Hades - czym jest i skąd się wzięło to pojęcie?

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Obserwator pisze:Cytat kłamstewka proszę.
Chłopie, chybaś z konia spadł, sam zacytowałeś jego tekst. Mam ci go jeszcze raz przepisać?
Czy w domu wszyscy zdrowi, czy już kompletnie odbija...

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Twoje słowa:

"No to chyba w takim razie banialuki piszą autorzy tych pozycji, gdyż inaczej opisują gehennę niż ks. Pietrzyk wymyślił w ferworze i zacięciu antySJ ;-)
Nowy komentarz biblijny - List świętego Jakuba, Edycja św.Pawła 2011, s. 184
Encyklopedia katolicka. Towarzystwo Naukowe Lublin 1973
Nowy komentarz biblijny - Ewangelia według świętego Łukasza, tom 2, Edycja św.Pawła 2012, s. 32"

No i gdzie to kłamstwo?
Jeśli inni gdzie indziej widza gehenne to nie wina Pietrzyka, ale twoja, ze nie rozumiesz, że biblisci mogą się różnić poglądami.

A teraz zapytaj Pietrzyka o jego źródła bo swoje przytoczyłeś.

Oj lepiej w zborze nauczaj. :crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Bobo pisze:
Obserwator pisze:Cytat kłamstewka proszę.
Chłopie, chybaś z konia spadł, sam zacytowałeś jego tekst. Mam ci go jeszcze raz przepisać?
Czy w domu wszyscy zdrowi, czy już kompletnie odbija...
Co ja ci poradzę, że ja sie wole z Pietrzykiem zgadzać niż z tobą. :!:
A kubeł na śmieci i ta świadkową gehenne którą on sam przywołuje z twojej książki sam widziałem. :!:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Obserwator pisze:No i gdzie to kłamstwo?
Ten wymysł o gehennie. Sam cytujesz go a teraz sianem się wykręcasz i rżniesz wariata. Pietrzyk wymyślił teorię o 'niewinnej gehennie' zapominając o faktach. Choć pewnie nie zapomniał.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Bob pisze:
Obserwator pisze:Dzięki za info.
Tak naprawdę to potrzebuję z niej jeden rozdział.
Tam jest opisane środowisko w jakim rodzi się ruch badaczy Pisma Św. a więc jego pochodzenie.
Pietrzyk jest cały czas aktywny w necie więc powinien Ci na maila odpowiedzieć.

Jakby co to tu masz za 4,50 PLN: http://funmag.sklepna5.pl/towar/2665/sw ... im-sa.html#
Andryszczak sprowadzi od znajomego i zeskanujemy, bo w necie jest tylko starsza wersja, choć okładkę dali od tej, o którą mi chodzi:

http://jahwe.weebly.com/ksi261380ki.html

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Obserwator pisze:Co ja ci poradzę, że ja sie wole z Pietrzykiem zgadzać niż z tobą. :!:
Guzik mnie obchodzi z czym lub kim się wolisz zgadzać. Jak widzę twoje metody i podejście to jesteś wstanie z każdym się zgodzić byleby coś było antySJ.
A kubeł na śmieci i ta świadkową gehenne którą on sam przywołuje z twojej książki sam widziałem. :!:
No tak, tylko że SJ jej nie wymyślili a pięknie ją opisują twoi księża.
Pogmatwane co? Podziękuj 'niezmiennemu' kościołowi ;-)

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

No to już wszystko wiesz.
Jak ta książka taka licha to widzę że ją znasz i masz. Więc sprezentuj ja mi i masz problem z głowy. :animrumru:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Bobo pisze:
Obserwator pisze:No i gdzie to kłamstwo?
Ten wymysł o gehennie. Sam cytujesz go a teraz sianem się wykręcasz i rżniesz wariata. Pietrzyk wymyślił teorię o 'niewinnej gehennie' zapominając o faktach. Choć pewnie nie zapomniał.
Ani nie widzę tam nic niezgodnego z nauką katolicką, ani nie widzę przekręcenia w przedstawieniu nauki ŚJ.
Nie ucz więc mnie paciorka. :!:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Obserwator pisze:Jak ta książka taka licha to widzę że ją znasz i masz. Więc sprezentuj ja mi i masz problem z głowy.
Nie obnażaj się tak ze swoją chciwością. Miej przyzwoitość.
Ktoś cię prosi o podarowanie książki a ty z takimi tekstami :!: - "miej przyzwoitość " i zachowuj się, bo za słowa :
Czy w domu wszyscy zdrowi, czy już kompletnie odbija...
powinieneś dostać warna - to szczyt chamstwa i grubiaństwa, które nie będzie więcej tolerowane! - Dezerter

Obserwator pisze:Ani nie widzę tam nic niezgodnego z nauką katolicką, ani nie widzę przekręcenia w przedstawieniu nauki ŚJ.
Proste jak drut. Gdybyś 'widział', to byś potrafił zobaczyć swoją karykaturę... a tak nic nie widzisz.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 21:38 przez Bobo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Obserwator pisze:Nie ucz więc mnie paciorka.
Za późno na naukę...

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

No dzięki że już odpuściłeś, bo widzę że nie za bardzo gadka się układa.
Bobo jednak to kto inny niż Bob. :!:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Obserwator pisze:No dzięki że już odpuściłeś, bo widzę że nie za bardzo gadka się układa.
Tej rzeczy też nie 'widzisz', że gadka z Tobą raczej rzadko komu się układa. Toż to jakaś farsa a nie konstruktywne rozmowy... :roll:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

Bobo pisze:
Obserwator pisze:No dzięki że już odpuściłeś, bo widzę że nie za bardzo gadka się układa.
Tej rzeczy też nie 'widzisz', że gadka z Tobą raczej rzadko komu się układa. Toż to jakaś farsa a nie konstruktywne rozmowy... :roll:
No i fajnie, bom słaby gadacz, nie tak jak ty. :crazy:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”