Papież. Czyli co z tą skałą?

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

A kto tu mówi o preegzystencji człowieka?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

W czasach Jezusa Żydzi powiedzieli "mamy Ojca Abrahama" to znaczy że skoro urodziliśmy się Żydami to jesteśmy jedynym prawdziwym kościołem na Świecie. I co Jezus im odpowiedział? "Waszym Ojcem jest Szatan" czyli wasze uczynki, doktryny potwierdzają do kogo należycie.

Problem jest taki że Aaron i jego Potomstwo rzeczywiście zostało wybrane na ród ówczesnego Papieża. Ale gdy pobłądzili przestał mieć znaczenie a Jezus stał się tym "Arcy Kapłanem" i "Głową Kościoła" jak mówi list do Hbr.

A Piotr nawet nie był do niczego wybrany w przeciwieństwie do Aarona. We wczesnych wiekach jako Kościół Katolicki czyli Powszechny określano wszystkich Chrześcijan. O Aaronie były całe księgi a o Piotrze i jakiejkolwiek jego roli nie napąmknął Paweł w wielu swoich listach z Rzymu w tym do Galacjan gdzie nie wspomina go Jako Biskupa Rzymu ale głoszącego wśród Żydów:

"Raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi. Bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami "Gal 2,7-8

Zdecydowanie prędziej stawiał bym na Pawła jako Biskupa.

Jak pokazałem, pierwsi Chrześcijanie a nawet sobory interpretowały że nie Piotr, lecz jego wiara - czy Pan, w którego Piotr wierzył - jest Skałą.
https://carm.org/is-peter-the-rock-church

O tym jak pobłądzili świadczy to że gdyby Piotr był dzisiaj Papieżem byłby wykluczony z setek powodów.

Gdyż wiemy, że Pan Jezus uzdrowił jego teściową (Mt 8:14-15). O Nałożnicach/Konkubinach/ ew żonach Apostołów w tym Piotra (Kefasa) wspomniał apostoł Paweł, pisząc:
"Czy nie wolno nam zabierać z sobą kobiety jako nałożnicy/żony, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?" (1Kor 9:5).

https://youtu.be/U3w2j-Io3vA

Jest to jedyna błędnie gramatycznie przełożona forma w całej Biblii. Należy pamiętać że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa pastorzy/biskupi (biskup=proboszcz we wczesnych wiekach) posiadali rodziny i dzieci:
"Kto o biskupstwo się ubiega, pięknej pracy pragnie. Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony... który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości." (1Tym 3:1.4).

A jak widać AntyChryst to zmienił jak miliony innych rzeczy:

"A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku, którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem." (1Tym 4:1-3).
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Danijel pisze:Należy pamiętać że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa pastorzy/biskupi (biskup=proboszcz we wczesnych wiekach) posiadali rodziny i dzieci:
Mogli mieć żony,ale nie musieli
Mt 19:12 bw "Albowiem są trzebieńcy, którzy się takimi z żywota matki urodzili, są też trzebieńcy, którzy zostali wytrzebieni przez ludzi, są również trzebieńcy, którzy się wytrzebili sami dla Królestwa Niebios. Kto może pojąć, niech pojmuje!"
którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem." (1Tym 4:1-3).
_________________
Szkoda że nie pogrubiłeś tego o zakazach pokarmowych ,ale wtedy postwiłbyś w kłopotliwej sytuacji ADS:-) :-) :-)
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Dar bezżenonności jest niezwykle rzadki i o jego rozdysponowaniu nie decyduje kościół. Nikt go praktycznie nie praktykował bo i tak nie ma za to żadnej nagrody.

Nawet jak by Piotr był papieżem to jak w wypadku Żydowskiego Arcy Kapłana po złamaniu zasad nie ma to znaczenia. Po drugie z całą pewnością nie był a Skałą, Arcy Kapłanem i Głową Kościoła jest Chrystus, przypisywanie tych cech Papiestwu jest bluźnierstwem. Po trzecie Papiestwo to najbardziej zbrodnicza organizacja, sięgnij przynajmniej po jedną książke autora który nie jest Dominikaninem ukrywającym 99% faktów:
http://echomatkibozejniepokalaniepoczet ... ystusa.pdf

Mówienie że tylko Borgia był złym Papieżem jest kłamstwem. Kilkaset innych Papieży biło go na głowę
Ostatnio zmieniony 07 paź 2016, 17:27 przez Danijel, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Danijel pisze:Dar bezżenonności jest niezwykle rzadki i o jego rozdysponowaniu nie decyduje kościół. Nikt go praktycznie nie praktykował bo i tak nie ma za to żadnej nagrody.
1Co 7:32-35 pau "(32) A ja chcę, żebyście byli wolni od trosk. Człowiek bezżenny zabiega o sprawy Pana, aby podobać się Panu. (33) Człowiek żonaty zabiega natomiast o sprawy świata, aby podobać się żonie. (34) I jest w rozterce. Podobnie kobieta: niezamężna i dziewica zabiega o sprawy Pana, by było święte jej ciało i duch. Mężatka zabiega o sprawy świata, aby podobać się mężowi. (35) Wszystko to mówię dla waszego dobra, a nie by zastawiać na was pułapkę. Mówię po to, abyście bez przerwy służyli Panu godnie i wytrwale."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Ps 95:1-6
1. Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki na cześć Skały naszego zbawienia:
2. przystąpmy z dziękczynieniem przed Jego oblicze, radośnie śpiewajmy Mu pieśni!
3. Albowiem Pan jest wielkim Bogiem i wielkim Królem ponad wszystkimi bogami:
4. głębiny ziemi są w Jego ręku i szczyty gór należą do Niego.
5. Morze jest Jego własnością: bo On sam je uczynił, i stały ląd ukształtowały Jego ręce.
6. Wejdźcie, uwielbiajmy, padnijmy na twarze i zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.

