Czy do nieba wejdą wszyscy dobrzy i pobozni ludzie czy 144ty

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

"Jeżeli z Nim cierpimy"

Jednakowoż, w pozafigurze znajduje się jeszcze coś więcej. W opatrzności Swej, Bóg zrządził aby Jezus był Głową nad Kościołem, który jest Jego ciałem. Stąd cierpienia Jezusowe ponoszone przez Jezusa - Głowę - dziewiętnaście stuleci temu, były tylko częścią ucierpień pozafiguralnego Izaaka. Zgodnie z tym, Apostoł oświadczył: "My tedy, bracia, tak jako Izaak, jesteśmy dziatkami obietnicy." - Gal. 4:28,

Członkowie Kościoła, powoływani przez Boga od dnia Pięćdziesiątnicy, muszą udowodnić swoją wierność i godność uczestniczenia w pierwszym zmartwychwstaniu, przez uczestniczenie w Jego śmierci. "Jeżeli z Nim cierpimy (jako członkowie Jego ciała), z Nim też królować będziemy." Kielich cierpień i hańby, jaki Ojciec dał Synowi dla wypróbowania Jego wierności i godności, tenże Syn podał Swoim naśladowcom mówiąc: "Pijcie z tego wszyscy," postępujcie Moim śladem, zademonstrujcie Waszą wierność Bogu i Jego sprawie aż do śmierci.

Że Pan Jezus zasłania Swe owce, jest Jego wyraźnym zapewnieniem. Kiedy zgromił Saula z Tarsu za śmierć Św. Szczepana i za prześladowanie wiernych, Pan tak się wyraził: "Saulu, Saulu czemu Mię prześladujesz? ... Jam jest Jezus, którego ty prześladujesz" (Dzie. Ap. 9:4, 5). Saul z Tarsu, nigdy nie widział Jezusa w ciele, więc osobiście nie prześladował Jego, lecz, cokolwiek czynione było jednemu z Jego naśladowców, czynione było Jemu. To jest prawdą dotąd i będzie prawdą aż całe ciało Chrystusowe, którym jest Jego Kościół, zostanie skompletowane i uwielbione. W międzyczasie, kto krzywdzi jednego z Pańskich maluczkich, albo ten, kto poda choćby tylko kubek zimnej wody jednemu z takich, czyni to jakoby Samemu Panu.

Baranek w cierniu

Gdy Bóg przez anioła powstrzymał rękę Abrahama od dokonania ofiary z życia jego syna, baranek uwięzły w cierniu ofiarowany był w miejsce Izaaka. Tym sposobem, baranek ofiarowany stał się symbolem nasienia Abrahamowego i pojaśnieniem procedury jaką dokonane być miało pojednanie i zaspokojenie Boskiej Sprawiedliwości na korzyść wszystkich rodzajów ziemi, aby zapewnić błogosławieństwo królestwa Chrystusowego.

Pamiętać nam trzeba, że ta sama myśl podtrzymywana była we wszystkich późniejszych sprawach Bożych w Izraelu. Zabijanie baranka wielkanocnego i kropienie jego krwią, przepowiadało figuralnie, że nie mogło być zbawienia dla Kościoła pierworodnych, w tym wieku ewangelicznym, inaczej, jak tylko przez zabicie Baranka - "Baranka Bożego, który gładzi grzech świata." Podobnie Izraelskie ofiary za grzech i ofiary całopalenia mówiły o konieczności dzieła okupowego, zanim trwałe błogosławieństwa mogłyby spłynąć na Izraela a przez Izraela na wszystkie narody, ludy, rodzaje i języki.
Z mat Badaczy
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Z Wiarą to jest podobnie jak:

1 Sam. 16:7
7. Ale Pan rzekł do Samuela: Nie patrz na jego wygląd i na jego wysoki wzrost; nie uważam go za godnego. Albowiem Bóg nie patrzy na to, na co patrzy człowiek. Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Jachu
Dobry przykład... Dlatego nie możemy osądzać siebie na wzajem bo kto wie jak na każdego z nas patrzy Bóg... A co do wybrania to też jest dobry przykład... Dawid nie miał najmniejszego wpływu na wybór by zostać królem Izraela... Jako młode pachole pasący owce nie miał bladego pojęcia o królowaniu, a Bóg go wybrał... Tak i z nami....

I mam prośbę nie cytuj tych "gotowców" tylko mów od siebie.... Dlaczego patrzysz na rzeczy oczami ludzi, których ani nie znasz ani sam do tego nie doszedłeś.... Dziel się swoim zrozumieniem i swoją wiarą, a nie wiarą i zrozumieniem innych ludzi...

Wychodzi na to, że stajesz się szafarzem jakichś ideologów, a nie szafarzem Słowa Bożego....

