Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »


Manna Niebiańska
Tekst na dzień 5 Wrzesień.

Twarda jako grób zawistna miłość; węgle jej jako węgle ogniste i jako płomień gwałtowny. Pieśń Sal. 8:6
Jednym z wielkich wrogów, na jakich napotyka każdy chrześcijanin, jest zazdrość. Musi ona zostać natychmiast zwyciężona jako nieprzyjaciel Boga, człowieka i wszelkiej dobrej zasady. A jeśli jej obecność pokalała choć na chwilę nasze serce, odwołać się należy do oczyszczającego ducha świętości i miłości. Zazdrość jest nie tylko okrutna sama w sobie, lecz jej zatrute szpony z całą pewnością sprowadzą ból i kłopoty na innych, powodując ogólne nieszczęście i doprowadzając ostatecznie do zniszczenia tych, którzy ją do siebie dopuszczają. Zazdrość jest grzechem w myślach, złem w umyśle, które niezwykle szybko prowadzi do rzeczywistego grzechu i zła w uczynkach. Bardzo trudno oczyścić całkowicie umysł z zazdrości, jeśli został nią raz skażony, bowiem niezwykle szybko nadaje ona własny koloryt i charakter całemu otoczeniu.

Z.03-330
[/quote]
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

Jachu pisze:Cenię sobie czas, więc w głębszych rzeczach korzystam z dostępnych mi materiałów,lub podaję linki do nich,a wybór należy do ew. odbiorcy.


http://www.nastrazy.pl/drukuj.php?t=The ... /piesn.htm

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1999_6_04.htm
EMET:
Ależ, oczywiście, ‘Jachu’.
Osobiście [ja, E.] z racji swoich [amatorskich &#8211; jednak!] zainteresowań biblistycznych, pisuję bądź własne opracowania, bądź korzystając stąd i zowąd [nie tylko z publikacji ŚJ!]. Obojętnie skąd dany ktoś zapodaje, to jednak... z chwilą ukazania się publicznego treści, jak np. na Forum, podlega to tzw. &#8216;ripoście&#8217;: niekoniecznie w sensie krytycznym [nie mylić z... krytykanctwem]. Osobiście określam to: >>Pobudzanie do myślenia Innych, samemu będąc &#8211; przez tych Innych &#8211; do myślenia pobudzanym<<. Wszelkie inne sprawy pozostają w gestii rozstrzygnięć osobistych: bez obowiązku jakiegokolwiek tzw. &#8216;tłumaczenia się&#8217;. Jedyne co, to tzw. &#8216;prawidła toczenia dyskusji&#8217;. Za to, co się pisze, bierze się, bowiem, odpowiedzialność: nie inaczej. Kogoś post -- kogoś odpowiedzialność: za treść w tymże post. Nie ma obowiązku czytywania, nie ma obowiązku replikowania: każdego wolny wybór. &#8216;Dobry&#8217; - mój post, &#8216;dobry&#8217; TEŻ - kogoś innego post.
Osobiście niekoniecznie gorąco oczekuję jakichkolwiek replik na moje post/y/ i z wzajemnością chciałbym.

Tyle, jak mawiał kiedyś R. Pł.

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

tola pisze: Wybrana ty mówisz i pozadliwosci ,mylnie nazywanej miloscia.
Ja o Milosci która rozlewa w sercach Duch Mesjasza jak powiedzial?
Moja Milosc w was.
Jego Milosc nie czyni krzywdy nie jest slepa .
Swiat wykrzywil na swój sposób
Tą miłość posiadają ludzie nowo narodzeni, ale nie każdy nim jest.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

No własnie chodzi o Miłosc a nie miłostki które nie sa z Ducha Świętego dopiero wtedy
widzimy i kochamy a to nie jest z nas a z Jego Ducha.

Nie kazdy jest Nowo Narodzony ale i nie kazdy kto jest Narodzony zdaje sobie
z tego sprawe.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

tola pisze:
Nie kazdy jest Nowo Narodzony ale i nie kazdy kto jest Narodzony zdaje sobie
z tego sprawe.
Tola, czy to mozliwe aby narodzony z ducha czlowiek byl nieswiadomy swojego stanu ?

