Hades - czym jest i skąd się wzięło to pojęcie?

Nauczania o czasach i rzeczach ostatecznych, czyli o śmierci i zmartwychwstaniu, o powtórnym przyjściu Chrystusa i sądzie, o niebie, zatraceniu wiecznym.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rethel

Post autor: Rethel »

BLyy pisze:Czasem się zastanawiam czy tu pewne osoby na forum nie są po to by podgrzewać atmosferę, by się coś działo, poprzez wszczepianie niewiary w forum, by je ożywiać. :crazy:
Kilkoma osiągnięciami forum, jakie tu zauważam, to podważenie wiary niektórych, utrata
całkowicie wiary przez drugich, ubliżanie Bogu przez trzecich, i skreślanie kolejnych stron
Biblii przez innych oraz sianie feministyczno-ateistycznej propagandy wkładanej do Pisma
przez kolejnych. Gdyby dyskutowano o treści, to może by takich skutków nie było, ale cóż... :roll:

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Obserwator pisze:
BLyy pisze:jednak nic nie wyczytałeś bo w judaizmie istniała tylko jedna koncepcja, że narodzi sie z kobiety i Jezus sie narodził tak jak zapowiadany mesjasz i w judaizmie i w zaratusztranizmie.
No to zacytuj nam z literatury międzytestamentalnej.
Sam jestem ciekaw, gdzie się doczytałeś o tych swoich wieściach.
To Ty pierwszy zarzuciłeś mi kompletny brak wiedzy słowami:
Slogany wygłaszasz. Nie znasz literatury międzytestamentalnej.
więc bądź łaskaw i przedstaw, którzy to Żydzi wierzyli, że mesjasz miał sie nie narodzić z panny, tylko zejść z nieba. Źródło i cytat z niego proszę a nie broszurki katolickie. Zresztą nie trzeba być orłem by wiedzieć co jest napisane w Księdzę Izajasza, i jest wprost napisane, że ma narodzić zapowiadany mesjasz się z panny, a wiec z ciała, tak samo jak mesjasz zaratusztriański.
Wręcz przeciwnie jestem przyjacielem protestantów, ale nie liberalnych i racjonalistów.
Gubisz się widzę.
Nie cierpię też protestantów "prywaciarzy", co sami nie wiedzą czego chcą. :animrumru:
Czyli oceniasz wiarę innych znowu, którzy wierzą inaczej. Wiec się nie gubię, tylko potwierdzasz sam swymi słowami, że protestantów z określonymi poglądami nie cierpisz, podczas gdy wszystkie grupy są mi obojętne. Jakby nie brakowało katolickich uczonych, którzy również nieraz głoszą rzeczy przeciwne katolickości.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 12:35 przez BLyy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Rethel pisze:
BLyy pisze:Czasem się zastanawiam czy tu pewne osoby na forum nie są po to by podgrzewać atmosferę, by się coś działo, poprzez wszczepianie niewiary w forum, by je ożywiać. :crazy:
Kilkoma osiągnięciami forum, jakie tu zauważam, to podważenie wiary niektórych, utrata
całkowicie wiary przez drugich, ubliżanie Bogu przez trzecich, i skreślanie kolejnych stron
Biblii przez innych oraz sianie feministyczno-ateistycznej propagandy wkładanej do Pisma
przez kolejnych. Gdyby dyskutowano o treści, to może by takich skutków nie było, ale cóż... :roll:
To nie moje słowa, tylko Obserwatora ;-) Poza tym gdzie niby głosi się przekreślanie stron biblijnych? Raczej inne interpretowanie a nie przekreślanie. Chociaż tematy o dodatkach i fałszerstwach w Biblii są.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

BLyy pisze:
Obserwator pisze:
BLyy pisze:jednak nic nie wyczytałeś bo w judaizmie istniała tylko jedna koncepcja, że narodzi sie z kobiety i Jezus sie narodził tak jak zapowiadany mesjasz i w judaizmie i w zaratusztranizmie.
No to zacytuj nam z literatury międzytestamentalnej.
Sam jestem ciekaw, gdzie się doczytałeś o tych swoich wieściach.
To Ty pierwszy zarzuciłeś mi kompletny brak wiedzy słowami:
Slogany wygłaszasz. Nie znasz literatury międzytestamentalnej.
więc bądź łaskaw i przedstaw, którzy to Żydzi wierzyli, że mesjasz miał sie nie narodzić z panny, tylko zejść z nieba. Źródło i cytat z niego proszę a nie broszurki katolickie. Zresztą nie trzeba być orłem by wiedzieć co jest napisane w Księdzę Izajasza, i jest wprost napisane, że ma narodzić zapowiadany mesjasz się z panny, a wiec z ciała, tak samo jak mesjasz zaratusztriański.