Ale bez urazy to tylko taka moja sugestia...
Jan Gryko

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

jgs pisze:I mam prośbę nie cytuj tych "gotowców" tylko mów od siebie.... Dlaczego patrzysz na rzeczy oczami ludzi, których ani nie znasz ani sam do tego nie doszedłeś.... Dziel się swoim zrozumieniem i swoją wiarą, a nie wiarą i zrozumieniem innych ludzi...


Wychodzi na to, że stajesz się szafarzem jakichś ideologów, a nie szafarzem Słowa Bożego....



Ale bez urazy to tylko taka moja sugestia...
Zadnej urazy u mnie nie ma.
Ale prawdę powiedziawszy,każdy człowie,-no prawie każdy,ma swoich mentorów,swoje wzorce,a także na wiedzę kazdego w mniejszym,lub większym stopniu wpływ mieli i maja ci,ktorzy byli przed nami,również i ci,ktorzy "rzecz zgłębili"także korzystajac z dorobku poprzedników.
Ładnie przywołujesz Abtahama jak przykład,a on tez nas czegos naauczył.Dlatego nie należy w czambuł odrzucać pracy i doświadczeń innych,lecz raczej mądrze z nich korzystać,jeżeli odpowiadają naszemu rozumowi. Staram sie tak czynić,wspomagając się przemyśleniami i pracą tych innych.
I nie ma tu mowy o lekceważeniu,a wręcz przeciwnie,zawsze staram się dobrać tematycznie cytowania,które mnie odpowiadają treścią,dlatego też mając szacunek do czytających,chcę im polecić szybszą drogę do podjęcia własnego zdania o omawianym temacie. Gdybym miał sam nad wszystkim pracowac,nie stało by czasu i moich lat życia. Ludzka wiedza w ogólności,jest dorobkiem wspólnym,dlaczego z niej nie korzystać rozumnie.

Mat. 13:52
52. A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

din pisze:a mam odmienne zdanie. Anioł w 11 rozdziale omawia walki z przeskokami do nastania Królestwa. Po co by anioł omawiał jedynie potyczki Antiocha ? Do czego by to prowadziało..

Natomiast Apokalipsa to symbol mówiący że do Królestwa prowadzi 7 potęg.

Tak ja to widzę.
Nie tylko Ty tak to widzisz.
Tiger pisze:Ludzie należący do Jezusa leżą w ziemi i czekają na Jego powtórne przyjście i na zmartwychwstanie !

Ród królewski to wielka rzesza w skład której wchodzi też 144 tyś. tj. literalni Żydzi !

Wszyscy zbawieni w tym samym czasie znajdą się w tym samym miejscu tj. Nowym Jeruzalem !!

Początkowo to święte miasto będzie w niebie , później zejdzie na ziemie i na ziemi będą
królować zbawieni !
Prawda.
judejahu pisze:do Nieba wejdą tylko wybrani przed założeniem świata ..

Bóg wybiera a nie my..
_________________
Myślę ,że to my wybieramy ,a Bóg to tylko przewidział.
Tiger pisze: 144 tyś. wchodzą w skład wielkiej rzeszy i też będą królami i kapłanami !

Tak jak pierwociny plonów , które reprezentowały całe żniwo ale i też wchodziły w skład tego żniwa !!!
Prosto i logicznie. :-D

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Jezus modlił się "aby zebrać w jedno rozproszone dzieci Boże." Jan 11,53


"oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim, "Ef 1,9-10


"...jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania; jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;"Ef 4,4-5
„(…) poganie są współdziedzicami i członkami jednego ciała i współuczestnikami obietnicy w Chrystusie Jezusie przez ewangelię Ef 3,6

Mt 18,12-14-wszystkich zbawionych symbolizuje jedna owca

"i nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca...Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni."DzAp 15,9.11


Czy te powyższe teksty nie przeczą rozgraniczaniu na wielką rzeszę i 144 000 ,którzy mieliby odziedziczyć dwie różne nagrody?





„Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy.” Gal3,26-29
Ostatnio zmieniony 22 gru 2012, 19:59 przez adzient, łącznie zmieniany 2 razy.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Lucyfer pisze:Wielka rzesza, czyli wielki tłum nie wchodzi w skład królów i kapłanów a więc nie jest rodem królewskim. Wielki tłum który wyjdzie z wielkiego ucisku to lud który przeżyje wojnę Armagedonu i ten lud rozpocznie proces zaludniania ziemi tak jak Noe po potopie. Natomiast ród królewski jest ograniczony do liczby 144 tysięcy królów i kapłanów. Ród królewski będzie zarządzał sprawami ziemi przez tysiąc lat i będzie przebywał przez tysiąc lat na ziemi. Ród królewski wybierany przez prawie dwa tysiące lat z mieszkańców ziemi to ludzie wybierani na podstawie wiary i oni muszą w wielkim ucisku wszyscy zginąć by potem zmartwychwstać jako królowie i kapłani.
Obj. 20:4-6
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
(BW)
Zacytowany przez Ciebie tekst świadczy o tym ,że każdy normalny chrześcijanin będzie miał prawo sądu.Tekst wymienia NORMALNE CECHY CHRZEŚCIJANINA.
Chrystus umarł tak samo za każdego ,a wszystko ci nam daje jest niezasłużonym darem zatem każdy otrzyma taki sam dar i każdy będzie miał prawo sądu.

