Czy do nieba wejdą wszyscy dobrzy i pobozni ludzie czy 144ty

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Patryk pisze:1. Nie ma kogoś takiego jak dobrzy ludzie.
2. Do nieba idzie się za wiarę, a nie uczynki. Uczynki są tylko owocem wiary - dowodem na to, że jest ona prawdziwa.
3. 144 tys. to liczba zbawionych Żydów. Po 12 tys. z 12 pokoleń Izraela - razem daje właśnie 144 tys.
4. Dokładna liczba wszystkich zbawionych ludzi jest znana tylko Bogu.

Pozdrawiam.
... no żydzi to się czują potępieni a nie pozdrowieni ...

3. 144 tys. to liczba zbawionych Żydów. Po 12 tys. z 12 pokoleń Izraela - razem daje właśnie 144 tys. - marna to liczba - zważywszy na 1000 lat działania Boga w śród swojego ludu wybranego, z którym miał przymierze, do którego słał proroków, któremu błogosławił, któremu dał Arkę, Torę, Prawo, i Dwie świątynie, do którego słał Aniołów i dał Swoje Słowo ....
Efektywność działań JHWH względem Żydów = 0,01% :-? :aaa:
Tak GO oceniacie :oops:
gratuluję odwagi ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

Dezerter pisze:
Patryk pisze:1. Nie ma kogoś takiego jak dobrzy ludzie.
2. Do nieba idzie się za wiarę, a nie uczynki. Uczynki są tylko owocem wiary - dowodem na to, że jest ona prawdziwa.
3. 144 tys. to liczba zbawionych Żydów. Po 12 tys. z 12 pokoleń Izraela - razem daje właśnie 144 tys.
4. Dokładna liczba wszystkich zbawionych ludzi jest znana tylko Bogu.

Pozdrawiam.
... no żydzi to się czują potępieni a nie pozdrowieni ...

3. 144 tys. to liczba zbawionych Żydów. Po 12 tys. z 12 pokoleń Izraela - razem daje właśnie 144 tys. - marna to liczba - zważywszy na 1000 lat działania Boga w śród swojego ludu wybranego, z którym miał przymierze, do którego słał proroków, któremu błogosławił, któremu dał Arkę, Torę, Prawo, i Dwie świątynie, do którego słał Aniołów i dał Swoje Słowo ....
Efektywność działań JHWH względem Żydów = 0,01% :-? :aaa:
Tak GO oceniacie :oops:
gratuluję odwagi ...

A to wszystko, to pikuś, bo jeśli...
Obj 7 pisze:4 I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:
z plemienia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z plemienia Rubena dwanaście tysięcy, z plemienia Gada dwanaście tysięcy,
z plemienia Asera dwanaście tysięcy, z plemienia Naftalego dwanaście tysięcy, z plemienia Manassesa dwanaście tysięcy,
z plemienia Symeona dwanaście tysięcy, z plemienia Lewiego dwanaście tysięcy, z plemienia Issachara dwanaście tysięcy,
z plemienia Zebulona dwanaście tysięcy, z plemienia Józefa dwanaście tysięcy, z plemienia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.
..., to z pewną taką nieśmiałością zapytam: skoro owe 144 000 to po 12 000 z każdego literalnego plemienia Izraela, to gdzie zapodziało się plemię Dana, skąd wzięło się plemię Manassesa, a jeśli zastąpiło z jakichś powodów Dana, to dlaczego plemię Efraima któregoś innego nie zastąpiło? :roll: Najwyraźniej jest w tym jakaś symbolika, a jeśli dobór plamion kryje w sobie jakiś symbol, to i literalne traktowanie składu tej liczby staje pod znakiem zapytania... 8-)
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Eutychus pisze:to dlaczego plemię Efraima któregoś innego nie zastąpiło?
Nie ma się co dziwić bałwanki to Oni lubili ;-)
Rzymian 14:4
Wspaniały werset :-) pokrzepiający bardzo.Jakby nie patrzeć z tego wersetu wychodzi 144 bardzo w temacie jakby ktoś mnie o offtop posądzał :-D