.
Myślałem, że jak się tak arbitralnie wypowiadasz to znasz się cokolwiek, ale widzę że wcale.
Otóż literatura miedzytestamentalna nie omawia narodzenia Mesjasza, tylko jego przyjście z nieba.
Również dla Filona wygląda to np. tak:

„Niekiedy wydaje się, że Filon do tego stopnia akcentuje odrębność Logosu od Boga, nazywając go ‘narzędziem stworzenia’, ‘Aniołem Jahwe’ (...) Wystarczy powiedzieć, że dla Filona Logos jest Wysłannikiem Bożym, Archaniołem objawiającym Jego tajemnice [Legum allegoriae (Mangey, 1, 122)]” („Nowy Testament na tle epoki. Geografia - Historia - Kultura” ks. E. Dąbrowski, Poznań-Warszawa-Lublin 1965, s. 479).

A drwiny o broszurkach zachowaj dla sobie a przeczytaj sobie np.

„Wprowadzenie Do Literatury Międzytestamentalnej” ks. S. Mędala CM, Kraków 1994
„Wprowadzenie Do Apokryfów Starego Testamentu” R. Rubinkiewicz SDB, Lublin 1987

(Jana 7:27) (...)Przecież wiemy, skąd jest ten człowiek; kiedy jednak przyjdzie Chrystus, nikt nie będzie wiedział, skąd on jest”(...)

Nie każdy więc Żyd uważał, ze Mesjasz urodzi się w Betlejem, jak mówili Herodowi uczeni.

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

A jak Żydzi interpretowali zapowiedź Izajasza o pannie co pocznie, to popytaj Żydów do kogo odnosili ten tekst. :!:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 12:54 przez Obserwator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Myślałem, że jak się tak arbitralnie wypowiadasz to znasz się cokolwiek, ale widzę że wcale.
Otóż literatura miedzytestamentalna nie omawia narodzenia Mesjasza, tylko jego przyjście z nieba.
Również dla Filona wygląda to np. tak:

„Niekiedy wydaje się, że Filon do tego stopnia akcentuje odrębność Logosu od Boga, nazywając go ‘narzędziem stworzenia’, ‘Aniołem Jahwe’ (...) Wystarczy powiedzieć, że dla Filona Logos jest Wysłannikiem Bożym, Archaniołem objawiającym Jego tajemnice [Legum allegoriae (Mangey, 1, 122)]” („Nowy Testament na tle epoki. Geografia - Historia - Kultura” ks. E. Dąbrowski, Poznań-Warszawa-Lublin 1965, s. 479).

A drwiny o broszurkach zachowaj dla sobie a przeczytaj sobie np.

„Wprowadzenie Do Literatury Międzytestamentalnej” ks. S. Mędala CM, Kraków 1994
„Wprowadzenie Do Apokryfów Starego Testamentu” R. Rubinkiewicz SDB, Lublin 1987

(Jana 7:27) (...)Przecież wiemy, skąd jest ten człowiek; kiedy jednak przyjdzie Chrystus, nikt nie będzie wiedział, skąd on jest”(...)

Nie każdy więc Żyd uważał, ze Mesjasz urodzi się w Betlejem, jak mówili Herodowi uczeni.
Gdzie Filon twierdzi, że logos jest mesjaszem?
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

BLyy pisze:
Myślałem, że jak się tak arbitralnie wypowiadasz to znasz się cokolwiek, ale widzę że wcale.
Otóż literatura miedzytestamentalna nie omawia narodzenia Mesjasza, tylko jego przyjście z nieba.
Również dla Filona wygląda to np. tak:

„Niekiedy wydaje się, że Filon do tego stopnia akcentuje odrębność Logosu od Boga, nazywając go ‘narzędziem stworzenia’, ‘Aniołem Jahwe’ (...) Wystarczy powiedzieć, że dla Filona Logos jest Wysłannikiem Bożym, Archaniołem objawiającym Jego tajemnice [Legum allegoriae (Mangey, 1, 122)]” („Nowy Testament na tle epoki. Geografia - Historia - Kultura” ks. E. Dąbrowski, Poznań-Warszawa-Lublin 1965, s. 479).

A drwiny o broszurkach zachowaj dla sobie a przeczytaj sobie np.

