Władca Świata

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dezerter pisze: Jest samozwańczym władca tego świata, ale z zastrzeżeniem, że "ten świat" w rozumieniu biblijnym jest złym światem, odrzucającym Jezusa -
wyjaśnij bo nie rozumiem
czyli w ujęciu nie biblijnym jest dobry?
Dezerter pisze:my chrześcijanie i ludzie dobrej woli nie należymy do "tego świata" więc szatan nie jest naszym władcą - nasze królestwo i nasz Pan nie jest z tego świata.
to dlaczego Watykan jest państwem i uprawia politykę?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dezerter pisze:-władza szatana jest ograniczona czasowo i jej utrata pewna
tutaj zgoda :-)
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A potem za działania szatana ludzie zostaną wrzuceni do piekła?
Skoro ludzie potrafią się przeciwstawić diabłu tylko mając Jezusa w sercu to rozumiem, że są słabsi. a zatem nie mają wpływu na swoje postępowanie?
To za co będą karani?
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:A potem za działania szatana ludzie zostaną wrzuceni do piekła?
nie wiem co rozumiesz przez pojęcie "piekło"
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

Chyba trudno pod pojęciem "piekło" rozumieć co innego jak męczarnie i cierpienia.
Dla niektórych wojna jest piekłem, mi raczej chodziło o to wykreowane przez wierzących.
Czyli to co powyżej - męczarnie i cierpienia - tylko wiecznie pod Ziemią.
Niemniej hipoteza, że trupy cierpią jest ciekawa.
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:Chyba trudno pod pojęciem "piekło" rozumieć co innego jak męczarnie i cierpienia.
Dla niektórych wojna jest piekłem, mi raczej chodziło o to wykreowane przez wierzących.
Czyli to co powyżej - męczarnie i cierpienia - tylko wiecznie pod Ziemią.
Niemniej hipoteza, że trupy cierpią jest ciekawa.
widzę, że nadal u Ciebie przemawia duch katolicyzmu a nie Biblii
piekło to niebyt
jeżeli ktoś tam trafia czuje się tak jak przed urodzeniem
czyli sie nie czuje :-D
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

AEliot pisze:Myślę, że masz rację - sprawiedliwości w świecie rządzonym przez Szatana nie znajdziesz.
to zależy do jakiego sędziego się udasz
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
Dżej
Posty: 2135
Rejestracja: 28 lip 2012, 0:20
Lokalizacja: Warszawa a potem tu i tam.

Post autor: Dżej »

A czyli to co jestem przekonany co mnie czeka.
Myślę, że dla niektórych to może być niebo.
:-)
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.

Żyd

Post autor: Żyd »

Bobo pisze:
Żyd pisze:Wydaje mi się, że w Mt.28:18 jest mowa o wszelkiej władzy, i nie ma rozgraniczania na władzę ustawową i wykonawczą.
Pewnie, że jest mu dana wszelka władza. Tylko pytanie: czy od razu Jezus ją wykorzystał?
Jakoś wyroku jeszcze nie wykonał.
Otrzymać prawo do władzy a ją wykorzystywać to dwie różne sprawy.

Dawid, gdy został namaszczony przez Samuela na króla również otrzymał prawo do tronu. Jednak trochę czasu upłynęło, zanim władzę wykorzystał.
Niektóży twierdzą, że zaczął sprawować władzę wśród swoich nieprzyjaciół w roku 1914...

I stąd te moje watpliwości...

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Dżej pisze:A czyli to co jestem przekonany co mnie czeka.
Myślę, że dla niektórych to może być niebo.
:-)
czytając Biblię nie można wyrywać wersetu i dopasowywać go pod dogmaty w jakie
się wierzy. Wtedy wychodzą szopki jak np. chrześcijanie mają obchodzić szabat
charyzmaty Ducha Świętego ustały czy jak powyżej napisał Żyd ( wiem, że chodzi mu o ŚJ )
że Pan Jezus objął władzę w 1914r
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Żyd pisze:
Bobo pisze:
Żyd pisze:Wydaje mi się, że w Mt.28:18 jest mowa o wszelkiej władzy, i nie ma rozgraniczania na władzę ustawową i wykonawczą.
Pewnie, że jest mu dana wszelka władza. Tylko pytanie: czy od razu Jezus ją wykorzystał?
Jakoś wyroku jeszcze nie wykonał.
Otrzymać prawo do władzy a ją wykorzystywać to dwie różne sprawy.

