Zniszczenie Wielkiego Babilonu

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

neóphytos

Post autor: neóphytos »

Różnie Bobo.Nawet kurs biblijny itp.Ale również korzystałem z egzegezy i komentarzy biblijnych.Ale to było dawno i nieprawda :-P

Berian, nie poddaję się.Może jeszcze będą ze mnie ludzie.Pewnie trzeba zacząć od tego by uwierzyć,że Biblia jest rzeczywiście Słowem Bożym i nie doszukiwać się w niej niczego,co by tę wiarę podważyło.Ale to nie jest takie proste...

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Agnostyk pisze:Wiele Biblia mówi ale niewiele z tego wynika.Biblia mówi aby nie czynić drugiemu co tobie nie miłe ale kto tego przestrzega?
Biblia mówi aby modlić się bo kto prosi ten otrzymuje ale czy to prawda?
I wiele innych rzeczy mówi Biblia ale co z tego wynika?
Mogę swoje 3 grosze?
1. Gdybym rozumiał wszystko, każde słowo, zdanie, opisaną w Biblii historię i zdarzenie, to paradoksalnie zwątpił bym w Pana Boga - bo cóż to za Bóg, który jest na moim, ludzkim poziomie i wszystko co czyni i przekazuje nam w Swoim Słowie jest dla mnie, w moich nieskończenie bardziej ograniczonych zdolnościach rozumowych, jasne i w "każdym calu" zrozumiałe? Takie bóstwa mieli np. Grecy - o typowych ludzkich ułomnościach, zachowaniach, nawet grzechach... Tymczasem Pan Bóg wyraźnie mówi:
Iz 55 pisze:6 Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!
7 Niech bezbożny porzuci swoją drogę, a przestępca swoje zamysły i niech się nawróci do Pana, aby się nad nim zlitował, do naszego Boga, gdyż jest hojny w odpuszczaniu!
Bo myśli moje, to nie myśli wasze, a drogi wasze, to nie drogi moje - mówi Pan,
9 lecz jak niebiosa są wyższe niż ziemia, tak moje drogi są wyższe niż drogi wasze i myśli moje niż myśli wasze.

10 Gdyż jak deszcz i śnieg spada z nieba i już tam nie wraca, a raczej zrasza ziemię i czyni ją urodzajną, tak iż porasta roślinnością i daje siewcy ziarno, a jedzącym chleb,
11 tak jest z moim słowem, które wychodzi z moich ust: Nie wraca do mnie puste, lecz wykonuje moją wolę i spełnia pomyślnie to, z czym je wysłałem.
2. Zaraz na mnie naskoczą, (nie wiem co jeszcze jest dla Ciebie niewiarygodne, niepojęte itp. w Biblii), ale mnie "odrzucały" od Pisma np. opisy wojen, eksterminacji wręcz ludów Kanaanu, podboje Dawida, itp, itd, dopóki nie natknąłem sie na naukę o Restytucji.
W największym skrócie - nauka ta zakłada, że ponieważ Pan Jezus złożył Swoją Ofiarę za KAŻDEGO człowieka, to KAŻDY człowiek MUSI mieć sposobność tę Ofiarę przyjąć i być przez Nią zbawiony, lub jej ŚWIADOMIE nie przyjąć i z własnej woli (którą Pan Bóg obdarzył KAŻDEGO człowieka), skazać się na śmierć nieodwracalną.
Pomyśl - czy od Adama począwszy do dnia dzisiejszego KAŻDY człowiek MIAŁ taką spsobność?
Dlatego ja uwierzyłem i przekonuje mnie nauka, która mówi, że taką sposobność będzie miał KAŻDY człowiek podczas tysiącletniego panowania Pana Jezusa.
A jeśli tak, to to doczesne życie, moje Twoje, ludów Kanaanu nie ma żadnego znaczenia - i tak KAŻDY musi umrzeć, a czy w tym doczesnym życiu przeżyje rok czy 120 lat, w luksusie czy w biedzie, z punktu widzenia Pana Boga i tego naszego docelowego życia, nie ma większego znaczenia.
Ponadto, nawet gdyby nie było perspektywy przyszłego życia, to nawet za tę egzystencję, długą czy krótką, należy się z naszej strony wdzięczność Stwórcy - czyż nie?
Iz 45 pisze:9 Biada temu, kto się spiera ze swoim stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz? albo dzieło do swojego mistrza: On nie ma rąk?
10 Biada temu, kto mówi do ojca: Dlaczego płodzisz? A do kobiety: Dlaczego rodzisz?
Jer 18 pisze:1 Słowo, które doszło Jeremiasza od Pana, tej treści:
2 Wstań i zajdź do domu garncarza, a tam objawię ci moje słowa!
3 I wstąpiłem do domu garncarza, a oto on pracował w swoim warsztacie.
4 A gdy naczynie, które robił ręcznie z gliny, nie udało się - wtedy zaczął z niej robić inne naczynie, jak garncarzowi wydawało się, że powinno być zrobione.
5 I doszło mnie słowo Pana tej treści:
Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak garncarz? - mówi Pan. Oto jak glina w ręku garncarza, tak wy jesteście w moim ręku, domu Izraela!
I na zakończenie, m. innymi co do Twojej wątpliwości dotyczącej modlitwy:
Iz 65 pisze:17 Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18 A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19 I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20 Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21 Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22 Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23 Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
24 I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham.
25 Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan.
Pomyśl - czy to już miało, lub obecnie ma miejsce?
Pozdrawiam.
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Incognito

