Jak rozumieć ''natchnienie'' w powstawaniu Biblii.

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:
Poświadczenia pierwszych chrześcijan i oddawanie swojego życia za wiarę przez 2000 lat - to kłamstwo?
LIST DO RZYMIAN 3. 7. BIBLIA WARSZAWSKA

"Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?"


Kłamstwo jako środek mający przyczynić się do podniesienia chwały Jezusa.
Autor uważa, że w ten sposób uchroni się przed sądem.

Tak to wygląda.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:
Poświadczenia pierwszych chrześcijan i oddawanie swojego życia za wiarę przez 2000 lat - to kłamstwo?
LIST DO RZYMIAN 3. 7. BIBLIA WARSZAWSKA

"Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?"


Kłamstwo jako środek mający przyczynić się do podniesienia chwały Jezusa.
Autor uważa, że w ten sposób uchroni się przed sądem.

Tak to wygląda.
List do Rzymian
15:1A my, którzy jesteśmy mocni, winniśmy wziąć na siebie ułomności słabych, a nie mieć upodobania w sobie samych.
15:2Każdy z nas niech się bliźniemu podoba ku jego dobru, dla zbudowania.
15:3Bo i Chrystus nie miał upodobania w sobie samym, lecz jak napisano: Urągania urągających tobie na mnie spadły.
15:4Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano, abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z Pism nadzieję mieli.
15:5A Bóg, który jest źródłem cierpliwości i pociechy, niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa,
15:6Abyście jednomyślnie, jednymi usty wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
15:7Przeto przyjmujcie jedni drugich, jak i Chrystus przyjął nas, ku chwale Boga.

RN. - czytaj, że zrozumieniem.
Ten cytat, który podałeś , ma formę ironii.
Nie rozumiesz cytatów, więc nie wyciągaj pojedyńczych z podtekstu, bo to jest trochę nawet śmieszne.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

RN pisze:Tak to wygląda.
Zacytowany werset jest kontynuacją myśli:
Rz 3:3-4 br "Cóż z tego, że niektórzy z nich nie uwierzyli? Czyż ich niewierność będzie w stanie zniweczyć wierność Boga? (4) Nigdy! Bóg przecież jest prawdomówny, a każdy człowiek - kłamcą, zgodnie z tym, co napisane: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach Twoich i abyś zwyciężył, kiedy będziesz sądzony."
I pomimo, że apostoł nazwał siebie (oczywiście ironicznie!) kłamcą, to z całą pewnościa taki nie był!

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Henryk pisze:Zacytowany werset jest kontynuacją myśli:
Rz 3:3-4 br "Cóż z tego, że niektórzy z nich nie uwierzyli? Czyż ich niewierność będzie w stanie zniweczyć wierność Boga? (4) Nigdy! Bóg przecież jest prawdomówny, a każdy człowiek - kłamcą,
I co to może zmieniać wobec tego co napisałem.
To nie jest wytłumaczenie tego, że autor nie kłamał lecz jeszcze przyznaniem się do kłamstwa, potwierdzeniem takiej możliwości.
wybrana pisze:.
Ten cytat, który podałeś , ma formę ironii.
.
I Ty nawet widziałaś, jak piszący te słowa w tym miejscu się uśmiechnął :-)
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:.
Ten cytat, który podałeś , ma formę ironii.
.
I Ty nawet widziałaś, jak piszący te słowa w tym miejscu się uśmiechnął :-)
A ty byś chciał być wiarygodny - mówiąc kłamałem?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:
RN pisze:
wybrana pisze:.
Ten cytat, który podałeś , ma formę ironii.
.
I Ty nawet widziałaś, jak piszący te słowa w tym miejscu się uśmiechnął :-)
A ty byś chciał być wiarygodny - mówiąc kłamałem?
Oczywiście , że nie.
Nie wiem dlaczego zadałaś takie pytanie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

RN pisze: (...)

Izraelici i wszyscy pozostali, nie mieli żadnych innych ''znaków i objawień'' niż my żyjący dzisiaj.

A dlaczego tak uważam :?:
Dlatego, że opisane owe znaki i objawienia w Biblii są całkowicie nierealne, aby mogły się wydarzyć.
Dodatkowo jeszcze są one rozbieżne miedzy sobą.

Czy my dzisiaj słyszymy głosy z nieba, widzimy aniołów, duchów, diabłów, umarli zmartwychwstają itd. :?:
Nie licząc szarlatanów, oczywiście, że nie.

