JAK BYC ZBAWIONYM?

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Racjonalne,-oparte na Biblii myślenie, nie boli,więc nie ma się czego bać,ani konfabulować nad rzeczą oczywistą. :bardzo_smutny:

Hebr. 8:8-12
8. Albowiem ganiąc ich, mówi: Oto idą dni, mówi Pan, A zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe.
9. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami W dniu, gdym ujął ich za rękę, Aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej; Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, Przeto Ja nie troszczyłem się o nich, mówi Pan.
10. Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela Po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły I na sercach ich wypiszę je, I będę im Bogiem, A oni będą mi ludem.
11. I nikt nie będzie uczył swego ziomka Ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, Bo wszyscy mnie znać będą Od najmniejszego aż do największego z nich.
12. Gdyż łaskawy będę na nieprawości ich, A grzechów ich nie wspomnę więcej.

(BW)


To Wypowiedź Pawła do Hebrajczyków,-już po złożeniu Ofiary Okupu za Adama i rodzaj ludzki przez Jezusa na Krzyżu. Zakon został "PRZYBITY' do KRZYŻA
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jachu pisze: Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela Po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły I na sercach ich wypiszę je, I będę im Bogiem, A oni będą mi ludem.
Swoje święte Prawo Bóg zapisał na sercach i w umyśle nowo narodzonych. po to by żyli według niego, czyli by nie kradli,nie mordowali, nie cudzołożyli,nie zeznawali fałszywie i nie czynili żadnego innego bezprawia.

Ap 14:12 lub "Tu jest wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:wuko ,to człowiek ze swą cielesnością okazał się być zawodny.
Dokładnie tak. I Bóg od początku wiedział, że człowiek, żaden - oprócz Jezusa, nie jest w stanie prawa wypełnić. Dlatego Jezus za nas całe Prawo Boże wypełnił i nas pojednał z Bogiem. Jeśli tego nie przyjmujemy, to mówimy, że tej Jego ofierze czegoś brakowało, była ona niedoskonała, bo my dalej musimy niektóre polecenia wykonywać.

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:Swoje święte Prawo Bóg zapisał na sercach i w umyśle nowo narodzonych. po to by żyli według niego, czyli by nie kradli,nie mordowali, nie cudzołożyli,nie zeznawali fałszywie i nie czynili żadnego innego bezprawia.
...ale koniecznie świętowali sobotę, bo...Ofiara Jezusa akurat tego nie dotyczyła :?: :!: :roll: No daj spokój. Zrozum to. :-D

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Jezus wykupił nas do świętego życia a nie do bezprawia.

Śmieszne,że wielu przykazań Boga przestrzegasz, a Jego świętych dni, według dyrektyw papieża, nie uznajesz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:Jezus wykupił nas do świętego życia a nie do bezprawia.
A kto tu mówi o bezprawiu? Dla mnie bezprawnie postępujący siedzą w kiciu lub są na najlepszej drodze do celi.
Albo coś źle tłumaczysz, albo cała reszta userów jest właśnie w drodze do celi...
Niby przyznajesz, że wszystko z nami ok, bo nie kłamiemy, nie mordujemy, nie ...itd, ale...ta sobota nas eliminuje i jesteśmy ludźmi bezprawia. A kto jest przestępcą w jednym to i we wszyzstkim. Czyli krótko mówiąc, jak bie czuję w sercu, nie mam od pokoleń w zwyczaju, nikt nigdy tego poganom nie powiedział, to ... mamy przechlapane, bo adwentystom w XX wieku się przypomniało, że sabat i nie ma gadania.
Już mnie wnerwiasz. ;-) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze:Już mnie wnerwiasz.
Chwała Bogu, może zgłębisz temat i wyjdziesz z cyklu babilońskich świąt.

Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę"
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Czy święta biblijne są aktualne dla wszystkich ?

O ileż poważniej powinno być traktowane przestrzeganie świąt, które ustanowił sam Bóg i których obchodzenie nakazał, mówiąc o nich: „Te są moje święta” (3 Mojż. 23:2), a nigdzie tego nakazu nie odwołał.