(BT)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Mówiłem, że o rozdawaniu darów nie ma decydować kościół.
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Danijel pisze:Mówiłem, że o rozdawaniu darów nie ma decydować kościół.
2Tm 1:6 pau "(6) Właśnie dlatego przypominam ci, abyś rozpalił na nowo Boży dar łaski, który otrzymałeś przez nałożenie moich rąk."
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Mowa tu o narodzeniu z ducha. Od nakładania rąk nikt nie dostanie daru bezżenności
„Każdy otrzymuje własny dar od Boga: jeden taki, a drugi taki... Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce” (1Kor.7:7; 12:11).
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

Awatar użytkownika
Lukian
Posty: 1704
Rejestracja: 02 lut 2015, 18:34
Kontakt:

Post autor: Lukian »

Danijel pisze: Od nakładania rąk nikt nie dostanie daru bezżenności
a gdzie Biblia temu przeczy?
Gal 4:6 " A ponieważ jesteście synami, Bóg wysłał do naszych serc Ducha swego Syna, który woła: „Abba, Ojcze!"
http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Danijel
Posty: 117
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:21

Post autor: Danijel »

Pisałem o tym że daru bezżenonności nie dostaje się od nałożenia Rąk. W Biblii czasami doznawano narodzenia z ducha a tym ludziom już duch dawał dary jakie duch chciał. Zresztą celibat i tak był bardzo rzadki. Piotr nie był Papieżem taki jest temat.
Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym.

zmiennik
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2017, 5:11

Post autor: zmiennik »

Może to trochę rozwieje wątpliwości co poniektórych.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=i-R-SRsPcFE[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=IwWlu-V7b6A[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=AAvxMo1ry48[/video]

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Lukian pisze:
Danijel pisze: Od nakładania rąk nikt nie dostanie daru bezżenności
a gdzie Biblia temu przeczy?
A gdzie Biblia o tym mówi, że od nakładania rąk dostaje się dar bezżenności ??
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

EMET
Posty: 11282
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
(1) „10 Uczniowie powiedzieli do niego: „Jeśli taka jest sytuacja mężczyzny mającego żonę, to nie warto się żenić”. 11 Rzekł do nich: „Nie wszyscy czynią miejsce dla tej wypowiedzi, lecz tylko ci, którzy mają dar. 12 Są bowiem eunuchowie, którzy się takimi narodzili z łona matki, i są eunuchowie, którzy zostali uczynieni eunuchami przez ludzi, i są eunuchowie, którzy się sami uczynili eunuchami ze względu na królestwo niebios. Kto może uczynić temu miejsce, niech temu miejsce uczyni”.” – wg Mateusza 19:10 – 12; ‘PNŚ’; podkreślenia i wyróżnienia moje, E.
(2) „8 A mówię tym, którzy nie są związani węzłem małżeńskim, oraz wdowom: dobrze zrobią, jeśli pozostaną takimi jak ja. 9 Ale jeśli nie panują nad sobą, niech zawrą związek małżeński, bo lepiej jest zawrzeć związek małżeński, niż płonąć namiętnością.” – 1
  • do Koryntian 7:8, 9; ‘PNŚ’ /podkreślenia i wyróżnienia moje, E./; zwłaszcza wymowa w. 9!
    Zatem decyduje to, czy ktoś POSIADA DAR dar bycia bezżennym [i w feminine], nie zaś jakaś ‘instytucjonalna formuła’. Przy czym „dar” - to ma być faktyczny dar: nie zaś jeno ‘czcza formułka’ -- bez poparcia w realiach praktyki życiowej danego kogoś [obojga płci].
    Dożywotniemu celibatowi jawnie przeczy 1Kor 7:9 w słowach: „ Ale jeśli nie panują nad sobą, niech zawrą związek małżeński”; jakby ktoś nie chciał popatrzeć i mieć wgląd w ten tekst. Nie jest napisane, żeby ‘płonąć namiętnością’, lecz żeby…

    Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

1 Kor. 9:1-5
1. Czy nie jestem wolny? Czy nie jestem apostołem? Czy nie widziałem Jezusa, Pana naszego? Czy wy nie jesteście dziełem moim w Panu?
2. Jeśli dla innych nie jestem apostołem, to jednak dla was nim jestem; wszak pieczęcią apostolstwa mego wy jesteście w Panu.
3. Moja obrona przeciwko tym, którzy mnie oskarżają, jest taka:
4. Czy nie wolno nam jeść i pić?
5. Czy nie wolno nam zabierać z sobą żony chrześcijanki, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?

(BW)

:xhehe:
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”