"Nowe" Forum a "stare" Forum

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

"Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: EMET »

EMET:

Tak się składa, iż zarejestrowałem się na tym "nowym" Forum biblijnym, ale... jednocześnie nie wiem, jak wejść ponownie na Forum wbed/u/, gdyż... nie nastąpiła akceptacja dotychczasowego hasła na tamtym starym Forum. Nie odnosi też skutku prośba o "przypomnienie hasła"! Czyli: jak wejść na dotychczasowe "stare" Forum --- po prostu pytam? :?: :?:

Dalszą sprawą, ale najbardziej istotną jest to, że... tzw. "sztywne" przeniesienie treści z tamtego/poprzedniego Forum ---> skutkuje wiadomym zjawiskiem takim: zamiast jak na wbedzie zapisów np. w transkrypcji/transliteracji, mamy rozmaite "krzaczki" czy tp. "esy-floresy". :bardzo_smutny: Wprawdzie na swoim Profilu poprawiłem to, co względem podpisu z Daniela 12:4b, jednak... O ile ktoś uważa, że... identycznym sumptem można dokonywać takowej "operacji" we wszelkich postach [nie tylko moich!!!] tam, gdzie na nowym Forum są "krzaczki" oraz rozmaite "esy-floresy", ten sam nie wie, co mówi... Nie do spełnienia jest dokonanie takowych "zaadoptowań": we wszystkich postach!!!
Jak to się mawia: Administracja dokonała "strzału w kolano" lub na siebie samą "zgotowała pętelkę"...
O ile już do końca chcemy być dokładni, to uważam, iż są jednak sposoby informatyczne typu konwersja czy tp. takie, gdzie taki zabieg odbywa się niejako automatycznie tak, iż mamy zapis w postaci takiej, jak na dotychczasowym "starym" Forum. Wypadałoby zapytać jakiegoś informatyka: bystrego względem tzw. konwersji plików, edytowania tekstu czy tp. Jak piszę: nie do przyjęcia jest zjawisko "krzaczkowania", "esowania-floresowania". O ile -- i owszem -- można poprawić \ zaadaptować niejako \ do właściwości tego tutaj Forum w przypadku jakichś ,podpisów' czy innych typowych dla ekspresji jakiegoś Usera/Userki, to już wszechogarniająco w każdej sytuacji nie tylko transkrypcji/transliteracji... :bardzo_smutny:

Jak szanowna Adminka-Właścicielka \ 'Anna01' \ widzi rozwikłanie tej "zagwozdki". :mysli: :aaa: :prosze:
Ostatnio zmieniony 01 sie 2020, 12:26 przez EMET, łącznie zmieniany 2 razy.
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wuka »

EMET
Wejść na stare się już nie da. Przynajmniej mnie się nie udało.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: RN »

Ja bez problemu wchodzę.
Nie wiem jak to się udaje, ale się udaje :-)
Stare forum, chociaż już tam tylko sporadycznie pojawiają się nowe posty, ma ok. 50 gości, a nowe ok. 5.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: EMET »

EMET:
Tym razem udało się mnie wejść na "stare" Forum: wg wtedy aktualnego hasła; tym razem, jednak... Nie działa "tam" \ "stare" Forum \ Zupełnie funkcja Szukaj, a przecież jeszcze do niedawna działała: jak za ,starych dobrych czasów'...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

Szukaj na nowym forum. Wszystkie twoje posty zostały przeniesione tu. Mam nadzieję. Za jakiś czas stare forum zostanie całkowicie wyłączone.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 sie 2020, 12:37
Szukaj na nowym forum. Wszystkie twoje posty zostały przeniesione tu. Mam nadzieję. Za jakiś czas stare forum zostanie całkowicie wyłączone.
Wtedy powinien się ukazać jasny i czytelny dla wszystkich, też tych bez rejestracji, adres nowego.
Ja na stare ani z dawnym hasłem, ani z obecnym nie mogę wejść. Ale co tam. I tak mam tam pełno czerwieni :xcalus:

