JAK BYC ZBAWIONYM?

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

EMET pisze:ze strony adwentystycznej zapodałeś;
Wolisz to?

[video]https://www.youtube.com/watch?time_cont ... DCSW-zjw-4[/video]


Rz 10:8 dab "Ale cóż powiada (Pismo)? Słowo jest blisko ciebie, jest w ustach twoich i w sercu twoim (Powt. 30,14), to jest słowo wiary, które głosimy."
Albowiem, jeśli ustami swymi wyznajesz Pana Jezusa, a w sercu swoim wierzysz, że Bóg go z martwych wskrzesił, zbawion będziesz. (10) Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Bo powiada Pismo: Kto wierzy weń, zawstydzony nie będzie. (Iz. 28,16) (12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, bo jeden jest Pan wszystkich, hojny dla wszystkich, którzy go wzywają. (13) A każdy, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawion będzie (Joel. 2,32)."

https://www.youtube.com/watch?v=-E8s803vcoc
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Listek pisze:
EMET pisze:ze strony adwentystycznej zapodałeś;
Wolisz to? [ciach]
EMET:
Już kiedyś pisałem o tym, że: skoro już ta pani-prelegentka tak ostentacyjnie [!] ubiera tę ‘koszulkę’ [tak określę] z - jak owa pani zapewne uważa - zapisem Imienia Bożego w notacji samogłoskowej [która wskazywać by miała na formę brzmieniową „Jehowa(h)”, właśnie!] → to zadbać powinna o poprawny zapis [wygląd, powiedzmy] litery hebrajskiego alfabetu, mianowicie – litera/spółgłoska h[e] /niektórzy h[ej]/. W zapisie na owej ‘koszulce’, mielibyśmy = „Jechowa(ch)” [!?]. W graficznym-postaciowym zapisie po hebrajsku z notacją samogłoskową, mamy wygląd taki – יְחוָֹח; ew. - יְחֺוָח; ew. יְחֹוָח. Jawnie widać, iż lewe „ramię” pod „daszkiem” jest dociągnięte do „daszku” [formułuję, rzecz jasna, prostym językiem, koncepcyjnie powiedzmy].
U tej pani -- w tymże ‘napisie’ -- mamy jawnie widoczne dwie [2] litery… ch[eth], gdyż [mówiąc również obrazowo] lewę „ramię” jest dociągnięte /czyli: dotyka/ ‘daszku’. W graficznym-postaciowym zapisie mamy wygląd bezsamogłoskowy taki – יחוח.
Co się tyczy postaci bezsamogłoskowej zapisu w Biblii Hebrajskiej |Imienia Bożego, to wszyscy doskonale wiedzą, iż taki jest &#8594; &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;. Jak się okazuje, w zapisie fraz/y/ takim, gdzie występuje JHVH [< j h v h >], mamy WYŁĄCZNIE z formami gramatycznymi poprzedzającymi &#8222;JHVH&#8221;. Brak jest w tekście &#8216;BH&#8217; jakiegokolwiek wyrażenia/frazy takiego/takiej końcowego/j/, kiedy po literze &#8222;h[e]&#8221; mielibyśmy czy to jakąś pojedynczą [&#8216;1.&#8217;] literę czy szerszy człon [np. dwie litery, jak nie więcej /ew./].
Co się tyczy tej /wyłuszczanej tutaj/ kwestii, to mamy z < j h v h > takie - oto - frazy: (1) < l j h v h > [577 miejsc w &#8216;BH&#8217;]; (2) < b j h v h > [105 miejsc w &#8216;BH&#8217;]; (3) < v j h v h > [100 miejsc w &#8216;BH&#8217;]; (4) < m j h v h > [24 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (5) < v m j h v h > [4 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (6) < k j h v h > [4 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (7) < v l j h v h > [3 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (8) < v b j h v h > [2 miejsca w &#8216;BH&#8217;]; (9) < h j h v h > [1. miejsce w &#8216;BH&#8217;]; (10) < sz j h v h > [1. miejsce w &#8216;BH&#8217;]. Czyli: łącznie z samodzielnym zapisem &#8222;JHVH&#8221; [< j h v h >], mamy 11 &#8216;postaci&#8217;, że tak napiszę. Należy dodać, iż < j h v h > jest formą rdzenną, co oczywiste [!], co sprawia, iż mamy - właśnie - 11 ^postaci zapisu^ &#8211; od /na bazie/ owej &#8216;formy&#8217; rdzennej! Wywodzi się od czasownikowej formy wyjściowej w zapisie rdzenia -- < h v h >, ew. - jak uważają inni - od rdzenia -- < h j h >.
Co się, zaś, tyczy takiego zapisu wyrażenia/frazy w tekście &#8216;BH&#8217;, gdzie mielibyśmy człon /kolejno po sobie następujących/ liter &#8216;J-CH-V-CH&#8217; [czyli dwukrotnie byłaby/miałaby być/ litera ch[eth] /przez &#8222;ch&#8221;/], to mamy TYLKO &#8216;5&#8217; miejsc w tekście &#8216;BH&#8217;: (1) Wyj 29:8 [< n j ch v ch >]; (2) 29:25 [jak obok]; // (3) Kapł 1:9 [jak obok, mamy w łącznym zapisie - < r j ch-n j ch v ch >]; (4) Ezdr 6:10 [< n j ch v ch j n >]; // (5) Ezech 20:28 [< n j ch v ch j h m >]. Właśnie zapis < n j ch v ch > jest /tutaj/ formą rdzenną, gdzie - w zapisie samogłoskowym - mamy [dla wszystkich tych &#8216;5.&#8217; miejsc] &#8594; < nichoach > [trans. uproszczona]. Co się tyczy zapisu wg rdzenia < ch v ch > [z samogłoskami - < choach >; trans. uproszczona], mamy 12 miejsc w 10. wersetach tekstu &#8216;BH&#8217;.
Na koniec podam zapis czcionką hebrajską &#8594; &#8594;
J H V H = &#1497;&#1492;&#1493;&#1492;
J Ch V Ch = &#1497;&#1495;&#1493;&#1495;
Świadomie pokolorowałem literę/y/; i tak: na niebiesko &#8211; literę/y/ h[e] // na zielono &#8211; literę/y/ ch[eth]. Każdy - uważnie patrzący - dostrzeże owe niedociągnięcie /lewej pionowej/ &#8216;kreseczki&#8217;/ do górnego-poziomego &#8222;daszka&#8221; --> w zapisanej literze h[e], czyli -- &#1492; ;-)

