Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

fiona pisze:
20 wrz 2020, 17:16
wybrana pisze:
20 wrz 2020, 11:24
fiona pisze:
19 wrz 2020, 19:00

Jak myslisz, dlaczego ludzie probuja nadac temu, co niewidzialne, formy slowne?
By nadać mu obraz. Jezus przypowieści również mówił w obrazach, byśmy mogli pojąć to co niewidzialne dla naszego oka w widzialnej rzeczywistości.
Nie sadzisz , wybrana, ze powstale w ten sposob "obrazy" doprowadzily ludzi do tego, ze snuja oni np. wizje piekla, wojen w imie Boga, Boga jako sedziego itd.?
Czy wszystkie slowa, w ktore ludzie "ubieraja" to , co niewidzialne wskazuja wlasciwa drode bladzacym?
Nie wiem co ma piernik do wiatraka? Ludzie tworzą wizje tak jak są wstanie zobaczyć prawdę. Nie każdy ma oczy, by widzieć właściwy obraz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

fiona

Post autor: fiona »

wybrana pisze:
20 wrz 2020, 18:14
Ludzie tworzą wizje tak jak są wstanie zobaczyć prawdę. Nie każdy ma oczy, by widzieć właściwy obraz.
No i badz tu madry. Ktora wiec wizje mam przyjac jako prawdziwa?

wybrana

fiona pisze:
20 wrz 2020, 19:35
wybrana pisze:
20 wrz 2020, 18:14
Ludzie tworzą wizje tak jak są wstanie zobaczyć prawdę. Nie każdy ma oczy, by widzieć właściwy obraz.
No i badz tu madry. Ktora wiec wizje mam przyjac jako prawdziwa?
Tak jak nauczał Jezus, Bóg jest miłością i w nas ma królować miłość. Jak wygląda miłość? Miłość to mieć serce i patrzeć w serce. Można ją malować na tysiące sposobów.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike

Post autor: nike »

Wybrana napisała/
Tak jak nauczał Jezus, Bóg jest miłością i w nas ma królować miłość. Jak wygląda miłość? Miłość to mieć serce i patrzeć w serce. Można ją malować na tysiące sposobów.
Jaki obraz wymalujesz dla MIŁOŚCI? Pytam poważnie. :-D

wybrana

nike pisze:
21 wrz 2020, 15:04
Wybrana napisała/
Jaki obraz wymalujesz dla MIŁOŚCI? Pytam poważnie. :-D
Może to być promieniujące serce, a może piękny kwiat róży, a może przytulenie, a może podanie ręki, a może piękny uśmiech, a może..........
....…
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike

MIŁOŚĆ BOŻA DO CZŁOWIEKA --------
Ja myślę, że MIŁOŚĆ BOŻĄ najpiękniej oddaje przyroda, bo BÓG kocha się w różnorodności.

Nie przeliczona ilość kwiatów, przepięknych kwiatów, krzewów, traw, drzew, kwiat ma pąk, a z niego rozwija się cudowny kwiat i obraca swoje piękno do słońca, a może do BOGA z podziękowaniem?
Przecudowne zwierzęta, przepiękne różnorodne ptaki, które jak piją to dzióbki podnoszą do góry, może dziękują Stwórcy za życie? Podobnie i zwierzęta nawet jak ziewają to mordki zwracają do nieba.
I to jest ta przeogromna MIŁOŚĆ BOGA NAJWYŻSZEGO dla nas, bo przyroda umila nam egzystencje na ziemi.
Wychodzę rano na ogród i serce się rwie, żeby BOGU NAJWYŻSZEMU ODDAĆ CHWAŁĘ, za tę piękną RÓŻNORODNOŚĆ.
a tutaj wkleję krótkie moje przemyślenia do tematu:---:----

Uwielbiam Cię o Boże mój,
Za wszystkie łaski jakieś mi dał,
Gdy patrzę na niebo w gwiaździstą noc,
I widzę miliardy gwiazd,
Dziękuję Ci Panie !

Za słoneczne promienie, ogrzewające,
Za deszcz i ranną rosę,
i piękno które mnie otacza, gdzie tylko spojrzę.
Dziękuję Ci Panie !

Twoja dobroć, cierpliwość i miłość,
Jest nie zmierzona
Dziękuję Ci Panie. Za życie.

wybrana

nike pisze:
23 wrz 2020, 0:22
MIŁOŚĆ BOŻA DO CZŁOWIEKA --------
Ja myślę, że MIŁOŚĆ BOŻĄ najpiękniej oddaje przyroda, bo BÓG kocha się w różnorodności.

Nie przeliczona ilość kwiatów, przepięknych kwiatów, krzewów, traw, drzew, kwiat ma pąk, a z niego rozwija się cudowny kwiat i obraca swoje piękno do słońca, a może do BOGA z podziękowaniem?
Przecudowne zwierzęta, przepiękne różnorodne ptaki, które jak piją to dzióbki podnoszą do góry, może dziękują Stwórcy za życie? Podobnie i zwierzęta nawet jak ziewają to mordki zwracają do nieba.
I to jest ta przeogromna MIŁOŚĆ BOGA NAJWYŻSZEGO dla nas, bo przyroda umila nam egzystencje na ziemi.
Wychodzę rano na ogród i serce się rwie, żeby BOGU NAJWYŻSZEMU ODDAĆ CHWAŁĘ, za tę piękną RÓŻNORODNOŚĆ.
a tutaj wkleję krótkie moje przemyślenia do tematu:---:----

Uwielbiam Cię o Boże mój,
Za wszystkie łaski jakieś mi dał,
Gdy patrzę na niebo w gwiaździstą noc,
I widzę miliardy gwiazd,
Dziękuję Ci Panie !