Wiele osób uważa, iż te święta miały znaczenie tylko dla starożytnych Izraelitów a zostały unieważnione z chwilą śmierci Pana Jezusa.
Tej powszechnie panującej opinii przeczy jednak wiele istotnych argumentów.
1. Święta te mają proroczą wymowę, a zrozumienie głębi ich przesłania odsłania istotę Bożego planu zbawienia, sięgającego aż do Dnia Sądu Bożego. Jeżeli obrazują coś, co dopiero ma nastąpić, trudno uznać je za nieważne, gdyż są to „cienie rzeczy przyszłych” (Kol. 2:17) Tę głębię mogą zrozumieć tylko osoby, które wiedzą, co obrazują owe święta. Ich nieznajomość bardzo zawęża sposób pojmowania zbawienia.
2. W całej Biblii nie ma żadnej wzmianki o odwołaniu tych świąt przez Boga.
3. Jeszua (Jezus) w dniu biblijnego święta Paschy, stał się Barankiem Paschalnym, a Duch Święty został wylany również podczas jednego z Bożych świąt Szawuot (Dzieje 2:1).
4. Nasz Mistrz, którego powinniśmy naśladować (1 Kor.11:1), obchodził święta biblijne (Łuk. 2:41-42, Jana 2:13, 5:1, 7:37).
5. Pan Jezus powiedział, że nie przyszedł rozwiązać Zakonu / Prawa (Mat. 5:17, 19, 20), a więc co za tym idzie – nie zniósł świąt ustanowionych przez Boga.
6. Gdyby święta Boże zostały unieważnione, Wysłannicy/apostołowie i pierwsi uczniowie nie obchodziliby ich, a jednak w Dniu Pięćdziesiątnicy, czyli zydowskiego swieta Szawuot, byli wszyscy razem (Dzieje 2:1). Apostoł Paweł udał się w podróż dopiero po Święcie Przaśników (Dzieje 20:6) i bardzo mu zależało aby w Święto Pięćdziesiątnicy być w Jerozolimie (Dzieje 20:16). Obchodzili także Szabat (Dzieje 13:14-15).
7. Apostoł /Paweł stwierdził: „Nie zawiniłem w niczym ani przeciwko zakonowi żydowskiemu, ani przeciwko świątyni…” (Dzieje 25:8). Czy mógłby tak powiedzieć, gdyby zaniechał obchodzenia tak ważnych dla Żydów świąt, ktore ustanowił Przedwieczny?

Są osoby, które jako argumentu dowodzącego że już nie należy tych świąt obchodzić, powołują się na słowa Apostoła Pawła:„Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.” (Kol. 2:16-17 BW)

Inny przekład oddaje ten werset tymi słowami: „Niechaj nikt nie odważa się krytykować was czy to z powodu pokarmu i napoju, czy też z powodu święta, nowiu księżyca lub szabatu. To są tylko cienie rzeczy przyszłych, a rzeczywistością jest Ciało Chrystusa.”(Kol. 2:16-17, BP)
Osądzanie, z powodu tych świąt, świadczy o czymś wręcz przeciwnym – ci ludzie je obchodzili, gdyż inaczej nie mogliby stać się obiektem krytyki.
Słowa: „To są” a nie „To były” zgodnie z kontekstem wskazują, iż święta te są nadal aktualne.
Ponadto określenie, że są to „tylko cienie rzeczy przyszłych”, nie umniejsza, ale podkreśla wagę tego, co te święta ‚tylko’ obrazują – zapowiadając ziszczenie się tych obrazów. Wydźwięk tego jest dokładnie taki, jak w sytuacji kiedy ktoś dając Ci np. 100 tys. zł mówi: „to tylko zaliczka”. Ta zaliczka jest ‚tylko’ zapowiedzią mającej się ziścić obietnicy, stanowiąc gwarancję jej spełnienia. Poza tym gdy zajrzymy do Psalmu 91 zobaczymy, iz tylko ten kto nie opuszcza cienia Wiekuistego osiągnie błogosławieństwo !
Dalszy kontekst przytoczonego wersetu wskazuje, iż Apostoł Paweł skupia się na krytyce „obrzędów wymyślonych przez ludzi” (w. 23), a omawiane święta są przecież ustanowione przez Boga, a nie ludzi.

Innym argumentem, który ma być niejako dowodem, iż Boże Święta dla chrześcijan nie mają żadnej wartości, są wyrwane z kontekstu słowa: „Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata! Boję się, że może nadaremnie mozoliłem się nad wami.” (Gal. 4:10-11, BW)
Apostoł Paweł nie krytykuje tu przestrzegania biblijnych świąt, ponieważ sam je obchodził (patrz. pkt 6).
Cytowany fragment nabiera zupełnie innego znaczenia, kiedy czyta się go w kontekście. Trzeba też rozumieć, że Galacjanie, do których kierowany jest ten list, byli poganami a nie Żydami.

