Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Od lat cię czytam, więc moje wnioski są oparte na tym o czym NIBY piszesz. O swoim Bogu NIC. Dlatego nie traktuj swojego NIC nie pisania jako argument, że nic o nim nie wiem. NO bo co można o nim wiedzieć, gdy... go nie ma,a ty NIC o nim nie piszesz. Takich Bogów, sorry, bogów, nie można traktować poważnie.
Nie istnieją. No chyba, że tylko w Twojej głowie.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Coś obiecuje?
Proste pytanie...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

p
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:30 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

To może ja napiszę, kto jest moim Bogiem.
Moim Bogiem jest mój Ojciec, którego Królestwo jest w Niebie.
Objawił nam prawdę o sobie w osobie swojego Syna - Jezusa Chrystusa.
Po śmierci ciała fizycznego wierzący w Jezusa Chrystusa otrzymują nowe życie w Niebie w Krolestwie Bożym.
Zbawienie jest wyzwoleniem z świata materi i przejściem do życia wiecznego w Krolestwie Bożym w Niebie.
To nowe życie, to wyzwolenie - zbawienie daje nam Jezus Chrystus.
Ofiara Jezusa na krzyżu daje wierzącym i pragnącym przyjąć prawdę Jezusa - odpuszczenie grzechów.

Miłość Jezusa - moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
27 sty 2022, 15:03
Coś obiecuje?
Proste pytanie...
Życie wieczne w Krolestwie Bożym w Niebie.
Ziemia jest życiem przeminiajacym.
Wszystko na ziemi podlega śmierci i zniszczeniu.
Nigdy tu na tej ziemi fizycznej nie było i nie będzie życia wiecznego.
Wasze utopijne wyobrażenia są totalnie utopijne.
Nowe ciało doskonałe i wieczne może człowiek otrzymać w nowym życiu na nowej ziemi ale nigdy ta ziemia nie będzie nową ziemią.
To dusza, która żyje w człowieku otrzymuje przemienione nowe ciało.
Zbawieni otrzymują już od śmierci Jezusa.
Nie zbawieni otrzymają je na koniec czasu życia ludzi na ziemi.
Jak przyjdzie Jezus ponownie, to przyjdzie na sąd.
Życia ludzi na tej ziemi nastąpi koniec.

To szatan trzyma w swych szponach ludzi na ziemi. Obiecuje ziemskie profity, by ludzie upajali się tu tym życiem i nie marzyli o nowym życiu w Krolestwie Bożym w Niebie.
Przykład- kuszenie na pustyni.
Jezus przyszedł, by dać nam wyzwolenie z tego życia.
To nie tym życiem masz się upajać, bo ono jest więzieniem dla duszy.
Dusza musi pragnąć Boga i życia w Bożym Krolestwie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6163
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Queza »

wybrana pisze:
27 sty 2022, 11:29
Chciałabym polecić wszystkim piękną modlitwę.

Jezu, chcę Cię poznać. Chcę, abyś wszedł w moje życie. Dziękuję, że umarłeś na krzyżu za mój grzech, abym mógła doświadczyć pełni Twojego przebaczenia i akceptacji. Tylko Ty możesz uzdolnić mnie do przemiany w taką osobę, jaką mam być zgodnie z Twoim zamysłem. Dziękuję Ci za to, że mi przebaczyłeś i że dajesz mi życie wieczne z Bogiem. Powierzam Ci swoje życie. Proszę, uczyń z nim, co zechcesz.
Podoba mi się ta modlitwa, sama ją wymyśliłaś?
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
27 sty 2022, 16:11
wybrana pisze:
27 sty 2022, 11:29
Chciałabym polecić wszystkim piękną modlitwę.

Jezu, chcę Cię poznać. Chcę, abyś wszedł w moje życie. Dziękuję, że umarłeś na krzyżu za mój grzech, abym mógła doświadczyć pełni Twojego przebaczenia i akceptacji. Tylko Ty możesz uzdolnić mnie do przemiany w taką osobę, jaką mam być zgodnie z Twoim zamysłem. Dziękuję Ci za to, że mi przebaczyłeś i że dajesz mi życie wieczne z Bogiem. Powierzam Ci swoje życie. Proszę, uczyń z nim, co zechcesz.
Podoba mi się ta modlitwa, sama ją wymyśliłaś?
Wyraża moją wiarę i tymi słowami się modlę.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawda Objawiona

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
27 sty 2022, 15:57
Jak przyjdzie Jezus ponownie, to przyjdzie na sąd.
Życia ludzi na tej ziemi nastąpi koniec.

"Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię" (Mat 5:5)

Ciekawe, kto mówi prawdę, Jezus czy Wybrana. Skoro Jezus powiedział, że mają odziedziczyć ziemię, to czy może "ludzi na tej ziemi nastąpić koniec"?

Przyjrzyjmy się innej wypowiedzi Jezusa. Na ziemi nastąpi zmartwychwstanie i ludzie "wyjdą" z grobów, czyli krainy umarłych, w której śpią snem śmierci (1 Kor 7:39 / 1 Kor 15:6)

Skoro umarli mają wyjść z grobów do życia, to gdzie będą żyć, jak nie na ziemi?

"Nie dziwcie się temu, bo nadchodzi czas, gdy wszyscy, którzy są w grobach, usłyszą jego głos i wyjdą. Dla postępujących dobrze okaże się to zmartwychwstaniem do życia, a dla postępujących niegodziwie — zmartwychwstaniem na sąd" (Jana 5:28,29)

Czy w niebie były kiedykolwiek groby? NIE! Postępujący dobrze, jak wynika ze słów Jezusa, "zmartwychwstaną do życia" na ziemi. Czy zatem sprawiedliwy Bóg, obiecałby im życie, które miałoby kiedyś mieć swój kres, za "dobre postępowanie"? To byłby nonsens!

"Jeszcze tylko chwilka i już nie będzie niegodziwych, spojrzysz tam, gdzie byli, ale już ich tam nie zobaczysz. Natomiast potulni posiądą ziemię i będą się rozkoszować obfitym pokojem" (Ps 37:10,11)

Ci, którzy przeżyją koniec tego niegodziwego świata, przeżyją 'Wielki Ucisk' i Armagedon (Obj 7:14), oraz ci, którzy zmartwychwstaną i będą "postępować dobrze", mają nadzieję na życie wieczne tu, na ziemi:

"Wszechwładny Pan, Jehowa, usunie śmierć na zawsze i otrze łzy z każdej twarzy. Zdejmie hańbę ze swojego ludu na całej ziemi, bo sam Jehowa tak powiedział" (Iz 25:8)
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

:ph34r:
DonCicio pisze:
02 lut 2022, 6:47
wybrana pisze:
27 sty 2022, 15:57
Jak przyjdzie Jezus ponownie, to przyjdzie na sąd.
Życia ludzi na tej ziemi nastąpi koniec.

"Szczęśliwi ci, którzy są łagodni, bo oni odziedziczą ziemię" (Mat 5:5)

Ciekawe, kto mówi prawdę, Jezus czy Wybrana. Skoro Jezus powiedział, że mają odziedziczyć ziemię, to czy może "ludzi na tej ziemi nastąpić koniec"?

Przyjrzyjmy się innej wypowiedzi Jezusa. Na ziemi nastąpi zmartwychwstanie i ludzie "wyjdą" z grobów, czyli krainy umarłych, w której śpią snem śmierci (1 Kor 7:39 / 1 Kor 15:6)

Skoro umarli mają wyjść z grobów do życia, to gdzie będą żyć, jak nie na ziemi?

"Nie dziwcie się temu, bo nadchodzi czas, gdy wszyscy, którzy są w grobach, usłyszą jego głos i wyjdą. Dla postępujących dobrze okaże się to zmartwychwstaniem do życia, a dla postępujących niegodziwie — zmartwychwstaniem na sąd" (Jana 5:28,29)

Czy w niebie były kiedykolwiek groby? NIE! Postępujący dobrze, jak wynika ze słów Jezusa, "zmartwychwstaną do życia" na ziemi. Czy zatem sprawiedliwy Bóg, obiecałby im życie, które miałoby kiedyś mieć swój kres, za "dobre postępowanie"? To byłby nonsens!