Stephanos, ps. EMET
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2019, 13:27 przez EMET, łącznie zmieniany 9 razy.
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Wiele razy słyszałem, że jeśli ktoś dostąpił zbawienia, to raz na zawsze. Na dowód tego zwykle przytacza się słowa ap. Pawła, który napisał: ,,Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość (&#8230;) nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej&#8221; (Rz 8.38-39). Czy można więc mieć pewność zbawienia raz na zawsze, czy też istnieje możliwość jego utraty?



Pewność zbawienia zawsze budziła ogromne kontrowersje wśród wierzących. Jedni są aż nadto ostrożni, by w ogóle mówić o posiadaniu pewności zbawienia. Inni zaś są do tego stopnia pewni swego zbawienia, że nie przyjmują do wiadomości możliwości jego utraty.

Co mówi Biblia na ten temat? Przede wszystkim mówi, że Bóg jest zainteresowany zbawieniem wszystkich ludzi (1Tm 2.4). Nie chce, aby ktokolwiek z wierzących żył w wątpliwości i niepewności. ,,Wiara jest [bowiem] pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy&#8221; (Hbr 11.1). Celem zaś naszej wiary, jest zbawienie od grzechów i jego skutków (Mt 1.21; Hbr 9.28). Po to też przyszedł Jezus, ,,aby szukać i zbawić to, co zginęło&#8221; (Łk 19.10). A zatem na podstawie Słowa Bożego wierzący mogą wiedzieć czy zostali zbawieni od grzechów i czy otrzymali nowe życie w Chrystusie, czy też nie. Biblia zaświadcza, ,,że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego. Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota. To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny&#8221; (1J 5.11-13, por. J 1.12-13).

