Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

Jachu pisze:
Luba pisze:A jesli chodzi o Mojzesza, to w ksiedze liczb czytamy, ze rowniez on skladal ludzi w ofierze swojemu panu.
Udowodnij,albo "odszczekaj"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A pod swoim nickiem napisałeś - jestem cichy i pokorny, a tu takie słowa?

Może ten artykuł pomoże wiele zrozumieć.
http://prorok.edu.pl/media/Biblia%20ist ... e%20ST.pdf
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

wybrana pisze:
To, że ich ojcem jest szatan- stwierdził osobiście Jezus.
Ja daleki jestem od tego, aby uważać siebie za znawcę nauk Jezusa.
Daleki tez jestem od tego, aby bronić Żydów, tym bardziej gdy widzę co robią obecnie z Polską.
Jednak wypowiedż biblijnego Jezusa o tym, że szatan jest ojcem Żydów, nie odczytywałbym dosłownie.
Myślę, że Jezus powiedział tak dlatego, bo widział u Żydów ich złe postępowanie.
A ponieważ wszystko co złe pochodzi od abstrakcyjnego diabła :-) toteż jego zrobiono ojcem wszelkich niegodziwców i ich niegodziwości.

Istnienie szatana - diabła nie jest w jakiejkolwiek formie w sposób przekonywujący udowodnione.
Szatan - diabeł powstał w głowach pisarzy, teologów i wszelkiej maści myślicieli wtedy, kiedy już nie potrafiono pogodzić istnienie dobrego i wszechmogącego Boga ( a takiego tylko chciano widzieć ) z otaczającymi i dotykającymi nas złem i niesprawiedliwością.

Biblijny Jezus wierzył w tego samego Boga co współcześni Jemu Żydzi.

Proszę zwrócić uwagę, że Jezus wielokrotnie gromi żyjących z nim Żydów za o wiele mniejszego kalibru przestępstwa, ale jakoś nie znajdujemy na kartach Biblii, aby cokolwiek złego powiedział o wielokrotnych mordercach i pospolitych łotrzykach, jakimi byli Mojżesz czy Dawid.
Odnosi się raczej wrażenie, że znajduje dla tych postaci wyrozumienie i godzi się na uznanie ich misji, jako element Bożego planu.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

Jachu pisze:
Luba pisze:A jesli chodzi o Mojzesza, to w ksiedze liczb czytamy, ze rowniez on skladal ludzi w ofierze swojemu panu.
Udowodnij,albo "odszczekaj"

Prosze bardzo:

Potem tak mówił Pan do Mojżesza: 26 Policz wraz z kapłanem Eleazarem i głowami rodów społeczności to, co z ludzi i bydła zostało przyprowadzone jako zdobycz. 27 Podziel zdobycz na połowę pomiędzy tych, którzy brali udział w wyprawie, i pomiędzy całą społeczność. 28 Winieneś jednak od wojowników, którzy wyruszyli na wyprawę, wziąć jako dar dla Pana jedną sztukę na pięćset - zarówno z ludzi, jak też z wołów, osłów i owiec. 29 Z połowy należącej do nich weźmiesz, a dasz kapłanowi Eleazarowi jako ofiarę dla Pana. 30 Z połowy [należnej reszcie] Izraelitów weźmiesz pięćdziesiątą część, tak ludzi, jak też wołów, osłów i owiec, słowem ze wszystkiego bydła, i dasz to lewitom, którzy pełnią służbę w przybytku Pana. 31 Mojżesz i kapłan Eleazar wykonali wszystko, co im Pan nakazał. 32 Zdobycz, którą wojownicy wzięli jako łup, składała się z sześciuset siedemdziesięciu pięciu tysięcy owiec, 33 siedemdziesięciu dwóch tysięcy wołów, 34 sześćdziesięciu i jednego tysiąca osłów, 35 a osób, czyli dziewcząt, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, było razem trzydzieści dwa tysiące. 36 Połowa przypadająca w udziale tym, którzy brali udział w wyprawie wojennej, wynosiła: trzysta trzydzieści siedem tysięcy pięćset owiec. 37 Z tego oddali Panu sześćset siedemdziesiąt pięć sztuk; 38 trzydzieści sześć tysięcy wołów - z czego oddali Panu siedemdziesiąt dwie sztuki; 39 trzydzieści tysięcy pięćset osłów, z czego oddali Panu sześćdziesiąt i jedną sztukę. 40 Wreszcie szesnaście tysięcy osób, z czego oddali Panu trzydzieści dwie osoby. 41 I oddał Mojżesz kapłanowi Eleazarowi dary przeznaczonena ofiarę dla Pana, stosownie do rozkazu, jaki Pan dał Mojżeszowi 4


