Wielka Nierządnica - Mekka?

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

eksplorator pisze:A czy dziś zmieniło się coś od I wieku w tym względzie?:
Tak. Znaczenie i rozumienie słów się zmieniło. To znany i powszechny proces. Poszczególne słowa w różnych epokach oznaczają co innego.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Parmenides pisze:
eksplorator pisze: A czy dziś zmieniło się coś od I wieku w tym względzie?:
Tak. Znaczenie i rozumienie słów się zmieniło. To znany i powszechny proces. Poszczególne słowa w różnych epokach oznaczają co innego.
Oświeć mnie zatem i powiedź, ci dziś oznacza słowo ’poganin’!

Awatar użytkownika
Parmenides
Posty: 2011
Rejestracja: 10 sie 2011, 14:53
Kontakt:

Post autor: Parmenides »

eksplorator pisze:Oświeć mnie zatem i powiedź, ci dziś oznacza słowo ’poganin’!
Post z godz. 10.04. Cytat w Wikipedii:
Poganie − określenie używane wobec wyznawców religii niemonoteistycznych, głównie politeistycznych i animalistycznych.

eksplorator

Post autor: eksplorator »

Parmenides pisze:
eksplorator pisze: Oświeć mnie zatem i powiedź, ci dziś oznacza słowo 'poganin'!
Post z godz. 10.04. Cytat w Wikipedii:
Poganie − określenie używane wobec wyznawców religii niemonoteistycznych, głównie politeistycznych i animalistycznych.
Biblia pisze:Obj 2;26 BT (26) A zwycięzcy i temu, co czynów mych strzeże do końca, dam władzę nad poganami
Czyli z tego wynika, że 'zwycięzcy' będą rządzić głównie nawrócinymi "wyznawcami religii niemonoteistycznych, głównie politeistycznych i animalistycznych". A reszta nawrócinych z pogan pójdzie w "ogień piekielny"?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”