Każdy może więc wiedzieć, czy jest zbawiony w Chrystusie. Nasze zbawienie opiera się bowiem na dziele odkupienia w Nim, który ,,osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego&#8221; (Hbr 5.19). Innymi słowy: jeśli &#8211; podobnie do syna marnotrawnego (Łk 15.17) lub celnika (Łk 18.13) &#8211; odkryliśmy, że jesteśmy grzeszni i jest nam z tym bardzo źle (Mt 9.12-13), i nawracamy się do Boga, wyznając: ,,Ojcze zgrzeszyłem&#8230;!&#8221; (Łk 15.18) &#8211; ,,wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości&#8221; (1J 1.9).

Biblia mówi: ,,Kto ukrywa występki, nie ma powodzenia, lecz kto je wyznaje i porzuca, dostępuje miłosierdzia&#8221; (Prz 28.13, por. 1J 1.9). Tak więc o naszym zbawieniu przede wszystkim decyduje odwrócenie się od grzechu i nawrócenie się do Boga, czyli wiara i posłuszeństwo.

Z drugiej jednak strony, Biblia wyraźnie mówi, że zbawienie można utracić. To znaczy, że teza ,,raz zbawiony na zawsze&#8221; jest sprzeczna z nauką Pisma Świętego. Oto kilka przykładów z Pism hebrajskich warunkujących trwałość zbawienia.

,,A ty, Salomonie, synu mój, znaj Boga, ojca twojego, i służ mu z całego swego serca i z całej duszy ochotnej, gdyż Pan bada wszystkie serca i przenika wszystkie zamysły. Jeżeli go szukać będziesz, da ci się znaleźć, lecz jeżeli go opuścisz, odrzuci cię na wieki&#8221; (1Krn 28.9).

Podobną wymowę mają słowa Azariasza, skierowane do króla Asy i Judejczyków, które wypowiedział w natchnieniu Ducha Bożego: ,,Pan jest z wami, jeżeli wy jesteście z nim, a jeżeli go szukacie, pozwoli wam się znaleźć, lecz jeżeli go opuścicie i On was opuści&#8221; (2Krn 15.2).

Z kolei w Księdze Ezechiela czytamy: ,,Czy rzeczywiście mam upodobanie w śmierci bezbożnego &#8211; mówi Wszechmocny Pan &#8211; a nie raczej w tym, by się odwrócił od swoich dróg i żył? A gdy sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełnia bezprawie, i czyni wszystkie te ohydne rzeczy, których dopuszcza się bezbożny, czy ma żyć? Nie będzie mu się przypominało tych wszystkich sprawiedliwych czynów, które spełnił; z powodu niewierności, której się dopuścił, i z powodu swojego grzechu, który popełnił, umrze!&#8221; (Ez 18.23-24).

Również Nowy Testament ostrzega przed możliwością utraty zbawienia. Jezus nauczał, że tylko ten, ,,kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony&#8221; (Mt 24.13); ,,Kto nie trwa we mnie, ten zostaje wyrzucony precz, jak zeschnięta latorośl&#8221; (J 15.6, por. Mt 3.9-10; 7.21-23).

W przypowieści o złym słudze uczył też, że można popaść w niełaskę, mimo wcześniejszego ułaskawienia, jeśli sami nie okazujemy miłosierdzia i nie przebaczmy naszym winowajcom (Mt 18.23-35, por. Mt 5.7; 6.12,14-15).