Odnosnie 144 tys na tym forum nigdy nie będzie jednomyślności.Ja jednak mam nadzieję,że kiedyś się prawdy prawdziwej dowiemy,ale to już zalezy tylko od Bożej woli.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

bartek212701 pisze:
Eutychus pisze:to dlaczego plemię Efraima któregoś innego nie zastąpiło?
Nie ma się co dziwić bałwanki to Oni lubili ;-)
Eee tam, "bałwanki" - pokaż mi Bartku plemię, które "tego nie lubiło" - począwszy od Góry Synaj... 8-)

A o pokoleniu Efraima, jest wiele pozytywnych wypowiedzi Pana Boga, np ta:
Oz 11 pisze:7 Bo mój lud uporczywie trwa w odstępstwie ode mnie, chociaż wzywają Baala, jednak im nie pomaga.
8 Jakże mógłbym cię porzucić, Efraimie, zaniechać ciebie, Izraelu? Jakże mógłbym zrównać ciebie z Adam, postąpić z tobą jak z Seboim? Zadrżało we mnie serce, byłem do głębi poruszony.
9 Nie wyleję mego srogiego gniewu, nie chcę ponownie zniszczyć Efraima, bo Ja jestem Bogiem, a nie człowiekiem, jestem pośród ciebie jako Święty i nie przychodzę, aby niszczyć.
Dlatego podtrzymuję swoje twierdzenie, że skoro Manasses zastąpił Dana, a Efraim jest na tej liście nieobecny, to interpretacja 144 000 jako 12 000 x 12 literalnych pokoleń Izraela, jest co najmniej dyskusyjna :roll:
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Eutychus pisze:[...] to interpretacja 144 000 jako 12 000 x 12 literalnych pokoleń Izraela, jest co najmniej dyskusyjna :roll:
Zarządzeniem Bożym było, aby pełna liczba wybranych pochodziła z cielesnego Izraela.
Oni wszyscy byli potomkami Jakuba.
Wj 19:6 br " Wy zaś będziecie dla Mnie królestwem kapłanów i moim ludem świętym. Te słowa przekażesz Izraelitom."
Niestety nie znaleziono zupełnej liczby takich, aby byli godni zaszczytu zostania królami i kapłanami dla ludzkości.
Rz 9:27 br " A Izajasz tak oto mówi o Izraelu: Jeśliby nawet liczba Izraela była tak ogromna jak piasek nad brzegiem morza, to tylko resztka ocaleje."
- Ocaleje od przepowiedzianego „zaślepienia”.
Pozostała ilość została uzupełniona z pogan.
Rz 11:24 bpd "Bo jeżeli ty z natury przynależny do dzikiej oliwki zostałeś odcięty i wbrew naturze wszczepiony w szlachetne drzewo oliwne, o ile bardziej w swoją własną oliwkę będą wszczepieni ci, którzy odpowiadają jej naturze."
Tak więc podobnie jak Eutychus myślę, że dwanaście pokoleń to Izrael duchowy, zawierający w sobie także jednostki z Izraela cielesnego.
Znajdują się tam zapewne wszystkie pokolenia wymienione przez Jana.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Eutychus pisze:Dlatego podtrzymuję swoje twierdzenie, że skoro Manasses zastąpił Dana, a Efraim jest na tej liście nieobecny, to interpretacja 144 000 jako 12 000 x 12 literalnych pokoleń Izraela, jest co najmniej dyskusyjna :roll:
z tym się zgodzę,ja w ostatnich dniach też tak myślę na temat 144 tyś.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Tiger
Posty: 108
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:58

Post autor: Tiger »

Cytat:
Tiger Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Tiger Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
Panie Eutychus proszę o kontretny zarzut oparty na Piśmie Świętym - co tak cię zburwersowało w tym co napisałem dotychczas ??
Proszę o merytoryczny zarzut a nie moralizatorstwo - chyba kolego nie jeteś tchórzem i nie boisz się merytorycznej wymiany zdań ??

