Niesplamieni z kobietami?

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

andrzej91
Posty: 79
Rejestracja: 16 wrz 2010, 10:32

Niesplamieni z kobietami?

Post autor: andrzej91 »

W 14 rozdziale apokalipsy mozemy znalezc bardzo ciekawe rzeczy na temat tej liczby ;-)
(1) Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach. (2) I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy. (3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi. (4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka, (5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni. (6) Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu. (7) Wołał on głosem donośnym: Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo godzina sądu Jego nadeszła. Oddajcie pokłon Temu, co niebo uczynił i ziemię, i morze, i źródła wód! (8) A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: Upadł, upadł wielki Babilon, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody! (9) A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, (10) ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. (11) A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. (12) Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa. (13) I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny[...].
Tutaj jeszcze raz jest napisane o 144 tys, lecz procz tych 144 tys nie ma mowy o nikim innym.

Mam troche male watpliwosci do do tych slow: "To ci, którzy z kobietami się nie splamili", Czy te slowa oznaczaja ze nie moge miec zony/dziewczyny by byc zbawionym ? :-P. Moze mi je ktos to wytlumaczyc? Tylko prosze niech nie bedzie to Yarpen ;-)

By the way czy ostati pogrubiony przezemnie fragment moze tyczyc sie "Kosciola", ktory wyrzucil przykazanie na temat czczenia obrazow? ;-)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2010, 10:04 przez andrzej91, łącznie zmieniany 1 raz.

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

andrzej91,
Tutaj jeszcze raz jest napisane o 144 tys, lecz procz tych 144 tys nie ma mowy o nikim innym.

Mam troche male watpliwosci do do tych slow: "To ci, którzy z kobietami się nie splamili", Czy te slowa oznaczaja ze nie moge miec zony/dziewczyny by byc zbawionym ? :-P . Moze mi je ktos to wytlumaczyc? Tylko prosze niech nie bedzie to Yarpen ;-)
słuchaj a Ty się masz za jednego z tych 144.000 :-D że pytasz,czy ty będąc z żoną nie mozesz być zbawiony jak Oni ?
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

andrzej91
Posty: 79
Rejestracja: 16 wrz 2010, 10:32

Post autor: andrzej91 »

Efraim pisze:andrzej91,
Tutaj jeszcze raz jest napisane o 144 tys, lecz procz tych 144 tys nie ma mowy o nikim innym.

Mam troche male watpliwosci do do tych slow: "To ci, którzy z kobietami się nie splamili", Czy te slowa oznaczaja ze nie moge miec zony/dziewczyny by byc zbawionym ? :-P . Moze mi je ktos to wytlumaczyc? Tylko prosze niech nie bedzie to Yarpen ;-)
słuchaj a Ty się masz za jednego z tych 144.000 :-D że pytasz,czy ty będąc z żoną nie mozesz być zbawiony jak Oni ?
Nie wiem czy naleze do tych 144 tys ale chcialbym. Ale ten cytat mnie troche przeraza :-D

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

andrzej91, hihih "nie wiem,ale chciałbym" dobra odpowiedź :mrgreen: Ale to już DUUUŻY przywilej,być w tej grupie,niektórzy wierzą ,że już skompletowano tą liczbę a inni jeszcze wierzą ,że jest kompletowana nadal ;-) Moze się załapiesz,szczere powodzenia .
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

andrzej91
Posty: 79
Rejestracja: 16 wrz 2010, 10:32

Post autor: andrzej91 »

Jak nie to lipa, przynajmniej wiem ze nie bede cierpial wiecznosc w jakims wymyslonym przez katolikow piekle ;-)

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

andrzej91, jeszcze bardziej Cię lubie :crazy: po tym wymyślonym piekle
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Efraim pisze:andrzej91, hihih "nie wiem,ale chciałbym" dobra odpowiedź :mrgreen: Ale to już DUUUŻY przywilej,być w tej grupie,niektórzy wierzą ,że już skompletowano tą liczbę a inni jeszcze wierzą ,że jest kompletowana nadal ;-) Moze się załapiesz,szczere powodzenia .
Liczba 144 tysięcy Izraelitów Bożych była wybierana przez prawie dwa tysiące lat. Trzeba tyle czasu by z pośród miliardów wybrać tylko tych którzy są godni dostąpienia tego zaszczytu. Stan obecny jest taki że już 137 tysięcy zostało wybranych i wypróbowanych aż do śmierci. Teraz na ziemi przebywa resztka z tych 144 tysięcy czyli ostatnie 7 tysięcy i oni będą wypróbowani aż do śmierci przedwczesnej bo akurat żyją w czasie ostatecznym tego świata.
Rzym. 11:4-5
4. Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem.
5. Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
(BW)

Siedem tysięcy mężów a nie kawalerów. :xhehe:

andrzej91
Posty: 79
Rejestracja: 16 wrz 2010, 10:32

Post autor: andrzej91 »

Lucyfer jesli dobrze interpretujesz ten fragment a powstal on niedlugo po smierci Chrystusa ( tak mi sie wydaje ) to znaczy ze 137 tysiecy zostalo juz wybranych przed Chrystusem lub w trakcie jego zycia. Pozostale 7 tysiecy osob przypada na ostatie 2 tysiace lat plus czas obecny. Szokujca wiadomosc jesli porownac marna liczbe 7 tysiecy do miliardow ludzi ktorzy zyli w przeciagu ostatnich 2 tysiecy lat ;-)

