Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

wybrana pisze:
06 mar 2021, 10:30

Z tego co wiadomo, to ten rzekomy prowadzący Izrael bóg, to co chwilę zmieniał swoje postanowienia i ostatecznie nie dotrzymał żadnego słowa. Obiecanka stała się cacanka. Mieli w początkowej obiecance tyle otrzymać, a w sumie byli ofiarą kłamstwa.
Coś ten ich prowadzący okazał się kłamcą.
To znaczy, że winnymi nie byli Izraelici tylko prowadzący ich Bóg :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Jezus nigdy nie obiecywał profitów ziemskich, a wręcz przeciwnie - mówił, że Jego wyznawców spotkać może przykrość na tym świecie. Nie naszym dobrem ma być profity tego świata, ale przede wszystkim naszym celem jest Królestwo Boże w Niebie. Jezus daje nam zbawienie od złego- byśmy mogli duchowo i mentalnie wyzwolić się z jego mocy.
Musimy mieć moc Zbawiciela, by po śmierci cielesnej przejść przez tunel ciemności i wejść w moc Światła Bożego.
Królestwo Boże jest w Niebie, bo tam dusze w pełni należą do Boga.
Królestwo szatana jest na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu.
Nikt mu tej władzy nie nadał, on ją przejął poprzez zwiedzenie ludzi.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

wybrana pisze:
06 mar 2021, 11:16
Jezus nigdy nie obiecywał profitów ziemskich,
EWANGELIA MARKA 10. 29 - 30. BIBLIA WARSZAWSKA

''Jezus odpowiedział: Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiego, kto by opuścił dom albo braci, albo siostry, albo matkę, albo ojca, albo dzieci, albo pola dla mnie i dla ewangelii,
Który by nie otrzymał stokrotnie, teraz, w doczesnym życiu domów i braci, i sióstr, i matek, i dzieci, i pól, choć wśród prześladowań, a w nadchodzącym czasie żywota wiecznego.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

RN pisze:
06 mar 2021, 14:50
wybrana pisze:
06 mar 2021, 11:16
Jezus nigdy nie obiecywał profitów ziemskich,
EWANGELIA MARKA 10. 29 - 30. BIBLIA WARSZAWSKA

''Jezus odpowiedział: Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiego, kto by opuścił dom albo braci, albo siostry, albo matkę, albo ojca, albo dzieci, albo pola dla mnie i dla ewangelii,
Który by nie otrzymał stokrotnie, teraz, w doczesnym życiu domów i braci, i sióstr, i matek, i dzieci, i pól, choć wśród prześladowań, a w nadchodzącym czasie żywota wiecznego.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

RN pisze:
06 mar 2021, 14:50
wybrana pisze:
06 mar 2021, 11:16
Jezus nigdy nie obiecywał profitów ziemskich,
EWANGELIA MARKA 10. 29 - 30. BIBLIA WARSZAWSKA

''Jezus odpowiedział: Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiego, kto by opuścił dom albo braci, albo siostry, albo matkę, albo ojca, albo dzieci, albo pola dla mnie i dla ewangelii,
Który by nie otrzymał stokrotnie, teraz, w doczesnym życiu domów i braci, i sióstr, i matek, i dzieci, i pól, choć wśród prześladowań, a w nadchodzącym czasie żywota wiecznego.''
W tym wersecie jest przyjęta niezrozumiała forma tłumaczenia. Czasem jeden źle umieszczony przeciek zmienia treść.
Jezus tu wyraźnie poucza, że ten kto dla ewangeli porzuci wszystko i będzie prześladowany, otrzyma stokrotnie w czasie żywota wiecznego.
Czyli to, co złego doświadczamy poprzez trwanie w ewangeli, będzie nam stokrotnie wynagrodzone w życiu wiecznym.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

wybrana, Jezus powiedział: TERAZ, W DOCZESNYM ŻYCIU. A ty odbierasz to jako w życiu wiecznym w przyszłości???????
Sorry, ale to również wniosek 'od czapy'.
Mam jakieś wrażenie, że... coś z Tobą nie teges...
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

Wybrana ma rację, ostateczna nagroda jest przedmiotem nadziei pochodzącej ze Słowa Bożego. Doczesna reszta to poboczne nieistotne profity. Prawdziwa trwała nagroda będzie dopiero gdy ludzie będą zbawieni

Łk 13:35 EIB "Oto przyjdzie wam zostawić wasz dom. Zapowiadam wam też, że nie zobaczycie Mnie aż do chwili, gdy powiecie: Błogosławiony Ten, który przychodzi w imieniu Pana."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16818
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Jezus rozgraniczył: jedne profity TERAZ a drugie w PRZYSZŁOŚCI. Wybrana znowu coś sobie ubzdurała, że Jezus nie obiecywał niczego teraz. Więc co oznacza TERAZ w wypowiedzi Jezusa?
Filozofujecie ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Bobo, a ty ostatnio jeździsz po wybranej, jak po łysej kobyle. Doświadczyłam tego i wiem, jakie to przykre. Weź się już na kogoś innego przerzuć.

