Nominacje na funkcję MODERATORA

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Efroni, Boga obrażano już od początku stworzenia. Już pierwsi ludzie sprzeciwili się woli Bożej. Następne pokolenia poprzez wykorzystanie wizerunku Boga obrażali Boga i czynili zło powołując się na imię Boga. Ludzkość Boga wykorzystywała dla narzucenia swojej władzy, dla czynienia najohydniejszego zła. Myślę, że nikt tu z piszących nie chce obrażać Boga, bo nie miał by tyle odwagi, by to czynić. Wymieniamy się poglądami, by poznać Boga. Tym sposobem możemy sobie wzajemnie pomóc. Niektórzy widzą Boga tak jak przedstawiali Boga w obrazie Starotestamentowi pisarze, a inni widzą w obrazie przedstawionym przez Syna Bożego - Jezusa. Są to dwa sprzeczne obrazy i dlatego jest tyle niezgodności.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

chryzolit
Posty: 4264
Rejestracja: 19 maja 2013, 20:09
Kontakt:

Post autor: chryzolit »

Henryk-Napisał
Moderować na forum biblijnym z wrogami biblii to dziwna rzecz.
Tak,dziwna.
Forum przeszło pewne etapy.
1...Na początku można było mówić że to forum jest biblijne.
2....Pózniej stało się forum o Biblii w oczach Deistów i ateistów.
3...A teraz najczęściej wrogów Biblii i Boga opisywanego przez nią.
efroni-Napisał.
Regulamin tego nie zabrania , więc można czynić złośliwe, ironiczne oraz ośmieszające uwagi na temat Biblii
[to nie jest pytanie tylko stwierdzenie czegoś co ma miejsce].

A co z Bogiem o którym mówi Biblia ?
Regulamin też tego nie zabrania więc i tu też można czynić złośliwe, ironiczne oraz ośmieszające uwagi na temat Boga, który sam o sobie mówi : JESTEM [JESTEM KTÓRY JESTEM]
Tak,dokładnie tak i właściciel forum dokładnie o tym wie.

Anna01-Napisała.
Nikt tu nie jest wrogiem Biblii ! Wielu z nas znalazło się na forum, bo Biblia ich zafascynowała.
Jednych jako Święte Słowo Boga drugich jako wybitne dzieło literackie i historyczne, mówiące wiele o życiu Narodu Wybranego, chrześcijaństwa pierwotnego itd.
Czy nikt nie jest wrogiem Biblii ?,jest i Ty Też o tym wiesz,może czas zrzucić maski i nie kryć się za dobrze sformułowanymi sloganami,wymyślonymi narracjami.
I widzieć rzeczy tak jakimi są,niezależnie od pełnionej na forum roli.
Prawdziwość celów i zachowań,czy pragnien człowieka wypływa z pisanych postów.
To co kto wybiera należy do wolnej woli człowieka,również do mojego wyboru należy widzieć te rzeczy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

efroni pisze:A co z Biblią która jest dla wierzących Słowem Bożym ?
Regulamin tego nie zabrania , więc można czynić złośliwe, ironiczne oraz ośmieszające uwagi na temat Biblii
[to nie jest pytanie tylko stwierdzenie czegoś co ma miejsce].

A co z Bogiem o którym mówi Biblia ?
Regulamin też tego nie zabrania więc i tu też można czynić złośliwe, ironiczne oraz ośmieszające uwagi na temat Boga, który sam o sobie mówi : JESTEM [JESTEM KTÓRY JESTEM]
To też jest stwierdzeniem czegoś co ma miejsce na tym [biblijnym] forum
Nie można czynić złośliwości, ani ośmieszać, ani pisać ironicznie i regulamin o tym mówi, ale nie można każdej dyskusji - jeśli jest merytoryczna, a jednocześnie user nie uznaje Biblii jako Słowo Boże - podciągać do stwierdzenia, że pisze złośliwie czy ośmiesza Biblię.
Są działy np. Dyskusje o obszernych zagadnieniach biblijnych
, Biblia, księgi, przeklady... - zagadnienia doktrynalne i nie zauważyłam, aby ktoś zakładał tematy kpiące czy niestosownie się zachowywał.

