Władca Świata

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

Lucyfer pisze:Jezus jeszcze nie daje władzy ale obiecał że da władzę nad diabłem i nad jego poganami.
Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
komu będzie posłuszny Diabeł?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

To ciekawe, wszechmocnemu Bogu odmówił posłuszeństwa.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Żyd

Post autor: Żyd »

Też mi się wydaje, że rok 1914 to urojenie...
Niektóży, maniakalnie trzymają się tej fundamentalnej daty z której potem wylicza się kolejne urojenia.
W ten sposób powstają takie "kwiatki" jak np. "pokolenie które nie przeminie"
( zainteresowani wiedzą o co chodzi )
Jest to typowa kolegialna sofistyka, którą dobrze oddaje Pow.Prawa 18:20-22

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Anowi pisze:
Lucyfer pisze:Jezus jeszcze nie daje władzy ale obiecał że da władzę nad diabłem i nad jego poganami.
Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
komu będzie posłuszny Diabeł?
Diabeł i jego rządy będą zmuszone w wielkim ucisku wykonywać wolę Michała, tzn że nie będą chciały być posłuszne ale tak jak w Egipcie plagami Michał zmusi pogan do uległości.
Obj. 12:5-7
5. I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu.
6. I uciekła niewiasta na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
7. I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
(BW)
Walka będzie na ziemi a potem po 1260 dniach w niebie.
Plagi będą zależne od nieposłuszeństwa, gdy rządy będą się wzbraniać wykonywać wolę Michała to spadną na nich plagi.
Obj. 16:8-11
8. A czwarty wylał czaszę swoją na słońce; i dana mu została moc palenia ludzi żarem.
9. I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie upamiętali się, by mu oddać chwałę.
10. A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki.
11. I bluźnili Bogu niebieskiemu z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie upamiętali się w swoich uczynkach.
(BW)

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Bobo pisze:
AEliot pisze:Skoro napisane jest, że Jezusowi została dana władza (czas przeszły) to chyba ją posiada?
Myśl, AEliot, myśl. Władza ustawodawcza (ustalanie praw) to nie to samo co władza wykonawcza (realizacja prawa). Jezus jako władca, ustanowiony przez Ojca, nad ziemią wprowadza prawa. Jednak zrealizuje je w przyszłości. Najpierw musi usunąć mącicieli, którzy do tego prawa nie chcą się stosować.
Nie wiem, Bobo, czy nie wprowadzasz tu jakichś elementów polityki lub też mechanizmów rządzących tym światem do sfer niebiańskich :aaa:

:mrgreen:

A tak prawdę powiedziawszy to o co się spieramy?
Jezus otrzymał pełnię władzy - tak?
Szatan nie chce tego uznać czyli rządzi obecnie na ziemi - zgadza się?
Jezus, jeżeli zechce pokona Szatana :-)

Oczywiście pozostaje kilka kontrowersyjnych wersetów nt. Szatana, no ale w Pismie już tak bywa... ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

AEliot pisze:Nie wiem, Bobo, czy nie wprowadzasz tu jakichś elementów polityki lub też mechanizmów rządzących tym światem do sfer niebiańskich :aaa:
Izrael miał ustrój czysto teokratyczny, toteż wszelka władza sądownicza, ustawodawcza i wykonawcza należała do Jehowy (Iz 33:22)
(Wnikliwe Poznawanie Pism; hasło: Izrael)

A skoro Izrael i Prawo tam obowiązujące było cieniem rzeczy przyszłych więc...

Nic nowego.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

AEliot pisze:Jezus otrzymał pełnię władzy - tak?
według CK chyba od 1914 roku?
ale jak się mylę
to mnie poprawicie ;-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Krystian pisze:według CK chyba od 1914 roku?
Ano

Żyd pisze:Też mi się wydaje, że rok 1914 to urojenie...
Niektóży, maniakalnie trzymają się tej fundamentalnej daty z której potem wylicza się kolejne urojenia.
Hm... sam się zastanawiam jak się to rozegra np. za 50 lat? Pewnie tych czasów juz nie doczekam ale może uda mi się jeszcze ze 30? Będzie już wówczas 140 lat po wskazanej dacie. Ciekawe jak świat będzie wyglądał... :->
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Żyd

Post autor: Żyd »

Spoko, będzie "nowe światło' i nowe zrozumienie...

Ale które wyliczanki się sprawdzą ? CK czy np. Lucka, kto to wie ?

Khari
Posty: 344
Rejestracja: 01 kwie 2013, 22:13

Post autor: Khari »

Żyd pisze:Ale które wyliczanki się sprawdzą ? CK czy np. Lucka, kto to wie ?
To się dopiero okaże na samiuśkim końcu. :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”