Czy dobra ocena obecnego stanu Świata ???

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Bóg , Honor , Ojczyzna [w takiej kolejności] dla mnie to nie słowa .
Dla mnie to najwyższe wartości .
Ja jako chrześcijanin tak mam i jasno o tym pisałem .
I jako chrześcijanin nie zgadam się by te szczytne wartości przypisywać tylko katolikom .

Poza tym , nawet dla organizacji nacjonalistycznych słowa Bóg Honor Ojczyzna to nie puste słowa czy hasło, ale ważne wartości którym oni hołdują .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Henryk
Posty: 11686
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:Ja jako chrześcijanin tak mam i jasno o tym pisałem .
Szanuje Twoje życiowe priorytety.
Szacunek do Boga mamy na pierwszym miejscu.
Chwali się to nawet u ochrzczonych w KK.
Nie wiem jednak, czy autor hasła miał to samo na myśli?
Ja jednak, jako nieudolny naśladowca Jezusa, nie utożsamiam Boga z jedną (choćby moją) Ojczyzną, ani z honorem w ludzkim wydaniu.
A tym bardziej z honorem na polu walki, podczas zabijania wroga!
Wroga, który niczym mnie nie zawinił, a miał jedynie pecha żyć po drugiej stronie granicy.

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Zrobiłam sobie taki test, durno-wyborczy. Wczoraj na wp.pl był. I jestem w szoku niemałym. Mam głosować na konfederację, cokolwiek to znaczy. Czyli na Korwina :xhehe: czy to coś innego jest?
Nie mam tv i kompletnie nie wiem co się dzieje, ale tu mnie zaskoczono (testem).

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:Ja jako chrześcijanin tak mam i jasno o tym pisałem .
Szanuje Twoje życiowe priorytety.
Szacunek do Boga mamy na pierwszym miejscu.
Chwali się to nawet u ochrzczonych w KK.
Nie wiem jednak, czy autor hasła miał to samo na myśli?
Ja jednak, jako nieudolny naśladowca Jezusa, nie utożsamiam Boga z jedną (choćby moją) Ojczyzną, ani z honorem w ludzkim wydaniu.
A tym bardziej z honorem na polu walki, podczas zabijania wroga!
Wroga, który niczym mnie nie zawinił, a miał jedynie pecha żyć po drugiej stronie granicy.
Nic nie wiesz o moich priorytetach życiowych wiec daruj sobie tekst, że szanujesz moje priorytety życiowe [ nie ma w tym prawdy].

Powtórzę jeszcze raz .
Jako chrześcijanin tak mam że Bóg , Honor , Ojczyzna [w takiej kolejności] dla mnie to nie słowa .
Dla mnie to najwyższe wartości .
I jako chrześcijanin nie zgadam się by te szczytne wartości przypisywać tylko katolikom .


I jako chrześcijanin uważam, że każdy chrześcijanin , niezależnie od tego jakie reprezentuje wyznanie ,
powinien , [przywdziawszy zbroję Bożą] z honorem godnym chrześcijanina , bronić i dobrego Imienia Boga i swojej wiary i duchowej Ojczyzny tj. Królestwa Bożego .
Obrona czy to dobrego Imienia Boga , czy to swojej wiary czy to Ojczyzny ojczyzn , przy pomocy drwin , kpin , szyderstwa , dalekie jest i od honoru i od postawy godnej chrześcijanina .

Jest powiedziane odnośnie miłowania Boga ; Ten kto mówi że kocha Boga a gardzi drugim człowiekiem [bratem w wierze chrześcijańskiej] , kłamcą jest i nie ma w nim prawdy .
Podobnie można powiedzieć odnośnie Ojczyzny ojczyzn [Królestwa Bożego] ;
Ktoś kto twierdzi, że wierny jest idei Królestwa Bożego a gardzi swoją ziemską ojczyzną , kłamcą jest i nie ma w nim prawdy .
Skoro ktoś taki nie potrafi być wierny tak małym sprawom, to tym bardziej nie będzie wierny większym sprawom .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

efroni pisze:Ktoś kto twierdzi, że wierny jest idei Królestwa Bożego a gardzi swoją ziemską ojczyzną , kłamcą jest i nie ma w nim prawdy .
Co wg. Ciebie znaczy 'nie gardzić ziemską ojczyzną'?
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”