Dawid, gdy został namaszczony przez Samuela na króla również otrzymał prawo do tronu. Jednak trochę czasu upłynęło, zanim władzę wykorzystał.
Niektóży twierdzą, że zaczął sprawować władzę wśród swoich nieprzyjaciół w roku 1914...

I stąd te moje watpliwości...
Urojenie o roku 1914 jakoby Jezus wtedy objął władzę i panuje pośród swoich nieprzyjaciół jest nielogiczne i śmieszne. No bo jeżeli w niebie objął władzę i tam są jego nieprzyjaciele to to jest sprzeczne z jego słowami że władzę wszelką otrzymał już po zmartwychwstaniu jak sam to zapewnił.
Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
(BW)

Na ziemi też Jezus ma władzę i jest nad szatanem, tak samo w niebie jest nad szatanem.
Rola Jezusa polega teraz na daniu władzy ludziom.
Tak jak diabeł ma władzę i daje ją komu chce tak samo Jezus będąc nad szatanem daje władzę komu chce.
Diabeł cały czas daje władzę ludziom którzy oddają mu pokłon. Jezus jeszcze nie daje władzy ale obiecał że da władzę nad diabłem i nad jego poganami.
Obj. 2:25-28
25. Trzymajcie się tylko mocno tego, co posiadacie, aż przyjdę.
26. Zwycięzcy i temu, kto pełni aż do końca uczynki moje, dam władzę nad poganami,
27. I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
28. Taką władzę i Ja otrzymałem od Ojca mojego
; dam mu też gwiazdę poranną.
(BW)

Obietnica Jezusa że da władzę nad poganami jest cały czas aktualna, czekamy na tę decyzję Jezusa.
Władza dana przez Jezusa będzie ogromna bo ta władza będzie Wszechmocna, władza w reku człowieka który będzie Wszechmocny tak jak Bóg. Właśnie Michał będzie taki jak Bóg gdy rozpocznie Królestwo Boże na ziemi.
Dan. 12:1
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
(BW)

To człowiek mając władzę Wszechmocnego poruszy niebo i ziemię a poganie drżeć będą ze strachu.
Łuk. 21:25-26
25. I będą znaki na słońcu, księżycu i na gwiazdach, a na ziemi lęk bezradnych narodów, gdy zahuczy morze i fale.
26. Ludzie omdlewać będą z trwogi w oczekiwaniu tych rzeczy, które przyjdą na świat, bo moce niebios poruszą się.
(BW)


Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Żyd pisze:Niektóży twierdzą, że zaczął sprawować władzę wśród swoich nieprzyjaciół w roku 1914...
Zacząć sprawować władzę WŚRÓD nieprzyjaciół, wcale nie oznacza automatycznie zniszczyć owych nieprzyjaciół.

Choć Biblia podaje jak Królestwo Chrystusa zaczęło panowanie, gdy właśnie jeden z nieprzyjaciół został 'wywalony' z nieba. Obj. 12.

Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

Bobo pisze:
Żyd pisze:Niektóży twierdzą, że zaczął sprawować władzę wśród swoich nieprzyjaciół w roku 1914...
Zacząć sprawować władzę WŚRÓD nieprzyjaciół, wcale nie oznacza automatycznie zniszczyć owych nieprzyjaciół.