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:I posądzano szatana o komitywę z Bogiem.
To nie jest posadzenie,a fakt.Wystarczy zajrzec do Ksiegi Hioba.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »

booris pisze:
wybrana pisze:I posądzano szatana o komitywę z Bogiem.
To nie jest posadzenie,a fakt.Wystarczy zajrzec Ksiegi Hioba.
To jest własnie diabelskie oskarżenie Boga i dlatego Jezus powiedział faryzeuszom- waszym ojcem jest szatan.
Diabeł zniszczył życie Hioba,a Bóg ulitował się nad życiem Hioba i odbudował jego życie.
Posądzenie Boga o komitywę z diabłem, jest szatańskim wymysłem piszącego tą księgę - jak pojmował - tak pisał.
Przecież Izraelici działania ciemności w ogóle nie widzieli i dlatego tkwili w tej ciemności.
Nie znali prawdziwego Boga, ale widzieli Boga według swoich pożądliwości.
Ustalali przykazania dla swoich pożądliwości i według nich postępowali niezgodnie z przykazaniami jakimi dał im Bóg - Dekalog.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

Luba pisze:
tola pisze:
Nie kazdy jest Nowo Narodzony ale i nie kazdy kto jest Narodzony zdaje sobie
z tego sprawe.
Tola, czy to mozliwe aby narodzony z ducha czlowiek byl nieswiadomy swojego stanu ?
Możliwe i wielu takich jest i utkneli w swoich zborach-organizacach-kosciołach itp
dzieje sie tak bo zamiast samemu badac zaufali ludziom którym nie zalezy
na Prawdzie a wrecz robia zła robote niszczac.
Po kilku latach poznałam ze Narodziłam sie z Wyzsza .

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tola pisze:
Luba pisze:
tola pisze:
Nie kazdy jest Nowo Narodzony ale i nie kazdy kto jest Narodzony zdaje sobie
z tego sprawe.
Tola, czy to mozliwe aby narodzony z ducha czlowiek byl nieswiadomy swojego stanu ?
Możliwe i wielu takich jest i utkneli w swoich zborach-organizacach-kosciołach itp
dzieje sie tak bo zamiast samemu badac zaufali ludziom którym nie zalezy
na Prawdzie a wrecz robia zła robote niszczac.
Po kilku latach poznałam ze Narodziłam sie z Wyzsza .
EMET:
Możesz podać jakiś przykład wniosków, do których dochodzą, doszli czy tp. owi "sami badający"? :aaa:
Nic do rzeczy nie ma, skoro po zbadaniu i skonfrontowaniu -- i tak do odrzucenia w oparciu o argumentację biblijną: rzecz jasna, iż nie w oparciu o autorytet np. 'toli'... :crazy:
Obowiązuje podejście 'berejskie' [Dz Ap 17:11], ew. np. to, co czytamy 1Tes 5:21; o 'badaniu duchów' - nie wspomnę [vide: 1J 4:1].

Skoro "narodziłaś się z wyższa", to i nauki też "Góra" [Bóg oraz Syn] powinna aprobować: bynajmniej nie osobiste kogoś przekonanie, co się samo przez się rozumie, nie inaczej!

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

Awatar użytkownika
tola
Posty: 664
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:57

Post autor: tola »

EMET pisze:

EMET:
Możesz podać jakiś przykład wniosków, do których dochodzą, doszli czy tp. owi "sami badający"? :aaa:
Nic do rzeczy nie ma, skoro po zbadaniu i skonfrontowaniu -- i tak do odrzucenia w oparciu o argumentację biblijną: rzecz jasna, iż nie w oparciu o autorytet np. 'toli'... :crazy:
Obowiązuje podejście 'berejskie' [Dz Ap 17:11], ew. np. to, co czytamy 1Tes 5:21; o 'badaniu duchów' - nie wspomnę [vide: 1J 4:1].

Skoro "narodziłaś się z wyższa", to i nauki też "Góra" [Bóg oraz Syn] powinna aprobować: bynajmniej nie osobiste kogoś przekonanie, co się samo przez się rozumie, nie inaczej!

Stephanos, ps. EMET
Maja odwage odrzucic doktryny denominacji odrzucaja np trojce nie bojasie
samodzielnego myslenia zaufania Duchowi Mesjasza.
KOnfrontowanie nic nie da bo 'starsi' nie pozwola na samowolke boja sie rozproszenia trzódki Przeciez to walka o wpływy .
Dla mnie nie ma Bóg oraz Syn ,chyba ze mówisz o Israelu.

EMET
Posty: 11235
Rejestracja: 04 wrz 2006, 17:31

Post autor: EMET »

tola pisze:
EMET pisze:

EMET:
Możesz podać jakiś przykład wniosków, do których dochodzą, doszli czy tp. owi "sami badający"? :aaa:
Nic do rzeczy nie ma, skoro po zbadaniu i skonfrontowaniu -- i tak do odrzucenia w oparciu o argumentację biblijną: rzecz jasna, iż nie w oparciu o autorytet np. 'toli'... :crazy:
Obowiązuje podejście 'berejskie' [Dz Ap 17:11], ew. np. to, co czytamy 1Tes 5:21; o 'badaniu duchów' - nie wspomnę [vide: 1J 4:1].

