zakaz rozpowszechniania wpisów użytkowników bez ich zgody...

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie forum. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości, które spotkasz na forum.

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

chcę takiego punktu regulaminu

tak
5
38%
nie
8
62%
nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 13

Eleazar
Posty: 325
Rejestracja: 19 lis 2010, 22:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eleazar »

Anna01 pisze:Lucyfer pisał: "Hardi, umrzesz, ale decyzja jeszcze nie zapadła"!!!
Eleazarze, jaka decyzja ?! Czyja decyzja ?! Zwykłe groźby, a nie "proroctwa"!
Myślę, że Lucyferowi wydawało się, że mówi w imieniu Boga, że prorokuje...
Jego zapowiedzi oczywiście okazały się fałszywe, czym sam siebie skazał na śmierć,
na śmierć zgodną z Prawem, na podstawie objawionego wyroku Boga, do którego należy pomsta.
Niemniej jednak nie wiem jak można jego wypowiedzi uważać za rzeczywiste groźby,
czy Lucyfer ma jakiekolwiek możliwości, aby ustalić adres i spotkać Hardiego czy kogokolwiek z nas,
czy kontaktuje się tylko przez internet, jedynie pisze swoje wymysły na forum?
On nie stanowi rzeczywistego zagrożenia, nie dla ludzi znających Słowo Boże...

A co do decyzji, która jeszcze nie zapadła:
Tradycja (uwazana za żydowską) związana z biblijnymi Świętami Trąbienia i Pojednania mówi,
że w pierwsze z nich Bóg zapisuje sprawiedliwych w Księdze Życia, a grzeszników w Księdze Śmierci,
czyli że albo błogosławi i zapewnia umocnienie w łasce albo przeklina na kolejny rok
(co jest formą zapowiedzi Sądu, który kiedyś wyda ten wyrok już na zawsze);
oraz że zawiesza decyzję o pewnej pośredniej grupie ludzi na czas 10 dni do drugiego święta,
dając im czas na opamiętanie, post, modlitwę i poprawę zanim zapadnie ostateczny wyrok.

Objawienie Jana zaczyna się od wydarzeń związanych z tymi świętami (treść listów)
(np. trąbienie na początku, zapisywanie w księgi, "10 dni w więzieniu szatana"),
a np. Księga Zachariasza (rozdział 14) podaje Święto Namiotów jako uroczystość ku czci Boga,
którą po Sądzie Ostatecznym obchodzić mają wszyscy ludzie, dlaczego właśnie to święto?
Wcale nie dlatego, że tylko ono będzie obchodzone, bo będziemy święcić wszystkie szabaty,
również Paschę z powodu zmartwychwstania i Święto Tygodni z powodu udzielenia Ducha Świętego;
ale dlatego, że jest to pierwsze święto jakie nastąpi po osądzeniu ludzkości
i po prostu mieściło się w czasie opisywanych przez proroka wydarzeń.