Ksiega Liczb, rozdzial 31.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba ty myslisz ze złozyc w ofierze to zabic?
a co ze słowami
Złózcie siebie jako ofiare czysta miła Bogu
co myslisz o tej ofierze.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

RN pisze:
Proszę zwrócić uwagę, że Jezus wielokrotnie gromi żyjących z nim Żydów za o wiele mniejszego kalibru przestępstwa, ale jakoś nie znajdujemy na kartach Biblii, aby cokolwiek złego powiedział o wielokrotnych mordercach i pospolitych łotrzykach, jakimi byli Mojżesz czy Dawid.
Odnosi się raczej wrażenie, że znajduje dla tych postaci wyrozumienie i godzi się na uznanie ich misji, jako element Bożego planu.
A ja widze jednak wyraznie jednoznaczny stosunek Syna Bozego do "plemienia zmijowego", do ktorego nalezal zdecydowanie Mojzesz.

Dawida zaczynam dopiero analizowac.

Nauka Jezusa zawiera przede wszystkim prawde o wartosci milosierdzia i wybaczania 77 razy i o tym, ze ludzie religijni to ciemnota, ktora " nie wie , co czyni"...inaczej mowiac martwota duchowa.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

tola pisze:Luba ty myslisz ze złozyc w ofierze to zabic?
W przypadku Mojzesza tak mysle.

Oltarze, ofiary i krew lejaca sie strugami oraz trup scielacy sie pod nogami to specjalnosc patriarchy Mojzesza.

Do tego jeszcze te weze, ktore mu tak wiernie towarzysza :-(

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

wybrana pisze:
Wąż starodawny - to szatan.

To wąż skusił w Edenie człowieka do grzechu.
Wiemy, że w II przykazaniu Dekalogu, Bóg Ojciec Wszechmogący zabronił czynić jakiekolwiek obraz lub rzeźbę tego, co na niebie, ziemi, w morzu i pod ziemią.
No tak Waz smok starodawny i oskarzyciel braci naszych
ale do czego zmierzasz?

A jak to wytłumaczyć?
IV Mojżeszowa
W pewnym momencie tej długiej i uciążliwej drogi lud Izraela „zaczął mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi” (Lb 21, 5). To mówienie przeciw Bogu oznaczało niezgadzanie się na wędrówkę i trud pobytu na pustyni oraz marny codzienny posiłek. Wówczas: „Zesłał więc Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak, że wielka liczba Izraelitów zmarła (Lb 21, 6). Jednak w tym trudnym czy wręcz dramatycznym położeniu Mojżesz nie pozostał obojętnym na cierpienie ludu Izraela. Prosił Boga o pomoc i na Jego polecenie miało miejsce wywyższenie miedzianego węża na wysokim palu (Lb 21, 8-9). Jak zostało zapisane w Księdze Liczb: „wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzał na niego, został przy życiu” (Lb 21, 8).
Nie oskarżam Mojżesza, bo wiem, że te księgi pisali różni autorzy powołując się na Mojżesza - ale szatan już w tym prawie zbierał swoje żniwo.
a o co miała bys oskarzac Mojzesza przeciez cytues ze Izrael mówił przeciw Bogu i Mojzeszowi.
weze tam były bo pustynia ich terenem ale YHVH powstrzymywał ich od kasania
dopiero jak szemrali to weze poszły w ruch .
przeciez Waz na drzewcu nie uzdrawiał ale ich uswiadamiał.

Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.
ale w jakim znaczeniu wywyzszony bo był zapowiedzia Jeszua Mesjasza który
podobnie był wywyzszony .za grzech Ludu Swego.

Jeszcze jeden wąż
3Wtedy rozkazał: "Rzuć ją na ziemię". A on rzucił ją na ziemię, i zamieniła się w węża. Mojżesz zaś uciekał przed nim. 4 Pan powiedział wtedy do Mojżesza: "Wyciągnij rękę i chwyć go za ogon". I wyciągnął rękę i uchwycił go, i stał się znów laską w jego ręku. 5 "Tak uczyń, aby uwierzyli, że ukazał tobie Pan, Bóg ojców ich, Bóg Abrahama Bóg Izaaka i Bóg Jakuba". (Wj 4, 3-5)
Same węże w tym Starym Testamencie?
No i jaszczurki sa i modliszko smoki itp

Księga Jeremiasza
:4I powiesz im: Tak mówi Pan: Gdy ktoś upadnie, czy się znowu nie podniesie? Gdy ktoś odejdzie, czy znowu nie powraca?
8:5Dlaczego więc ten lud jeruzalemski trwa nieustannie w odstępstwie? Trzymają się kłamstwa, nie chcą się nawrócić.
8:6Uważałem na to, co mówią, i słyszałem: Mówią nieprawdę. Nikt nie ubolewa nad swoją złością w słowach: Cóż to uczyniłem? Każdy pędzi na oślep w swoim biegu, jak koń cwałujący w bitwie.
9:12A Pan rzekł: Dlatego że porzucili mój zakon, który im dałem, nie słuchali mojego głosu i według niego nie postępowali,
9:13Lecz kierowali się uporem swojego serca i szli za Baalami, jak ich nauczyli ich ojcowie.
Żydzi podbili tereny zamieszkałe przez Kananejczyków, którzy w czasach starożytnych mieszkali we współczesnej Palestynie. Kananejczycy czcili pogańskiego boga o imieniu „Moloch”- do którego praktykowali składanie ofiar z dzieci. Kananejczycy także praktykowali jedzenie ludzkiego mięsa jako część ich rytuałów okultystycznych. Słowo „kanibalizm” pochodzi od „Kanaan” i demona boga „Baal,” innego z kananejskich bożków.

Wiemy z opisu nie tylko biblijnego, że ofiary były składane przez wszystkie okoliczne ludy, które mieszkały obok wybranego narodu, tak samo jak POWSZECHNE BYŁO I JEST DO DZISIAJ obrzezanie mężczyzn, a także barbarzyńskie okaleczanie kobiet i małych dziewczynek.

Składane ofiary na ołtarzu ze zwierząt nie były przeznaczone dla Boga, ale dla szatana i jego demonów.
To szatan przejął władzę nad tym Izraelskim narodem i prowadził go swoją mocą.
te ofiary ze zwierzat miały na cos wskazywac mozesz poczytac lit do Hebr.
Ale i dzisiaj u konca Czasu ludzie bawia sie w religie a niechca przyjac Ofiary Jeszua Mesjasza.Juz nie trzeba zabijac a zabijaja nawet dzieci .

Jezus po to narodził się na ziemi, byśmy poznali obraz prawdziwego Boga - kochającego, miłosiernego, sprawiedliwego.
Izraelici będąc we władaniu szatana - zamordowali Go, bo prawda ich parzyła jak ogień.
To, że ich ojcem jest szatan- stwierdził osobiście Jezus.

Israel to pierworodny Syn wiec nie bierz wszystkich do jednego.
Prawda i disiaj parzy dlatego i dzisia zabijaja
a ty wierzysz ze Jeszua to YHVH ?


E.Mateusza
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba pisze:
tola pisze:Luba ty myslisz ze złozyc w ofierze to zabic?
W przypadku Mojzesza tak mysle.