"Jeszcze tylko chwilka i już nie będzie niegodziwych, spojrzysz tam, gdzie byli, ale już ich tam nie zobaczysz. Natomiast potulni posiądą ziemię i będą się rozkoszować obfitym pokojem" (Ps 37:10,11)

Ci, którzy przeżyją koniec tego niegodziwego świata, przeżyją 'Wielki Ucisk' i Armagedon (Obj 7:14), oraz ci, którzy zmartwychwstaną i będą "postępować dobrze", mają nadzieję na życie wieczne tu, na ziemi:

"Wszechwładny Pan, Jehowa, usunie śmierć na zawsze i otrze łzy z każdej twarzy. Zdejmie hańbę ze swojego ludu na całej ziemi, bo sam Jehowa tak powiedział" (Iz 25:8)
Na nowej ziemi będą mieszkać Ci, co zmartwychwstaną do życia wiecznego.
Czyżbyś wątpił w to, że Bóg może przygotować nową ziemię dla swoich dzieci.
Ludzie zmartwychwstaną w nowych ciałach - chwalebnych, doskonałych. Na nowej ziemi nie będzie rozmnażania, ślubów itd. Wszyscy będą żyć jak aniołowie w niebie. Ta ziemia będzie miała inną fizyczność i inną strukturę. Tam nic nie będzie ulegało śmierci I zniszczeniu, bo będzie wieczne.

E. Mateusza
O zmartwychwstaniu
22:23
W tym dniu przystąpili do niego saduceusze, którzy utrzymują, że nie ma zmartwychwstania, i zapytali go,
22:24
Mówiąc: Nauczycielu! Mojżesz powiedział: Jeśliby ktoś umarł bezdzietnie, poślubi brat jego wdowę po nim i wzbudzi potomstwo bratu swemu.
22:25
Było tedy u nas siedmiu braci; i pierwszy pojąwszy żonę, umarł, i nie mając potomstwa, zostawił żonę swoją bratu swemu.
22:26
Podobnie i drugi, i trzeci, aż do siódmego.
22:27
A w końcu po wszystkich zmarła i ta niewiasta.
22:28
Przy zmartwychwstaniu tedy któregoż z tych siedmiu żoną będzie? Wszak ją wszyscy mieli.
22:29
A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej.
22:30
Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawda Objawiona

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
02 lut 2022, 8:14
Na nowej ziemi będą mieszkać Ci, co zmartwychwstaną do życia wiecznego.

A co z tymi, którzy przeżyją 'Wieli Ucisk'? Gdzie będą żyli?

"Potem spojrzałem i zobaczyłem wielką rzeszę ludzi, której nikt nie był w stanie policzyć. Pochodzili oni ze wszystkich narodów, plemion, ludów i języków. Stali przed tronem i przed Barankiem. Byli ubrani w białe długie szaty, a w rękach trzymali gałęzie palmowe. I wołali donośnym głosem: 'Wybawienie zawdzięczamy naszemu Bogu, który zasiada na tronie, i Barankowi'" (Obj 7:9,10)

"Wtedy jeden ze starszych zapytał mnie: „Kim są ci ludzie ubrani w białe długie szaty i skąd przyszli?”. Od razu mu powiedziałem: „Mój panie, ty to wiesz”. A on rzekł do mnie: „To są ci, którzy przeżyli wielki ucisk. Wyprali swoje długie szaty i wybielili je we krwi Baranka"

Przeżyli 'Wieli Ucisk' na ziemi, więc gdzie będą żyć? ...chyba nie w niebie, albo na Marsie?

wybrana pisze:
02 lut 2022, 8:14
Ludzie zmartwychwstaną w nowych ciałach - chwalebnych, doskonałych. Na nowej ziemi nie będzie rozmnażania, ślubów itd.

Skąd te rewelacje? Bo chyba nie z Biblii! Żenić się i za mąż wychodzić nie będą powołani do nieba, współkrólowie i współkapłani:

"Jezus odpowiedział: 'Dzieci tego świata żenią się i wychodzą za mąż, ale uznani za godnych życia w nadchodzącym nowym świecie i za godnych zmartwychwstania ani nie będą się żenić, ani wychodzić za mąż'" (Łuk 20:34,35)

... skąd wiemy, że chodzi o pomazańców i dziedzinę duchową? Mówi nam o tym nastepny werset:

"Właściwie nie będą mogli już umrzeć, bo będą jak aniołowie i — jako ci, którzy dostąpią zmartwychwstania — będą dziećmi Bożymi" (Łuk 20:36)