„Wprowadzenie Do Literatury Międzytestamentalnej” ks. S. Mędala CM, Kraków 1994
„Wprowadzenie Do Apokryfów Starego Testamentu” R. Rubinkiewicz SDB, Lublin 1987

(Jana 7:27) (...)Przecież wiemy, skąd jest ten człowiek; kiedy jednak przyjdzie Chrystus, nikt nie będzie wiedział, skąd on jest”(...)

Nie każdy więc Żyd uważał, ze Mesjasz urodzi się w Betlejem, jak mówili Herodowi uczeni.
Gdzie Filon twierdzi, że logos jest mesjaszem?
Ano właśnie. Dobre pytanie. Szukaj odpowiedzi.
Ja cie nie będę za rączkę prowadził. Ateiści mają swoje źródła i swoich nauczycieli. :animrumru:

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Obserwator pisze:
BLyy pisze:
Myślałem, że jak się tak arbitralnie wypowiadasz to znasz się cokolwiek, ale widzę że wcale.
Otóż literatura miedzytestamentalna nie omawia narodzenia Mesjasza, tylko jego przyjście z nieba.
Również dla Filona wygląda to np. tak:

„Niekiedy wydaje się, że Filon do tego stopnia akcentuje odrębność Logosu od Boga, nazywając go ‘narzędziem stworzenia’, ‘Aniołem Jahwe’ (...) Wystarczy powiedzieć, że dla Filona Logos jest Wysłannikiem Bożym, Archaniołem objawiającym Jego tajemnice [Legum allegoriae (Mangey, 1, 122)]” („Nowy Testament na tle epoki. Geografia - Historia - Kultura” ks. E. Dąbrowski, Poznań-Warszawa-Lublin 1965, s. 479).

A drwiny o broszurkach zachowaj dla sobie a przeczytaj sobie np.

„Wprowadzenie Do Literatury Międzytestamentalnej” ks. S. Mędala CM, Kraków 1994
„Wprowadzenie Do Apokryfów Starego Testamentu” R. Rubinkiewicz SDB, Lublin 1987

(Jana 7:27) (...)Przecież wiemy, skąd jest ten człowiek; kiedy jednak przyjdzie Chrystus, nikt nie będzie wiedział, skąd on jest”(...)

Nie każdy więc Żyd uważał, ze Mesjasz urodzi się w Betlejem, jak mówili Herodowi uczeni.
Gdzie Filon twierdzi, że logos jest mesjaszem?
Ano właśnie. Dobre pytanie. Szukaj odpowiedzi.
Ja cie nie będę za rączkę prowadził. Ateiści mają swoje źródła i swoich nauczycieli. :animrumru:
Nie znajdę, bo Filon nigdy czegoś takiego nie twierdził. Logos było Bożą Mądrością, a nie żadnym Mesjaszem. A Apostoł Jan utożsamiając Logos z Jezusem, nie przeczył jego narodzinom z ziemskiej kobiety.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

BLyy pisze: Nie znajdę, bo Filon nigdy czegoś takiego nie twierdził. Logos było Bożą Mądrością, a nie żadnym Mesjaszem. A Apostoł Jan utożsamiając Logos z Jezusem, nie przeczył jego narodzinom z ziemskiej kobiety.
Dobrze kombinujesz, bo u Filona Mesjasz się nie miał rodzić. :!:

Rethel

Post autor: Rethel »

BLyy pisze:Poza tym gdzie niby głosi się przekreślanie stron biblijnych?
A nie czytałeś, że niektórzy tu piszą, iż wiele fragmentów jest niebiblijnych bo... nie pasują
do ich koncepcji? Albo niektórzy wprost zaczynają formułować kanon... Red-October ma w
NT jedynie Ewangelie Jana i Apokalipsę (i to tez pewnie niedługo zacznie redukować), a Ata
333 (swego czasu) i Anna01 zarzucają, ze ST to nie Biblia, ale jakieś opisy ludobójcy... :-/