Jest dział Chrześcijanie i niechrześcijanie oraz ich spojrzenie na Biblię
...ich spojrzenie na Biblię - każdy może mieć inne spojrzenie i ma o nim nie pisać ???
Dział Potrzeby ducha
Dział Różności związane z wiarą, chrześcijaństwem i Biblią

Dział Off topic - czyli różności nie związane z tematyką Biblijną

Dla każdego jest miejsce na forum i każdy może się skupić na tym co go interesuje. :-)
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

chryzolit pisze:Czy nikt nie jest wrogiem Biblii ?,jest i Ty Też o tym wiesz,może czas zrzucić maski i nie kryć się za dobrze sformułowanymi sloganami,wymyślonymi narracjami.
.
Zrzucamy więc maski i mówimy; Wrogami Biblii są wszyscy Ci, którzy uznali ją za nieomylną. Takie postawienie sprawy spowodowało, że bardzo wielu powiedziało, w takim razie ''sprawdzam''.
Co wyszło z tego sprawdzianu, to każdy widzi, słyszy i czuje.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
chryzolit pisze:Czy nikt nie jest wrogiem Biblii ?,jest i Ty Też o tym wiesz,może czas zrzucić maski i nie kryć się za dobrze sformułowanymi sloganami,wymyślonymi narracjami.
.
Zrzucamy więc maski i mówimy; Wrogami Biblii są wszyscy Ci, którzy uznali ją za nieomylną. Takie postawienie sprawy spowodowało, że bardzo wielu powiedziało, w takim razie ''sprawdzam''.
Co wyszło z tego sprawdzianu, to każdy widzi, słyszy i czuje.
Ja bym raczej powiedziała, że wrogami wiary są ci, co uznali formę pojmowania treści Biblii za nieomylną. Każdy ją odczytuje i pojmuje według swojej formy pojmowania. Jeżeli uważa, że tylko jego forma pojmowania jest nieomylna, to jest w wielkim błędzie, jak również w częstym błędzie byli ci, co na papier przelewali swoje formy pojmowania. Biblia zawiera prawdę, ale również zawiera fałsz, bo pisał ją człowiek, który jest słaby i omylny. Teoria złego zrozumienia wersetów jest tragedią dla życia ludzi. Tak jak w czasach Molocha przeprowadzano przez ogień, tak wielokrotnie palono ludzi żywcem na stosie, by ten rytuał powtarzać. Z osoby Boga - Jezusa uformowano okrągły placuszek i wmawia się ludziom, że prowadzą fizyczną konsumpcję Boga. Nie jest to spożywanie pokarmu duchowego, ale ogranicza się ono do fizyczności. Jest dużo sprzeczności, które człowiek opierając się na wersetach Biblii - wymyślił. A przecież Jezus uczył w prosty sposób - miłujcie się, bądźcie dla siebie dobrzy, nie sądźcie, przebaczajcie, kierujcie się dobrem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anna01 »

chryzolit pisze:Czy nikt nie jest wrogiem Biblii ?,jest i Ty Też o tym wiesz,może czas zrzucić maski i nie kryć się za dobrze sformułowanymi sloganami,wymyślonymi narracjami.
I widzieć rzeczy tak jakimi są,niezależnie od pełnionej na forum roli.
Prawdziwość celów i zachowań,czy pragnien człowieka wypływa z pisanych postów.
To co kto wybiera należy do wolnej woli człowieka,również do mojego wyboru należy widzieć te rzeczy.
Pozdrawiam.
To powiedz mi chryzolicie dlaczego w temat "Wiara w Biblię" wklejasz
fragment książki Żydowska Supremacja. Dr David Duke ?!

I zupełnie nie wiem czy jesteś ZA czy PRZECIW ortodoksyjnym Żydom?
Uważasz, że to "teorie spiskowe" ? Uważasz, że to prawda i należy się bać ? Czy to - cytując Ciebie - wymyślone narracje ? Bo nie odniosłeś się w żaden sposób pod cytowanym fragmentem.