Skoro "narodziłaś się z wyższa", to i nauki też "Góra" [Bóg oraz Syn] powinna aprobować: bynajmniej nie osobiste kogoś przekonanie, co się samo przez się rozumie, nie inaczej!

Stephanos, ps. EMET
Maja odwage odrzucic doktryny denominacji odrzucaja np trojce nie bojasie
samodzielnego myslenia zaufania Duchowi Mesjasza.
KOnfrontowanie nic nie da bo 'starsi' nie pozwola na samowolke boja sie rozproszenia trzódki Przeciez to walka o wpływy .
Dla mnie nie ma Bóg oraz Syn ,chyba ze mówisz o Israelu.
EMET:
Ogólnikami prawisz, bowiem i tak ocena jest w oparciu o Biblię, nie zaś jakikolwiek "szyld" czy brak "szyldu".
Osobiście zawsze oceniam pogląd, nie zaś tzw. denominacyjność, niedenominacyjność, dufne przekonanie czy inne jakieś tp.
Te tutaj Forum jawnie wykazuje, co często warte są Kogoś jakieś oznajmienia - obojętnie z jakich motywacji płynące [piszę ogólnie] - skoro po skonfrontowaniu z tekstem Biblii DO ODRZUCENIA! :bardzo_smutny:
Ileż razy zdarzało mnie się czytać wypowiedzi nawet ludzi bezwyznaniowych, nawet ateistów, którzy kpili wprost z absurdalnych czyichś mniemań, skoro nawet oni sami wg tego, co podawała Biblia ew. zdrowy rozsądek widzieli, jak się sprawy mają. :->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ-2018’, Przypis.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: wybrana »


Wąż starodawny - to szatan.

To wąż skusił w Edenie człowieka do grzechu.
Wiemy, że w II przykazaniu Dekalogu, Bóg Ojciec Wszechmogący zabronił czynić jakiekolwiek obraz lub rzeźbę tego, co na niebie, ziemi, w morzu i pod ziemią.

A jak to wytłumaczyć?
IV Mojżeszowa
W pewnym momencie tej długiej i uciążliwej drogi lud Izraela &#8222;zaczął mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi&#8221; (Lb 21, 5). To mówienie przeciw Bogu oznaczało niezgadzanie się na wędrówkę i trud pobytu na pustyni oraz marny codzienny posiłek. Wówczas: &#8222;Zesłał więc Pan na lud węże o jadzie palącym, które kąsały ludzi, tak, że wielka liczba Izraelitów zmarła (Lb 21, 6). Jednak w tym trudnym czy wręcz dramatycznym położeniu Mojżesz nie pozostał obojętnym na cierpienie ludu Izraela. Prosił Boga o pomoc i na Jego polecenie miało miejsce wywyższenie miedzianego węża na wysokim palu (Lb 21, 8-9). Jak zostało zapisane w Księdze Liczb: &#8222;wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzał na niego, został przy życiu&#8221; (Lb 21, 8).

Nie oskarżam Mojżesza, bo wiem, że te księgi pisali różni autorzy powołując się na Mojżesza - ale szatan już w tym prawie zbierał swoje żniwo.

Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.

Jeszcze jeden wąż
3Wtedy rozkazał: "Rzuć ją na ziemię". A on rzucił ją na ziemię, i zamieniła się w węża. Mojżesz zaś uciekał przed nim. 4 Pan powiedział wtedy do Mojżesza: "Wyciągnij rękę i chwyć go za ogon". I wyciągnął rękę i uchwycił go, i stał się znów laską w jego ręku. 5 "Tak uczyń, aby uwierzyli, że ukazał tobie Pan, Bóg ojców ich, Bóg Abrahama Bóg Izaaka i Bóg Jakuba". (Wj 4, 3-5)

Same węże w tym Starym Testamencie?

Księga Jeremiasza
:4I powiesz im: Tak mówi Pan: Gdy ktoś upadnie, czy się znowu nie podniesie? Gdy ktoś odejdzie, czy znowu nie powraca?
8:5Dlaczego więc ten lud jeruzalemski trwa nieustannie w odstępstwie? Trzymają się kłamstwa, nie chcą się nawrócić.
8:6Uważałem na to, co mówią, i słyszałem: Mówią nieprawdę. Nikt nie ubolewa nad swoją złością w słowach: Cóż to uczyniłem? Każdy pędzi na oślep w swoim biegu, jak koń cwałujący w bitwie.
9:12A Pan rzekł: Dlatego że porzucili mój zakon, który im dałem, nie słuchali mojego głosu i według niego nie postępowali,
9:13Lecz kierowali się uporem swojego serca i szli za Baalami, jak ich nauczyli ich ojcowie.