Nie będą mogli już umrzeć, ponieważ, tak jak Jezus, otrzymają od Boga nieśmiertelność:

"Wyjawiam wam świętą tajemnicę: Nie wszyscy zaśniemy snem śmierci, ale wszyscy będziemy przemienieni, w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas brzmienia ostatniej trąby. Trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako niepodlegający zepsuciu, a my będziemy przemienieni. Bo to, co podlega zepsuciu, musi przyoblec się w niezniszczalność, to, co śmiertelne — w nieśmiertelność. A gdy to, co podlega zepsuciu, przyoblecze się w niezniszczalność, to, co śmiertelne — w nieśmiertelność, wtedy spełnią się zapisane słowa: 'Śmierć została usunięta na zawsze'" (1 Kor 15:51-54)

W czasie pisania tych słów jedynym stworzeniem Bożym, które otrzymało od Boga nieśmiertelność, był Jezus, po Jego wstąpieniu do nieba:

"szczęśliwego, jedynego Mocarza, który ukaże się w wyznaczonym na to czasie. Jest to Król królujących i Pan panujących, jedyny mający nieśmiertelność, ten, który mieszka w niedostępnym świetle i którego żaden człowiek nie widział ani nie może zobaczyć. Jemu należy się szacunek. Jego potęga niech trwa na wieki. Amen" (1 Tym 6:15,16)

Pozostali musieli czekać do pierwszego zmartwychwstania do dziedziny duchowej:

"Szczęśliwi i święci są wszyscy, którzy mają udział w pierwszym zmartwychwstaniu. Takich nie dosięgnie druga śmierć, ale będą oni kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez 1000 lat"

Druga śmierć ich nigdy nie dosięgnie, ponieważ będą nieśmiertelni. Natomiast tych, spośród ludzi, którzy zmartwychwstaną i nadal będą grzeszyć, czeka druga śmierć, bez możliwości zmartwychwstania:

"Oto stwarzam nowe niebo i nową ziemię. Minione wydarzenia nie będą już przychodziły na myśl ani nie będzie się ich wspominać w sercu" (Iz 65:17)

"Nie będzie tam już niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie osiągnął pełni swoich lat, bo kto umrze w wieku stu lat, będzie uważany za chłopca, a grzesznik, choćby stuletni, zostanie przeklęty" (Iz 65:20)

A co do Twoich niebiblijnych rewelacji, że w "nowej ziemi" (o której mówią powyższe wersety) nie będzie dzieci, czy jak to ujęłaś "Na nowej ziemi nie będzie rozmnażania", to powróć do pierwszych słów wersetu, które mówią: "Nie będzie tam już niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni".

Chyba nie muszę Ci mówić, skąd się biorą niemowlęta i jak to jest z rozmnażaniem. Co?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Podałam Ci cytaty z E.Mateusza o zmartwychwstaniu a ty dalej idziez w zaparte.
Jezus jest zmartwychwstaniem. Wszyscy, którzy wierzą w Jezusa i wierzą Jezusowi - zmartwychwstaną tak jak Jezus zmartwychwstał.
Ziemskie ciało i krew - nie zmartwychwstanie, lecz dusza - jaźń człowieka otrzyma nowe ciało chwalebne, które będzie żyć wiecznie.
Niektórzy są zbawieni, czyli zmartwychwstają do życia ziemskiego już po śmierci ziemskiego ciała.
Inni dopiero zmartwychwstaną po sądzie ostatecznym nad wszystkimi mieszkańcami ziemi.
Kto zmartwychwstanie prędzej czyli przed sądem ostatecznym, to już nie będzie sądzony na tym sądzie.

II List do Koryntian
5:1
Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny.
5:2
Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,
5:3
Jeśli tylko przyobleczeni, a nie nadzy będziemy znalezieni.
5:4
Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie.
5:5
A tym, który nas do tego właśnie przysposobił, jest Bóg, który nam też dał jako rękojmię Ducha.
5:6
Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana;
5:7
Gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy.
5:8
Jesteśmy więc pełni ufności i wolelibyśmy raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawda Objawiona

Post autor: DonCicio »

wybrana pisze:
02 lut 2022, 10:03
Podałam Ci cytaty z E.Mateusza o zmartwychwstaniu a ty dalej idziez w zaparte.