Podobne stanowisko zajmowali również apostołowie. Nawiązując do Bożego przymierza z Izraelem ap. Paweł napisał: ,,A chcę, bracia, abyście dobrze wiedzieli, że ojcowie nasi wszyscy byli pod obłokiem i wszyscy przez morze przeszli, i wszyscy w Mojżesza ochrzczeni zostali w obłoku i w morzu, i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej skały, która im towarzyszyła, a skałą tą był Chrystus. Lecz większości z nich nie upodobał sobie Bóg; ciała ich bowiem zasłały pustynię. A to stało się dla nas wzorem, ostrzegającym nas, abyśmy złych rzeczy nie pożądali&#8221; (1Kor 10.1-6, por. Judy 5). ,,Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędzi też ciebie. Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą &#8211; surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci,bo inaczej i ty będziesz odcięty&#8221; (Rz 11.21-22).

Według ap. Pawła można więc &#8211; przed czym przestrzegał &#8211; nadaremnie uwierzyć (1Kor 15.1-2) i nadaremnie przyjąć łaskę (2Kor 6.1); można odstąpić od wiary (1Tm 4.1) i można zaprzeć się Chrystusa. ,,Jeśli z nim wytrwamy, z nim też królować będziemy; jeśli się go zaprzemy, i On się nas zaprze&#8221; (2Tm 2.12, por. Mt 10.33).

Najwięcej ostrzeżeń przed możliwością utraty zbawienia znajdujemy jednak w Liście do Hebrajczyków. Autor tego listu również podkreślał, że można zboczyć z drogi i zlekceważyć zbawienie (Hbr 2.1-3), można odpaść od Boga żywego i popaść w zatwardziałość (3.12-13). Podobnie więc &#8211; jak czynili to starotestamentowi prorocy i Chrystus &#8211; warunkował zbawienie zachowaniem niewzruszonej ufności aż do końca (Hbr 3.6, 14; 10.38). Wzywał i ostrzegał:

,,Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do uświęcenia, bez którego nikt nie ujrzy Pana, (&#8230;) Baczcie, abyście nie odtrącili tego, który mówi; jeśli bowiem tamci, odtrąciwszy tego, który na ziemi przemawiał, nie uszli kary, to tym bardziej my, jeżeli się odwrócimy od tego, który przemawia z nieba&#8221; (Hbr 12.14,25).

,,Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych &#8211; którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz, cudownych mocy wieku przyszłego &#8211; gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty&#8221; (Hbr 6.4-6).

,,Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników. Kto łamie zakon Mojżesza, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie zeznania dwóch albo trzech świadków; O ileż sroższej kary, sądzicie, godzien będzie ten, kto Syna Bożego podeptał i zbezcześcił krew przymierza, prze którą został uświęcony, i znieważył Ducha łaski!&#8221; (Hbr 10.26-27).

Jak łatwo zauważyć, teksty te wyraźnie mówią o osobach nawróconych, które odpadły i rozmyślnie grzeszą, które stają się przeciwnikami Boga, Jezusa Chrystusa, Słowa Bożego oraz samych wierzących. Rzecz jasna, w takim przypadku nie chodzi o jakiś pojedynczy grzech &#8211; wszyscy ludzie bowiem uchybiają (Jk 3.1) &#8211; lecz o zatwardziałe stanowisko, które cechuje postawa całkowitej negacji Bożej sprawiedliwości.

Chociaż więc Biblia uczy: ,,Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was:Boży to dar&#8221; (Ef 2.8) oraz że nikt ,,nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym&#8221; (Rz 8.39), to jednocześnie ta sama Biblia ostrzega, że każdy z własnej woli może zlekceważyć ten dar łaski i wyrzec się Zbawiciela. A zatem możemy być zbawieni na zawsze, ale możemy również to zbawienie utracić. Możemy bowiem porzucić pierwszą miłość (Ap 2.4), pójść na kompromis z grzechem (Ap 2.14), odstąpić od zasad Pisma Świętego (Ap 2.20), duchowo obumrzeć i powrócić do starego stylu życia (Ap 3.1-2), wyłączyć Chrystusa z własnego życia (Ap 3.15-17.20) i wreszcie całkowicie zerwać przymierze z Bogiem oraz odejść od Niego, jak uczynił to Izrael (Pwt 31.16-17; Jr 31.31-32).

