Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nieziem
Posty: 893
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:47

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Nieziem »

wybrana pisze:
29 sty 2023, 23:54
Nie zapominaj, że są też dzieci diabelskie. Stają się nimi ludzie, co wybierają zło i trwają do końca w tym wyborze.
Wszyscy jesteśmy stworzeniami Bożymi, lecz dziećmi Bożymi stajemy się przez Uświęcenie swego życia w miłości.
Ale wcześniej pisaliśmy zgodnie, że Bóg jest Ojcem wszystkich ludzi, więc.... skąd się wzięły dzieci diabelskie? Czy nie są one dziećmi Boga, które zostały zwiedzione, albo korzystając z wolności zdecydowały spróbować inego życia? Mnie się tu przypomina przypowieść o synu marnotrawnym. Jak opuścił ojca, nie przestał być jego synem. Żył poza domem ojca, i "używał świata" co może symbolizować właśnie bycie dzieckiem diabelskim.
Ja się nie poczuwam do bycia ani sędzią, ani katem dla drugiego człowieka. Póki on żyje, nawet jeśli widzę, że "używa świata", zawsze może zostać wzbudzone w nim pragnienie powrotu do domu ojca. Ojciec go z radością przyjmie. Nie widzę powodu dlaczego ja miałbym oceniać/odrzucać kogokolwiek przed tym czasem.
Od Pana Jezusa czerpię zachęta by każdego akceptować, wiedząc, że w danym czasie ten człowiek inaczej postępować nie potrafi.

Wiedźmin123
Posty: 454
Rejestracja: 12 cze 2015, 17:03

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Wiedźmin123 »

Bóg Ojciec ma tylko jednego prawdziwego Syna to jest Jezusa Chrystusa, ludzie są dziećmi Boga w sensie , że są przybranym synostwem można powiedzieć dziećmi adoptowanymi ale nigdy nie prawdziwymi dziećmi Boga. Człowiek nie posiada atrybutów boskości w żaden sposób nie może równać się z królem wszechświata Jezusem Chrystusem.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

Takie dywagacje jak to, czy Bóg ma tylko jednego syna czy moze tych synów wielu, lub to czy Jezus jest królem wszechświata, czy tylko Izraela są dobre, aby cos pisac na biblijnym forum, ale dla indywidualnej prawdy objawionej niewiele wnoszą.
To sa zapewnienia o rzeczach, o których tak naprawde nie mamy pojęcia.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Do czasu przyjścia Syna Bożego czyli przyjścia prawdy - światła na świat, świat wyznawał Boga - księcia tego świata, który ogłosił się Bogiem. Nie był on światłością, dlatego ziemia była spowita ciemnością duchową. Jezus jest światłem, które zaczęło oświetlać ten świat. Przyszedł do nas, by wydać świadectwo prawdy o naszym Bogu Ojcu, który jest ponad ciemnością.
Ten, który podawał się za Boga mówił, źe jest zazdrosny, mściwy i kazał iść i zdobywać. Jezus dał prawdę o naszym prawdziwym Bogu Ojcu, który jest prapoczątkiem wszystkiego, źe jest miłością.
Nasz świat jest wykreowany przez niższy poziom ducha na wzór niebiańskiego świata idealnego. Jest niedoskonały, bo ten kto go kreował utworzył go niedoskonały, dlatego jedno stworzenie, by przeżyć - zabija drugie. To jest świat czasu i trupów. Bóg Ojciec pragnie nas wybawić z tego świata , dlatego Jezus nauczał byśmy my stawali się doskonali i pokonywali ducha tego świata.
To co śmiertelne przyoblecze się w nieśmiertelne.
Jezus nauczał, że nie pochodzi z tego świata i, że pokonał ten świat.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Prawda Objawiona

Post autor: George »

wybrana pisze:
29 sty 2023, 23:54
Nieziem pisze:
29 sty 2023, 22:46
wybrana pisze:
29 sty 2023, 13:18
...Bóg Ojciec, który jest Ojcem wszystkich ludzi, kocha nas wielką i bezwarunkową miłością.
(...)
Trzeba przyjąć Ewangelię Zbawienia jako jedyną prawdę dla chrześcijanina.
Rzym.3,29
Natomiast co do Boga: Czy jest On tylko Bogiem Żydów? A pogan już nie? Oczywiście, jest On Bogiem również pogan.

