Czy dobra ocena obecnego stanu Świata ???

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Czy dobra ocena obecnego stanu Świata ???

Post autor: Jachu »

(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Czy dobra ocena obecnego stanu Świata?
Trafniej nie da się.
Bóg wyłącznie na ustach, ale za to odmieniany w różnych przypadkach, przy każdej okazji.
Ojczyzna zbiega się do władzy i dobrobytu rządzących oraz ich bliskich.
Honor to dać się zabić, ewentualnie okaleczyć w ich intencji na wojnie. (Ordery zbiorą inni)
A to wszystko pokropi i pobłogosławi duchowa Nierządnica.

Tak karmili tymi trzema wyświechtanymi słowami, że duża część uwierzyła w prawdziwość tego hasła...
Cmentarze pełne są tych, co z honorem umierali za króla, cesarza, prezydenta...
Biedny był, biedny umarł.
Rodziny władców nadal są bogate...
A głupi naród to kupuje... jak to mawia aktualna głowa Polskiego rządu.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Czytałm wczoraj ten link i mam takie samo zdanie, jak już powyżej napisano.
Widzę też, jak obrzydliwie zakłamuje się historię. Wiem od mojego Taty, jak wyglądały walki na Oksywiu, potem niewola, potem wywózka i roboty dla niemieckiego bauera w Stargardzie Szczecińskim.
Łgarstwa rządzących są powalające.
Domaganie się odszkodowań przez wnuki i zabieganie o honory (czytaj kasę i przywileje) przez ludzi nieuprawnionych jest ... niesmaczne.
Pozostaje pytanie: jak można to zmienić. Ja osobiście nie widzę żadnej możliwości.
Henryk pisze:ak karmili tymi trzema wyświechtanymi słowami, że duża część uwierzyła w prawdziwość tego hasła...
Cmentarze pełne są tych, co z honorem umierali za króla, cesarza, prezydenta...
Biedny był, biedny umarł.
Rodziny władców nadal są bogate...
A głupi naród to kupuje... jak to mawia aktualna głowa Polskiego rządu.
To własnie jest potworne.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

wuka pisze:Pozostaje pytanie: jak można to zmienić. Ja osobiście nie widzę żadnej możliwości.
Z całą pewnością nie zmienią tego żadne wybory, referenda, tzw. "wola ludu".
Gdyby był choć cień nadziei, że wybory coś zmienią, to wcale by tak bardzo nie zachęcali do uczestnictwa w nich!
Ich status wydaje się niczym nie zagrożony, niezależnie jaka opcja polityczna wygra.

Zmieni to przyjście Chrystusa.
Mt 16:27 bt5 "Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi i wtedy odda każdemu według jego postępowania."
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 12:34 przez Henryk, łącznie zmieniany 1 raz.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Henryk pisze:Ich status wydaje się niczym nie zagrożony, niezależnie jaka opcja polityczna wygra.
Dokładnie tak, dlatego nie chodzę na wybory, już nie chodzę. I tak mamy wybór zło lub mniejsze zło. A to żaden wybór i ja w tym palców już maczać nie będę.
Henryk pisze:Zmieni to przyjście Chrystusa.
Podobno, ale...ludzie czekają ponad 2 tysiące lat. W każdym czasie przez te lata były różne "znaki" rychłego nadejścia Pana i co? Teraz też mamy liczne symptomy, ale dużo jeszcze się nie spełniło. Końca tego zła nie widać, a ma być jeszcze gorzej. Myślę, że ani my ani kilka pokoleń przyszłych nadal będzie oczekiwać...
Nadzieja umiera ostatnia.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Obrazek

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

:-D Dokładnie tak to wygląda :bardzo_smutny: :mrgreen: :sniezek2:

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Bóg , Honor , Ojczyzna [w takiej kolejności] dla mnie to nie słowa .
Dla mnie to najwyższe wartości i nie rozumiem dlaczego te wzniosłe wartości łączone są tylko z katolikami ???
Ponieważ łączy się je z katolikami to należy te wartości wyśmiewać , drwić z nich , szydzić ?

Bóg na pierwszym miejscu tzn. że zwracam się ku Bogu , szukam Boga , u Boga szukam odpowiedzi, stawiam Boga i Jego wolę na pierwszym miejscu .
Tylko katolicy tak mają ???

