dodano: 2010-05-17, 20:15 ]
Mam pytanie:
Gdzie tak Pismo mówi, że to dzięki krwi Jezusowej każdy będzie zbawiony?
Nie bardzo rozumiem pytanie.
Każdy ,kto przyjął zbawienie będzie zbawiony.Czy to jest niejasne?
Ostatnio zmieniony 17 maja 2010, 20:31 przez adzient, łącznie zmieniany 1 raz.

Henryk
Posty: 11713
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

adzient pisze:
Mam pytanie:
Gdzie tak Pismo mówi, że to dzięki krwi Jezusowej każdy będzie zbawiony?
Nie bardzo rozumiem pytanie.
Każdy ,kto przyjął zbawienie będzie zbawiony.Czy to jest niejasne?
Operujemy chyba jakimiś utartymi sloganami.
Tym razem ja nie rozumiem, co znaczy "przyjąć zbawienie".
Jezus wyrównał nieposłuszeństwo Adama i nic z tym nie możemy zrobić.
Nie możemy tego przyjąć, ani odrzucić.
To zwyczajne jest "załatwione" bez nas...ale dla nas. Gdy jeszcze nas nie było, a wielu już nie żyło.
Proszę jeszcze odpowiedzieć, czy krew Jezusowa została wylana za wszystkich?
1Pe 1:18-19 bt Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, (19) ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Post autor: nike »

adzient pisze:nike napisał/a:
adzient napisał/a:
Wydaje mi się,że Łuk. 12:32nie mówi o 144 000 ach lecz o wszystkich zbawionych.
Wszyscy zbawieni są ostatkiem czyli maluczkim stadkiem.

To by nie było Małe stadko tylko wielkie stado.

Nie zupełnie:
"Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują."Mt 7,13-14
Małe stadko to wszyscy zbawieni.
Tak? I wszyscy pójdą do nieba? A kto będzie na ziemi?
adzient pisze:nike napisał/a:
adzient napisał/a:
Te maluczkie stadko na przestrzeni wieków stało się wielką rzeszą .
Chociaż Ap 7 mówi o 144 tysiącach.Wydaje mi się,że oni również są wielką rzeszą.

Tylko,że Oblubienica ma być na tronie a W.Rzesza przed tronem. nie widzisz różnicy?

Wybacz ale nie widzę.
Utarło się,ze w Ap 7 jest mowa o jakichś dwu klasach ludzi ,a APOKALIPSA MÓWI TYLKO O 144 000.


Czego nie widzisz? Tekstu który mówi: Obj. 7:9
9. Potemem widział, a oto lud wielki, którego nie mógł nikt zliczyć, z każdego narodu i pokolenia, i ludzi, i języków, którzy stali przed stolicą i przed oblicznością Baranka, obleczeni w szaty białe, a palmy były w rękach ich.
(BG)
Gdzie tu masz Małe stadko? jest wielka rzesza przecież.
nie widzisz tekstu, że stoją przed tronem a nie na tronie?
adzient pisze:Ni jak nie wiem jak się ma Twoja odpowiedź?
Mówimy o zbawieniu ,a nie o uczynkach.
"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił."Ef 2,8-9
Ni jak powiadasz? A znasz tekst który mówi:Jak. 2:20
20. Ale chceszli wiedzieć, o człowiecze marny! iż wiara bez uczynków martwa jest?
(BG)
adzient pisze:"Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. "w.10
Ale nie mów ,że posłuszeństwem można sobie zasłużyć na zbawienie.

Bardzo ładnie napisaleś akurat to co ja mówię.

Nigdzie ja nie napisałam,że tylko uczynkami można sobie zasłużyc na zbawienie, to ty teraz tak powiedziałeś.
Proszę mi niczego takie nie sugerować, bo to nie moje słowa są.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Tym razem ja nie rozumiem, co znaczy "przyjąć zbawienie".
Czy rozumiesz co to znaczy przyjąć dar?

[ Dodano: 2010-05-17, 20:37 ]
nike pisze:Tak? I wszyscy pójdą do nieba? A kto będzie na ziemi?
Pismo mówi ,że wszyscy NAJPIERW pójdą do nie ba:
"W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy bylii."Jan 14,2-3

Jezus zabierze zbawionych do domu Ojca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”