Post autor: Incognito »

Eutychus pisze:ŚWIADOMIE nie przyjąć i z własnej woli (którą Pan Bóg obdarzył KAŻDEGO człowieka), skazać się na śmierć nieodwracalną.
wypisz wymaluj o Yarpena chodzi

Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin
Posty: 15699
Rejestracja: 22 maja 2006, 10:16
Kontakt:

Post autor: Yarpen Zirgin »

Incognito pisze:
Eutychus pisze:ŚWIADOMIE nie przyjąć i z własnej woli (którą Pan Bóg obdarzył KAŻDEGO człowieka), skazać się na śmierć nieodwracalną.
wypisz wymaluj o Yarpena chodzi
Uważaj, Incognito:
Mt 7:1-2
1. Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
2. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
(BT)

Nie wysyłaj więc pochopnie nikogo na potępienie, aby się nie okazało, że Ciebie Bóg tam wyśle.
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Awatar użytkownika
aras
Posty: 396
Rejestracja: 25 lip 2010, 11:42
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aras »

Cytując prof. Veitha: jesli ktoś chodzi jak kaczka, kwacze jak kaczka, wygląda jak kaczka, zachowuje się jak kaczka, to czy może być wielbłądem?

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

aras, jasne,że może udowodnię Ci ;-) Czy nie ma dzisiaj fałszywych Jezusów ? Mówią jak Jezus,chodzą jak Jezus,cierpią,ale oni są fałszywi i świadomie zwodzą.Więc wielbłąd kaczką być może[czy ja przypadkiem nie filozofuje :shok: ] Przy okazji,ponad 50% osób zdających filozofię na maturze nie zdało jej
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bartek212701 pisze:chodzą jak Jezus
Po wodzie chodzą??? :shock:

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Bobo, tiaaa w łódkach pływają.Bobo Ty to sie zawsze musisz doczepić usz Ty :mrgreen:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

W łódkach...? Phi... też mi cud... :-P

Natomiast, skoro o udawaniu mowa, znam wielu udających chrześcijan. Mają w ręku Biblię - ale w drugiej karabin. Jednym kątem ust mówią o miłości ale drugim błogosławią żołnierzy. Niby dokonują cudownych 'uzdrowień', ale tego tutaj forum uzdrowić nie potrafią (wręcz przeciwnie). Szczycą się wolnością, ale są zniewoleni przez własne namiętności i żółć przelewającą się, mówią jak to mają Boga w sercu, ale z drugiej strony brednie plotą i wypisują na prawo i lewo.

To już SJ są uczciwsi w tym względzie, gdyż przynajmniej nie twierdzą, że są zrodzeni z ducha... nie twierdzą, że są nieomylni itd. itp.

Czy już ktoś w tym temacie ustalił, czym jest Babilon Wielki z ks. Objawienia?