To zależy tylko od nas. Nikt na świecie nie może nas bowiem obrabować z tego zbawienia, tylko my sami. Dlatego ap. Paweł napisał: ,,A tak, kto mniema, że stoi, niech baczy, aby nie upadł&#8221; (1Kor 10.12) oraz: ,,z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie&#8221; (Flp 2.12).

Jeśli apostoł Paweł w ten sposób ostrzegał przed zbytnią pewnością siebie nawet ,,świętych w Chrystusie Jezusie&#8221; (Flp 1.1), to cóż należałoby powiedzieć dziś?

Za odpowiedź niech posłużą tu słowa z Apokalipsy: ,,Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami&#8221; (Ap 3.5).

Tak więc chociaż z prawnego punktu widzenia, wierzący są już nazwani dziećmi Bożymi (1J 3.1-2) i zostali przeniesieni z królestwa ciemności (grzechu) do Królestwa Syna Bożego (Kol 1.12-14), to jednak ostateczny ich los zależy przede wszystkim od trwania w Chrystusie i wytrwałości w posłuszeństwie wiary aż do końca.

Przykładem niech tu będzie ap. Paweł, który powiedział: ,,Bracia, ja o sobie samym nie myślę, że pochwyciłem, ale jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego, co przede mną, zmierzam do celu, do nagrody w górze&#8221; (Flp 3.13-15).

Wyrażając więc pewność zbawienia ap. Paweł podkreślał, że całą swoją ufność położył w Bogu: ,,Wiem, komu zawierzyłem, i pewien jestem tego, że On mocen jest zachować to,co mi powierzono, do owego dnia&#8221; (2Tm 1.12). Oto dlaczego u kresu swego życia mógł wyznać: ,,Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem; A teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz wszystkim, którzy umiłowali przyjście jego&#8221; (2Tm 4.7-8).
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

Poznanie Dobra i Zła zobowiązuje po pierwsze do czystości wypowiedzi. Słowa czyste to słowa rozwiązujące dostrzeżone problemy. Nazywanie Zła złem nie usprawiedliwia ale jest oddawaniem ciosem za cios. Oddawanie Dobrem, to służenie bogactwem Serca i umysłu. Świat jest wart tego aby umieścić jego obraz w Sercach i umysłach

Quran 2:261-263
Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, są podobni do ziarna, które wydało siedem kłosów, a w każdym kłosie - sto ziaren. Bóg daje wielokrotnie temu, komu chce. Bóg jest wszechobejmujący, wszechwiedzący! Ci, którzy rozdają swoje majątki na drodze Boga, nie czyniąc z tego powodu żadnego wyrzutu czy szkody - otrzymają nagrodę u swego Pana, nie doznają żadnego lęku ani nie będą się smucić. Uprzejme słowa i przebaczenie są lepsze niż jałmużna, po której następuje obraza. Bóg jest bogaty, wspaniałomyślny!

Jr 31:33 eib "Teraz jednak zawrę z domem Izraela takie przymierze &#8212; oświadcza PAN: Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

Od grzechu wyzwala prawda, a nie miłość.

Prawdą jest słowo Boga.

J 8:32 "Poznacie prawdę, a prawda uczyni was wolnymi."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."

Miłość jest owocem ducha.
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Jk 1:21 "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

" Wtem ktoś podszedł do Jezusa i zapytał:
Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby posiąść życie wieczne?
A On mu odpowiedział:
Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden jest tylko Dobry. Jeśli natomiast chcesz posiąść życie, przestrzegaj przykazań.
Których? &#8212; zapytał.
Tych &#8212; usłyszał. &#8212; Masz nie zabijać, nie cudzołożyć, nie kraść, nie poświadczać nieprawdy , szanować ojca i matkę, oraz: masz kochać swojego bliźniego jak samego siebie. "

Mt.19,16-19
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

EMET
Posty: 11244
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Listek pisze:Od grzechu wyzwala prawda, a nie miłość.

