Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

Świadkowie Jehowy są od 1931/2 roku to w jaki sposób ogłaszali koniec świata w 1874 ? Warto dokładnie zbadać coś co chce się napisać a nie bezmyślnie oczerniać.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Gwoli ścisłości, w 1931 tylko przyjęli nazwę Świadkowie Jehowy. Istnieli wcześniej pod nazwą Badacze Pisma Świętego.
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

wuka pisze:2034
Nie mam pojęcia, skąd ludzie wymyślają takie brednie, jakoby ŚJ zapowiadali na ten rok koniec świata. Gdyby tak było, bo trąbiliby o tym na prawo i lewo i rozpisywali się w swoich publikacjach. A tu cisza tylko oszołomy wymyślają takie bzdety... a wuka to łyka ;-)
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Odczepcie się ode mnie.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Nawarzysz piwa, ale wypić nie chcesz, co? 😉
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
19 gru 2020, 12:27
Nawarzysz piwa, ale wypić nie chcesz, co? 😉
Zawsze ponoszę konsekwencje swoich czynów. Jeśli chcesz to krok po kroku wykażę WASZE manipulacje moim wpisem. Ale wtedy znowu rzucisz we mnie jakimś g....m, aby wykazać jaką to bezwartościową jednostką jestem..

nike
Posty: 11551
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

wuka pisze:
19 gru 2020, 12:18
Odczepcie się ode mnie.
Jak to "odczepcie się ode mnie " przecież to ty wymieniłaś tych kilkanaście dat i oczerniasz Św.
Jehowy DLACZEGO TAK POSTĘPUJESZ ?

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Wuka, widzisz, teorie spiskowe min polegają na tym, że TY pisząc z Bobo w odpowiedziach potem używasz liczby mnogiej 'WASZE manipulacje'.
Nasze, to znaczy czyje? Najpierw coś głupio zapodasz, a potem nie możesz tego wytłumaczyć.
Prosiłem abyś wykazała GDZIE ŚJ głosili o tych końcach świata. Podałaś PASZKWIL nie sprawdzając, że napisał go jakiś oszołom. Mądrość z Ciebie bije, aż w oczy razi. Równie dobrze mogłaś się powołać na Książkę Kucharską albo na Kubusia Puchatka. Wtedy byłoby przynajmniej sądzić, że... żartujesz. A ty tu tak poważnie :roll:
Jeśli zarzucasz coś ŚJ to powołuj się na to, co ONI SAMI napisali, powiedzieli lub ogłosili.
Zdaje się, że tak wygląda cały Twój światopogląd... jakiś filmik z YouTube, jakaś pseudo naukowa literatura i... wydaje ci się że dysponujesz faktami.
Ktoś cię albo fatalnie ukształtował, jeśli chodzi o BADANIE SPRAW, albo... odkryłaś w sobie jakąś fascynację byle czym.
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Ja pragnę zachęcić do obejrzenia. https://youtu.be/dt2D-pRXLno
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

TY pisząc z Bobo
Wy = ty i nike.
Jeśli zarzucasz coś ŚJ to powołuj się na to, co ONI SAMI napisali, powiedzieli lub ogłosili.
Nie mój drogi. Należy podać źródło informAcji, a nie czytać tomy waszych strażnic. Podałam, o czym pisalam, pierwszy z brzegu artykuł. Tak, źle skopiowałam, bo zahaczyłam o rok 2034, ale odniosłam się prawidłowo do liczby przeżytych przeze mnie końców świata. Lata: 1972 do 2000 to 5 z wymienionych.
A tu masz filmiki byłych ŚJ w temacie: Jak będzie wyglądał koniec świata według Świadków Jehowy? cz1 #28 https://www.youtube.com/watch?v=qVPm5YlwO4M