„Lecz dawniej, gdy nie znaliście Boga, służyliście tym, którzy z natury bogami nie są; teraz jednak, kiedy poznaliście Boga, a raczej, kiedy zostaliście przez Boga poznani, czemuż znowu zawracacie do słabych i nędznych żywiołów, którym ponownie, jak dawniej służyć chcecie? Zachowujecie dni i miesiące, i pory roku, i lata!” (Gal. 4:8-10, BW)

Zatem jakie dni, miesiące i lata obchodzili Galacjanie przed swoim nawróceniem się do Boga? Na pewno nie żydowskie. Były to z pewnością pogańskie święta i obrzędy.

Biblijne święta były ściśle związane z okresem wegetacyjnym. Obchodzi się je: wczesną i późną wiosną oraz jesienią, kiedy to w Izraelu jest czas żniw i zbiorów. Ukryte są w nich kolejne etapy Bożego planu dla ludzkości. Właśnie do tych obrazów odnosił się w swoim nauczaniu Pan Jezus, często przyrównując koniec świata do żniw (Mat. 9:37-38, 13:30, 39, Obj. 14:15).
Boże święta zawierają klucz do zrozumienia porządku, który Bóg ustanowił w swoim planie zbawienia. Natomiast obchodzenie tych dni odsłania cudowny Boży plan dotyczący przyszłości świata i pozwala świadomie w nim uczestniczyć.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

EMET pisze:
Listek pisze:
EMET pisze:ze strony adwentystycznej zapodałeś;
Wolisz to? [ciach]
EMET:
Już kiedyś pisałem o tym, że: skoro już ta pani-prelegentka tak ostentacyjnie [!] ubiera tę ‘koszulkę’ [tak określę] z - jak owa pani zapewne uważa - zapisem Imienia Bożego w notacji samogłoskowej [która wskazywać by miała na formę brzmieniową „Jehowa(h)”, właśnie!] → to zadbać powinna o poprawny zapis [wygląd, powiedzmy] litery hebrajskiego alfabetu, mianowicie – litera/spółgłoska h[e] /niektórzy h[ej]/. W zapisie na owej ‘koszulce’, mielibyśmy = „Jechowa(ch)” [!?]. W graficznym-postaciowym zapisie po hebrajsku z notacją samogłoskową, mamy wygląd taki – יְחוָֹח; ew. - יְחֺוָח; ew. יְחֹוָח. Jawnie widać, iż lewe „ramię” pod „daszkiem” jest dociągnięte do „daszku” [formułuję, rzecz jasna, prostym językiem, koncepcyjnie powiedzmy].
U tej pani -- w tymże ‘napisie’ -- mamy jawnie widoczne dwie [2] litery… ch[eth], gdyż [mówiąc również obrazowo] lewę „ramię” jest dociągnięte /czyli: dotyka/ ‘daszku’. W graficznym-postaciowym zapisie mamy wygląd bezsamogłoskowy taki – יחוח.
Co się tyczy postaci bezsamogłoskowej zapisu w Biblii Hebrajskiej |Imienia Bożego, to wszyscy doskonale wiedzą, iż taki jest &#8594; &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;. Jak się okazuje, w zapisie fraz/y/ takim, gdzie występuje JHVH [< j h v h >], mamy WYŁĄCZNIE z formami gramatycznymi poprzedzającymi &#8222;JHVH&#8221;. Brak jest w tekście &#8216;BH&#8217; jakiegokolwiek wyrażenia/frazy takiego/takiej końcowego/j/, kiedy po literze &#8222;h[e]&#8221; mielibyśmy czy to jakąś pojedynczą [&#8216;1.&#8217;] literę czy szerszy człon [np. dwie litery, jak nie więcej /ew./].
Co się tyczy tej /wyłuszczanej tutaj/ kwestii, to mamy z < j h v h > takie - oto - frazy: (1) < l j h v h > [577 miejsc w &#8216;BH&#8217;]; (2) < b j h v h > [105 miejsc w &#8216;BH&#8217;]; (3) < v j h v h > [100 miejsc w &#8216;BH&#8217;]; (4) < m j h v h > [24 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (5) < v m j h v h > [4 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (6) < k j h v h > [4 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (7) < v l j h v h > [3 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (8) < v b j h v h > [2 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (9) < h j h v h > [1. miejsce w &#8216;BH&#8217;]; (10) < sz j h v h > [1. miejsce w &#8216;BH&#8217;]. Czyli: łącznie z samodzielnym zapisem &#8222;JHVH&#8221; [< j h v h >], mamy 11 &#8216;postaci&#8217;, że tak napiszę. Należy dodać, iż < j h v h > jest formą rdzenną, co oczywiste [!], co sprawia, iż mamy - właśnie - 11 ^postaci zapisu^ &#8211; od /na bazie/ owej &#8216;formy&#8217; rdzennej! Wywodzi się od czasownikowej formy wyjściowej w zapisie rdzenia -- < h v h >, ew. - jak uważają inni - od rdzenia -- < h j h >.
Co się, zaś, tyczy takiego zapisu wyrażenia/frazy w tekście &#8216;BH&#8217;, gdzie mielibyśmy człon /kolejno po sobie następujących/ liter &#8216;J-CH-V-CH&#8217; [czyli dwukrotnie byłaby/miałaby być/ litera ch[eth] /przez &#8222;ch&#8221;/], to mamy TYLKO &#8216;5&#8217; miejsc w tekście &#8216;BH&#8217;: (1) Wyj 29:8 [< n j ch v ch >]; (2) 29:25 [jak obok]; // (3) Kapł 1:9 [jak obok, mamy w łącznym zapisie - < r j ch-n j ch v ch >]; (4) Ezdr 6:10 [< n j ch v ch j n >]; // (5) Ezech 20:28 [< n j ch v ch j h m >]. Właśnie zapis < n j ch v ch > jest /tutaj/ formą rdzenną, gdzie - w zapisie samogłoskowym - mamy [dla wszystkich tych &#8216;5.&#8217; miejsc] &#8594; < nichoach > [trans. uproszczona]. Co się tyczy zapisu wg rdzenia < ch v ch > [z samogłoskami - < choach >; trans. uproszczona], mamy 12 miejsc w 10. wersetach tekstu &#8216;BH&#8217;.
Na koniec podam zapis czcionką hebrajską &#8594; &#8594;
J H V H = &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;
J Ch V Ch = &#1497;&#1495;&#1493;&#1495;
Świadomie pokolorowałem literę/y/; i tak: na niebiesko &#8211; literę/y/ h[e] // na zielono &#8211; literę/y/ ch[eth]. Każdy - uważnie patrzący - dostrzeże owe niedociągnięcie /lewej pionowej/ &#8216;kreseczki&#8217;/ do górnego-poziomego &#8222;daszka&#8221; --> w zapisanej literze h[e], czyli -- &#1492; ;-)

