Bóg ukarze nieposłusznych i bezbożnych, tak jak zawsze

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
robluk3822
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:45
Kontakt:

Bóg ukarze nieposłusznych i bezbożnych, tak jak zawsze

Post autor: robluk3822 »

.

W prosty sposób udowodnie, że jest to mozliwe, że Bóg może coś takiego zrobić!

Zanim zacznę przypomnijmy sobie Jeremiasza, który głosił, ze Izrael pójdzie w niewolę babilońską i fałszywych proroków, którzy głosili, że nic złego nie spadnie na Izrael. Księga Jeremiasza, kto nie wie, niech przeczyta

Mal. 3.6 "Zaiste Ja Pan nie zmieniam się"

Mam dzieci i żonę, która rodziła, jak to kobieta w bólach!
Pracuję ciężko, by utrzymać rodzinę!
A wiek już nie ten, bo starość się zbliża i nastanie czas by umrzeć!

Wiesz, nie biegam sobie dzisiaj na golasa, jedząc owoce i bzykając kobietki w raju (1 Moj. 1:28 "Rozradzajcie sie i rozmnażajcie").

I tak już ponad 6000 lat!

Dlaczego?

Bo jeden grzech Adama wystarczył.

Został wypędzony przez Boga!

Ziemia została przez Boga przeklęta! 1 Moj. 3:17 "Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego!"

Ale ponieważ chodze w mocy Pana i zgodnie z Jego slowem, nie mógł bym nie poprzeć tego świadectwem świadków, jak napisano: Mat. 18:16 "Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa.". Ja wezmę dziś trzech świadków!

  1. Świadek pierwszy-Jeśli czyta ten post jakaś kobieta, czy zechcesz potwierdzić, że kobiety rodzą w bólach?
  2. Świadek drugi- jeśli czyta ten post jakiś mężczyzna, czy zechcesz potwierdzić, że ciężką pracą zdobywasz chleb?
  3. Świadek trzeci-jeśli czyta ten post starzec, albo staruszka, których zdrowie już nie takie jak kiedyś, czy zechcesz potwierdzić, że ludzie umierają?
Czy zdobyłem trzech świadków, na potwierdzenie, że ziemia została juz raz przeklęta i to przez Boga?


Na koniec "zabije ćwieka", we wspaniałym ogrodzie Eden, był jeszcze ktoś, powiedział słowa 1 Moj. 3:4 "napewno nie umrzecie". Skłamal w ten sposób, że Bóg napewno ich nie ukara. A i możliwe, że dodał do tego slowa, że Bóg jest zbyt wielką miłością, by był zdolny, by do czegoś takiego się posunąć. Był to zwodziciel wąż.

I czy Bóg sie posunął do czegos takiego?

Czy to wąż zaprzecza, ze Bóg jest zbyt pełen miłości, by ukarać za grzech?

NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ! WĘŻA BÓG NIE ZABIŁ, ON CIĄGLE JEST NA ŚWIECIE!
Bóg przez całą historie Biblii, karał zarówno bezożników jak i swoich synów!

Na koniec dodam do przemyślenia, słowa Pana Jezusa gdy szedł z krzyżem na golgotę!

Łuk. 23:28-"Jezus zaś, zwróciwszy się do nich, rzekł: Córki jerozolimskie, nie płaczcie nade mną; lecz płaczcie nad sobą i nad dziećmi swoimi, Bo oto idą dni, kiedy mówić będą: Błogosławione niepłodne i łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły. Wtedy zaczną mówić do gór: Padnijcie na nas! A do pagórków: Przykryjcie nas! Gdyż, jeśli się to na zielonym drzewie dzieje, co będzie na suchym?"

Zmieniono kolor - proszę nie używać koloru czerwonego - pkt 14 Regulaminu Forum
Ostatnio zmieniony 05 paź 2012, 17:18 przez robluk3822, łącznie zmieniany 2 razy.
Forum Dodajnowe.pl -Czysto Biblijne i protestancki serwis ogłoszeniowy http://dodajnowe.pl/forum/index.php

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Bóg ukarze nieposłusznych i bezbożnych, tak jak zawsze

Post autor: Henryk »

robluk3822 pisze:.W prosty sposób udowodnie, że jest to mozliwe, że Bóg może coś takiego zrobić!
Cytujesz niejakiego "JanPrastary".
Albo masz dwa konta, co jest naganne, albo...podszywasz się pod kogoś...
Należy się jakieś wyjaśnienie!

Potem możemy dyskutować. :-|

Awatar użytkownika
Talmid2Tes2,15
Posty: 782
Rejestracja: 31 sie 2011, 19:17

Post autor: Talmid2Tes2,15 »

z tego przekleństwa wyzwolił nas Jezus
Biblia jest księgą, w której każdy, jakich chce prawd sobie szuka, i jakie chce, prawdy sobie znajduje.

robluk3822
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:45
Kontakt:

Post autor: robluk3822 »

Talmid2Tes2,15 pisze:z tego przekleństwa wyzwolił nas Jezus
Ok skoro tak mówisz mogę iść i zgrzeszyć? np: zgwałcę kobietę, przecież według ciebie mnie wyzwolił, wiec mogę prawda?
Forum Dodajnowe.pl -Czysto Biblijne i protestancki serwis ogłoszeniowy http://dodajnowe.pl/forum/index.php

robluk3822
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:45
Kontakt:

Post autor: robluk3822 »

Talmid2Tes2,15 pisze:z tego przekleństwa wyzwolił nas Jezus
A ten różaniec w twoim awatarze co oznacza? Tak rozmawiasz z Bogiem?
Forum Dodajnowe.pl -Czysto Biblijne i protestancki serwis ogłoszeniowy http://dodajnowe.pl/forum/index.php

robluk3822
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2012, 15:45
Kontakt:

Re: Bóg ukarze nieposłusznych i bezbożnych, tak jak zawsze

Post autor: robluk3822 »

Henryk pisze:
robluk3822 pisze:.W prosty sposób udowodnie, że jest to mozliwe, że Bóg może coś takiego zrobić!
Cytujesz niejakiego "JanPrastary".
Albo masz dwa konta, co jest naganne, albo...podszywasz się pod kogoś...
Należy się jakieś wyjaśnienie!

Potem możemy dyskutować. :-|
Jan Prastary to Ja
Forum Dodajnowe.pl -Czysto Biblijne i protestancki serwis ogłoszeniowy http://dodajnowe.pl/forum/index.php

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Bóg ukarze nieposłusznych i bezbożnych, tak jak zawsze

Post autor: Henryk »

robluk3822 pisze:Jan Prastary to Ja
OK. Nie wiedziałem. Przepraszam za podejrzenia.
robluk3822 pisze:.W prosty sposób udowodnie, że jest to mozliwe, że Bóg może coś takiego zrobić!
O ile dobrze pamiętam, chcesz udowodnić, że Bóg przewidział nieustającą (wieczną) karę w piekle dla grzeszników i bezbożnych.
Jeśli mylę się, to proszę o sprostowanie.
Ja, takiej opcji nie dopuszczam, nawet w najczarniejszych scenariuszach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”