ŻNIWO

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

ŻNIWO

Post autor: judejahu »

z roku 1970

http://www.youtube.com/watch?v=e-orpXOR-mo

a to z 2011

http://www.youtube.com/watch?v=UsXl6tf7 ... ure=fvwrel

można się zapoznać z pewnym faktem jaki miał miejsce a dotyczył żniwa ..
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Żniwo
Mat. 13:36-43
36. Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli.
37. A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
38. Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
39. A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
40. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
41. Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
42. I wrzucą ich do pieca ognistego;
tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
43. Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!
(BW)

Prawdziwe żniwo świata rozpocznie się przy końcu świata, czyli w czasie wyznaczonym przez Boga.
Jak będzie wyglądało to żniwo i kim są ci aniołowie mamy to wyjaśnione w Apokalipsie. Rzecz jasna że religie nie mają pojęcia o tym bo opacznie pojmują nauki Pisma i tak ludowi tłumaczą by lud był w ciemności.
Jedynie ci którzy nie podlegają pod religie tego świata mają jasny obraz nadchodzącej rzeczywistości i prawdziwego żniwa świata.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Ja tam jestem zdania,że Lucyfer, często dobrze gada,nie ze wszystkim się zgadzam ale w większości sadze,że ma wiedze i wie co mówi :-)
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

W Apokalipsie mamy opis żniwa.
Obj. 14:14-20
14. I widziałem, a oto biały obłok, a na obłoku siedział ktoś podobny do Syna Człowieczego, mający na głowie swojej złotą koronę, a w ręku swym ostry sierp.
15. A inny anioł wyszedł ze świątyni, wołając donośnym głosem na tego, który siedział na obłoku: Zapuść sierp swój i żnij, gdyż nastała pora żniwa i dojrzało żniwo ziemi.
16. I zapuścił Ten, który siedział na obłoku, sierp swój na ziemi, i ziemia została zżęta,
17. I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, mając również ostry sierp.
18. I jeszcze inny anioł wyszedł z ołtarza, a ten miał władzę nad ogniem; i zawołał donośnie na tego, który miał ostry sierp, mówiąc: Zapuść swój ostry sierp i obetnij kiście winogron z winorośli ziemi, gdyż dojrzały jej grona.
19. I zapuścił anioł sierp swój na ziemi, i poobcinał grona winne na ziemi, i wrzucił je do wielkiej tłoczni gniewu Bożego.

20. I deptano tłocznię poza miastem, i popłynęła z tłoczni krew, aż dosięgła wędzideł końskich na przestrzeni tysiąca sześciuset stadiów.
(BW)

Z tego opisu widzimy że na czas żniwa jest dwóch takich z sierpami którzy dokonują żniwa ziemi.
Patrząc na ten świat widzimy że " nastała pora żniwa i dojrzało żniwo ziemi."
Jezus zapowiedział że aniołowie dokonają żniwa ziemi przy końcu świata:Mat. 13:39-42
39. A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
40. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
41. Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
42. I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
(BW)

Syn Człowieczy pośle swoich aniołów którzy są opisani w Apokalipsie na czas żniwa. Jeden jest podobny do Syna Człowieczego, czyli nie jest Jezusem.
Kim są ci aniołowie których Jezus wyśle na żniwa świata znajdujemy odpowiedź w Objawieniu 11 i 12 rozdział a także w księdze Dan. 12:5
5. A gdy ja, Daniel, spojrzałem, oto dwaj inni aniołowie stali, jeden z tej strony rzeki, a drugi z tamtej strony rzeki.
6. I rzekłem do mężą obleczonego w szatę lnianą, który stał nad wodą rzeki: Kiedy przyjdzie koniec tych dziwnych rzeczy?

(BW)

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

a może to żniwo mieć coś wspólnego z pochwyceniem?
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

judejahu pisze:a może to żniwo mieć coś wspólnego z pochwyceniem?
W naszych czasach nie ma nic wspólnego żniwo ziemi z pochwyceniem. To co Paweł napisał o przemienieniu i zabraniu do nieba wydarzy się za przeszło 1000 lat a nie teraz.

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

Jezus rzekł do uczniów : Żniwo wielkie a pracowników mało
Mateusza 9:37 :-)

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

też też arkadiusz.. tylko tu mi się rozchodzi o żeńców którymi są aniołowie. .. . . .