Ja? To Ty idziesz w zaparte, wywijając na prawo i lewo abstrakcją i filozofią. Chociaż uważam, że odebrałaś pewne nauki tu przedstawiane prawidłowo, co wynika z Twoich wypowiedzi, to jednak w pewnych dziedzinach nadal forsujesz swoje niebiblijne i niedorzeczne poglądy.

wybrana pisze:
02 lut 2022, 10:03
Jezus jest zmartwychwstaniem. Wszyscy, którzy wierzą w Jezusa i wierzą Jezusowi - zmartwychwstaną tak jak Jezus zmartwychwstał.

A co z tymi, którzy nie znali Jezusa? Czy oni też zmartwychwstaną i co ważne ... w którym zmartwychwstaniu, pierwszym czy drugim?

wybrana pisze:
02 lut 2022, 10:03
Ziemskie ciało i krew - nie zmartwychwstanie, lecz dusza - jaźń człowieka otrzyma nowe ciało chwalebne, które będzie żyć wiecznie.

A gdzie jest teraz ta "jaźń", zwana przez Ciebie duszą, gdzie przebywa? (Kaz 9:10 / Ps 104:29,30)


wybrana pisze:
02 lut 2022, 10:03
Inni dopiero zmartwychwstaną po sądzie ostatecznym nad wszystkimi mieszkańcami ziemi.

Ciekawe ... więc, na jakiej podstawie będą sądzeni, skoro zmartwychwstaną po sądzie ostatecznym?
(Obj 20:12)

wybrana pisze:
02 lut 2022, 10:03
Kto zmartwychwstanie prędzej czyli przed sądem ostatecznym, to już nie będzie sądzony na tym sądzie.

Co znaczy: "Kto zmartwychwstanie prędzej czyli przed sądem ostatecznym (...) nie będzie sądzony na tym sądzie". O kogo chodzi?
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

0
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 20:15 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

DonCicio pisze:
02 lut 2022, 13:03
wybrana pisze:
02 lut 2022, 10:03
Ziemskie ciało i krew - nie zmartwychwstanie, lecz dusza - jaźń człowieka otrzyma nowe ciało chwalebne, które będzie żyć wiecznie.

A gdzie jest teraz ta "jaźń", zwana przez Ciebie duszą, gdzie przebywa? ([url=https://wol.jw.org/pl/wol/l/r12/lp-p?q= ... iei+9%3A10]Kaz
W wewnętrznym człowieku. Ciało jest zewnętrzną powłoką.
Duszę nie zobaczysz swoim wzrokiem, co najwyżej możesz ją czuć, że ją posiadasz lub twierdzić, że jej nie posiadasz i wszystko co czynisz, to tylko instynkt - tak jak u zwierząt- forma wyuczona i przyjęta.
Jest to wyższa Boska jaźń.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
DonCicio
Posty: 1277
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:04
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prawda Objawiona

Post autor: DonCicio »

wuka pisze:
02 lut 2022, 13:25
skoro zmartwychwstaną po sądzie ostatecznym?
Myślę, że wybranej chodzi o to, że już na sąd ostateczny nie staną ci, którzy zmartwychwstali w pierwszym zmartwychwstaniu.

"skoro zmartwychwstaną po sądzie ostatecznym?" ci, "którzy zmartwychwstali w pierwszym zmartwychwstaniu", to jak mogli zmartwychwstać po sądzie, kiedy już zmartwychwstali w pierwszym zmartwychwstaniu?

A może chodziło o coś innego. "skoro zmartwychwstaną po sądzie ostatecznym?" gdzie sądzeni będą ci, którzy zmartwychwstaną w drugim zmartwychwstaniu, to jak po tym sądzie mogą powstać ci, którzy mieli powstać w pierwszym zmartwychwstaniu?

Myślę, że w pewnym momencie Wybrana założy sobie taki Parivrtta Surya Yantrasana, że zaplątawszy się, nie zdoła się już zalogować na forum! A co potem? Telefon do przyjaciela? Żeby pomógł się rozplątać? Ale jak do niego przedzwoni? To jakaś tragedia! ... Wybrana! Nie rób sobie krzywdy! Please ...
"Nabywaj mądrości, nabywaj zrozumienia. Nie zapominaj o tym, co mówię, i się od tego nie odwracaj" Przysłów 4:5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”