Dlaczego Drodzy Państwo zakładacie tak mało tematów sensu stricto BIBLIJNYCH ???
Kto Wam broni szerzyć Prawdę ? Kto Wam broni rozpowszechniać SŁOWO BOŻE i przekonywać do Niego nieprzekonanych ???
Macie tu stworzone idealne warunki ! Ale nie, wolicie wdawać się w kłótnie, często prowokować, wyśmiewać innych, bo deista, bo ateista, a jak ateista to na 100% komunista !

Regulamin obowiązuje wszystkich ! Bez wyjątków ! Nie ma równych i równiejszych !
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Anna01 pisze:
chryzolit pisze:Czy nikt nie jest wrogiem Biblii ?,jest i Ty Też o tym wiesz,może czas zrzucić maski i nie kryć się za dobrze sformułowanymi sloganami,wymyślonymi narracjami.
I widzieć rzeczy tak jakimi są,niezależnie od pełnionej na forum roli.
Prawdziwość celów i zachowań,czy pragnien człowieka wypływa z pisanych postów.
To co kto wybiera należy do wolnej woli człowieka,również do mojego wyboru należy widzieć te rzeczy.
Pozdrawiam.
To powiedz mi chryzolicie dlaczego w temat "Wiara w Biblię" wklejasz
fragment książki Żydowska Supremacja. Dr David Duke ?!

I zupełnie nie wiem czy jesteś ZA czy PRZECIW ortodoksyjnym Żydom?
Uważasz, że to "teorie spiskowe" ? Uważasz, że to prawda i należy się bać ? Czy to - cytując Ciebie - wymyślone narracje ? Bo nie odniosłeś się w żaden sposób pod cytowanym fragmentem.

Dlaczego Drodzy Państwo zakładacie tak mało tematów sensu stricto BIBLIJNYCH ???
Kto Wam broni szerzyć Prawdę ? Kto Wam broni rozpowszechniać SŁOWO BOŻE i przekonywać do Niego nieprzekonanych ???
Macie tu stworzone idealne warunki ! Ale nie, wolicie wdawać się w kłótnie, często prowokować, wyśmiewać innych, bo deista, bo ateista, a jak ateista to na 100% komunista !

Regulamin obowiązuje wszystkich ! Bez wyjątków ! Nie ma równych i równiejszych ![/quote

Będzie przerwa techniczna. Niestety mój email wygasł i nie dostanę zawiadomienia o haśle.
Z przykrością będę musiał zakończyć pisanie.
Komu ta przerwa jest potrzeba? Jakieś nowe innowacje? inwigilacja?

Że zapytam grzecznie.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Korn pisze:Niestety mój email wygasł i nie dostanę zawiadomienia o haśle.
Z przykrością będę musiał zakończyć pisanie.
Korn,zmien przed przerwa email w swoim profilu na ten,ktorego uzywasz obecnie.Wydaje mi sie,ze to powinno zadzialac

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Korn pisze:Dlaczego Drodzy Państwo zakładacie tak mało tematów sensu stricto BIBLIJNYCH ???
Ponieważ w każdym temacie byliście Wy.
Naśmiewcy, szydercy, poprawiacze tekstu.
Że zapytam grzecznie.
Że grzecznie odpowiem. :-D

Korn
Posty: 637
Rejestracja: 20 kwie 2016, 9:34

Post autor: Korn »

Henryk pisze:
Korn pisze:Dlaczego Drodzy Państwo zakładacie tak mało tematów sensu stricto BIBLIJNYCH ???
Ponieważ w każdym temacie byliście Wy.
Naśmiewcy, szydercy, poprawiacze tekstu.
Że zapytam grzecznie.
Że grzecznie odpowiem. :-D

Swojego posta zacząłem od akapitu, Będzie przerwa techniczna"
Dlatego swoje pytanie zadałeś Annie.
Sam nie wiem dlaczego tak to wyszło?

[ Dodano: 2020-07-15, 19:32 ]
booris pisze:
Korn pisze:Niestety mój email wygasł i nie dostanę zawiadomienia o haśle.
Z przykrością będę musiał zakończyć pisanie.
Korn,zmien przed przerwa email w swoim profilu na ten,ktorego uzywasz obecnie.Wydaje mi sie,ze to powinno zadzialac
Dziękuję za troskę, boorisie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”