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Obserwator pisze:
BLyy pisze: Nie znajdę, bo Filon nigdy czegoś takiego nie twierdził. Logos było Bożą Mądrością, a nie żadnym Mesjaszem. A Apostoł Jan utożsamiając Logos z Jezusem, nie przeczył jego narodzinom z ziemskiej kobiety.
Dobrze kombinujesz, bo u Filona Mesjasz się nie miał rodzić. :!:
Zacytuj Filona, który twierdzi, że Mesjasz miał sie nie narodzić.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Rethel pisze:
BLyy pisze:Poza tym gdzie niby głosi się przekreślanie stron biblijnych?
A nie czytałeś, że niektórzy tu piszą, iż wiele fragmentów jest niebiblijnych bo... nie pasują
do ich koncepcji? Albo niektórzy wprost zaczynają formułować kanon... Red-October ma w
NT jedynie Ewangelie Jana i Apokalipsę (i to tez pewnie niedługo zacznie redukować), a Ata
333 (swego czasu) i Anna01 zarzucają, ze ST to nie Biblia, ale jakieś opisy ludobójcy... :-/
Red-Octobera to czytałem tylko jego wpisy o teoriach spiskowych dotyczącej naszej planety, inne albo nie pamiętam albo nie czytałem. Aty nie czytałem gdy zaczynała to nie wiem i się za nią nią nie wypowiem. A Anna nie wiem czy użyła słów, że "ST to nie Biblia" bo słowa przyznam arcymocne jak na chrześcijankę. Aczkolwiek jeśli nie należy do żadnej denominacji uznająca dany kanon, to też może uznać inny kanon lub własny. Ja z początku Cie zrozumiałem o uznawaniu pism, tylko nie uznawaniu określonych partii tekstu w danym Piśmie. Ale jeśli nie określone partię a całe Pisma, to Anna uznaje po prostu inny kanon, i trzeba powiedzieć wprost że kanon chrześcijańskich gnostyków - czy to dobrze czy źle to już kwestia indywidualna. Pozdrawiam
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

Rethel

Post autor: Rethel »

BLyy pisze:Ja z początku Cie zrozumiałem o uznawaniu pism, tylko nie uznawaniu określonych partii tekstu w danym Piśmie.
Gdy nie pasują do danych poglądów, to wówczas niektórzy piszą, ze to nie tak, a inaczej...
albo, że to wymysł pisarza (np. Mojżesza) a nie Boga itp. Jak coś pasuje - to nakaz boski,
jak im już nie pasuje - wymysł ludzki, pisarza, dodatek, fałszerstwo itd. Różnie to się Blyy
nazywa, różne są sposoby, ważne, by wyszło na ichnie... :crazy:

Awatar użytkownika
Obserwator
Posty: 6548
Rejestracja: 08 maja 2012, 9:25

Post autor: Obserwator »

BLyy pisze:
Obserwator pisze:
BLyy pisze: Nie znajdę, bo Filon nigdy czegoś takiego nie twierdził. Logos było Bożą Mądrością, a nie żadnym Mesjaszem. A Apostoł Jan utożsamiając Logos z Jezusem, nie przeczył jego narodzinom z ziemskiej kobiety.
Dobrze kombinujesz, bo u Filona Mesjasz się nie miał rodzić. :!:
Zacytuj Filona, który twierdzi, że Mesjasz miał sie nie narodzić.
Okropny nudziarz jesteś.
Myślisz że ja nie mam co robić tylko tobie teksty wklepywać?
A kto za mnie będzie wklepywał teksty w art. Epizody z życia Ellen G. White według jej autobiografii ?

Poproś swoja ulubienicę Lady. :crazy:

Awatar użytkownika
BLyy
Posty: 2983
Rejestracja: 27 lip 2009, 1:54
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: BLyy »

Obserwator pisze:
BLyy pisze:
Obserwator pisze:
BLyy pisze: Nie znajdę, bo Filon nigdy czegoś takiego nie twierdził. Logos było Bożą Mądrością, a nie żadnym Mesjaszem. A Apostoł Jan utożsamiając Logos z Jezusem, nie przeczył jego narodzinom z ziemskiej kobiety.
Dobrze kombinujesz, bo u Filona Mesjasz się nie miał rodzić. :!:
Zacytuj Filona, który twierdzi, że Mesjasz miał sie nie narodzić.
Okropny nudziarz jesteś.
Myślisz że ja nie mam co robić tylko tobie teksty wklepywać?
A kto za mnie będzie wklepywał teksty w art. Epizody z życia Ellen G. White według jej autobiografii ?

Poproś swoja ulubienicę Lady. :crazy:
Więc rzucasz słowa na wiatr. Nie potrafisz udowodnić własnych twierdzeń. Żydzi powszechnie wierzyli, że mesjasz ma się narodzić z ziemskiej kobiety. Potwierdza to każda ewangelia, która potwierdza, że Maria jest jego matką, potwierdzają to sami Żydzi, gdzie wielu z nich widziało w nim wielkiego wojownika - człowieka. Tak samo gdy wybuchło powstanie Bar Kochby to Żydzi widzieli w nim mesjasza dopóki nie zaczął przegrywać, w kimś kto był z ziemskiej kobiety.
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Eschatologia”