Prawdą jest słowo Boga.

J 8:32 "Poznacie prawdę, a prawda uczyni was wolnymi."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
EMET:
Co jednak czytamy w [Ewangelii] wg Jana 3:16: &#8222;Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne.&#8221; [&#8216;PNŚ/PW, ed. 1997r.]. Por. inne wersety: J 15:9; // Rzym 8:37; // Gal 2:20; // Efez 5:2; // 2Tess 2:16; 1Ja 4:10, 11, 19.
W Gal 5:13 czytamy: &#8222;Wy, bracia, rzecz jasna zostaliście powołani do wolności; tylko nie używajcie tej wolności jako bodźca dla ciała, lecz z miłości służcie jedni drugim jak niewolnicy.&#8221; [&#8216;PNŚ/PW&#8217;].
Z kolei, w Obj 1:5 czytamy: &#8222;i od Jezusa Chrystusa. &#8222;Świadka Wiernego&#8221;, &#8222;Pierworodnego z umarłych&#8221; i &#8222;Władcy królów ziemi&#8221;. Temu, który nas miłuje i który własną krwią uwolnił nas od naszych grzechów &#8211;&#8221; [&#8216;PNŚ/PW&#8217;].
Teraz przywołam tekst z 1Tym 2:3 - 6: &#8222;3 Jest to szlachetne i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 który chce, żeby najróżniejsi ludzie zostali wybawieni i dokładnie poznali prawdę. 5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, 6 który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich. Świadectwo o tym miało być dawane we właściwym czasie.&#8221; [&#8216;PNŚ/ZW&#8217;, ed. 2018r.].
&#8222;Jeżeli więc Syn was wyzwoli, to będziecie rzeczywiście wolni.&#8221; &#8211; wg Jana 8:36, &#8216;PNŚ/PW&#8217;.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4100
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: radek »

EMET pisze:
Listek pisze:Od grzechu wyzwala prawda, a nie miłość.

Prawdą jest słowo Boga.

J 8:32 "Poznacie prawdę, a prawda uczyni was wolnymi."

J 17:17 "Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą."
EMET:
Co jednak czytamy w [Ewangelii] wg Jana 3:16: &#8222;Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony, lecz miał życie wieczne.&#8221; [&#8216;PNŚ/PW, ed. 1997r.]. Por. inne wersety: J 15:9; // Rzym 8:37; // Gal 2:20; // Efez 5:2; // 2Tess 2:16; 1Ja 4:10, 11, 19.
W Gal 5:13 czytamy: &#8222;Wy, bracia, rzecz jasna zostaliście powołani do wolności; tylko nie używajcie tej wolności jako bodźca dla ciała, lecz z miłości służcie jedni drugim jak niewolnicy.&#8221; [&#8216;PNŚ/PW&#8217;].
Z kolei, w Obj 1:5 czytamy: &#8222;i od Jezusa Chrystusa. &#8222;Świadka Wiernego&#8221;, &#8222;Pierworodnego z umarłych&#8221; i &#8222;Władcy królów ziemi&#8221;. Temu, który nas miłuje i który własną krwią uwolnił nas od naszych grzechów &#8211;&#8221; [&#8216;PNŚ/PW&#8217;].
Teraz przywołam tekst z 1Tym 2:3 - 6: &#8222;3 Jest to szlachetne i miłe w oczach naszego Wybawcy, Boga, 4 który chce, żeby najróżniejsi ludzie zostali wybawieni i dokładnie poznali prawdę. 5 Bóg jest jeden i jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, 6 który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich. Świadectwo o tym miało być dawane we właściwym czasie.&#8221; [&#8216;PNŚ/ZW&#8217;, ed. 2018r.].
&#8222;Jeżeli więc Syn was wyzwoli, to będziecie rzeczywiście wolni.&#8221; &#8211; wg Jana 8:36, &#8216;PNŚ/PW&#8217;.
Osoba przechodząca proces wyzwalania z grzechu osiąga zbawienie poprzez trzymanie się Prawdy i dociera do pełni Miłości, a następnie dzieli się Nią z innymi potrzebującymi. więc znajdując Prawdę i trzymając się Jej zwyciężamy grzech, natomiast Boża Miłość nie wiąże się z Jego grzechami, Bóg nie grzeszy. Poprzez Bożą Miłość budujemy w swoich sercach dom Prawdy. Gdy osiągniemy Świętość, dojrzejemy do Miłości