Honor - czym jest człowiek bez honoru ?
Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne.
Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba".
.... To, czy ktoś jest honorowy, można stwierdzić dopiero na podstawie oceny jego zachowania
(w sytuacji, w której dana osoba udowadnia czynem deklarowane przez nią wartości, zdając w pewnym sensie "praktyczny egzamin z honoru").
(Wikipedia)
Co można dodać do tego? Dlaczego taka postawa ma charakteryzować tylko katolików ???
Ludzi honoru "ze świecą szukać " i nie tylko u katolików .

Ojczyzna - dla mnie to coś więcej niż kraj w którym się urodziłem , coś więcej niż obywatelstwo .
Ojczyznę , tak jak i matkę ma się jedną i tak jak nie można niekochać matki tak nie można niekochać Ojczyzny .
Ojczyzna to patriotyzm i nigdy o Polsce nie myślałem źle , źle myślałem i jedynie o rządzących Polską ( moją Ojczyzną)
I dlatego nie zgadzam się by z tych szczytnych wartości robić pośmiewisko i utożsamiać je tylko z katolicyzmem .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
Marius Bienius
Posty: 1088
Rejestracja: 09 wrz 2012, 19:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Marius Bienius »

Bóg — w to słowo można włożyć co się tylko chce. Na jakiegoś osobowego, rzekomo żyjącego, wchodzącego w jakąś interakcję z człowiekiem,
wciąż nie ma przekonywujących dowodów. Równie dobrze można w to miejsce podstawić imię Legolasa i do niego zanosić modły.

Honor — zbyt wielu posłał do piachu. Nic nie znaczące, ideologiczne hasło; nad wyraz egoistyczne;
hasło budujące mity, potrzebne do budowania kolejnych ideologicznych, abstrakcyjnych i mitologicznych haseł typu „naród” czy „ojczyzna”.

Ojczyzna — to żaden wyczyn urodzić się w jakimś miejscu i w jakimś konkretnym czasie.
Ojczyzna, hasło, które wraz z „honorem” i „narodem” można wsadzić głęboko za okrężnicę.
Umowny ustrój, zarządzany przez mniej lub bardziej nadających się do tego ludzi.

Wszystkie trzy hasła służą tylko mamieniu, oszukiwaniu i wkładaniu w głowy chorych ideologii.
Aż dziw bierze, że ludzie dają się na to nabrać.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2019, 10:35 przez Marius Bienius, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zobaczyć świat w ziarnku piasku, niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, w godzinie nieskończoność czasu"

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

efroni pisze: nie rozumiem dlaczego te wzniosłe wartości łączone są tylko z katolikami ???
A dlaczego nikt nie protestuje, że to łączy się tylko z katolikami? Mnie to też drażni i oburza.
Idźmy do początku. Odkąd katolicyzm stał się "watykaństwem", odkąd skumał się z polityką (od Konstantyna), to chyba trudno mówić o ewangelizacji, jaką nakazał Jezus i wykonywali pierwsi posłańcy (Apostołowie i ich uczniowie).
Katolicyzm dosłownie, ogniem i mieczem nawracał narody. Tak samo rozpanoszył się u nas i ma się dobrze do dziś. Za dobrze i czas to skrócić, a właściwie uciąć raz na zawsze.
Kto zezwolił na poświęcanie kraju i narodu różnym matkom boskim i różnym świętym? kto zawłaszcza majątki, wykorzystuje ludzi a także władze (jakie by nie były ; od królów do premierów i prezydentów). Tu i w wielu innych krajach kościół za sznurki pociąga i widać, że bardzo skutecznie. Rydzyk dodtaje niewyobrażalną kasę, a w przychodniach lekarskich nie ma komu leczyć i kolejne gabinety sa zamykane z powodu braku funduszy na opłacanie lekarzy. To przykład jeden z wielu. Buduje się gigantyczne bazyliki, stodoły ku czci boga, do których nikt prawie nie chodzi. Katecheta ksiądz dostaje na dzień dobry tysiące złotych wynagrodzenia, a nauczyciele wykształceni zaczynają od najniższej krajowej. itd. KTO na to pozwala.
efroni pisze:Bóg na pierwszym miejscu tzn. że zwracam się ku Bogu , szukam Boga , u Boga szukam odpowiedzi, stawiam Boga i Jego wolę na pierwszym miejscu .
Tylko katolicy tak mają ???
Zgoda, ale pamiętaj, że w każdym kraju i narodzie są ludzie, którzy niekoniecznie muszą wyznawać tego/twojego/większościowego Boga. I ci inni ludzie też kochają swoją Ojczyznę, równie mocno niż katolicy.
efroni pisze: nie zgadzam się by z tych szczytnych wartości robić pośmiewisko i utożsamiać je tylko z katolicyzmem
Ja tez się nie zgadzam i co można z tym zrobić?