Lucyfer głosił swoje zapowiedzi w okresie, kiedy przypadały te święta, z tym, że podawał zbyt późne dni w zbyt wczesnym roku.
Ja nie widzę nic dziwnego w tym, co Lucyfer pisał, treść może nawet była jakoś oparta na Biblii,
tyle że w bardzo wybiórczy, wypaczony sposób, według jego upodobania, dlatego nie powinien tego głosić.
Eutychus pisze:Jesteś na forum ok. rok i pewnie nie prześledziłeś wszystkich jego postów.
Może też nie zauważyłeś jak to wszystko co sobą zawsze reprezentował a co przedtem mogło jedynie irytować,
Na początku mojego pobytu na forum, kiedy Yarpen był moderatorem,
nie było zbyt poważnych problemów, jedynie za bardzo straszył warnami,
dawał np. "12 godzin" na przedstawienie wyjaśnień, które by go satysfakcjonowały,
ale potem ignorował takie, które wszyscy pozostali uważali za wystarczające;
tak czy inaczej nic poważnego się nie stało, z ostrzeżeniem wciąż można tu pisać.
Najpoważniejszy spór jaki kojarzę, bo powstały o nim specjalne wątki
dotyczył sporu Yarpena ze mną, kiedy oskarżyłem wszystkich katolickich księży
o oszustwo, a jako dowód przedstawiłem sprzeczności katolickiej doktryny, którą oni wszyscy głoszą,
podczas gdy on chciałby abym pokazał dla każdego księdza z osobna przykład wyłudzenia...
I również przykłady nadmiernego bogactwa hierarchów, którzy powinni być wzorami mu nie wystarczyły.
Facet akceptuje "majątek Kościoła", który powinien słuzyć jednakowo, po równo wszystkim wiernym
jako bogactwo do dyspozycji i pod kontrolą samych księży, więc nic do niego nie trafia.
Eutychus pisze:od momentu zyskania przez niego WŁADZY, stało sie po prostu nie do zniesienia.
Otóż problem polega na tym, że po zbanowaniu, za co chwała i dozgonna wdzięczność dla Ani,
on dalej robi to samo, wybiórczo, wyrywając z kontekstu, komentując złośliwie wypowiedzi z forum na swoim blogu.
Właściwe słowo zaznaczyłeś w swojej wypowiedzi.
Problemem nie jest wcale to, czy Yarpen pisze na tym forum,
ale to, że miał władzę, która dawała mu pozamerytoryczne argumenty w dyskusji,
w razie gdyby nie miał co odpowiedzieć mógł postraszyć warnami i banem,
więc w końcu trzeba było ustąpić, żeby nie stracić dostępu do innych rozmów.
Człowiekowi, który nie ma siły argumentów dano do dyspozycji argumenty siły,
z tego wynika cały problem.

Gdyby Yarpen był zupełnie zwykłym użytkownikiem, jak np. ja,
nie mógł ani straszyć karami ani edytować cudzych postów.
więc myślę, że nie stanowiłoby to żadnego problemu dla innych.
Tutaj każdy wie co sam pisze i co piszą inni, więc tu o nas bzdur nie mógłby pisać,
tu każdy z nas może skomentować jego wypowiedź jak uważa za stosowne,
tu Yarpen nie miałby możliwości zablokowania niewygodnej publikacji, więc lepiej niech tu pisze,
niż prowadzenie żałosnej wojny na obelgi w różnych miejscach, na które odpowiadać nie można...
Dyskusja ma sens, kiedy kontrargumenty kończą się z powodu udowodnienia czyjejś racji,
a nie dlatego, że drugiej stronie zablokowało się możliwość obrony swojego stanowiska.

Czy Ty na prawdę myślisz, że Yarpen jako zwykły użytkownik byłby "groźniejszy" od innych, np. od Al Mudrasima?

Czym jego powoływanie się na Katechizm różni się od cytowania z innych wydawnictw, np. "Strażnicy"?
Jak chce, to niech cytuje, o Katechizmie, Talmudzie czy Koranie można podyskutować w kontekście Biblii,
można za pomocą Pisma Świętego dowodzić lub obalać ich wiarygodność, wskazywać błędy,
są tu nawet dyskusje podważające/dowodzące wiarygodność samej Biblii,
więc o ile zgodzimy się, że każde pisma specyficzne dla konkretnej grupy religijnej
są tylko interpretacją, a jako dowód traktujemy tylko to, co uznajemy niezależnie od przynależności,
to można spokojnie dyskutować o wszystkim.
Eutychus pisze:Nie dziwię się więc Hardiemu, że jako JA, chciałby to jakoś ukrócić, ale zgadzam się z Anią, że trzeba znaleźć jakiś inny sposób.
Bo wprawdzie negatywny PR to też PR, jednak te mentorskie, złośliwe, szkalujące komentarze
WszechwiedzącegoJedynieSłusznePoglądyGłoszącego YZ, bardziej szkodzą niż pomagają naszemu Forum...
Nie przesadzałby z opiniotwórczością Yarpena,
nie wiem ile osób czyta jego bloga, czy aby nie publikuje sam dla siebie,
ale sądząc po komentarzach bywają tam głównie użytkownicy tego forum
i najwyżej kilka innych osób, które z Yarpenem się raczej nie zgadzają;
skoro tak czy inaczej chcecie z nim polemizować, to czemu nie w 1 miejscu?
Rz 2,9-16

wiesia
Posty: 1896
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:57

Post autor: wiesia »