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Tiger pisze:Panie Eutychus proszę o kontretny zarzut oparty na Piśmie Świętym - co tak cię zburwersowało w tym co napisałem dotychczas ??
Proszę o merytoryczny zarzut a nie moralizatorstwo - chyba kolego nie jeteś tchórzem i nie boisz się merytorycznej wymiany zdań ??
Tiger... wybacz, ale chyba zacytowałeś stopkę Eutychusa w którym jest tzw. funkcja YOU. Oznacza to, że każdy user, kto czyta ową stopkę Eutychusa, ma wrażenie, że pisze do niego osobiście, gdyż uzyty jest nick czytającego. I tak np. Bobo czytając tą sama stopkę dostrzega:
Bobo Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Bobo Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
I tak jest z każdym... nie rzucaj się na Eutychusa... bo to nie osobiście do Ciebie :-)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Bobo pisze:
I tak jest z każdym... nie rzucaj się na Eutychusa... bo to nie osobiście do Ciebie :-)
osobiście do każdego
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Ani zasługi ani żaden przedział czasowy nie decyduje kogo Bóg powoła do swego Królestwa...
W liście do Rzymian 10: 9 czytamy:
Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz..

Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.. Rzymian 10: 4

Skąd wzięliście te wyimaginowane zasługi bądź jakiś przedział czasowy?..... To są przepraszam - po prostu jakieś bzdury, które nie mają żadnego uzasadnienia w Piśmie....
Podstawą powołania i zbawienia jest - wiara w Syna Bożego Jezusa Chrystusa... Tak mówi Pismo!
Jan Gryko

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

jgs pisze:Ani zasługi ani żaden przedział czasowy nie decyduje kogo Bóg powoła do swego Królestwa...
nie zgodze się z tym,bo jest tekst,który mówi coś wręcz odwrotnego
Łuk. 7:28
28.
Powiadam wam: Nikt z tych, którzy się z niewiast narodzili, nie jest większy od Jana, lecz najmniejszy w Królestwie Bożym jest większy od niego
(BW)
Mat. 11:11
11.
Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.
(BW)

Czas odegrał znacząca rolę
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Bartek

Przepraszam, ale gdzie ty tu widzisz "przedział czasowy"?..... Założę się, że sam na to nie wpadłeś...
Najmniejszy w Królestwie, a większy od Jana był i jest Jezus Chrystus... Czytaj kontekst!!....to kontekst decyduje o poprawności zrozumienia, a nie jakiś religijny "guru"...
Jan Gryko

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

jgs pisze:Bartek

Przepraszam, ale gdzie ty tu widzisz "przedział czasowy"?..... Założę się, że sam na to nie wpadłeś...
Najmniejszy w Królestwie, a większy od Jana był i jest Jezus Chrystus... Czytaj kontekst!!....to kontekst decyduje o poprawności zrozumienia, a nie jakiś religijny "guru"...
Jeszcze raz:
Najmniejszy w Królestwie, a większy od Jana był i jest Jezus Chrystus[/quote]

Większej herezji na forum nie widziałem


Co Biblia mówi o tym?

(14) Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni.

(Apokalipsa (Objawienie) 17:14, Biblia Tysiąclecia)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

jgs
Posty: 243
Rejestracja: 14 lis 2012, 15:25

Post autor: jgs »

Jachu
Kiedyś chyba z tobą o tym rozmawiałem, a jeżeli nie to zalecam:

Czytaj kontekst.
...W jakim kontekście Jezus mówi o wielkości Jana.....???

Czy nie rozumiesz, że najmniejszy w Królestwie jest największy??....i jest w związku z tym Panem??....
I to nie jest żadna herezja....

Kontekst.....!!!
Jan Gryko

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Pomyśl:

Mat. 11:11
11. Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on.
(BW)
Jan urodził się z niewiasty i nie dostąpił narodzenia z Ducha Św. Natomiast najmniejszy w Królestwie Niebios,to ten,który 'spłodzony"został do duchowej natury,nie ziemskiej. Natury
duchowe w hierarchii wyżej stoja,niz natury materialne,w tym przypadku Jan,jako człowiek doskonały,niżej będzie w owej Hierarchii,niż najmniejszy w naturze duchowej,a więc anielskiej. Przecież to proste jest i nieskomplikowane.
Przed Jezusem nikt nie miał takiej możliwości. pierwszym jest Jezus jako Król i Arcykapłan,następnie ci,którzy są Chrystusowi. tak podaje Biblia.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”