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Marius Bienius pisze:Bóg — w to słowo można włożyć co się tylko chce. Na jakiegoś osobowego, rzekomo żyjącego, wchodzącego w jakąś interakcję z człowiekiem,
wciąż nie ma przekonywujących dowodów. Równie dobrze można w to miejsce podstawić imię Legolasa i do niego zanosić modły.

Honor — zbyt wielu posłał do piachu. Nic nie znaczące, ideologiczne hasło; nad wyraz egoistyczne;
hasło budujące mity, potrzebne do budowania kolejnego ideologicznych, abstrakcyjnych i mitologicznych haseł typu „naród” czy „ojczyzna”.

Ojczyzna — to żaden wyczyn urodzić się w jakimś miejscu i w jakimś konkretnym czasie.
Ojczyzna, hasło, które wraz z „honorem” i „narodem” można wsadzić głęboko za okrężnicę.
Umowny ustrój, zarządzany przez mniej lub bardziej nadających się do tego ludzi.

Wszystkie trzy hasła służą tylko mamieniu, oszukiwaniu i wkładaniu w głowy chorych ideologii.
Aż dziw bierze, że ludzie dają się na to nabrać.
Masz dużo racji. Bardzo dużo.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze:I dlatego nie zgadzam się by z tych szczytnych wartości robić pośmiewisko i utożsamiać je tylko z katolicyzmem .
Możesz wytłumaczyć mi, co wspólnego ma połączenie: "Bóg i Ojczyzna"?
Czyżby Bóg był bogiem narodowym?
Jeden dla Polaków, inny dla Niemców...
- Chyba tak, skoro wrogie strony na wojnach proszą swych "Bogów" o zwycięstwo nad wrogiem.
Niemożliwym jest przecież, aby mieli na myśli wspólnego Boga, tego w Niebiosach!

A jak powinien wyglądać HONOR naśladowcy Jezusa?
Czyż nie jest to nie oddawanie złem za zło?
"Chce płaszcz, daj i koszulę!"

Chyba jednak sam robisz pośmiewisko z Boga... :-(

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Henryk pisze:
efroni pisze:I dlatego nie zgadzam się by z tych szczytnych wartości robić pośmiewisko i utożsamiać je tylko z katolicyzmem .
Możesz wytłumaczyć mi, co wspólnego ma połączenie: "Bóg i Ojczyzna"?
Czyżby Bóg był bogiem narodowym?
Jeden dla Polaków, inny dla Niemców...
- Chyba tak, skoro wrogie strony na wojnach proszą swych "Bogów" o zwycięstwo nad wrogiem.
Niemożliwym jest przecież, aby mieli na myśli wspólnego Boga, tego w Niebiosach!

A jak powinien wyglądać HONOR naśladowcy Jezusa?
Czyż nie jest to nie oddawanie złem za zło?
"Chce płaszcz, daj i koszulę!"

Chyba jednak sam robisz pośmiewisko z Boga... :-(
Chyba jednak nie robię pośmiewiska z Boga .
To błędne założenia [piszę delikatnie , by nie użyć bardziej dosadnych słów] doprowadziły Cię do błędnych wniosków .
Błędne założenia zawsze prowadzą do błędnych wniosków .
Nie pisałem o łączeniu tych , jakże szczytnych, ponadczasowych , ponad-denominacyjnych wartości .
Pisałem o ważności , o kolejności, o ich miejscu w życiu człowieka .
Bóg , Honor , Ojczyzna [w takiej kolejności] .....
Bóg na pierwszym miejscu ....
Ten dla kogo Bóg jest na pierwszym miejscu [czy człowiek ,jako jednostka, czy naród] będzie się zawsze kierować nauką Boża, którą można streścić tym zdaniem ;
Nie czyń drugiemu tego co tobie niemiłe .
Gdyby dla narodu niemieckiego Bóg był na pierwszym miejscu , to i nauka Boża [Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe]
była by na pierwszym miejscu a wtedy nie byłoby ani I wojny światowej , ani Hitlera u władzy, ani II wojny światowej .
Naród niemiecki , tak wtedy jak i dziś , sam siebie stawia na pierwszym miejscu .
I jak wtedy tak i dziś marzy im się dominacja nad światem i nigdy z tego nie zrezygnowali
Jedynie co zmienili, to zmienili metodę uzyskania dominacji ; z militarnej na polityczno-gospodarczą .