Żydzi podbili tereny zamieszkałe przez Kananejczyków, którzy w czasach starożytnych mieszkali we współczesnej Palestynie. Kananejczycy czcili pogańskiego boga o imieniu &#8222;Moloch&#8221;- do którego praktykowali składanie ofiar z dzieci. Kananejczycy także praktykowali jedzenie ludzkiego mięsa jako część ich rytuałów okultystycznych. Słowo &#8222;kanibalizm&#8221; pochodzi od &#8222;Kanaan&#8221; i demona boga &#8222;Baal,&#8221; innego z kananejskich bożków.

Wiemy z opisu nie tylko biblijnego, że ofiary były składane przez wszystkie okoliczne ludy, które mieszkały obok wybranego narodu, tak samo jak POWSZECHNE BYŁO I JEST DO DZISIAJ obrzezanie mężczyzn, a także barbarzyńskie okaleczanie kobiet i małych dziewczynek.

Składane ofiary na ołtarzu ze zwierząt nie były przeznaczone dla Boga, ale dla szatana i jego demonów.
To szatan przejął władzę nad tym Izraelskim narodem i prowadził go swoją mocą.

Jezus po to narodził się na ziemi, byśmy poznali obraz prawdziwego Boga - kochającego, miłosiernego, sprawiedliwego.
Izraelici będąc we władaniu szatana - zamordowali Go, bo prawda ich parzyła jak ogień.
To, że ich ojcem jest szatan- stwierdził osobiście Jezus.

E.Mateusza
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
booris
Posty: 3655
Rejestracja: 17 kwie 2015, 15:07
Lokalizacja: Amsterdam,Londyn,Barcelona

Post autor: booris »

wybrana pisze:Posądzenie Boga o komitywę z diabłem, jest szatańskim wymysłem piszącego tą księgę - jak pojmował - tak pisał.
Sugerujesz ze Ksiega Hioba zawiera nieprawde?Poza tym,uzywajac Twojej logiki,mozna odrzucic kazda ksiege Pisma "- jak pojmował - tak pisał."
Słowo &#8222;kanibalizm&#8221; pochodzi od &#8222;Kanaan&#8221; i demona boga &#8222;Baal,&#8221; innego z kananejskich bożków.
Slowo kanibalizm pochodzi od Karibow,pierwotnych mieszkancow wysp karaibskich.

Luba
Posty: 1494
Rejestracja: 18 mar 2017, 20:48

Post autor: Luba »

wybrana pisze:


Same węże w tym Starym Testamencie?

Księga Jeremiasza
:4I powiesz im: Tak mówi Pan: Gdy ktoś upadnie, czy się znowu nie podniesie? Gdy ktoś odejdzie, czy znowu nie powraca?
8:5Dlaczego więc ten lud jeruzalemski trwa nieustannie w odstępstwie? Trzymają się kłamstwa, nie chcą się nawrócić.
8:6Uważałem na to, co mówią, i słyszałem: Mówią nieprawdę. Nikt nie ubolewa nad swoją złością w słowach: Cóż to uczyniłem? Każdy pędzi na oślep w swoim biegu, jak koń cwałujący w bitwie.
9:12A Pan rzekł: Dlatego że porzucili mój zakon, który im dałem, nie słuchali mojego głosu i według niego nie postępowali,
9:13Lecz kierowali się uporem swojego serca i szli za Baalami, jak ich nauczyli ich ojcowie.

(...)

Wiemy z opisu nie tylko biblijnego, że ofiary były składane przez wszystkie okoliczne ludy, które mieszkały obok wybranego narodu, tak samo jak POWSZECHNE BYŁO I JEST DO DZISIAJ obrzezanie mężczyzn, a także barbarzyńskie okaleczanie kobiet i małych dziewczynek.

Składane ofiary na ołtarzu ze zwierząt nie były przeznaczone dla Boga, ale dla szatana i jego demonów.
To szatan przejął władzę nad tym Izraelskim narodem i prowadził go swoją mocą.

Jezus po to narodził się na ziemi, byśmy poznali obraz prawdziwego Boga - kochającego, miłosiernego, sprawiedliwego.
Izraelici będąc we władaniu szatana - zamordowali Go, bo prawda ich parzyła jak ogień.
To, że ich ojcem jest szatan- stwierdził osobiście Jezus.

E.Mateusza
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.


Wybrana, swietny post.

A jesli chodzi o Mojzesza, to w ksiedze liczb czytamy, ze rowniez on skladal ludzi w ofierze swojemu panu.

Jachu
Posty: 10663
Rejestracja: 09 lis 2008, 20:55
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jachu »

Luba pisze:A jesli chodzi o Mojzesza, to w ksiedze liczb czytamy, ze rowniez on skladal ludzi w ofierze swojemu panu.
Udowodnij,albo "odszczekaj"

A co wiesz o owym panu??? ,kto zacz???
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”