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
06 mar 2021, 17:00
Jezus rozgraniczył: jedne profity TERAZ a drugie w PRZYSZŁOŚCI. Wybrana znowu coś sobie ubzdurała, że Jezus nie obiecywał niczego teraz. Więc co oznacza TERAZ w wypowiedzi Jezusa?
Filozofujecie ;-)
A to ciekawe co mówisz. Kto Ci to powiedział?
Wskaż choć jeden werset z Ewangeli, w której Jezus obiecuje profity tego świata.
E. JANA
15:17
To przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali.
15:18
Jeśli świat was nienawidzi, wiedzcie, że mnie wpierw niż was znienawidził.
15:19
Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
15:20
Wspomnijcie na słowo, które do was powiedziałem. Nie jest sługa większy nad pana swego. Jeśli mnie prześladowali i was prześladować będą; jeśli słowo moje zachowali i wasze zachowywać będą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

Bobo pisze:
06 mar 2021, 17:00
Jezus rozgraniczył: jedne profity TERAZ a drugie w PRZYSZŁOŚCI. Wybrana znowu coś sobie ubzdurała, że Jezus nie obiecywał niczego teraz. Więc co oznacza TERAZ w wypowiedzi Jezusa?
Filozofujecie ;-)
Bobo budujemy, nie rozpraszamy

Łk 10:42 EIB "a potrzeba jednego. Maria wybrała sobie dobrą część — część, która jej nie będzie zabrana."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

wybrana pisze:
06 mar 2021, 16:10

W tym wersecie jest przyjęta niezrozumiała forma tłumaczenia. Czasem jeden źle umieszczony przeciek zmienia treść.
Jezus tu wyraźnie poucza, że ten kto dla ewangeli porzuci wszystko i będzie prześladowany, otrzyma stokrotnie w czasie żywota wiecznego.
Czyli to, co złego doświadczamy poprzez trwanie w ewangeli, będzie nam stokrotnie wynagrodzone w życiu wiecznym.
To znaczy, że w niebie otrzymacie domy i pola :?:
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4175
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

RN pisze:
06 mar 2021, 19:33
wybrana pisze:
06 mar 2021, 16:10

W tym wersecie jest przyjęta niezrozumiała forma tłumaczenia. Czasem jeden źle umieszczony przeciek zmienia treść.
Jezus tu wyraźnie poucza, że ten kto dla ewangeli porzuci wszystko i będzie prześladowany, otrzyma stokrotnie w czasie żywota wiecznego.
Czyli to, co złego doświadczamy poprzez trwanie w ewangeli, będzie nam stokrotnie wynagrodzone w życiu wiecznym.
To znaczy, że w niebie otrzymacie domy i pola :?:
Służący sprawie Bożej otrzymają to, co będzie potrzebne do służby najprawdopodobniej poza tą planetą. Zaletą tej sytuacji będzie prawdziwy solidny fundament mentalny. Wśród ludzi nie będzie potępiających złośliwości, bo wszyscy będą oparci na fundamencie Bożego Prawa

Mat 18:10 EIB "Uważajcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, gdyż mówię wam, że ich aniołowie w niebie mają stały dostęp do mojego Ojca, który tam przebywa."
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

RN pisze:
06 mar 2021, 19:33
wybrana pisze:
06 mar 2021, 16:10

W tym wersecie jest przyjęta niezrozumiała forma tłumaczenia. Czasem jeden źle umieszczony przeciek zmienia treść.
Jezus tu wyraźnie poucza, że ten kto dla ewangeli porzuci wszystko i będzie prześladowany, otrzyma stokrotnie w czasie żywota wiecznego.
Czyli to, co złego doświadczamy poprzez trwanie w ewangeli, będzie nam stokrotnie wynagrodzone w życiu wiecznym.
To znaczy, że w niebie otrzymacie domy i pola :?:
I dom i pola i co tylko zapragniesz. Nie zdążysz pomyśleć i już będzie twoje.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

radek pisze:
06 mar 2021, 19:48
Wśród ludzi nie będzie potępiających złośliwości,
Nie będzie ludzi potępiających złośliwości, bo przecież w niebie nie będzie złośliwości
wybrana pisze:
06 mar 2021, 19:57

I dom i pola i co tylko zapragniesz. Nie zdążysz pomyśleć i już będzie twoje.


Tak się składa, że ja mieszkam na wsi i mam dom i pole :-D
Załóżmy, że mam jeden hektar pola.
Czy gdybym teraz dla Jezusa opuścił swój dom wraz z tym jednym hektarem to czy w niebie otrzymam 100 domów i 100 hektarów :?:
W zacytowanym przeze mnie wersecie jest mowa o takim przeliczniku ;

'''Jezus odpowiedział: Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiego, kto by opuścił dom albo braci, albo siostry, albo matkę, albo ojca, albo dzieci, albo pola dla mnie i dla ewangelii,
Który by nie otrzymał stokrotnie, teraz, w doczesnym życiu domów i braci, i sióstr, i matek, i dzieci, i pól, choć wśród prześladowań, a w nadchodzącym czasie żywota wiecznego.''
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”