Czy jest On Bogiem tylko chrześcijan?
Jeśli jest Ojcem wszystkich ludzi to dziwne by było gdyby był Bogiem tylko niektórych ludzi.

Nie spotkałem człowieka, który by nie był Jego dzieckiem. A nie każdy mienił się chrześcijaninem.


Nie zapominaj, że są też dzieci diabelskie. Stają się nimi ludzie, co wybierają zło i trwają do końca w tym wyborze.
Wszyscy jesteśmy stworzeniami Bożymi, lecz dziećmi Bożymi stajemy się przez Uświęcenie swego życia w miłości.


Według Ewangelii Św. Jana, musimy tu pamiętać że Jan był JEDYNYM EWANGELISTĄ - APOSTOŁEM, TYM KTÓRY OSOBIŚCIE ZNAŁ CHRYSTUSA, nie wszyscy są dziećmi Boga; są też DZIECI SZATANA.

Jeśli jednak dzieci Szatana zaakceptują naukę / religię Chrystusa - Nazarę / Prawdę (Ewangelia Jana 8), to ta religia / Prawda / Nazara ich wyzwoli, i będą oni mogli być zbawieni.

W Ewangelii Jana, w rozdziale 8 czytamy:


" (31) Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego:

Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie

(32) i poznacie Prawdę, a Prawda was wyswobodzi. ...

(41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca.
Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

(42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. ...

(44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy.
Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa."

Badania genetyczne Haplogrupy Y potwierdzają że potomkowie Jakuba / Izraela mają inną genetykę niż potomkowie Abrahama, Izaaka czy nawet bliźniaczego starszego brata Jakuba - Ezawa / Edoma.
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Trudno jest mi rozważać teraz o znaczeniu genów, bo wiemy, że są one doszczętnie wymieszane.
Wiem, że teraz każdemu niezależne od rasy czy pochodzenia, Bóg dał łaskę zbawienia jako dar, który człowiek musi pragnąć przyjąć. Tym darem jest prawda jaką wydał Syn Boży Jezus. Mówi ona o tym, że nasz Ojciec w Niebie jest miłością I, że pragnie nas przytulić i wybawić z tego świata haosu , bólu i śmierci.
Jezus powiedział, że pokonał ducha tego świata - zwyciężył.
My również mamy pokonać ducha zła tego świata uświęcając swoje życie w miłości.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
George
Posty: 1730
Rejestracja: 02 paź 2014, 22:16

Re: Prawda Objawiona

Post autor: George »

wybrana pisze:
11 lut 2023, 17:43
Trudno jest mi rozważać teraz o znaczeniu genów, bo wiemy, że są one doszczętnie wymieszane.
Wiem, że teraz każdemu niezależne od rasy czy pochodzenia, Bóg dał łaskę zbawienia jako dar, który człowiek musi pragnąć przyjąć. Tym darem jest prawda jaką wydał Syn Boży Jezus. Mówi ona o tym, że nasz Ojciec w Niebie jest miłością I, że pragnie nas przytulić i wybawić z tego świata haosu , bólu i śmierci.
Jezus powiedział, że pokonał ducha tego świata - zwyciężył.
My również mamy pokonać ducha zła tego świata uświęcając swoje życie w miłości.

Geny tak łatwo się nie mieszają Wybrana, dlatego dziś można z łatwością ustalić czy mężczyzna pochodzi z lini Jakuba / Izraela, czy Ezawa / Edomu, czy też z innych potomków / synów Abrahama, a było ich kilku.