Tak samo jest z denominacjami .
Denominacje nie stosują się do nauki Bożej [nie czyń drugiemu co tobie niemiłe ] i siebie same i swoją naukę stawiają na pierwszym miejscu
i same siebie i swoją naukę wywyższą nad inne denominacje i nad inne denominacyjne nauki
i dążą do dominacji jedna nad drugą rożnymi metodami ; kpiną , drwiną , pośmiewiskiem , szyderstwem .
A ponieważ te szczytne ponadczasowe , ponad-denominacyjne wartości są przypisywane tylko jednej denominacji ; katolickiej
to drwiąc szydząc , kpiąc , ośmieszając katolików ośmiesza się i te szczytne , ponadczasowe wartości .
Nie zgadzam się na to by te wartości były zawłaszczone tylko przez katolików i tylko im przypisywane .
Każdy człowiek wiary, powinien kierować się tymi wartościami i w takiej kolejności jak podałem ; Bóg , Honor , Ojczyzna .

Człowiek bez honoru nigdy nie będzie rycerzem Boga przyodzianym w zbroję Bożą
[ (hełm) przyłbica zbawienia , pancerz sprawiedliwości , tarcza wiary , pas prawdy , miecz Ducha , buty Ewangelii ]
I wielu chrześcijan przyodzianych w taką zbroję poszło do piachu ..... i mimo, że poszli do piachu to zwyciężyli .

Każdy bowiem, kto jest wierny w rzeczach małych, jest też wierny i w rzeczach największych
Ta nasza mała, ziemska Ojczyzna to mała rzecz [obraz , podobieństwo] w stosunku do tej dużej , duchowej, prawdziwej , Boskiej Ojczyzny
I jeżeli tej małej , ziemskiej Ojczyźnie nie jesteśmy wierni to i tej dużej , duchowej, Boskiej Ojczyźnie nie będziemy wierni .
Słowo Boże tak nas poucza a Słowo Boże jest prawdą i nie myli się co do nas [ nie myli się co do postępowania człowieka] .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Post autor: .Cyprian. »

Gdzie jest Ojczyzna chrześcijanina?

Chrześcijanin Niemiec, Irańczyk, Irakijczyk, Rosjanin, Ukrainiec jest moim bratem.

Nasza Ojczyzna to Królestwo Boże. Tu na Ziemi jesteśmy tylko pielgrzymami. Wszystko, co człowiek uczynił - przemija. Ziemskie ojczyzny również przeminą. Będzie jedna owczarnia i Jeden Pasterz.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

efroni pisze: To błędne założenia [piszę delikatnie , by nie użyć bardziej dosadnych słów] doprowadziły Cię do błędnych wniosków .
Błędne założenia zawsze prowadzą do błędnych wniosków .
Nie pisałem o łączeniu tych , jakże szczytnych, ponadczasowych , ponad-denominacyjnych wartości .
Pisałem o ważności , o kolejności, o ich miejscu w życiu człowieka .
Bóg , Honor , Ojczyzna [w takiej kolejności] .....
Bóg na pierwszym miejscu ....
.
Zakładasz- według mnie błędnie- że wyrazy te występują oddzielnie, i są od siebie niezależne.
Jednak jest to HASŁO.
Hasło nacjonalistyczne składające się nierozerwalnie z trzech wyświechtanych słów: znaczące nic więcej jak to, że Bóg od nas żąda, aby z honorem bronić swej Ojczyzny.
Z honorem, czyli do ostatniego naboju, do ostatniej kropli krwi!
Kto takie hasło wymyślił, w jakim celu, i komu ma służyć?
Rozsądni wiedzą.
Zdanie tych pozostałych jest mi obojętne...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”