Prawdziwa i fałszywa Ewangelizacja

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BoaDusiciel
Posty: 6992
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Efezjan pisze:
BoaDusiciel pisze:
Efezjan pisze:
BoaDusiciel pisze:
Efezjan pisze: 3. szeptanie grzechów na ucho innym ludziom: J 20, 20-23.
No skoro tam jest napisane, że trzeba szeptać na ucho facetowi siedzącemu w drewnianej szafce ( z dużym prawdopodobieństwem pedofilowi lub z innymi dewiacjami ), to nie ma sprawy :mrgreen:
Oceniasz Kościół przez jego złe czyny. Dlaczego nie oceniasz przez dobre?
Np jakie ?
Mam tłumaczyć staremu koniowi, czym jest dobro?
Ale KrK jako instytucja nie ma w regulaminie organizacyjnym czynienia dobra.
W Kodeksie Prawa Kanonicznego nie ma nic o tym jakoby KrK powinien czynić dobro.
Jest natomiast napisane, że wierni mają obowiązek utrzymywać funkcyjnych oraz że mają ich słuchać.
Na podstawie czego kolega twierdzi, że instytucja KrK ma cokolwiek wspólnego z dobrem ?
Chyba że chodzi o dobro funkcyjnych ? :lol:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:Zapewne tak mówisz /ewangelizujesz/ bo taka jest Wasza nauka .
To nie nasza nauka,ale:


1 Kor. 15:21-23
21. Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć, przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie.
22. Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.
23. A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Jaranek
Posty: 96
Rejestracja: 02 wrz 2016, 21:39

Post autor: Jaranek »

efroni pisze:Wskaż mi przykład takiej ziemskiej budowli która budowana jest nie od fundamentu, ale od dachu ?
Jeżeli tu na ziemi czegoś takiego nie ma to tym bardziej nie ma tego na Górze .
Wątpię, aby w rzeczywistości duchowej w ogóle prowadzono jakieś roboty budowlane :-D




.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Hebr. 7:22-26
22. O ileż lepszego przymierza stał się Jezus poręczycielem!
23. Tamtych kapłanów było więcej, gdyż śmierć nie pozwalała im pozostawać w urzędzie;
24. Ale Ten sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie, ponieważ trwa na wieki.
25. Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.
26. Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa;
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jaranek pisze:Wątpię, aby w rzeczywistości duchowej w ogóle prowadzono jakieś roboty budowlane :-D.
Ej, czytacze Biblii...
1P 2:5 bw "I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."
O rozumieniu Jej nie wspomnę... :-(
Kamień węgielny tej budowli jest umieszczony na samej górze.
Choć przez budowniczych był on odrzucony.
Psa 118:22-23 bw " Kamień, który odrzucili budowniczowie, Stał się kamieniem węgielnym. (23) Przez Pana się to stało. I to jest cudowne w oczach naszych."
Chcieli budować "po swojemu".

Efezjan
Posty: 164
Rejestracja: 20 lis 2016, 12:27

Post autor: Efezjan »

BoaDusiciel pisze:
Efezjan pisze:
BoaDusiciel pisze:
Efezjan pisze:
BoaDusiciel pisze:
Efezjan pisze: 3. szeptanie grzechów na ucho innym ludziom: J 20, 20-23.
No skoro tam jest napisane, że trzeba szeptać na ucho facetowi siedzącemu w drewnianej szafce ( z dużym prawdopodobieństwem pedofilowi lub z innymi dewiacjami ), to nie ma sprawy :mrgreen:
Oceniasz Kościół przez jego złe czyny. Dlaczego nie oceniasz przez dobre?
Np jakie ?
Mam tłumaczyć staremu koniowi, czym jest dobro?
Ale KrK jako instytucja nie ma w regulaminie organizacyjnym czynienia dobra.
W Kodeksie Prawa Kanonicznego nie ma nic o tym jakoby KrK powinien czynić dobro.
Jest natomiast napisane, że wierni mają obowiązek utrzymywać funkcyjnych oraz że mają ich słuchać.
Na podstawie czego kolega twierdzi, że instytucja KrK ma cokolwiek wspólnego z dobrem ?
Chyba że chodzi o dobro funkcyjnych ? :lol:
Litera zabija, duch ożywia. Nie ma w statucie, ale jest w Biblii - 'świętymi bądźcie, bo ja jestem święty'. Czynienie dobra bliźnim jest fundamentem - z tego m.in. rozliczy Chrystus swoją Oblubienicę, czyli Kościół. Jak wiele jest dzieł miłosierdzia w Kościele, troska o biednych, samotnych, opuszczonych itd. itp. Dobro funkcyjnych też jest ważne, bo dlaczego nie...?
"Patrzcie, jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i jesteśmy [nimi]. A świat dlatego nas nie zna, ponieważ i jego nie poznał. Umiłowani już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, a jeszcze się nie okazało, czym będziemy. 1J 3, 1-2