Apok. 20,4 sugeruje,że królami/sędziami są wszyscy zbawieni

Paweł mówiąc o prawie sądu zwracał się do normalnych chrzescijan ,a nie tylko do 144 000.
Paweł mówił o prawie do sądu do grzeszników ,którzy nie mogli połapać się w normalności i procesowali się nawzajem.Czy tak zachowywała się szczególna grupa 144 000 ?



"„Jezus zaś rzekł do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym tronie chwały, wy, którzy poszliście za Mną, zasiądziecie również na dwunastu tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela”Mat 19,28"

W myśl tego tekstu królować będzie każdy ,kto poszedł za Chrystusem.

Do pogańskiego zboru Paweł napisał :

"Zob . 1Kor 4,3-5 i w.8:
„Lecz co się mnie tyczy, nie ma najmniejszego znaczenia, czy wy mnie sądzić będziecie, czy jakiś inny sąd ludzki... Już jesteście nasyceni; już wzbogaciliście się; bez nas staliście się królami. I obyście byli królami, abyśmy i my wespół z wami królowali."




„Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne!”1Kor6,2-3

Święci ,czyli zbawieni - obmyci krwią Chrystusa ,również będą sędziami.


Zarówno władza królewska ,jak i sądownicza,będzie dotyczyć KAŻDEGO ZBAWIONEGO.

adzient
Posty: 1912
Rejestracja: 06 cze 2009, 12:25
Lokalizacja: Elblag

Post autor: adzient »

Lucyfer pisze: Wielki tłum to lud który dopiero wyjdzie podczas wielkiego ucisku i ten lud nie musi zmartwychwstawać bo żywo przejdą przez wojnę. Ten lud będzie liczył 200 milionów.
_________________
Gdzie to wyczytałeś?
No chyba nie w biblii?

Ap 7 i końcowe wersy rozdz. 6 wskazują na to ,że 144 000 i wielki tłum to to samo.
Najpierw nazwano lud 144 tysiącami i jest to liczba symboliczna.Później nazwano ich wielkim dowodząc wcześniejszej symboliki.
Tiger pisze:Lucyferze najpierw piszesz że 144 tyś są policzeni , a drudzy nie są policzeni bo to wielki tłum i zaraz dodajesz że jest ich 200 mln - to są policzeni czy nie ??

Jeżeli Cię nie przekonuje Obj. 5:9,10 kim jest ród królewski i kapłańów - to zwróć uwagę jak jest ubrana wielka rzesza - w białe szaty !!
Nigdzie w biblii nie ma nic o tym że 144 tyś są ubrani w białe szaty !

I teraz przejdź do rozdziału 2 i 3 apokalipsy i zobacz jakie nagrody otrzymają ci co zwyciężą świat - jedna z nagród to białe szaty , zasiadanie na tronie Syna Bożego i to że druga śmierć nie ma nad nimi władzy !

Teraz drogi Lucyferze , przeanalizuj to i będziesz wiedział kto jest rodem kapłanów i królów !!

Powodzenia Lucyferze !!
Myślę ,że jasne to jest ,że białe szaty są udzielane KAŻDEMU ZBAWIONEMU.
Każdy zbawiony będzie miał prawo sądu.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jgs, Ale ja nie jestem Świadkiem Jehowy :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jgs pisze:Czy nie rozumiesz, że najmniejszy w Królestwie jest największy??
Czy nie rozumiesz,że w Pałacu kultury ser jest pomidorem ? :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Bartek
Jeżeli chcesz ze mną poważnie rozmawiać to nie zniżaj się do takich argumentów - "sera i pomidora"... To po prostu jest nie na miejscu...Jeżeli ci trudno pojąć co to znaczy, że "najmniejszy w Królestwie jest największy"...o czytaj dokładnie kontekst.... Wykładać ci nie będę, bo znowu zrobisz z tego kabaret, chociaż nie wiem co taką argumentacją chcesz osiągnąć...
Do Adzient

Nie chcę ci schlebiać,...ale w końcu ktoś się znalazł kto cytuje Pismo ...dokładnie tak jak jest napisane... Na razie przeczytałem fragmentny napisane przez ciebie,, ale odbieram to pozytywnie...
Jan Gryko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”