Kiedy przyjdzie Armagedon? - W co wierzą Świadkowie Jehowy? #32 https://www.youtube.com/watch?v=0XzgirqcfX0
A tu masz wasze przepowiednie http://www.fotografika-kurc.prosta.pl/n ... wiata.html
Jak komuś mało to https://www.google.com/search?q=koniec+ ... e&ie=UTF-8
10 stron i następne.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Wciąż ten sam błąd popełniasz. Cytować fałszywe wypowiedzi o ŚJ to tak, jakby pytać Rosjan, jak to jest w Ameryce ;-)
Oj, wuka, wuka... przecież wiadomo, że necie znajdziesz mnóstwo paszkwili o ŚJ ale ty nawet nie masz ochoty sprawdzić, czy rzeczywiście ŚJ w tych latach, jakie wymieniłaś naprawdę zapowiadali jakiś koniec świata.
Jeszcze tak głupiego sposobu argumentacji dawno nie czytałem...
Przypomnę ci co napisałaś:
ja już kilka końców świata ogłaszanych przez was przeżyłam
No i gdzie coś takiego ogłaszaliśmy? Powielasz głosy wrogów ŚJ bo... ŚJ nie ogłaszali a ty jak papuga powtarzasz cudze brednie.
Ty twierdzisz, ty udowadniaj, a nie powołuj się na nieudolnie napisane teksty w necie...
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
20 gru 2020, 13:15
Wciąż ten sam błąd popełniasz. Cytować fałszywe wypowiedzi o ŚJ to tak, jakby pytać Rosjan, jak to jest w Ameryce ;-)
Oj, wuka, wuka... przecież wiadomo, że necie znajdziesz mnóstwo paszkwili o ŚJ ale ty nawet nie masz ochoty sprawdzić, czy rzeczywiście ŚJ w tych latach, jakie wymieniłaś naprawdę zapowiadali jakiś koniec świata.
Jeszcze tak głupiego sposobu argumentacji dawno nie czytałem...
Przypomnę ci co napisałaś:
ja już kilka końców świata ogłaszanych przez was przeżyłam
No i gdzie coś takiego ogłaszaliśmy? Powielasz głosy wrogów ŚJ bo... ŚJ nie ogłaszali a ty jak papuga powtarzasz cudze brednie.
Ty twierdzisz, ty udowadniaj, a nie powołuj się na nieudolnie napisane teksty w necie...
Dlaczego w każdym wpisie wytykasz mi błędy, ciągle próbujesz mi udowodnić a to moją ignorancję, a to głupotę, a to niedojrzałośc, a to szaleństwo tudzież cały wachlarz innych przymiotów, które najgorszy z najgorszych nie ma. Według ciebie jestem jakimś nieudolnym, pomyłkowym tworem na ziemi i główną zakałą forum. Cokolwiek bym nie pisała wyśmiewasz, poniżasz, deprecjonujesz.
Mam w nosie wasze głoszenia. O datach mówią wasi członkowie, byli członkowie. Mnie to nie obchodzi, w żaden sposób nie dotyka. Temat wypłynął przypadkiem.
Naprawdę, Bobo. Ja nie mam już siły tu rozmawiać. Możesz mi dać karę za to, że nie czytam stażnic i nie podałam w których ten temat wypływa. Możesz mnie nawet zablokować, na stałe. Zrobisz mi przysługę.

wybrana
Posty: 4383
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Bobo, wuka, czy wy żeście oszaleli😃. Wiem, że bez siebie nie potraficie żyć 🤣
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16817
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

To nie atak na Twoją osobę tylko na metodę jaką zastosowałaś. Powtórzę, swoje tezy należy udowadniać a nie powielać kłamstwa innych.
Tego wymaga uczciwość.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
20 gru 2020, 19:46
To nie atak na Twoją osobę tylko na metodę jaką zastosowałaś. Powtórzę, swoje tezy należy udowadniać a nie powielać kłamstwa innych.
Tego wymaga uczciwość.
Oczywiście. Nie rozumiem tylko dlaczego to niby JA POWIELAM KŁAMSTWA, skoro powszechnie wiadomo, że to ŚJ ogłaszali co chwilę newsy o końcu świata. Czyli setki wiadomości w tym temacie, które ukazały się przez sto lat, podawane przez setki osób, tysiące publikacji to wszystko jedno wielkie kłamstwo. Cały paskudny świat obwinia ŚJ, nie wiadomo dlaczego i skąd wziął ten głupi świat taki pomysł, o wyznaczanie dat kolejnych końców świata. No a ja wpisuję się idealnie w powielaczkę kłamstw.
Dobranoc. Ręce opadają, nic już mi się nie chce.
Znowu mam ochotę napisać, tym razem w liczbie pojedynczej: daj mi spokój. :roll: Naprawdę, nie obchodzi mnie to czy koniec świata będzie dziś czy pojutrze. Mam to generalnie wiadomo gdzie :ph34r:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”