Jaranek
Posty: 96
Rejestracja: 02 wrz 2016, 21:39

Post autor: Jaranek »

Henryk pisze:
Jaranek pisze:Wątpię, aby w rzeczywistości duchowej w ogóle prowadzono jakieś roboty budowlane :-D.
Ej, czytacze Biblii...
1P 2:5 bw "I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa."
O rozumieniu Jej nie wspomnę... :-(
Kamień węgielny tej budowli jest umieszczony na samej górze.
Choć przez budowniczych był on odrzucony.
Psa 118:22-23 bw " Kamień, który odrzucili budowniczowie, Stał się kamieniem węgielnym. (23) Przez Pana się to stało. I to jest cudowne w oczach naszych."
Chcieli budować "po swojemu".
Szczerze mówiąc nic mnie nie obchodzi czy "kamień węgielny" jest na dole czy u góry i jaka jest jego rola w stosunku do "kamienia szczytowego". Po prostu nie widzę praktycznego znaczenia takich rozkminek. Określenia "fundament", "głowa", "kamień węgielny" itp odnoszące się do Jezusa Chrystusa oznaczają przecież dokładnie to samo: wskazują na Jego wyjątkowe znaczenie - i tyle. Budowanie na ich podstawie teorii dotyczących relacji miedzy światem materialnym a duchowym to oczywiście fascynująca zabawa ale jednak tylko zabawa i nic więcej.

p.s. w cytowanym przez Ciebie poście odnosiłem się do tezy Efroniego, że jak w Niebie coś budują to zaczynają od dołu. Po prostu wątpię, żeby w świecie niematerialnym wznoszono materialne obiekty budowlane.


.

Henryk
Posty: 11741
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

Jaranek pisze: Po prostu wątpię, żeby w świecie niematerialnym wznoszono materialne obiekty budowlane.
Tu zgadzamy się.
Jestem nawet pewien, że w "niebie" nie będzie materialnych obiektów. Żadnych.

BoaDusiciel
Posty: 6992
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Henryk pisze:
Jaranek pisze: Po prostu wątpię, żeby w świecie niematerialnym wznoszono materialne obiekty budowlane.
Tu zgadzamy się.
Jestem nawet pewien, że w "niebie" nie będzie materialnych obiektów. Żadnych.
Mieszkania są. Wiele mieszkań.
Jezus poszedł do nieba przygotowywać te mieszkania.
Jak przygotuje, to powróci i będzie sądził żywych oraz umarłych.
Umarłych wskrzesi, osądzi, a jak osąd będzie negatywny to ich zabije.
Żywi osądzeni pozytywnie wcale nie umrą.
Wniosek z tego taki, że niektórzy umrą 2 razy, a niektórzy ani raz :->
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

BoaDusiciel pisze:Wniosek z tego taki, że niektórzy umrą 2 razy, a niektórzy ani raz
Nie wnioskuj raczej,aby się nie okazywać ignorantem.

1 Kor 15:22
22. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,
(BT)

Obj. 1:5
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
(BW)

Hebr. 13:20
20. A Bóg pokoju, który przez krew przymierza wiecznego wywiódł spośród umarłych wielkiego pasterza owiec, Pana naszego Jezusa,
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Czy gdziekolwiek i kiedykolwiek napisałem że w rzeczywistości niematerialnej budowane są obiekty materialne ???

Tam jest świat idei , archetypów , tu jest świat czynów, działań , tu jest wykonawstwo tych idei .
Tak i Mojżeszowi dane było zobaczyć Świątynię (duchową) w świecie niematerialnym
a budował tu , w świecie materialnym , Świątynię na wzór i podobieństwo tej duchowej , niematerialnej .

Cyt:To jedno a drugie to to, że to co jest na ziemi, jest obrazem, podobieństwem tego co na Górze /tego co duchowe/.
A tego jasno wynika że to co na ziemi jest podrzędne , podporządkowane temu co na Górze , tu skutek a
tam przyczyna , tu obraz a tam oryginał , tu odcisk a tam pieczęć, tu gałęzie a tam korzeń

I właśnie te podobieństwa , obrazy , gałęzie służą nam do tego by poznać sferę duchową ,zakrytą dla cielesnych zmysłów człowieka .

Koniec cytatu .

W świecie niematerialnym nie prowadzi się żadnych prac budowlanych :-D
Nie ma też żadnych materialnych obiektów :-D
Nie ma i nie będzie też materialnego ciała człowieka /z krwi i kości/ :-D
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Chrystus kamieniem węgielnym

Kilkakrotnie w Nowym Testamencie Jezus określany jest jako kamień węgielny.
Najpierw Pan przypisuje sobie to miano w rozmowie z przywódcami ludu Izraela (Mk 12,10-11 i par.). W jego słowach słychać wyraźne roszczenie odnośnie szczególnej roli, jaką
z Bożej woli ma on do spełnienia w architekturze Bożej budowli. W odróżnieniu od różnie interpretowanych słów z Mt 16,18, tym razem, odwołując się do zapowiedzi Pisma, Jezus już bez wątpliwości i z całym autorytetem wskazuje na siebie i tylko siebie (por. Ps 118,22-26; Iz 8,13-14).