„Linia męska: chromosom Y

https://pl.wikipedia.org/wiki/Żydzi_asz ... hromosom_Y

Opublikowana w 2000 roku praca dotycząca haplotypów chromosomu Y dotyczyła pochodzenia Żydów po linii męskiej.

Hammer i inni[108] odkryli, że u aszkenazyjczyków i sefardyjczyków chromosom ten posiada mutacje charakterystyczne dla ludów bliskowschodnich i niewystępujące wśród ogólnej ludności europejskiej.

Obserwacja ta była wskazówką, że męscy przodkowie aszkenazyjczyków pochodzili w większości z Bliskiego Wschodu. Wyznaczono również, że domieszka genetyczna w linii męskiej wynosiła mniej niż 0,5% na jedno pokolenie w szacowanym okresie 80 pokoleń, ze „względnie niewielkim wkładem europejskich chromosomów Y”, zaś całkowita domieszka była bardzo zbliżona do „oszacowanej w pracy Motulskiego wartości 12,5%”. Obserwacja ta popierała tezę, że „Żydzi mieszkający w diasporze w Europie, północno-zachodniej Afryce i na Bliskim Wschodzie są [genetycznie] bardziej podobni do siebie niż do swoich nieżydowskich sąsiadów”.

W pracy z 2001 roku Nebel i inni[109] wykazali, że w badanej linii męskiej zarówno aszkenazyjskich, jak i sefardyjskich Żydów cechuje to samo, bliskowschodnie pochodzenie. Stwierdzono również, że w porównaniu do innych, reprezentatywnych grup w regionie, Żydów przeciętnie cechuje bliższy związek z północną częścią obszaru Żyznego Półksiężyca.

Jednocześnie autorzy pracy zaobserwowali u badanych aszkenazyjczyków nieco podwyższone występowanie chromosomów Eu 19 (R1a) – 12,7% – które pojawiają się często w przypadku wschodnich Europejczyków (54–60%). Stawiają oni hipotezę, że różnice w obrębie Żydów aszkenazyjskich mogą odzwierciedlać niewielki przepływ genów z otaczających ludności europejskich i/lub dryf genetyczny w stanie izolacji. W późniejszej pracy grupy A. Nebel z 2005 roku[110] zaobserwowano u badanych aszkenazyjczyków podobny poziom (11,5%) występowania chromosomu R1a1a (M17+), haplogrupy chromosomu Y dominującej wśród wschodnich Europejczyków, co sugerowałoby niewielki przepływ genów.”


https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg- ... b441c5a-lq



E1b1b; Y-DNA jest Haplogroupą Edomu, a nie Izraela

http://machpelahcave.website/e1b1b-dna-edom/
Błąd w Historii prowadzi do błędu w Doktrynie.

Kłamstwo może zmienić historię, ale tylko Prawda może zmienić Świat.

Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany".
Mark Twain

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Niektóre denominacje religijne nie uznają nieśmiertelności duszy. Powołują się na wersety zapisane w Starym Testamencie. Przecież nasze zmartwychwstanie dusz dokonało się w Jezusie Chrystusie. Jak słowa Starego Testamentu mogą poświadczać zmartwychwstanie, jeżeli w okresie dziejów życia tych piszących - nie było zmartwychwstania. Jezus jest pierwszym zmartwychwstałym człowiekiem i to przez ofiarę Jezusa my ludzie zostaliśmy pojednani z Bogiem i możemy dostąpić zmartwychwstania duszy w Królestwie Bożym.
Powoływanie się na wersety Starego Testamentu jest błędem, by świadczyć o obecnym stanie duchowym człowieka.
Stary Testament jest cieniem, czyli ciemnym odbiciem rzeczywistości w którym nie ma światła. Światło oświeciło ten świat wraz z przyjściem Światłości Światła na świat - Syna Bożego Jezusa.

Super wykład:
https://youtu.be/ampAqpa65HI
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”