Bartek a czym/kim on jest wg. Ciebie? Dawaj, pospieramy się trochę :-D

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Bobo,
Bartek a czym/kim on jest wg. Ciebie? Dawaj, pospieramy się trochę :-D
Ogólnoświatowym systemem religijnym,który pod płaszczykiem dobroci zwodzi ludzi a potem nieświadomi ludzie bronią tego czego bronią ;-) A o czym mówię to już każdy sobie może przypasować.
--------
"pospieramy się troche" Bobo a czy my się nie możemy kiedyś zgodzić ze sobą :mrgreen:
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bartek212701 pisze:Ogólnoświatowym systemem religijnym
O... to takie Pro - ŚJ? Na pewno nie... Rzym jak naiwnie tłumaczy KK? ;-)

A kim jest lud, który słucha nawoływania w Obj. 18:4:

Wyjdźcie z niego, ludu mój...


Co to za lud?
bartek212701 pisze:"pospieramy się troche" Bobo a czy my się nie możemy kiedyś zgodzić ze sobą :mrgreen:
A to takie nudne jest... :-P

PS. Już się kiedyś zgodziliśmy, pamiętasz kwestię: kto był pierwszym świadkiem...? ;-) Ha! I co? Ale to minęło... :->

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Bobo,
PS. Już się kiedyś zgodziliśmy, pamiętasz kwestię: kto był pierwszym świadkiem...? ;-) Ha! I co? Ale to minęło... :->
heh no pamiętam.
O... to takie Pro - ŚJ? Na pewno nie... Rzym jak naiwnie tłumaczy KK? ;-)

A kim jest lud, który słucha nawoływania w Obj. 18:4:

Wyjdźcie z niego, ludu mój...

Co to za lud?
Wiesz ja w tym temacie staram się być dość dyplomatycznym by nikogo nie urazić,więc zostaje w nim neutralny[wiem,że to niedobrze ale tak już przyjąłem]
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

neóphytos

Post autor: neóphytos »

bartek212701 pisze:Wiesz ja w tym temacie staram się być dość dyplomatycznym by nikogo nie urazić,więc zostaje w nim neutralny[wiem,że to niedobrze ale tak już przyjąłem]
A więc rozwijasz się duchowo i to jest piękne.Prędzej kogoś nawrócisz dobrym słowem,miłością,życzliwością,pokorą,wyrozumiałością niż krytykowaniem, naśmiewaniem się,wykpiwaniem itd.
Niech Cię Bóg wspiera Bartku!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

bartek212701 pisze:Wiesz ja w tym temacie staram się być dość dyplomatycznym by nikogo nie urazić,więc zostaje w nim neutralny
Ale mnie nie urazisz już chyba niczym. Nawet gdybyś mnie wyzwał od diabelskiej sekty itd. (na forum tu już się słyszało niejedno i... co? Wciąż żyję :-D )

Ale tak łatwo mnie nie 'spławisz', bartek... :mrgreen:

Możesz wyjaśnić, jak doszedłeś do tego, ze Babilon to ogół religii fałszywych? I co sprawia, że te religie są fałszywe? Wg. ciebie oczywiście...

Awatar użytkownika
wit
Posty: 3775
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:21
Lokalizacja: grudziądz

Post autor: wit »

Bobo pisze:Czy już ktoś w tym temacie ustalił, czym jest Babilon Wielki z ks. Objawienia?
Jestem skłonny widzieć pod postacią Babilonu Wielkiego judaizm czasów apostolskich z duchowym centrum jakim ówcześnie była Jerozolima zważywszy na fakt , że werset 24 z 18 rozdziału Księgi Objawienia odnosi się do wydarzeń zabójstw popełnianych na świętych i prorokach, a przecież w historii chrześcijaństwa ani Konstantynopol ani Rzym czy nawet wyznawcy reformacji protestanckiej nie prześladowali proroków i świętych, bo takich wtedy po prostu nie było; oni zabijali najczęściej wszelkiej maści wrogów religijnych.
Już sam ten wspomniany werset 24 odsyła nas do takich fragmentów jak choćby ten z 23 rozdziału Ewangelii wg Mateusza, gdzie zapowiedziano zagładę ówczesnego systemu religijnego; por. Ewangelię wg Łukasza 21:20-22.
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”