po co to mają zrobić i kiedy...
lucek twierdzi że za 1000 lat.. trochę odległa data jak NWO tuż tuż
i ORDO AB CHAO także...
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

arkadiusz pisze:Jezus rzekł do uczniów : Żniwo wielkie a pracowników mało
W dziejach ludzkości było niejedno żniwo.
Zebranie „plonów”, jakie były osiągnięte podczas „wieku żydowskiego”, nastąpiło wraz z przyjściem Jezusa na świat.
Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje" (Mat. 9:37-38)
Wtedy to odbyło się oddzielanie pszenicy od plew.
Mat 3:11-12 bw " Ja was chrzczę wodą, ku upamiętaniu, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja; jemu nie jestem godzien i sandałów nosić; On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. (12) W ręku jego jest wiejadło, by oczyścić klepisko swoje, i zbierze pszenicę swoją do spichlerza, lecz plewy spali w ogniu nieugaszonym."
Głównym żniwiarzem był Jezus.
Joh 4:35 bt " Czyż nie mówicie: "Jeszcze cztery miesiące, a nadejdą żniwa?" Oto powiadam wam: Podnieście oczy i popatrzcie na pola, jak bieleją na żniwo."
Tamte żniwo miało na celu wybrać „prawdziwych Izraelitów”.
Joh 1:47 bpd " Gdy Jezus zobaczył jak Natanael zbliża się do Niego, powiedział o nim: Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma fałszu."
Apostołowie, po śmierci Pana kontynuowali to dzieło.
Po żniwach, po zwiezieniu plonów do stodoły (lub spichlerzy), ziemia jest przeorana, przewrócona do góry nogami.
Znamy historię Izraela i to, co z Nimi stało się. :-(
Rozpoczął się inny okres w dziejach ludzkości.
Rola, czyli Świat ludzkości, został „zasiany” ponownie nasieniem.
Dożyliśmy czasów ponownego żniwa, ale tym razem „żniwa wieku ewangelii”, gdzie rolą był już nie wyłącznie Izrael, lecz cały świat.
Tu też nastąpiło oddzielenie ziarna, ale nie od plew, lecz od kąkolu.
Na początku wzrostu, w czasie kiełkowania, tych dwóch roślin nie daje się rozróżnić. Są do siebie bardzo podobne.
Mat 13:27-30 bw " Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły."
Ani jednemu kłosowi pszenicy nic nie może się stać!
„Kąkol” jest już doskonale powiązany najróżniejszymi więzami na tym świecie...
Wysuszony spala się bardzo szybko.
Ziemia ponownie zostanie dokładnie "przeorana", aby coś innego niż dotychczas, na niej "urosło".

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

W bardzo prosty sposób Jezus dokona żniwa świata, pośle dwóch ludzi, dwóch aniołów, bo tak ich nazywa by ogłosili całemu światu prawdę. Kto opowie się za tymi dwoma będzie pszenicą, kto będzie przeciw będzie kąkolem. Kąkol będzie spalony.
Obj. 11:5
5. A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę.
(BW)

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Lucyfer pisze:W bardzo prosty sposób Jezus dokona żniwa świata, pośle dwóch ludzi, dwóch aniołów, bo tak ich nazywa by ogłosili całemu światu prawdę.
Wiemy od Ciebie, że jednym „aniołem” będziesz Ty. :-|

Jednak tak naprawdę, tych posłańców będzie o wiele więcej.
Każdy spłodzony z „ducha świętego” będzie przeprowadzał pracę „zbioru plonów ziemi”.
Mt 24:31 bw "i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi."
Ps 50:5 bw "Zgromadźcie mi wiernych moich, Którzy zawarli ze mną przymierze przez ofiarę."
Mal 3:17 bp " Tych będę uważał - mówi Jahwe Zastępów - za swoją własność szczególną w dniu, w którym Ja wystąpię; i okażę im miłosierdzie, jak je okazuje ojciec synowi, który mu jest posłuszny."
Rev 18:4 bug " I usłyszałem inny głos z nieba, który mówił: Wyjdźcie z niej, mój ludu, abyście nie byli uczestnikami jej grzechów i aby was nie dotknęły jej plagi."
Po zgromadzeniu świętych nastąpi palenie kąkolu, orka, bronowanie...
Luk 3:5 bug " Każda dolina będzie wypełniona, a każda góra i pagórek będą zniżone; to, co krzywe, wyprostuje się, a wyboiste drogi będą gładkie."

arkadiusz
Posty: 103
Rejestracja: 31 lip 2012, 19:41
Lokalizacja: --

Post autor: arkadiusz »

przepraszam że tak nie na temat ale założyłem nowy temat "astma jak z nią żyć " jeśli to możliwe to zapraszam do dawania komentarzy do tego tematu ponieważ jestem chory na astmę i bardzo proszę o jakieś miłe wskazówki w tym temacie
serdecznie dziękuję
pozdrawiam :->

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

arkadiusz pisze:bardzo proszę o jakieś miłe wskazówki w tym temacie
Niestety. Nie mam żadnych doświadczeń z astmą.
Ani ja, ani nikt z mojej rodziny nie cierpiał na taką dolegliwość.
Niestety, nie umiem doradzić.
Polecam jednak lekarzy.
Życzę zdrowia.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Może komuś się przyda?

"A żniwo jest dokonanie świata" :

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1996_4_03.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

judejahu
Posty: 309
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:54
Lokalizacja: wszechświat
Kontakt:

Post autor: judejahu »

no właśnie..

żniwo się zbliża... :)
Wszyscy jesteśmy współtwórcami każdego napotkanego życia.

----------------------------------------------------
religia to biznes. kościół to firma. "duchowni" to zarząd. wyznawcy to klientela.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”