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Lucyfer jesli dobrze interpretujesz ten fragment a powstal on niedlugo po smierci Chrystusa ( tak mi sie wydaje ) to znaczy ze 137 tysiecy zostalo juz wybranych przed Chrystusem lub w trakcie jego zycia. Pozostale 7 tysiecy osob przypada na ostatie 2 tysiace lat plus czas obecny. Szokujca wiadomosc jesli porownac marna liczbe 7 tysiecy do miliardow ludzi ktorzy zyli w przeciagu ostatnich 2 tysiecy lat
i tak samo marnie wygląda liczba 144 000 przy słowach Pana Jezusa:
W domu mego Ojca jest mieszkań wiele,gdyby tak nie było to bym wam powiedział.
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

Yarpen mam pytanie nie z przymiotnikami,piszemy oddzielnie ? :shock:
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Elius
Posty: 2036
Rejestracja: 08 paź 2009, 7:19
Lokalizacja: Miasto święte.Druga brama od południa.

Post autor: Elius »

1 Kor.9:4-5
Czyż nie mamy prawa jeść i pić? 5 Czyż nie mamy prawa zabierać ze sobą siostry będącej żoną, jak to czynią pozostali apostołowie i bracia Pana, i Kefas

Czy oni należą do grona 144 tyś czy nie.
A tu masz z kim oni się nie skalali,kim są owe niewiasty.
Obj.17:1-6
I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, i odezwał się do mnie, mówiąc: „Chodź, pokażę ci sąd nad wielką nierządnicą, która siedzi nad wieloma wodami, 2 z którą dopuszczali się rozpusty królowie ziemi, a zamieszkujący ziemię zostali upici winem jej rozpusty”.

3 I przeniósł mnie w mocy ducha na pustkowie. I ujrzałem niewiastę siedzącą na bestii barwy szkarłatnej, pełnej bluźnierczych imion oraz mającej siedem głów i dziesięć rogów. 4 A niewiasta była przyobleczona w purpurę i szkarłat oraz ozdobiona złotem i drogocennym kamieniem, i perłami, a w swej ręce miała złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swej rozpusty. 5 A na jej czole było napisane imię, tajemnica: „Babilon Wielki, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi”. 6 I widziałem, że niewiasta była pijana krwią świętych i krwią świadków Jezusa.

A gdy ją ujrzałem, zdumiałem się wielkim zdumieniem.

podsumowanie:niewiasty to duchowe nierządnice czyli wszystkie religie i ci z grona 144 tyś nie skalali się z nimi.
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.

Awatar użytkownika
kansyheniek
Posty: 3041
Rejestracja: 22 wrz 2007, 18:55
Lokalizacja: Kleve,Niemcy

Post autor: kansyheniek »

Efraim pisze:Yarpen mam pytanie nie z przymiotnikami,piszemy oddzielnie ?
Na początku nie wiedziałem o co chodzi,ale rzeczywiście "niesplamieni"...no,fajny byk :lol:
Ale YZ jest chemikiem,a nie polonistą :mrgreen:
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"

Efraim
Posty: 1033
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Efraim »

hah już poprawił,ale do błędu tak byczego ;-) się nie przyzna
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

andrzej91 pisze:Lucyfer jesli dobrze interpretujesz ten fragment a powstal on niedlugo po smierci Chrystusa ( tak mi sie wydaje ) to znaczy ze 137 tysiecy zostalo juz wybranych przed Chrystusem lub w trakcie jego zycia. Pozostale 7 tysiecy osob przypada na ostatie 2 tysiace lat plus czas obecny. Szokujca wiadomosc jesli porownac marna liczbe 7 tysiecy do miliardow ludzi ktorzy zyli w przeciagu ostatnich 2 tysiecy lat ;-)
Wybieranie 144 tysięcy rozpoczęło się od położenia fundamentu pod tę budowlę a nie przed kamieniem węgielnym jak piszesz.
Efez. 2:20-22
20. Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,
21. Na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,
22. Na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.
(BW)Obj. 21:2-3
2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego.
3. I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi!


Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Elihu pisze:5 A na jej czole było napisane imię, tajemnica: „Babilon Wielki, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi”. 6 I widziałem, że niewiasta była pijana krwią świętych i krwią świadków Jezusa.

A gdy ją ujrzałem, zdumiałem się wielkim zdumieniem.

podsumowanie:niewiasty to duchowe nierządnice czyli wszystkie religie i ci z grona 144 tyś nie skalali się z nimi.
Masz rację, ci wykupieni z ziemi nie znajdują się w religii tego świata, nie kalają się naukami religijnymi bo śpiewają nową pieśń a religie jej nie mogą się nauczyć. Religie wyrzucają tych którzy są powołani do nieba bo religie uznają takich za heretyków.
Obj. 14:3-4
3. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
4. Są to ci, którzy się nie skalali z kobietami; są bowiem czyści. Podążają oni za Barankiem, dokądkolwiek idzie. Zostali oni wykupieni spomiędzy ludzi jako pierwociny dla Boga i dla Baranka.
(BW)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”