Choć Biblia podaje jak Królestwo Chrystusa zaczęło panowanie, gdy właśnie jeden z nieprzyjaciół został 'wywalony' z nieba. Obj. 12.
A czy nieprzyjaciele o tym wiedzą? Nie!. Bo to nieprawda. Urojenia o roku 1914 nie są prawdą tylko fikcją.
Już czas przestać rozmawiać o urojeniach a czas porozmawiać o faktach.
Szatan nie został wywalony z nieba bo jeszcze nie było wielkiego ucisku i nie powstał Michał który po trzy i pół czasu od powstania pójdzie do nieba i tą samą mocą którą będzie miał na ziemi wywali szatana z nieba zajmując jego miejsce.
Ten czas dopiero nadchodzi i wtedy zapanuje tysiącletnie Królestwo Chrystusa. Chrystus jeszcze nie rządzi w swoim tysiącletnim Królestwie, ani od roku 1914 ani od roku 1981 jak twierdzą badacze. Matka boska w klapie Wałęsy nie jest Królestwem Bożym od roku 1981. To są pogańskie nauki.
Obrazekhttp://trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=117
Obrazek
http://trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=67
Ostatnio zmieniony 24 mar 2013, 19:57 przez Lucyfer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 3631
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:50
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: Dezerter »

Krystian pisze:
Dezerter pisze: Jest samozwańczym władca tego świata, ale z zastrzeżeniem, że "ten świat" w rozumieniu biblijnym jest złym światem, odrzucającym Jezusa -
wyjaśnij bo nie rozumiem
czyli w ujęciu nie biblijnym jest dobry?
Co w Biblii znaczy "z tego świata"? - nie znaczy przecież z planety Ziemia czy szerzej z Układu Słonecznego . Znaczy - ze świata pogańskiego, grzesznego, odrzucającego Boga - to władcą "tego świata" jest szatan. Jest to jednak nie cały Świat/Ziemia/wszystkie państwa. Prosty przykład - Świadkowie Jehowy (wstaw tu odpowiednią, swoją denominację do której należysz) nawracają cały Cypr- wybierają w końcu prezydenta też świadka, wprowadzają prawo i zasady współżycia w pełni chrześcijańskie (według swego rozumienia) - takie państwo/Cypr nie będzie należało do "tego świata" a szatan nie będzie miał władzy nad tym państwem.
Dezerter pisze:my chrześcijanie i ludzie dobrej woli nie należymy do "tego świata" więc szatan nie jest naszym władcą - nasze królestwo i nasz Pan nie jest z tego świata.
to dlaczego Watykan jest państwem i uprawia politykę?
Częściowo odpowiadam powyżej - wiem, że nie zawsze było dobrze w państwie Kościelnym i dobrze, że go już nie ma. To co zostało - Watykan- nie jest prawdziwym i typowym państwem. A to co robi Watykan teraz w polityce jest godnym pochwały i poparcia i jest walką z "tym światem" jest promowaniem chrześcijaństwa i Pana w naszej ziemskiej rzeczywistości , którego Królestwo nie jest z "tego świata".

Każda wspólnota chrześcijańska, żyjąca po chrześcijańsku tworzy już tu i teraz Królestwo Niebieskie, które nie jest z "tego świata" i szatan nie ma władzy nad nimi, bo ich Panem jest Jezus. Szatan może atakować tą wspólnotę/państwo w zakresie jakim Bóg mu pozwoli.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
http://zchrystusem.pl/

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 5082
Rejestracja: 17 gru 2011, 15:31

Post autor: Krystian »

Lucyfer pisze:Urojenie o roku 1914 jakoby Jezus wtedy objął władzę i panuje pośród swoich nieprzyjaciół jest nielogiczne i śmieszne. No bo jeżeli w niebie objął władzę i tam są jego nieprzyjaciele to to jest sprzeczne z jego słowami że władzę wszelką otrzymał już po zmartwychwstaniu jak sam to zapewnił.
Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
(BW)
myślę, że Jezus ma władzę, ale na razie czeka na słowo swego Ojca
aby zaprowadźic swoje rządy na ziemi
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo" ( Przebudźcie się 8 stycznia 1991 nr 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”