,,Abraham''

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

,,Abraham''

Post autor: chryzolit »

Chciałbym zapytać,czy inni też mają wymazany [usunięty] temat ,,Abraham''-który był zapisany w drugim zestawie w Postaciach.?

Dziwne co stało się z tym tematem-postacią.?
Może ktoś wie.
Pozdrawiam.

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: ,,Abraham''

Post autor: EMET »

chryzolit pisze:Chciałbym zapytać,czy inni też mają wymazany [usunięty] temat ,,Abraham''-który był zapisany w drugim zestawie w Postaciach.?

Dziwne co stało się z tym tematem-postacią.?
Może ktoś wie.
Pozdrawiam.
EMET:
Przynajmniej u mnie jest --
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3885
:->


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

U mnie też jest. Temat ma aż 53 strony.
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Bobo pisze:U mnie też jest. Temat ma aż 53 strony.

EMET:
U mnie jest, ponieważ... to 'Bobo' sprawił, że jest: HA! :-D :lol:


Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

Ja? tessa założyła temat. Ja tylko kilka wpisów tam dokonałem :-D
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Ja też mam i też 53 strony.
Co to może znaczyć, że nie widzisz tematu? Tak czegoś jeszcze nie spotkałam.
Na innym forum jest taka sytuacja, że nowi userzy nie mają dostępu do wszystkich działów, ale tu raczej nikt nie grzebał, no i nie jesteś "nowy" ;-) (nie żebym od starych cię wyzywała, co to, to nie :-D ).

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Post autor: Bobo »

wuka pisze: (nie żebym od starych cię wyzywała, co to, to nie :-D ).
A kto tam wie? :mrgreen:
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Bobo pisze:A kto tam wie?
Bardzo wskazana ostrożność :mrgreen: :xhehe:

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Dzieki.
Wpisałem post na adres podany przez EMET.-i post oraz temat się mi pojawił,tylko dalej nie ma go kiedy się wchodzi do tematu postacie w zestawie pierwszej strony forum.
Ciekawe,znaczy to że to tylko u mnie.
Pozdrawiam.

Wściekły Schraubenzieher
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2006, 8:38
Lokalizacja: z pudła narzędziowego

Post autor: Wściekły Schraubenzieher »

Zapewne (przypadkowo) dodałeś temat do listy ignorowanych. Tutaj możesz odblokować temat: http://biblia.webd.pl/forum/ignore_topics.php?mode=view

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Pamiętajmy ,że Abraham chciał zapewnienia Boga o wypełnieniu Jego obietnic i dlatego by ratyfikować przymierze zostały zabite zwierzęta. Kto złamie ustalenia przymierza ponosi śmierć ,jak te zwierzęta.



Rdz.15 "Abram uwierzył i Pan poczytał mu to za zasługę. (7) Potem zaś rzekł do niego: Ja jestem Pan, który ciebie wywiodłem z Ur chaldejskiego, aby ci dać ten oto kraj na własność. (8) A na to Abram: O Panie, mój Boże, jak będę mógł się upewnić, że otrzymam go na własność?
(9) Wtedy Pan rzekł: Wybierz dla Mnie trzyletnią jałowicę, trzyletnią kozę i trzyletniego barana, a nadto synogarlicę i gołębicę. (10) Wybrawszy to wszystko, Abram poprzerąbywał je wzdłuż na połowy i przerąbane części ułożył jedną naprzeciw drugiej; ptaków nie porozcinał. (11) Kiedy zaś do tego mięsa zaczęło zlatywać się ptactwo drapieżne, Abram je odpędził. (12) A gdy słońce chyliło się ku zachodowi, Abram zapadł w głęboki sen i opanowało go uczucie lęku, jak gdyby ogarnęła go wielka ciemność. (13) I wtedy to Pan rzekł do Abrama: Wiedz o tym dobrze, iż twoi potomkowie będą przebywać jako przybysze w kraju, który nie będzie ich krajem, i przez czterysta lat będą tam ciemiężeni jako niewolnicy; (14) aż wreszcie ześlę zasłużoną karę na ten naród, którego będą niewolnikami, po czym oni wyjdą z wielkim dobytkiem. (15) Ale ty odejdziesz do twych przodków w pokoju, w późnej starości zejdziesz do grobu. (16) Twoi potomkowie powrócą tu dopiero w czwartym pokoleniu, gdy już dopełni się miara niegodziwości Amorytów. (17) A kiedy słońce zaszło i nastał mrok nieprzenikniony, ukazał się dym jakby wydobywający się z pieca i ogień niby gorejąca pochodnia i przesunęły się między tymi połowami zwierząt. (18) Wtedy to właśnie Pan zawarł przymierze z Abramem, mówiąc: Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat, (19) wraz z Kenitami, Kenizytami, Kadmonitami, (20) Chetytami, Peryzzytami, Refaitami, (21) Amorytami, Kananejczykami, Girgaszytami i Jebusytami. "


Po wyjściu z Egiptu zostało zawarte przymierze ludu z Bogiem spisane w " Księdze Przymierza"i ratyfikowane w obrządku Melchizedeka.

Po grzechu złotego cielca ,Bóg chciał zgładzić lud, jednak za sprawą wstawiennictwa proroka Mojżesza nie uczynił tego .
Aby pozostawić lud przy życiu Bóg powołał ofiarniczy system lewicki oraz dodał " księgę prawa" jako wychowawcę do nadejścia ofiary doskonałej,kapłana na wzór Melchizedeka.

Gdy przychodzi Mesjasz ,Arcykapłan w obrządku Melchizedeka, to wierzący w niego zostają oczyszczeni z grzechów Jego świętą krwią i nie są już pod wychowawca,czyli dodaną" księgę prawa". W nowym przymierzu powracają do królewskiej" Księgi przymierza" w obrządku Melchizedeka
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Wściekły Schraubenzieher .
Dzięki, to była ta przyczyna,która podałeś.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”