Oltarze, ofiary i krew lejaca sie strugami oraz trup scielacy sie pod nogami to specjalnosc patriarchy Mojzesza.

Do tego jeszcze te weze, ktore mu tak wiernie towarzysza :-(
A gdzie ty to wyczytałas ze krew lała sie strugami i jaki trup sie słał pod nogami
i czyje to były nogi ?
to specjalnosc Mojzesza ? nie boisz sie tak o nim mówic ?
wiesz co spotkało tych co przeciw niemu szemrali ?
Złozyłaas siebie w OFIERZE czy nie zamierzasz?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze:
To, że ich ojcem jest szatan- stwierdził osobiście Jezus.
Ja daleki jestem od tego, aby uważać siebie za znawcę nauk Jezusa.
Daleki tez jestem od tego, aby bronić Żydów, tym bardziej gdy widzę co robią obecnie z Polską.
Jednak wypowiedż biblijnego Jezusa o tym, że szatan jest ojcem Żydów, nie odczytywałbym dosłownie.
Myślę, że Jezus powiedział tak dlatego, bo widział u Żydów ich złe postępowanie.
A ponieważ wszystko co złe pochodzi od abstrakcyjnego diabła :-) toteż jego zrobiono ojcem wszelkich niegodziwców i ich niegodziwości.

Istnienie szatana - diabła nie jest w jakiejkolwiek formie w sposób przekonywujący udowodnione.
Szatan - diabeł powstał w głowach pisarzy, teologów i wszelkiej maści myślicieli wtedy, kiedy już nie potrafiono pogodzić istnienie dobrego i wszechmogącego Boga ( a takiego tylko chciano widzieć ) z otaczającymi i dotykającymi nas złem i niesprawiedliwością.

Biblijny Jezus wierzył w tego samego Boga co współcześni Jemu Żydzi.

Proszę zwrócić uwagę, że Jezus wielokrotnie gromi żyjących z nim Żydów za o wiele mniejszego kalibru przestępstwa, ale jakoś nie znajdujemy na kartach Biblii, aby cokolwiek złego powiedział o wielokrotnych mordercach i pospolitych łotrzykach, jakimi byli Mojżesz czy Dawid.
Odnosi się raczej wrażenie, że znajduje dla tych postaci wyrozumienie i godzi się na uznanie ich misji, jako element Bożego planu.
Czyżby?
B.W.E.Mat.
23:1Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
23:2Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
23:4Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
23:5A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
23:6Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
23:7I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
23:8Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
23:10Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
23:11Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
23:12A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.
23:13Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.
Jezus ubolewa nad losem Jerozolimy
23:37Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!
23:38Oto wam dom wasz pusty zostanie.
23:39Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim.


JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba pisze:
RN pisze:
Proszę zwrócić uwagę, że Jezus wielokrotnie gromi żyjących z nim Żydów za o wiele mniejszego kalibru przestępstwa, ale jakoś nie znajdujemy na kartach Biblii, aby cokolwiek złego powiedział o wielokrotnych mordercach i pospolitych łotrzykach, jakimi byli Mojżesz czy Dawid.
Odnosi się raczej wrażenie, że znajduje dla tych postaci wyrozumienie i godzi się na uznanie ich misji, jako element Bożego planu.
A ja widze jednak wyraznie jednoznaczny stosunek Syna Bozego do "plemienia zmijowego", do ktorego nalezal zdecydowanie Mojzesz.

Dawida zaczynam dopiero analizowac.

Nauka Jezusa zawiera przede wszystkim prawde o wartosci milosierdzia i wybaczania 77 razy i o tym, ze ludzie religijni to ciemnota, ktora " nie wie , co czyni"...inaczej mowiac martwota duchowa.
Zastanów sie co wygadujesz a z kim Jeszua był na Górze Objawienia /Przemienienia ,kogo widzieli apostołowie
no nie kompromituj sie .

