"Nowe" Forum a "stare" Forum

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Queza »

RM pisze:
01 sie 2020, 21:12
Nowego forum nie da się przeglądać z telefonu, przynajmniej z mojego się nie da. Znaczy to, że na stronie głównej n ie ma informacji o bieżących aktywnościach w poszczególnych tematach. Na laptopie jest już normalnie, ponieważ widać wszystko. Z mojego punktu jest to bardzo kłopotliwy problem, chyba, że tylko na moim telefonie tak się dzieje.
U mnie jest identycznie.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Anna01 »

EMET pisze:
01 sie 2020, 11:13
EMET:

Tak się składa, iż zarejestrowałem się na tym "nowym" Forum biblijnym, ale... jednocześnie nie wiem, jak wejść ponownie na Forum wbed/u/, gdyż... nie nastąpiła akceptacja dotychczasowego hasła na tamtym starym Forum. Nie odnosi też skutku prośba o "przypomnienie hasła"! Czyli: jak wejść na dotychczasowe "stare" Forum --- po prostu pytam? :?: :?:

Dalszą sprawą, ale najbardziej istotną jest to, że... tzw. "sztywne" przeniesienie treści z tamtego/poprzedniego Forum ---> skutkuje wiadomym zjawiskiem takim: zamiast jak na wbedzie zapisów np. w transkrypcji/transliteracji, mamy rozmaite "krzaczki" czy tp. "esy-floresy". :bardzo_smutny: Wprawdzie na swoim Profilu poprawiłem to, co względem podpisu z Daniela 12:4b, jednak... O ile ktoś uważa, że... identycznym sumptem można dokonywać takowej "operacji" we wszelkich postach [nie tylko moich!!!] tam, gdzie na nowym Forum są "krzaczki" oraz rozmaite "esy-floresy", ten sam nie wie, co mówi... Nie do spełnienia jest dokonanie takowych "zaadoptowań": we wszystkich postach!!!
Jak to się mawia: Administracja dokonała "strzału w kolano" lub na siebie samą "zgotowała pętelkę"...
O ile już do końca chcemy być dokładni, to uważam, iż są jednak sposoby informatyczne typu konwersja czy tp. takie, gdzie taki zabieg odbywa się niejako automatycznie tak, iż mamy zapis w postaci takiej, jak na dotychczasowym "starym" Forum. Wypadałoby zapytać jakiegoś informatyka: bystrego względem tzw. konwersji plików, edytowania tekstu czy tp. Jak piszę: nie do przyjęcia jest zjawisko "krzaczkowania", "esowania-floresowania". O ile -- i owszem -- można poprawić \ zaadaptować niejako \ do właściwości tego tutaj Forum w przypadku jakichś ,podpisów' czy innych typowych dla ekspresji jakiegoś Usera/Userki, to już wszechogarniająco w każdej sytuacji nie tylko transkrypcji/transliteracji... :bardzo_smutny:

Jak szanowna Adminka-Właścicielka \ 'Anna01' \ widzi rozwikłanie tej "zagwozdki". :mysli: :aaa: :prosze:
EMECIE
Oczywiście postaram się rozwiązać problemy.

Czy mam zmienić "krzaczki" w Twoim podpisie na לרוץ פה ושם ?
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: EMET »

W moim ,podpisie' nic zmieniać nie ma potrzeby, gdyż sam dokonałem zmian dostosowanych do realiów tego tutaj - ,nowego' Forum. Jednak, jak pisałem... nie sposób tego typu podejście zastosować w każdym przez siebie [i nie tylko dotyczy to moich post/ów/!] napisanym post: niewykonalne i wręcz tytaniczne byłoby to przedsięwzięcie! Potrzebny jest jakiś program konwertujący czy tp.: aby bezstratnie poprzenosić post/y/ z tamtego [,starego'] Forum na te - ,nowe'.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Anna01 »

EMECIE
Obiecuję Ci, że wszystko będzie tak jak trzeba, proszę Cię o chwilę cierpliwości. :-)
Nie może przepaść ani jeden post. Zastanawiam się co zrobić, bo wszystkie fora w starej wersji już niedługo przestaną działać.
Mi też bardziej odpowiadała stara wersja ( bardziej przejrzysta, łatwiejsza w obsłudze z poziomu panel admina).
Martwię się nie mniej niż Ty owymi krzaczkami.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wybrana »

Piszą niektórzy na starym forum. Czytelnicy wchodzą - czytają. A może więcej informacji o nowym forum powinno być tam co jakiś czas podawane? Komunikat o takiej zmianie powinien być częściej tam podawany.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wybrana »

Weszłam na stare forum, a tam wykazuje 128 przeglądających. Co się dzieje? Dlaczego ci przeglądających nie są przekierowani na to forum. Czy stare forum dalej będzie funkcjonować?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