Ap 21:9-14 eib "(9) Potem przyszedł do mnie jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz, napełnionych siedmioma ostatnimi klęskami, i powiedział: Chodź, pokażę ci Pannę Młodą, Małżonkę Baranka. (10) I zaniósł mnie w duchu na wielką, wysoką górę. Stamtąd pokazał mi święte miasto &#8212; Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga. (11) Była w niej Jego chwała. Jej blask przypominał najdroższy kamień &#8212; jaspis, czysty jak kryształ. (12) Miasto otoczone było wielkim, wysokim murem. W murze &#8212; dwanaście bram, a na bramach dwunastu aniołów oraz wypisane imiona dwunastu plemion, synów Izraela. (13) Od wschodu były trzy bramy, od północy trzy, od zachodu trzy i trzy od południa. (14) Mur miasta miał dwanaście fundamentów, a na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka."
Obrazek

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

EMET pisze:&#8222;Jeżeli więc Syn was wyzwoli, to będziecie rzeczywiście wolni.&#8221;
Jeśli Syn Boży wyzwoli nas z grzechów to stajemy się dziećmi Bożymi pełnymi miłości.

Mesjasz uwalnia od grzechów,gdy my tego bardzo pragniemy i chcemy się od tego zła odwrócić, dlatego dzięki dokładnej instrukcji Boga, zawartej w PŚ dowiadujemy się co jest grzechem.

1J 3:4 psz "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa [Bożego]."

Dzieci Boże miłują Boga i dlatego z chęcią przestrzegają Jego przykazań:
nie mają innych bogów,nie czynią żadnych figur i obrazów kultu i nie czynią żadnych rytuałów bałwochwalczych , szanują święta wyznaczone przez Boga itd.

Dzieci Boże miłują bliźniego, dlatego z ochotą przestrzegają przykazań Boga o miłowaniu bliźniego.

Rz 13:9 lub "Przykazania takie, jak: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj &#8212; i wszystkie inne streszczają się w tym jednym nakazie: Kochaj bliźniego twego jak siebie samego."

radek pisze:Osoba przechodząca proces wyzwalania z grzechu osiąga zbawienie poprzez trzymanie się Prawdy i dociera do pełni Miłości, a następnie dzieli się Nią z innymi potrzebującymi. więc znajdując Prawdę i trzymając się Jej zwyciężamy grzech, natomiast Boża Miłość nie wiąże się z Jego grzechami, Bóg nie grzeszy. Poprzez Bożą Miłość budujemy w swoich sercach dom Prawdy. Gdy osiągniemy Świętość, dojrzejemy do Miłości
Świetnie to ująłeś.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Założyłeś temat:"Jak być zbawionym?". Minęło 50 stron i ja nadal niczego się nie dowiedziałam, oprócz tego, że jedynie sobota świadczy o zbawieniu i w ogóle o chrześcijaństwie. :roll:
Cóż, w piekle będzie rojno i gwarno, a niebo dla garstki adwentystów. :-/ Same ponuraki, sztywniaki przy ziołowej herbatce będą rozprawiać, jak to ostrzegali, a nikt nie słuchał i dalej kotlety jedli i kawę pili... :roll:

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuko,według tego co pisałaś wynika,ze przestrzegasz przykazań Boga,które streszczają się w przykazaniu miłowania bliźnich.

Rz 13:9 bt4 "Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego!"