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

RN pisze:
Istnienie szatana - diabła nie jest w jakiejkolwiek formie w sposób przekonywujący udowodnione.
Szatan - diabeł powstał w głowach pisarzy, teologów i wszelkiej maści myślicieli wtedy, kiedy już nie potrafiono pogodzić istnienie dobrego i wszechmogącego Boga ( a takiego tylko chciano widzieć ) z otaczającymi i dotykającymi nas złem i niesprawiedliwością.
Podzielam twoj poglad toczka w toczke :->

Sama przyjrzalam sie kiedys z bliska diablowi i...zniknal bezpowrotnie....rozplynal sie w powietrzu.

Zachecam wszystkich, aby zrobili to samo.

To najlepszy sposob na diablisko... Zdobyc sie na odwage i spojrzec mu prosto w te jego ślepia :->

„Podporządkujcie się Bogu, natomiast przeciwstawcie się Diabłu, a ucieknie od was” (JAKUBA 4:7)

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

tola pisze: Zastanów sie co wygadujesz a z kim Jeszua był na Górze Objawienia /Przemienienia ,kogo widzieli apostołowie
no nie kompromituj sie .
Tola, ja traktuje kazdy tekst, ktory wyszedl spod zydowsko-katolickiej matrycy z pewnym dystansem, ktorego tobie zdecydowanie brakuje :->

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Post autor: RN »

Luba pisze:A ja widze jednak wyraznie jednoznaczny stosunek Syna Bozego do "plemienia zmijowego", do ktorego nalezal zdecydowanie Mojzesz.
Jezus kilkakrotnie nawiązuje do Mojżesza i nigdy nie przedstawia go w złym świetle. Wręcz broni Jego postępowanie, jak np. w przypadku listu rozwodowego.
Zatwardziałe serca mieli mieć Żydzi, ale nie sam Mojżesz, chociaż to on napisał list. :-)

Poza tym Mojżesz był uważany za swego rodzaju poprzednika Jezusa, o czym możemy przeczytać w NT. Taki pogląd akceptowali uczniowie Jezusa (czyt. Dzieje Apostolskie )


Luba pisze:Nauka Jezusa zawiera przede wszystkim prawde o wartosci milosierdzia i wybaczania 77 razy i o tym, ze ludzie religijni to ciemnota, ktora " nie wie , co czyni"...inaczej mowiac martwota duchowa.
Jezus każe przebaczać 77 razy, ale jednocześnie nie przeszkadza mu podtrzymywać poglądu o każni wiecznej. Co prawda przestrzega jak tego uniknąć, ale jednak....
Powody za które można cierpieć wieczne męki, nie są znowu, aż takimi wielkimi wykroczeniami i są zdecydowanie nieadekwatne do kary.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Jakim wzorcem sie posługujesz skoro mnie brakuje a ty jak widze masz w nadmiarze
Powiedz jak to jest czy mojzesz jest katolicki i eliasz i co ci zostaje ze dałas temu wiare ?
przeciez ty nawet nie wiesz kto był na Górze .

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba pisze:
RN pisze:
Istnienie szatana - diabła nie jest w jakiejkolwiek formie w sposób przekonywujący udowodnione.
Szatan - diabeł powstał w głowach pisarzy, teologów i wszelkiej maści myślicieli wtedy, kiedy już nie potrafiono pogodzić istnienie dobrego i wszechmogącego Boga ( a takiego tylko chciano widzieć ) z otaczającymi i dotykającymi nas złem i niesprawiedliwością.
Podzielam twoj poglad toczka w toczke :->

Sama przyjrzalam sie kiedys z bliska diablowi i...zniknal bezpowrotnie....rozplynal sie w powietrzu.

Zachecam wszystkich, aby zrobili to samo.

To najlepszy sposob na diablisko... Zdobyc sie na odwage i spojrzec mu prosto w te jego ślepia :->

„Podporządkujcie się Bogu, natomiast przeciwstawcie się Diabłu, a ucieknie od was” (JAKUBA 4:7)
podzielasz jego zdanie ale diabła widziałas tak :-) a co on koło ciebie robił czy dobre wrazenie czy straszył .?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”