Stephanos, ps. EMET
uwaznie patrzyłam i widze ,ze nie jest tak jak mówisz ,to nie jest ch a h
widze mały kucotek :-D a o ile wiem CHet jest bez kucotka
&#1497;&#1456;&#1495;&#64331;&#1464;&#1495;
tu kucotka nie ma
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... DCSW-zjw-4

moze ktos zrobi zrzut i powiekszy ?
Jeszua=YHVH

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Post autor: amiko »

Pozwolę sobie przypomnieć istotne fakty:

Święty Tetragram Runiczny &#1497;&#1492;&#1493;&#1492; jest Świętym Symbolem Boga Ojca-Matki. Był zapisywany świętymi literami hebrajskimi, słowiańskimi, itd. i nie może być zapisywany martwymi literami JHWH, Pan, itd.

Zapisany świętymi literami jest generatorem pozytywnej energii,
a zapisany martwymi literami jest generatorem negatywnej energii.

Pisałem o tym w temacie: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tola pisze:
uwaznie patrzyłam i widze ,ze nie jest tak jak mówisz ,to nie jest ch a h
widze mały kucotek :-D a o ile wiem CHet jest bez kucotka
&#1497;&#1456;&#1495;&#64331;&#1464;&#1495;
tu kucotka nie ma
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... DCSW-zjw-4

moze ktos zrobi zrzut i powiekszy ?
EMET:
Osobiście -- będąc nadto w okularach -- chociaż już wzrok /u mnie/ nie ten, co przed laty, to... jednak widzę jawnie podociągane lewe 'kreseczki' do poziomego /podwiniętego/ "daszka", co daje literę CH[ETH], nie zaś H[E]. :->