Za słoneczne promienie, ogrzewające,
Za deszcz i ranną rosę,
i piękno które mnie otacza, gdzie tylko spojrzę.
Dziękuję Ci Panie !

Twoja dobroć, cierpliwość i miłość,
Jest nie zmierzona
Dziękuję Ci Panie. Za życie.
Pięknie to ujęłaś 🤗
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike

Bardzo się cieszę wybrana,że ci się podoba. :-D

Awatar użytkownika
amiko

Post autor: amiko »

nike

To bardzo dobrze,ze widzisz Miłość Bożą, męską Bożą Energię, ale zobacz też Mądrość Bożą, żeńską Bożą Energię, z której to wszystko powstało i powstaje. O niej Queza pisała, ale spotkała się z nieuzasadnioną krytyką i ostatnio nic nie pisze.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka

Post autor: wuka »

amiko pisze:
26 wrz 2020, 17:58
nike

To bardzo dobrze,ze widzisz Miłość Bożą, męską Bożą Energię, ale zobacz też Mądrość Bożą, żeńską Bożą Energię, z której to wszystko powstało i powstaje. O niej Queza pisała, ale spotkała się z nieuzasadnioną krytyką i ostatnio nic nie pisze.
Też mi jest przykro, że Queza zamilkła. Ma trafne wpisy, choć pisze w wielkim skrócie.
Absolut, Bóg jest wszystkim, Energią męską i żeńską.
Dopiero katolicyzm wyrugował na wiele setek lat kobiety z religii. A właściwie końcówka judaizmu. Jak zaczęła się dominacja nauk w małych grupach, szkoły faryzeuszy, po zburzeniu świątyni jerozolimskiej. Zaczęto gromadzić się wokół poszczególnych nauczycieli, w synagogach i odsunięto kobiety. Pierwsi chrześcijanie, ci judeizujący mesjańscy też zawinili.
Dawniej, w każdym wierzeniu boża kobieta/Energia i Miłość żeńska była ceniona i szanowana.
OSZOŁOMOM religijnym - NIE!
"Świat jest zbudowany z uczuć, doświadczeń i wspomnień"
Schrodinger "Who is life"

Awatar użytkownika
amiko

Post autor: amiko »

wuka

Na szczęście obecnie Mądrość, żeńska Boża Energia się odradza i możemy się cieszyć z tego powodu. Maria Magdalena była najbliższym apostołem Jezusa, a w NT nie ma jej wymienionej wśród apostołów.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wuka

Post autor: wuka »

amiko pisze:
26 wrz 2020, 18:35
wuka

Na szczęście obecnie Mądrość, żeńska Boża Energia się odradza i możemy się cieszyć z tego powodu. Maria Magdalena była najbliższym apostołem Jezusa, a w NT nie ma jej wymienionej wśród apostołów.
Tak. To dobrze, gdyż jest nadzieja na wyrównanie tych energii, bo jak dotąd jest mocno zaburzona. Dominuje pirwiastek męski, agresja, ucisk, walka. Energia musi być wyrównana, wtedy dopiero może równowaga w świecie zaistnieć. Dawno, bardzo dawno temu ludzie o tym wiedzieli. W pradawnych czasach. Teraz musimy wrócić do tego. Inaczej zginiemy, jako ludzkość.
OSZOŁOMOM religijnym - NIE!
"Świat jest zbudowany z uczuć, doświadczeń i wspomnień"
Schrodinger "Who is life"

nike

amiko pisze:
26 wrz 2020, 17:58
nike

Amiko o Miłości Bożej napisałam, była to odpowiedź na post wybranej jeżeli chodzi o inne przymioty Boskiego charakteru to są: cztery MOC, MĄDROŚĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ I MIŁOŚĆ.
O którym przymiocie mam napisać?

wybrana

Polecam ten artykuł. Bardzo zasadne opracowanie https://piotrandryszczak.pl/cezary-podo ... ziemi.html
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike

Autor: Cezary Podolski --- [wkleiła wybrana]
W całej Biblii jednak nie ma ani jednego wersetu, który wzmiankowałby o restytucji tego raju i powtórnym zamieszkaniu w nim ludzi. Także, w całym Piśmie Świętym nie znajdziemy wyrażenia "raj na ziemi".
"RAJ NA ZIEMI" nie ma, ale tez nie ma "RAJ W NIEBIE"
Greckie słowo "paradeisos" (raj) w całym Nowym Testamencie występuje zaledwie trzy razy (Łk 23,43, 2Kor 12,4 i Ap 2,7), ale nie w kontekście ziemi lecz nieba. Przyjrzyjmy się bliżej tym trzem wersetom.
Tak przyjrzyjmy się----Strong 3857------ greckie-- PARADEJSOS----raj -- ma kilka znaczeń i tak:---park, zwierzyniec [w Persji] ogród, sad, [ogród Eden] raj.
Nowy Testament w j. hebrajskim dokładnie podaje ---- -- בְּגַן־עֵדֶן------OGRÓD EDEN, a czym jest OGRÓD PIĘKNY WRAZ ZE ZWIERZĘTAMI JAK NIE RAJEM?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”