Wprawdzie nie czytam bloga YZ ale tak sobie myślę, wnioskując z tej dyskusji, że wypisuje jakieś "cudactwa". Zaznaczyłam "tak" w ankiecie, bo nie życzyłabym sobie, aby YZ z moich wypowiedzi robił sobie "jaja" i komentował je jak mu chory rozum podpowie.
Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

Zgodnie z ustawą o prawie autorskim teksty mogą być cytowane "w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości" (Art. 29. punkt 1). Dlatego nie będzie w regulaminie zakazu cytowania tekstów w innych miejscach, ponieważ jest to dozwolone w polskim prawie.


Nie róbmy z forum twierdzy... ;-)
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

agneess pisze:Zgodnie z ustawą o prawie autorskim teksty mogą być cytowane "w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości" (Art. 29. punkt 1). Dlatego nie będzie w regulaminie zakazu cytowania tekstów w innych miejscach, ponieważ jest to dozwolone w polskim prawie.
Nie róbmy z forum twierdzy... ;-)
O.K.
Zgoda.
A co z postulowanym od nie wiem już kiedy, odebraniem YZ funkcji Moderatora i "Opiekuna Forum" :?: :!: :?:
Przecież to zakrawa na jakąś farsę...
Zbytnio Cię cenię, aby móc sobie ten fakt jakoś racjonalnie wytłumaczyć...
Jeśli są inne powody, jestem pewien że każdy user Forum, bez wahania udzieli Ci wsparcia i wszelkiej pomocy...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

agneess, Czy yarpen nadal będzie na forum moderatorem ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

Czyli co zdejmujemy kolorek zielony i bana?
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Chcesz zdjąć kolorek zielony i dac Yarpenowi możliwośc pisania jako zwykłemu userowi ? Powiedz mi jeżeli dobrze rozumiem,dlaczego ?
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

Tak, dobrze zrozumiałeś.
Nie w moim stylu to jest aby karac kogoś sto razy za jedno przewinienie.
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Jedno ? Ile razy Yarpen złamał regulamin między innymi zakładając nowe konta i pisząc na swoim blogu o ludziach w obrażający ich sposób,do tej pory pamiętam jak zakpił z marzeń wiesi.Dla mnie zdjęcie mu bana będzie równoznacze z tym,że mówi mi administracja pożegnaj się z forum,sa tu lepsi od ciebie,są tu ludzie ponad prawem i regulaminem.
Wybór należy do Was...
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

bartku jak bym miała tak patrzec to musiałabym zbanowac większośc ... :roll:
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Awatar użytkownika
Eutychus
Posty: 1924
Rejestracja: 21 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Eutychus »

agneess pisze:bartku jak bym miała tak patrzec to musiałabym zbanowac większośc ... :roll:
Nie krępuj się więc, wymień wszystkich, których powinnaś zbanować...
Aaaa, podaj też powody tegoż...
[you] Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
[you] Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

wyproś ich ze swego domu - po angielsku - niezauważalnie
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

Awatar użytkownika
bartek212701
Posty: 9241
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bartek212701 »

Yarpen to Yarpen on jest tu panem nie zapominajcie.
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.

Awatar użytkownika
agneess
Posty: 647
Rejestracja: 21 maja 2006, 21:16
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: agneess »

Nie wskażę bo nie jestem za pochopnym banowaniem czy karaniem...jestesmy tylko ludzmi i każdy ma coś na sumieniu...

Nie moim zadaniem jest wytykanie przewinień...

Może nie wiem spalmy komputer YZ aby nic nie pisał?
Potrafię być przyjacielem i najgorszym wrogiem
Lubię wszystko co jest tego warte
Biorę dużo i daję jeszcze więcej...

Awatar użytkownika
Anowi
Posty: 10038
Rejestracja: 02 wrz 2007, 14:28
Lokalizacja: Bóg wie

Post autor: Anowi »

panem od czego? jak Nabuchodonozor powróci po 7 czasach?
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania.”