Co stało się u Boga w ogródku? Początek stworzenia, Eden

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

efroni
Posty: 2552
Rejestracja: 11 kwie 2013, 8:15

Post autor: efroni »

Błędne założenie prowadzi obłędnych wniosków ,a w efekcie do błędnej nauki i to się tyczy nie tylko nauki biblijnej ale i innych nauk (Matematyki , Fizyki , Biologii ...) .
Blednie założono, że biblijny Człowiek (przez duże C ), po hebrajsku Adam był jedynym człowiekiem na Ziemi , że w tym czasie nie było na Ziemi innych ludzi .
Błąd rodzi błąd , wiec nic dziwnego, że powstało wokół tego szereg błędnych nauk , które teraz trzeba uzasadniać różnego rodzaju wygibasami .

Natomiast gdyby założyć że ów biblijny człowiek , to jeden z wielu ludzi w ówczesnym świecie
to wtedy wszystkie nauki biblijne stałyby na nogach a nie na głowie .
Dlaczego Bóg, który jest Miłością , zwrócił uwagę na tego człowieka (adama) .
Myślę że dlatego, że tylko ten , jeden pośród mnóstwa , pragnął poznać PRAWDĘ o sobie , o Bogu , o otaczającym go świecie ,
dlaczego żyję , skąd pochodzę , jaki jest sens tego wszystkiego
Pragnął tego prawdziwie , całym swoim sercem ,całą duszą , całym swoim życiem .
I stosownie do wielkości jego pragnienia zostało mu to dane .

Chodzenie z Bogiem ,obcowanie z Bogiem to obcowanie z Miłością , doświadczanie Miłości , przeżywanie Miłości
a takie przeżywanie , doświadczanie to rajska rozkosz i nie ma większej rozkoszy niż ta .
I ów biblijny człowiek (adam) doświadczył tego wszystkiego będąc w ciele ziemskim, złożonym z pierwiastków ziemi .
I dlatego czytamy w Biblii, że uczynił Bóg Ogród rozkoszy na Ziemi i umieścił tam Człowieka przez duże C, czyli Adama .

Historia węża i człowieka(adama) dotyczy sposobu przekazywania Wiedzy .
W Biblii czytamy że elohim tj, synowie Boży, albo jak chcą inni , istoty z innego wymiaru ,
przekazywali swą wiedzę , odnośnie tajemnic świata materii , ówczesnym ludziom (adamowi) wbrew zakazowi Boga .
Drzewo Poznania , Drzewo Wiedzy jest Drzewem przeznaczonym dla człowieka, ale ta Wiedza ma być odkrywana stopniowo ,
po przez pokolenia , po odpowiednim przygotowaniu , a nie tak od razu, z marszu, jednorazowo , z góry .

Jest to podobne do tego, że oto naukowcy chcą podłączyć do mózgu dziecka elektrody, by w ten sposób przekazać temu dziecku całą wiedzę naszego świata .
Jaki odpowiedzialny rodzic zgodziłby się na to ? No chyba że jakiś bezmózgowiec , i to bez serca
I to jest powód, dlaczego był zakaz spożywania owoców z Drzewa Poznania .
Nie ta pora , nie ten czas i nie w ten sposób .

Wiedza jest dla człowieka, ale dla człowieka odpowiedzialnego, który zamiast miecza w dłoni ma serce na dłoni .
Najpierw etyka , Prawo Boże (nie będziesz zabijać ) a potem Wiedza ,
mówiąc inaczej Wiara (Drzewo Życia) przed Wiedzą (Drzewo Poznania), tylko taka kolejność jest prawidłowa .
A jak jest ? Każdy wynalazek, każde odkrycie naukowe, jest najpierw testowane w branży wojskowej .
Tzn. czy jest przydatne do zabijania , czyli od 6000 lat nic się nie zmieniło , ciągle to samo .

Sumienie targa człowiekiem dopiero po złym czynie , czyli dopiero wtedy gdy ma świadomość , że zrobił źle .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sumienie
...ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim...