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

wuka pisze:I tak mam tam pełno czerwieni
Wrócą, wrócą... widzę, że zaczyna się powtórka z rozrywki ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
01 sie 2020, 13:36
wuka pisze:I tak mam tam pełno czerwieni
Wrócą, wrócą... widzę, że zaczyna się powtórka z rozrywki ;-)
Ja też widze. Już najazd na mnie. Ok. Wrócą. A ja tymczasem...o to chodzi, aby i tu się przy mnie czerwono zrobiło, prawda? A najlepiej...znikło. :-(

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

Nie psuj tematu EMET'owi.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wybrana »

Najlepiej by wchodzący na stare forum byli przekierunkowani na nowe.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
01 sie 2020, 12:37
Szukaj na nowym forum. Wszystkie twoje posty zostały przeniesione tu. Mam nadzieję. Za jakiś czas stare forum zostanie całkowicie wyłączone.
EMET:
Unikasz/cie jak ognia kwestii tzw. konwersji takiej, iżby na nowym Forum nie było ani "krzaczków" ani "esów-floresów". Sam dobrze wiesz, Moderatorze 'Bobo', iż nawet gdyby ktoś mocno chciał, to nie sposób, aby posty w postaci takiej jak na wbedzie tutaj były widoczne wg intencji tej, która przyświecała piszącemu owe wtedy!
Nadto: czemu w ogóle nie działa funkcja Szukaj: nawet prostych spraw nie sposób znaleźć, co żadnego kłopotu nie sprawiała do niedawna. Weźmy choćby wpis: Mateusza 28:19... ponoć żadnych postów nie było z tymże tekstem Biblii: czyżby? Podałem tylko dla przykładu... Tak więc, póki co, to ma miejsce tzw. "pogrywanie" z Userami...

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

Drogi EMET-cie!
Jak zapewne dobrze wiesz, jako moderator nie jestem władny dokonywać konwersji jednego forum na drugie w takiej formie jaką sobie życzysz.
Czy unikam jak ognia tej kwestii? Trochę mnie to obraża, gdyż na starym forum Ja Bobo jako PIERWSZY napisałem do Ciebie, że przy owej konwersji twoje krzaczki stały się nieczytelne na nowym forum. Nie odebrałbym tego jako unikanie. Na starym forum odwoływałem się do tego, abyś interweniował.
forum/viewtopic.php?p=472241&highlight=#472241
Niestety, zablokowałeś swoje PW (twoja sprawa), wtedy szybciej otrzymywałbyś monity i uwagi.
Jak można było ci cokolwiek napisać? Dopiero gdy sam coś gdzieś wpisałeś post, wtedy poza regulaminem, dałem Tobie sygnał.
Pisałem o twoich krzaczkach :-)
Takie rzeczy należy pisać nie do moderatora ale do ADMINISTRATORA, który jest odpowiedzialny za kształt, formę, opcje i wygląd forum. Anna01 nikogo nie upoważniła do konsultacji z informatykiem, który dokonał konwersji starego na nowe forum.
Zrobił jak zrobił.
Pozdrawiam!
Bobo
Oszołomstwu mówię NIE!

RM
Posty: 3679
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:37

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: RM »

Nowego forum nie da się przeglądać z telefonu, przynajmniej z mojego się nie da. Znaczy to, że na stronie głównej n ie ma informacji o bieżących aktywnościach w poszczególnych tematach. Na laptopie jest już normalnie, ponieważ widać wszystko. Z mojego punktu jest to bardzo kłopotliwy problem, chyba, że tylko na moim telefonie tak się dzieje.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: Bobo »

Ja z pozycji telefonu odbieram forum w komplecie.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: "Nowe" Forum a "stare" Forum

Post autor: wybrana »

RM pisze:
01 sie 2020, 21:12
Nowego forum nie da się przeglądać z telefonu, przynajmniej z mojego się nie da. Znaczy to, że na stronie głównej n ie ma informacji o bieżących aktywnościach w poszczególnych tematach. Na laptopie jest już normalnie, ponieważ widać wszystko. Z mojego punktu jest to bardzo kłopotliwy problem, chyba, że tylko na moim telefonie tak się dzieje.
Wpisz w google - nowe fora, gdy nacisniesz w link, to bedzie nowe forum.
Tak szukam na laptopie i w telefonie
Ostatnio zmieniony 01 sie 2020, 22:12 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”