Po co dualizm?

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Po co dualizm?

Post autor: .Cyprian. »

Dlaczego funkcjonują dwa fora jednocześnie? Jeśli chodzi o to, by użytkownicy mieli dostęp do starego forum, które ma docelowo przekierować ich na forum nowe, to stare forum powinno być wyłączone z możliwości pisania. Tak - to jest - pomieszanie z poplątaniem.

Uwaga!

Jak ktoś ma zapamiętane stare forum w przeglądarce - tak, jak ja - to wchodzi, klikając np. w swoje popularne linki w pustej karcie firefox i pomimo, że jest na starym forum - widzi adres biblia.webd.pl/.../ - czyli początek tak samo jak w nowym. Niektórzy nawet może nie wiedzą, że jest nowe, bo nie wpisują adresu, tylko klikają w stare ikony pustej strony firefoxa. A świadczy o tym liczba czytających - na starym ok. 70, na nowym 10. Na starym forum powinno być ogłoszenie widoczne z linkiem do nowego forum (nie w temacie, tylko w tytule - na stronie głównej), a stare forum powinno być wyłączone z możliwości pisania.

Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy w ogóle nic nie piszą na nowym forum, a na starym - owszem. Zrób porządek z tym - administracjo.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Po co dualizm?

Post autor: EMET »

Rzecz w tym, iż w ogóle nie działa funkcja Szukaj; nadto dalej nie mamy rozwikłanej kwestii esów-floresów, krzaczków itp. Co z zachęt do nowego Forum, skoro wiele kwestii pozostaje nierozwikłanych. Trudno pogodzić się z wręcz nawet unicestwieniem zapisków na starym Forum: dotyczy nie tylko mnie - E.
Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Po co dualizm?

Post autor: Bobo »

EMET pisze:w ogóle nie działa funkcja Szukaj
Dziwne, bo mi działa i wyszukuję na forum poszczególne słowa, frazy czy zwroty. Podobnie jak na starym.
Oszołomstwu mówię NIE!

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Po co dualizm?

Post autor: EMET »

EMET:
Obojętnie, "co" bym wpisał: czy to logując, czy to - nie logując, niezmiennie pokazuje się - w funkcji Szukaj - oznajmienie --

Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów

:aaa: :bardzo_smutny:

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
.Cyprian.
Posty: 1481
Rejestracja: 26 lut 2012, 18:19

Re: Po co dualizm?

Post autor: .Cyprian. »

EMET pisze:
18 sie 2020, 9:27
Rzecz w tym, iż w ogóle nie działa funkcja Szukaj; nadto dalej nie mamy rozwikłanej kwestii esów-floresów, krzaczków itp. Co z zachęt do nowego Forum, skoro wiele kwestii pozostaje nierozwikłanych. Trudno pogodzić się z wręcz nawet unicestwieniem zapisków na starym Forum: dotyczy nie tylko mnie - E.
Stephanos, ps. EMET
Dobrze, rozumiem, że z tych względów należy stare zostawić, ale powinna być wyłączona możliwość pisania na starym, bo zrobi się totalny zamęt, gdy jedni będą pisać tu, drudzy - tam - i to jeszcze w tych samych tematach.
Jestem na forum. Nie nauczam, bo jeszcze mało wiem.
Nie nauczam, tylko dyskutuję.

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po co dualizm?

Post autor: Anna01 »

EMET pisze:
18 sie 2020, 9:27
Rzecz w tym, iż w ogóle nie działa funkcja Szukaj; nadto dalej nie mamy rozwikłanej kwestii esów-floresów, krzaczków itp. Co z zachęt do nowego Forum, skoro wiele kwestii pozostaje nierozwikłanych. Trudno pogodzić się z wręcz nawet unicestwieniem zapisków na starym Forum: dotyczy nie tylko mnie - E.
Stephanos, ps. EMET
EMECIE
Sprawdziłam funkcję SZUKAJ i działa poprawnie.
Funkcja jest w dwóch miejscach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Po co dualizm?