wybrana to są tzw. booty. Roboty penetrujące fora. Jeśli moderacja tam nie działa, to się zagnieżdżają. Na nowym/tutejszym forum booty również szukają miejsca. Nawet nie wiesz ile takich bootów wywaliłem od początku istnienia nowego forum.
Nie tęsknij za bootami :-D
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
06 paź 2020, 22:16
wybrana to są tzw. booty. Roboty penetrujące fora. Jeśli moderacja tam nie działa, to się zagnieżdżają. Na nowym/tutejszym forum booty również szukają miejsca. Nawet nie wiesz ile takich bootów wywaliłem od początku istnienia nowego forum.
Nie tęsknij za bootami :-D
Bobo-modo
A mógłbyś rozszerzyć temat - działanie i funkcja botów?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
06 paź 2020, 23:23
Bobo pisze:
06 paź 2020, 22:16
wybrana to są tzw. booty. Roboty penetrujące fora. Jeśli moderacja tam nie działa, to się zagnieżdżają. Na nowym/tutejszym forum booty również szukają miejsca. Nawet nie wiesz ile takich bootów wywaliłem od początku istnienia nowego forum.
Nie tęsknij za bootami :-D
Bobo-modo
A mógłbyś rozszerzyć temat - działanie i funkcja botów?
Też jestem bardzo tego ciekawa.
Wynika z tego, że te boty świetną robotę jednak robią. Wzrasta oglądalność i popularność forum. A takie, jak to obecne...sam widzisz, że nowych ludzi nie przybywa.
Bobo, tu jakiś Rafał sporo wypowiedzi miał(co widzę po otrzymanych powiadomieniach), ale klikając na odnośniki...nic nie ma. Wszystko pousuwane. Dlaczego?
Obawiałeś się, że na moje nietypowe linki ktoś zareagował? Co było takiego w wpisach Rafała, że zostały usunięte? Bardzo chciałabym wiedzieć.

Wracając do botów. Ja kiedyś szukałam pewnego forum. Tak się składa, ze ludzie jednak patrzą na to, ile osób (lub botów, jak twierdzi Bobo) odwiedza dane forum. I takie zachęca do rejestracji, gdyż świadczy o popularności lub kontrowersyjnych tematach (jest obserwowane?).

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

To są programy które są wysyłane przez osoby, które mają na celu min. reklamować swoje produkty.
Czasami ktoś robi takie wpisy osobiście i dlatego udają niby zainteresowanych tematem, ale potem wyskakują z jakąś tam propozycją nie związaną z tematem. Tak też było z Rafałem. Link jaki ostatnio przesłał w ostatnim poście to reklama jakiś produktów po rosyjsku itp.
Kasuję takie od razu.
Nie dajcie się nabrać na jakieś 180 gości na starym forum. Nikt się tam nie rejestruje z nowych.
Wszyscy zarejestrowani tam są i tu. Jednak tu zarejestrowało się kilka nowych osób, odkąd jest nowe forum.
Tam nikt z nowych się nie rejestruje.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wuka »

Dzięki, Bobo. Jestem jednak ciekawa, co ten Rafał tak złego pisał w tych tematach "moich". Dostałam mnóstwo powiadomień, a w tematach nie ma nic. Czy też po rosyjsku jakies reklamy tam były?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
07 paź 2020, 10:26
To są programy które są wysyłane przez osoby, które mają na celu min. reklamować swoje produkty.
Czasami ktoś robi takie wpisy osobiście i dlatego udają niby zainteresowanych tematem, ale potem wyskakują z jakąś tam propozycją nie związaną z tematem. Tak też było z Rafałem. Link jaki ostatnio przesłał w ostatnim poście to reklama jakiś produktów po rosyjsku itp.
Kasuję takie od razu.
Nie dajcie się nabrać na jakieś 180 gości na starym forum. Nikt się tam nie rejestruje z nowych.
Wszyscy zarejestrowani tam są i tu. Jednak tu zarejestrowało się kilka nowych osób, odkąd jest nowe forum.
Tam nikt z nowych się nie rejestruje.
To co te dane tam - to komputerowa manipulacja? Ja nie mówię o osobach zarejestrowanych, ale o osobach wchodzących nie będących użytkownikami. Czyli tamte dane są oszustwem? Owszem zauważyłam Rafała, ale jeden Rafał, to nie ponad sto innych. Ja tam nie widzę żadnych reklamowych wpisów, a lubię często wejść z ciekawości.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

wuka pisze:
07 paź 2020, 10:30
Dzięki, Bobo. Jestem jednak ciekawa, co ten Rafał tak złego pisał w tych tematach "moich". Dostałam mnóstwo powiadomień, a w tematach nie ma nic. Czy też po rosyjsku jakies reklamy tam były?
Przecież napisałem. Dostałaś powiadomienia, gdyż za każdym razem, gdy ktoś zrobi wpis to dostajesz monit. W kilku postach napisał dokładnie to samo: ciekawe... a potem się odkrył i wkleił post z reklamą czegoś po rosyjsku. Takich pseudo użytkowników mamy na forum regularnie kilku w tygodniu.
Nie odpowiadają, nie reagują. Kiedyś taki jeden ten sam wpis zrobił w kilkunastu tematach i za każdym razem reklama po rosyjsku. Niektórzy nawet na forum pisują po rosyjsku reklamując jakieś lekarstwa.
To zwykły spam. Na pewno nie ma tu z mojej strony jakiegoś spisku przeciwko twoim tematom.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

wybrana, nie każdy boot jest reklamą. Np. z anna01 kiedyś rozmawialiśy o 'użytkowniku' anonyomus, który praktycznie był w każdym temacie jako czytelnik. Nie robił żadnych wpisów. Informatycy nie byli wstanie się go pozbyć. Ot taki cichy gość. Nie wiadomo po co i na co.
Takich jest sporo, niektórych można usunąć od razu a inni tkwią jak rzepy.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

Na próbę odblokowałem Rafała12, abyście nie myślały, żem jakiś złośliwy. Same się przekonajcie, jeśli znowu się pojawi ;-)
Zarejestrował się z Ukrainy.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”