Natomiast Jezus podaje jeszcze przykazanie miłowania Boga.A tu szydzisz ze świąt wyznaczonych przez Boga.

To ,że wyrośliśmy w systemie babilońskich świąt nie usprawiedliwia braku zainteresowania świętami na cześć Boga i publicznego szydzenia z nich.

Nowo narodzone dziecko Boże kocha Boga i bliźniego i z chęcią przetrzega przykazań Bożych.

1J 5:3 nwt-pl "Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,"

" Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (10) Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili"Efez.2

1J 3:4 psz "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze: Nowo narodzone dziecko Boże kocha Boga i bliźniego i z chęcią przetrzega przykazań Bożych.
...a szczególnie tego o sabacie ;-)
Czy nie widzisz, że jesteś pod Prawem i zgodnie z Prawem giniesz?!
Jak jednego nie wykonujesz to tak, jak byś nie wykonał żadnego.
Dlaczego mi ubliżasz? W drastyczny sposób być może, chcę ci pokazac, że błądzisz i w to błądzenie chcesz innych wciągnąć. Szydzę nie z Bożych praw, ale z absurdalnej sytuacji jaką nam tu przedstawiasz.
Jezus dokonał wypełnienia Prawa. Uwolnił nas, nie jesteśmy już przestępcami i grzesznikami, jeśli w sobotę chwycimy za miotłę, a niedzielę lub czwartek świętujemy odpoczynek i oddajemy się bozym sprawom.
Pewnie i tak nie zrozumiesz, co mam na myśli.
A tym ostatnim wpisem, dając przykłady, że wszystko ok - nie zabijam, nie kradnę itd. to pokazałeś właśnie absurdalność swojego głoszenia, bo...wszystko ze mną niby ok, ale...sabatu nie przestrzegam, a więc :crazy:
Czy to dostrzegasz?
Listek, sabat nie jest dla nas, nie jest i tyle, w dodatku nigdy nie był.

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze:Jezus dokonał wypełnienia Prawa
Raczej wypełnił proroctwa a Prawo dające nam słowa życia zostało tak jak było doskonałe.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze: ok - nie zabijam, nie kradnę itd.
Czyli tych przykazań przestrzegasz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Post autor: wuka »

Listek pisze:
wuka pisze:Jezus dokonał wypełnienia Prawa
Raczej wypełnił proroctwa a Prawo dające nam słowa życia zostało bez zmian.
Nie mam siły. A cóż to znowu ma być? Teraz oddzielamy proroctwa i prawa i ... zaczynamy temat od nowa?
Ja rozumiem tak, że w Jezusie zostały wypełnione proroctwa o NIM, które zapowiadał ST od początku. A to, co Jezus zrobił, uczynił dla ludzkości podczas swego pobytu, poprzez swoją mękę i Zmartwychwstanie daje nam dowód na to, że "wszystko stało się nowe", "stare się przedawniło", bo to było "niedoskonałe". Teraz Chrystus Króluje, jest czas Łaski, ochłody, zbierania wiernych itd. Nie ma uczynków prawa, nie ma sabatu. No jak mam ci to wyklarować? Mądrzejsi ode mnie przez 50 stron próbowali w tym temacie, a w innym przez ponad 200...stron ;-) Poległam i poddaję się.
Idę do sklepu, może wiatr, który uwielbiam, podziała odświeżająco na moją mózgownicę ;-) :-D

Awatar użytkownika
Listek
Posty: 7838
Rejestracja: 31 mar 2013, 21:25
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Listek »

wuka pisze: "stare się przedawniło", bo to było "niedoskonałe".
Ps 19:8 bgn "Prawo WIEKUISTEGO jest doskonałe nawraca duszę"

1J 3:4 psz "Natomiast ten, kto grzeszy, popełnia przestępstwo, bo grzech jest złamaniem Prawa."

wuko ,to człowiek ze swą cielesnością okazał się być zawodny. Słowo Boga jest doskonałe na zawsze.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 13:29 przez Listek, łącznie zmieniany 1 raz.
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”