Post autor: EMET »

U mnie NIE DZIAŁA funkcja Szukaj. Sprawdziłem przed chwilą niejednokrotnie! Nie działa ani przed zalogowaniem,, ani po zalogowaniu. Jak piszę: u mnie nie działa tak, jak działała w "starych - dobrych" czasach. Piszę o "starym" Forum... :-/

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Po co dualizm?

Post autor: Bobo »

EMET, a jak się otworzy okienko z funkcją 'wyszukaj' to masz dobrze odznaczone obszary wyszukiwania?
Np.
Przeszukaj subfora: zaznacz:TAK
Szukaj w: zaznacz: Temat i treść posta
Wyświetl wyniki z ostatnich: Wszystkie wyniki

Jeśli tak masz to problem tkwi głębiej.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Anna01
Posty: 4971
Rejestracja: 20 maja 2006, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po co dualizm?

Post autor: Anna01 »

.Cyprian. pisze:
17 sie 2020, 22:35
Dlaczego funkcjonują dwa fora jednocześnie? Jeśli chodzi o to, by użytkownicy mieli dostęp do starego forum, które ma docelowo przekierować ich na forum nowe, to stare forum powinno być wyłączone z możliwości pisania. Tak - to jest - pomieszanie z poplątaniem.

Uwaga!

Jak ktoś ma zapamiętane stare forum w przeglądarce - tak, jak ja - to wchodzi, klikając np. w swoje popularne linki w pustej karcie firefox i pomimo, że jest na starym forum - widzi adres biblia.webd.pl/.../ - czyli początek tak samo jak w nowym. Niektórzy nawet może nie wiedzą, że jest nowe, bo nie wpisują adresu, tylko klikają w stare ikony pustej strony firefoxa. A świadczy o tym liczba czytających - na starym ok. 70, na nowym 10. Na starym forum powinno być ogłoszenie widoczne z linkiem do nowego forum (nie w temacie, tylko w tytule - na stronie głównej), a stare forum powinno być wyłączone z możliwości pisania.

Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy w ogóle nic nie piszą na nowym forum, a na starym - owszem. Zrób porządek z tym - administracjo.
Cyprianie
Jeszcze przez jakiś czas musi stare forum funkcjonować, z uwagi na userów, którzy jeszcze nie wiedzą, że jest nowa wersja.
Niestety na starym nie funkcjonują powiadomienia, ani maile do userów - wszystko zatrzymuje się na WEBD jako informacja.
Wiele osób nie pamięta swoich maili i muszą mi to zgłaszać na starym forum, bo do tych maili jest przypisany nick.
Jakby rejestrowali się na nowym forum podając inny mail, a taki sam nick, byłaby informacja, że nick zajęty.
Jeszcze jest sprawa "krzaczków". Dopóki jest stare można wysłać odnośniki do postów i będzie bez "krzaczków".
Ja nie chcę utrudniać, a wręcz przeciwnie - chcę pomóc.
Wydaje mi się, że to ja mam najwięcej pracy :-(
Krążę miedzy forami, śledzę cały czas na serwerze 3 konta mailowe, odpisuję, przepraszam za zamieszanie i instruuje co ludzie mają robić itd.
Niestety dla wielu jest to chyba za trudne, bo nie podejmują chęci ponownej rejestracji, albo już się nie logują.
I w dodatku setki botów :roll:
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Re: Po co dualizm?

Post autor: EMET »

Bobo pisze:
20 sie 2020, 13:03
EMET, a jak się otworzy okienko z funkcją 'wyszukaj' to masz dobrze odznaczone obszary wyszukiwania?
Np.
Przeszukaj subfora: zaznacz:TAK
Szukaj w: zaznacz: Temat i treść posta
Wyświetl wyniki z ostatnich: Wszystkie wyniki

Jeśli tak masz to problem tkwi głębiej.
EMET:
Okazało się, iż nie dawałem w podwójny cudzysłów "..." szukanej frazy czy tp.; jak dałem - pomogło. 'Bobo'. :-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Po co dualizm?

Post autor: Bobo »

Dzięki.
Oszołomstwu mówię NIE!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”