Władca Świata

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Władca Świata

Post autor: Krystian »

Nie będę już z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata, nie ma on we Mnie nic swego.

Pan Jezus tu powiedział do swoich uczniów, że światem będzie rządził inny władca
to się zgadza z tym jak ten inny władca chciał dać Królestwa Synowi Boga kusząc
Go na pustyni. Wiemy, że to był szatan.
Dlatego według mnie jest dlatego tyle niesprawiedliwości na świecie, ponieważ
wbrew niektórym ugrupowaniom religijnym Pan Jezus jeszcze nie objął władzy

kiedyś mój znajomy powiedział:
Krystian nie szukaj sprawiedliwości w niesprawiedliwym swiecie
co o tym myślicie?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Myślę, że masz rację - sprawiedliwości w świecie rządzonym przez Szatana nie znajdziesz.
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Dlatego według mnie jest dlatego tyle niesprawiedliwości na świecie, ponieważ
wbrew niektórym ugrupowaniom religijnym Pan Jezus jeszcze nie objął władzy
Możesz sprecyzować? Co to znaczy: nie objął władzy? Tzn. gdzie tej władzy nie objął? W niebie czy na ziemi?
No i inna kwestia: czy objąć władzę oznacza to samo co tą władzą objąć cały obszar?

Np. Dawid objął władzę jako król, ale... przecież tą władzą nie od razu objął całego Izraela...

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Bobo słusznie zgłosił zastrzeżenie. W końcu Jezus już po wniebowstapieniu zasiadł po prawicy Bożej i została mu dana wszelką władza :-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:Możesz sprecyzować? Co to znaczy: nie objął władzy? Tzn. gdzie tej władzy nie objął? W niebie czy na ziemi?
Bobo nie rób ze mnie głupka, wiadomo że chodzi o ziemię
w niebie już dawno zasiadł po prawicy Ojca
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Bobo nie rób ze mnie głupka, wiadomo że chodzi o ziemię
w niebie już dawno zasiadł po prawicy Ojca
Ale skoro wspominasz o kimś ugrupowaniu religijnym, które uważa, że Jezus już objął władzę na ziemi, to... kto tak uważa? :roll:

Głupka z Ciebie nie robię, tylko precyzuj dokładnie, bo coś piszesz, ale nie wiadomo dokładnie co.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

AEliot pisze:W końcu Jezus już po wniebowstapieniu zasiadł po prawicy Bożej i została mu dana wszelką władza :-)
Nawet, gdyby Krystian miał na myśli objęcie tronu w niebie przez Jezusa w roku 1914, jak głoszą ŚJ, to... dlaczego uważać, że obszarem tej władzy od razu jest też ziemia?

Awatar użytkownika
Eliot
Posty: 4160
Rejestracja: 22 sie 2011, 10:37

Post autor: Eliot »

Mt 28:18 'w niebie i na ziemi'
W czym problem? ;-)
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

AEliot pisze:Mt 28:18 'w niebie i na ziemi'
W czym problem? ;-)
No właśnie nie wiem. Spytaj Krystiana. Skoro Jezus objął władzę 'na ziemi' to... o jakim wyznaniu napisał, skoro tak poucza Biblia?

No ale do rzeczy: AEliot... czy objecie władzy traktujesz na równi z usunięciem wrogów w tej samej chwili?
Inaczej mówiąc, jeśli 1 stycznia zostaniesz ustanowiony królem świata, czy to oznacza, że od razu cały świat ci podlega włącznie z wrogami twojej władzy? Myślisz, ze tak bez walki oddadzą swoja władzę w twoje ręce? Czy to trochę potrwa?

Widzisz, nie darmo podałem przykład Dawida. Miał być władcą w całym Izraelu ale od czasu objęcia władzy dopiero, po zdaje się kilku latach, tą władzą objął całego Izraela.

Co innego zostać USTANOWIONYM królem a co innego swą władzą objąć władzą jakiś obszar.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:Ale skoro wspominasz o kimś ugrupowaniu religijnym, które uważa, że Jezus już objął władzę na ziemi, to... kto tak uważa?
Bobo Ty naprawdę jesteś do mnie uprzedzony
zwróć uwagę, że jak bym chciał według Ciebie " dokopać" ŚJ to nie w tym temacie
katolicy niby czekają , ale są przekonani , że Królestwo Niebieskie należy budować
na ziemi inni jak user Ratao choć nie wiem jakiego jest wyznania to pisze takie b...
ale wystarczy nie chce naginać regulaminu
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:Bobo Ty naprawdę jesteś do mnie uprzedzony
zwróć uwagę, że jak bym chciał według Ciebie " dokopać" ŚJ to nie w tym temacie
katolicy niby czekają , ale są przekonani , że Królestwo Niebieskie należy budować
na ziemi inni jak user Ratao choć nie wiem jakiego jest wyznania to pisze takie b...
ale wystarczy nie chce naginać regulaminu
Myślę, że twoje dwuznaczności więcej wywołują nieporozumienia niż to, o co dopytuje Bobo. Pisz prosto, jasno i zrozumiale.
(nawiasem mówiąc, jeśli forum zna Krystiana jako zapalonego antyCK czy antyŚJ to... jakie skojarzenia może mieć taki 'uprzedzony' Bobo? ;-) )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:Myślę, że twoje dwuznaczności więcej wywołują nieporozumienia niż to, o co dopytuje Bobo. Pisz prosto, jasno i zrozumiale.
więc teraz zadam pytanie dla wszystkich chrześcijan piszących na tym forum
kto obecnie jest władcą naszego świata ? Bóg czy szatan ?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Krystian pisze:kto obecnie jest władcą naszego świata ? Bóg czy szatan ?
Szatan. Władcą ziemi został ustanowiony Jezus. Tylko czekać aż szatana wywali. Bo uzurpator.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Krystian pisze:
Bobo pisze:Myślę, że twoje dwuznaczności więcej wywołują nieporozumienia niż to, o co dopytuje Bobo. Pisz prosto, jasno i zrozumiale.
więc teraz zadam pytanie dla wszystkich chrześcijan piszących na tym forum
kto obecnie jest władcą naszego świata ? Bóg czy szatan ?
Na razie władcą tego świata jest szatan, jemu podlegają rządy na ziemi i wszystkie religie. Tak było też za czasów Jezusa.
Łuk. 4:5-6
5. I wyprowadził go na górę, i pokazał mu wszystkie królestwa świata w mgnieniu oka.
6. I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę.
(BW)

Jezus jest nad szatanem a nad nim jest Bóg. Bóg i Jezus nie zniży się by zabrać szatanowi władzę, dlatego Jezus da władzę człowiekowi i wtedy nastąpi wielki ucisk w którym szatan utraci władzę na rzecz księcia Michała, człowieka z pośród ludzi.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Bobo pisze:
Krystian pisze:kto obecnie jest władcą naszego świata ? Bóg czy szatan ?
Szatan. Władcą ziemi został ustanowiony Jezus. Tylko czekać aż szatana wywali. Bo uzurpator.
przecież sam sobie przeczysz
więc szatan czy Jezus?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”