Potem rolę kamienia węgielnego Bożej budowli dwukrotnie przypisuje mu apostoł Piotr (Dz 4,10-12; 1P 2,4-7) i raz apostoł Paweł (Ef 2,20 por. Rz 9,33). W sumie daje to nam wiarygodne, bo potrójne świadectwo odnośnie miejsca Chrystusa w Bożym planie dla Kościoła.

Jaką zatem treść zawiera w sobie to określenie? Co ono oznacza?
Kamień węgielny to zwykle kamień o dużych rozmiarach, ciężki, solidny i wytrzymały na co wskazują słowa Jezusa: „Każdy kto by upadł na ten kamień roztrzaska się, a na kogo by on upadła zmiażdży go” (Łk 20,18). Jako taki umieszczany jest w fundamencie głównego narożnika budynku. Mówiąc inaczej, kładzie się go pod węgieł czyli w miejscu, gdzie schodzą się dwa mury. W ten sposób podtrzymuje on dwie ściany przylegające do siebie pod kątem prostym. Tym samym stanowi zasadnicze oparcie dla całej budowli.

Oczywiste jest, że kamień węgielny nie jest równoznaczny z całością fundamentu, choć bez wątpienia stanowi jego kluczowy element. Ale zauważmy, że tam gdzie jest o nim mowa – poza jednym jedynym przypadkiem w Ef 2,20 – nie mówi się o nim jako części składowej całego fundamentu. Zawsze myśl zostaje skoncentrowana na fundamentalnej roli, jaką odgrywa dla całej budowli właśnie ów kamień. Reszta fundamentu jest jakby w sposób oczywista pomijana. Można powiedzieć, iż będąc najważniejszą częścią fundamentu, kamień węgielny służy natchnionym autorom jako reprezentant znaczenia, które w innych miejscach spełnia cały fundament. Precyzyjnie oddaje to cytowane przez Jezusa proroctwo Izajasza: „Dlatego tak mówi Pan Jahwe: Oto ja kładę na Syjonie kamień, kamień wypróbowany, drogocenny kamień węgielny, utwierdzony jako fundament. Kto weń wierzy ten się nie zachwieje” (Iz 28,16 Biblia Poznańska).

Świadczą o tym również słowa apostoła Piotra, który zarówno w swojej przemowie skierowanej do przełożonych i uczonych w Piśmie jak i w liście adresowanym do chrześcijan właśnie taką rolę konsekwentnie przypisuje osobie Jezusa Chrystusa: &#8222;Przystąpcie do niego, do kamienia żywego (...) przez Boga wybranego jako kosztowny (...). Dlatego powiedziane jest w Piśmie: >>Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, a kto weń wierzy nie zawiedzie się<< (...)&#8221;.

Natomiast wierzący jako żywe kamienie mają się budować w duchowy dom, jakim jest Kościół, w oparciu o ten kamień węgielny (1P 2,4-6).


Cytat pochodzi ze strony KCHWE Warszawa .
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

BoaDusiciel
Posty: 6992
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Post autor: BoaDusiciel »

Jachu pisze:
BoaDusiciel pisze:Wniosek z tego taki, że niektórzy umrą 2 razy, a niektórzy ani raz
Nie wnioskuj raczej,aby się nie okazywać ignorantem.

1 Kor 15:22
22. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni,
(BT)

Obj. 1:5
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
(BW)

Hebr. 13:20
20. A Bóg pokoju, który przez krew przymierza wiecznego wywiódł spośród umarłych wielkiego pasterza owiec, Pana naszego Jezusa,


(BW)
W sumie to nie wiem o co koledze Jachu chodzi.
Czy Jachu uważa, że Jezus nie poszedł przygotowywać mieszkania ?
Czy Jachu uważa, że Jezus nie przyjdzie w chwale, w celu osądzenia żywych i umarłych ?
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

Jaranek
Posty: 96
Rejestracja: 02 wrz 2016, 21:39

Post autor: Jaranek »

BoaDusiciel pisze:Czy Jachu uważa, że Jezus nie poszedł przygotowywać mieszkania ?
hehe, wybrałeś już kolor tapety ?



.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

efroni pisze:Dlatego powiedziane jest w Piśmie: >>Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, a kto weń wierzy nie zawiedzie się<< (...)&#8221;.
No to jak jest rzeczywiście ? ,- na Syjonie,czy pod Syjonem ???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”