Te wszystkie głosy z nieba, mówiące anioły, diabły, duchy, wskrzeszanie zmarłych ( Łazarz ), chodzenie po wodzie, rozmnażanie chlebów, wniebowstąpienia, zmartwychwstania, potopy biblijne, cały opis stworzenia świata z Adamem i Ewą i wiele , wiele innych to jest bujda na resorach

Do mnie trafiło i spodobało mi się określenie, jakie sformułowali deiści żyjący w 18 wieku, nazywając Boga Istotą Najwyższą.
Zamiennie można powiedzieć też Duch Wszechświata, Najwyższy Suweren i może jeszcze inaczej.
Dalej nie definiuje, bo nie znam ostatecznych zamiarów, ani nawet wszystkich atrybutów tej Najwyższej Istoty.
(...)

A mnie bardzo ujela nastepujaca wypowiedz niejakiego Abelard Giza:

I na swiecie, i w Polsce sa agresywni ludzie, ktorzy chca zmusic cala reszte, zeby zyla tak, jak mowia ich ksiazki. Jedni i drudzy uwazaja, ze to wlasnie ICH ksiazka jest najmadrzejsza i najwazniejsza.
Kurcze, gdyby tylko przeczytali wiecej ksiazek...


Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie :->

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
Izraelici i wszyscy pozostali, nie mieli żadnych innych ''znaków i objawień'' niż my żyjący dzisiaj.

A dlaczego tak uważam :?:
Dlatego, że opisane owe znaki i objawienia w Biblii są całkowicie nierealne, aby mogły się wydarzyć.
Dodatkowo jeszcze są one rozbieżne miedzy sobą.

Czy my dzisiaj słyszymy głosy z nieba, widzimy aniołów, duchów, diabłów, umarli zmartwychwstają itd. :?:
Nie licząc szarlatanów, oczywiście, że nie.

Te wszystkie głosy z nieba, mówiące anioły, diabły, duchy, wskrzeszanie zmarłych ( Łazarz ), chodzenie po wodzie, rozmnażanie chlebów, wniebowstąpienia, zmartwychwstania, potopy biblijne, cały opis stworzenia świata z Adamem i Ewą i wiele , wiele innych to jest bujda na resorach
Ale cuda czynione przez Jezusa potwierdzają nawet rzymscy historycy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Historycz ... %87_Jezusa
Czy cuda dzieją się nadal? Tak dzieją się. Wiele jest świadectw różnych cudów i doświadczeń ludzi.
Bóg jest żywy i działa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Luba pisze:

A mnie bardzo ujela nastepujaca wypowiedz niejakiego Abelard Giza:

I na swiecie, i w Polsce sa agresywni ludzie, ktorzy chca zmusic cala reszte, zeby zyla tak, jak mowia ich ksiazki. Jedni i drudzy uwazaja, ze to wlasnie ICH ksiazka jest najmadrzejsza i najwazniejsza.
Kurcze, gdyby tylko przeczytali wiecej ksiazek...


Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie :->
Tych prawdziwych książek jest prawdopodobnie tyle, ile istnień ludzkich.
I nie chodzi tutaj o to, co komu się wydawało lub wydaje, lecz o ludzkie życiorysy.
wybrana pisze:Ale cuda czynione przez Jezusa potwierdzają nawet rzymscy historycy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Historycz ... %87_Jezusa
.

To są fałszywki, interpolacje.
wybrana pisze:Czy cuda dzieją się nadal? Tak dzieją się. Wiele jest świadectw różnych cudów i doświadczeń ludzi.
.

W takie ''cuda'', gdzie ktoś np. jest w trudnej sytuacji, nie widzi już zupełnie wyjścia, jest całkowicie zdołowany, a tu nagle jego sprawy zaczynają przybierać pomyślny obrót to wierzę.
Jakże często jest też tak, że gdy ktoś poczuje się za pewnie, myśli, że wszystko ma już na wyciągniecie ręki, wszystko wydaje mu się oczywiste, a tu nagle te z pozoru proste sprawy, te oczywistości zaczynają się krzyżować.

Myślę, że za jedno i drugie odpowiada ta sama Siła zwana Bogiem.

wybrana pisze:Bóg jest żywy i działa.
.

Określenie '' Bóg żywy '' wydaje mi się trochę śmieszne, bo to wygląda na odróżnienie od Boga martwego.
Natomiast w działanie Boga wierzę.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Luba pisze: Abelard Giza
To kabareciarz.
Szkoda ,że sam nie podał żadnych mądrych rozwiązań dotyczących miłości do bliźniego.

Rz 13:9 lub "Przykazania takie, jak: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj — i wszystkie inne streszczają się w tym jednym nakazie: Kochaj bliźniego twego jak siebie samego."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Listek pisze:
Luba pisze: Abelard Giza
To kabareciarz.

Sam jestes "kabareciarz" :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”