Nie wierz w ani jedno moje słowo ale sam(a) badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy
aby tak mają

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:Pewnym jest, że nie mieli żadnego doświadczenia.
Nie potrafili rozeznać gdzie przyjaciel, a gdzie wróg.
No wlasnie,Henryku,no wlasnie.Nie potrafili,bo nie mieli swiadomosci dobra i zla.Czy dalbym sie nabrac?Pewnie tak - gdybym byl pieciolatkiem.
Henryk pisze:Ależ była. Adam dokładnie poinformował kobietę o woli Stwórcy.
Nie mogla tego wiedziec,bo zostala stworzona juz po tym,kiedy Adam dostal zakaz.Piszesz,ze to Adam ja uswiadomil.Kiedy?Bo w Ksiedze Rodzaju nie ma o tym ani slowa.
Henryk pisze:Owszem poznali i zło. Jednak nie stali się Bogami.
Waz im nie obiecywal,ze zostana Bogami.Powiedzial wyraznie:(5) Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.Jaka byla reakcja Boga?(22) Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki.To nie waz a sam Bog stwierdzil,ze prarodzice stali sie tacy jak on.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Nie mogla tego wiedziec,bo zostala stworzona juz po tym,kiedy Adam dostal zakaz.Piszesz,ze to Adam ja uswiadomil.Kiedy?Bo w Ksiedze Rodzaju nie ma o tym ani slowa.
Nie musi pisać, skoro Ewa doskonale znała wolę Stwórcy, co już cytowałem:
Rdz 3:2-3 bt2 "Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, (3) tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli."
Nie ma innej opcji jak informacja od męża- Adama.

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Henryk pisze:
booris pisze:Nie mogla tego wiedziec,bo zostala stworzona juz po tym,kiedy Adam dostal zakaz.Piszesz,ze to Adam ja uswiadomil.Kiedy?Bo w Ksiedze Rodzaju nie ma o tym ani slowa.
Nie musi pisać, skoro Ewa doskonale znała wolę Stwórcy, co już cytowałem:
Rdz 3:2-3 bt2 "Niewiasta odpowiedziała wężowi: Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, (3) tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli."
Nie ma innej opcji jak informacja od męża- Adama.
Kazde dziecko mozna nauczyc wierszyka,nawet w jezyku ktorego nie zna.

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze:Kazde dziecko mozna nauczyc wierszyka,nawet w jezyku ktorego nie zna.
Dlaczego uważasz, że Prarodzice mieli umysły nieporadnych dzieci? :aaa:
Rdz 2:15 bt5 "Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał."

Ten, który umiał nazwać wszelkie zwierzęta, ten, który umiał dbać o Ogród, także umiał ocenić swoje postępki.
Ba! Został postanowionym królem całej Ziemi!
Rdz 1:28-29 bt4 "Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. (29) I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem."

Awatar użytkownika
Quinque
Posty: 612
Rejestracja: 29 gru 2017, 21:58

Post autor: Quinque »

booris pisze:
Quinque pisze:A gdzie tam jest napisane "od razu umrzesz"?
Troche lipa ze ja,niewierzacy,wiem "gdzie tam jest napisane",a ty nie.
(17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz.
Ciekawe, od kiedy niechybnie znaczy od razu?
"Bękart diabła czy dziecko Boże. Stara gwardia czy cyber młodzież
Kto kręci globem? Iluminacja, masońskie loże
Czarna magia, zdefiniuj chorobę. Jaka jest prawda za c$#j się nie dowiesz"

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

Quinque pisze:Ciekawe, od kiedy niechybnie znaczy od razu?
:-D Zgadnij skad wiedzialem,ze tak napiszesz?

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Post autor: Henryk »

booris pisze: :-D Zgadnij skad wiedzialem,ze tak napiszesz?
Niechybnie mogłeś domyśleć się. :lol:
Nawet szybko to nastąpiło.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Kiedy z niego zjesz smiercia umrzesz .
to co sie stało kiedy '''zjedli''' skonsumowali ?
spowodowalo wyrzucenie z Edenu na Ziemie z ktorej byl adam.
w Edenie smierci nie ma ale poza nim i o tym Adam i Ewa wiedzieli .
Adam wprowadzil grzech na swiat a przez to ze zjadl stał sie Jak jeden z nich
który zna dobro i zlo- Wąż.

pisal cos o tym
tropiciel
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8643

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”