Oto zapis litery H[E] --> &#1492;

Oto zapis litery &#7716;[ETH] = CH[ETH] --> &#1495;


Stephanos, ps. EMET; po hebrajsku --> &#1505;&#1456;&#1496;&#1461;&#1508;&#1464;&#1504;&#1493;&#1465;&#1505; /ps./ &#1488;&#1457;&#1502;&#1462;&#1514;
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Do tego służyły Mykwy
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

EMET:
Biblijne ewangelizowanie to takie, jak w wytycznych Jezusa oraz w czynach wysłanników, jak to i mamy w Mat 28:19, 20; Dz Ap 14:20b, 22; wcześniej praktykowali u Jezusa, który sam świecił przykładem oraz zachętą &#8594; Mat 10:16; // Łuk 8:1; / 10:1-3; // Jana 20:21; // Dz Ap 5:42; / 15:7 &#8211; 19; / 18:6; / 20:19 &#8211; 21; / 26:20; // Gal 2:9; // 2Tym 4:2a [np. Te wersety].

DYGRESJA --- osobiście nie spotkałem NIGDY ludzi pokroju &#8216;Listek&#8217; oraz &#8216;tom68&#8217; takich, którzy byliby -- jak Jezus, Jego uczniowie oraz wysłannicy dalsi [jak i w nazwie greckiej Ks. Dzieje Ap.] -- takowymi &#8216;czynicielami uczniów&#8217; >godnych - potem - życia wiecznego<, jak to i mamy sformułowane w Dz Ap 13:48, gdzie w cz. &#8216;2.&#8217; /tego wersetu/ tak czytamy: &#8222;wszyscy zaś, którzy byli odpowiednio usposobieni do życia wiecznego, uwierzyli.&#8221; -- &#8216;PNŚ/PW&#8217; [ed. 1997r.]. ;-)

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4095
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Wiedzą można zostać zbawionym, np. wg Quran'u poprzez uświęcającą, na drodze wiary w Boże Objawienie, Hajj przypadającą na "miesiące(czas lunarny ze względu na precyzję) wiadome(przypomnienie przez otoczenie i naturalny powrót)". Bo chwila od chwili różni się odchyleniem od prostej drogi

Quran 54:17
I uczyniliśmy łatwym Koran dla przypomnienia, lecz czy znajdzie się ktoś, kto będzie pamiętał?

Quran 2:196-197
Odbywajcie dla Boga pielgrzymkę - hadżdż i odwiedzenie - umra! A jeśli macie trudności, to taką ofiarę, jaka jest dla was łatwa. I nie gólcie swoich głów, dopóki ofiara nie dotrze do swego miejsca. A ten, kto jest chory spośród was albo też ma jakiś uraz w głowie, musi się wykupić przez post, przez jałmużnę lub przez ofiarę rytualną. Ale kiedy jesteście bezpieczni, to każdy, kto zadowala się odwiedzeniem umra do czasu pielgrzymki hadżdż, niech złoży ofiarę, jaka jest dla niego łatwa. A ten, kto nie znajdzie niczego, niech pości przez trzy dni w czasie pielgrzymki, a siedem dni, kiedy powróci, to jest dziesięć w całości. To ma ważność tylko dla tego, którego rodzina nie jest obecna w świętym Meczecie. Bójcie się Boga! Wiedzcie, że Bóg jest straszny w karaniu! Pielgrzymka przypada na miesiące wiadome. A kto się podjął w nich pielgrzymki, niech się powstrzyma od wszelkich zalotów, od wszelkiej rozpusty czy sprzeczki w czasie trwania pielgrzymki. Bóg wie, co czynicie dobrego. Bierzcie na drogę zaopatrzenie dla siebie! Lecz najlepsze zaopatrzenie na drogę to bojaźń Boża! Przeto bójcie się Mnie, o wy, którzy posiadacie rozsądek!

Quran 53:1-10
Na gwiazdę, kiedy ona zapada! Nie zeszedł z drogi wasz towarzysz ani też nie błądzi. On nie mówi pod wpływem namiętności. To jest tylko objawienie, które mu zostało zesłane. Nauczył go posiadający wielkie moce, Obdarzony siłą; stanął prosto, Kiedy był na najwyższym horyzoncie; Następnie zbliżył się i pozostał w zawieszeniu, W odległości dwóch łuków lub jeszcze bliżej; I wtedy objawił swojemu słudze to, co objawił.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”