Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:49 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Queza »

wuka pisze:
28 gru 2021, 11:11
Queza pisze:
28 gru 2021, 10:02
Moim marzeniem od dawna jest schudnąć 30 kg, chcę zmienić coś w swoim życiu.
Przekuj to marzenie w rzeczywistość. Są wskazówki w książkach i na pewno też w internecie, jak tego dokonać.
Wiem jak tego dokonać, mam odpowiednie książki, ale wiąże się to ze zmianami nawyków żywieniowych i ze zmianą w rytmie całodobowym i trudno mi na tą ścieżkę wejść, bo jestem leniwa i bardzo lubię słodkie, ale postaram się w końcu, choćby małymi kroczkami.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16710
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Jezus za Oblubienicę wybrał sobie leniwą kobietę...? :mysli:
Oszołomstwu mówię NIE!

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Queza »

Bobo pisze:
28 gru 2021, 11:28
Jezus za Oblubienicę wybrał sobie leniwą kobietę...? :mysli:
Nie wiem czasem, gdzie się zaczyna depresja, a gdzie kończy lenistwo, ale niestety otyłość chodzi w parze z depresją. Jezus wybrał mnie i to postawiło mnie na nogi, wyrwał mnie z ramion śmierci i jestem Mu wdzięczna, teraz jestem w Jego ramionach, w ramionach życia.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

;
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:49 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Queza »

wuka pisze:
28 gru 2021, 12:17
Zacznij od myślenia i wyobraźni. Utwierdź sobie w głowie i w sercu, że JUŻ JESTEŚ szczupła i wyobraź się sobie taką, jaką chcesz być. Nie mów, że nie chcesz jesć słodyczy, ale zawsze przerabiaj zdania na dokonene, w teraźniejszoćni i bez zaprzeczeń. To naprawdę działa.
Ja nie mam się za grubą, ale tak mi się wydaje, póki się nie rozbiorę, nie zawsze byłam przy kości, jestem otyła około 12 lat, w 2009 roku rzuciłam palenie papierosów i przytrafiła mi się depresja, następnie przytyłam. Mam jednak skłonności do tycia od dziecka, wystarczyło, że podjadłam u babci jajecznicę na maśle, czy wiejskie wypieki i robiłam się odrazu okrągła.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

Queza, ostatnio robią bardzo smaczne jedzenie "wege". Są kiełbaski roślinne, roślinne kotleciki rybne itd. z witaminami i potrzebnymi składnikami odżywczymi. Wystarczy się rozejrzeć w sklepach. Ja nie wyobrażam sobie powrotu do mięsa. ale trzeba dbać żeby nie brakowało jakichś składników. Na stronie ministerstwa zdrowia można poprosić o darmowe ułożenie diety. Tam jest zakładka "moja dieta", czy coś w tym stylu i można też zamówić dietę dla całej rodziny. "Wszystkiego dobrego" Tobie życzę
Obrazek

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Dlaczego w tym temacie zrobiliście sobie kulinarny happening?
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

wybrana pisze:
28 gru 2021, 14:58
Dlaczego w tym temacie zrobiliście sobie kulinarny happening?
Niewątpliwie można to tak podsumować

Dn 4:8-9 BT5 "Drzewo wzrastało potężnie, wysokością swą sięgało nieba, widać je było aż po krańce ziemi. (9) Liście jego były piękne, a owoce obfite, dawało ono pożywienie wszystkim. Pod nim szukały cienia dzikie zwierzęta, na jego gałęziach mieszkały ptaki podniebne, nim się żywiło wszelkie ciało."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Queza »

radek pisze:
28 gru 2021, 14:51
Queza, ostatnio robią bardzo smaczne jedzenie "wege". Są kiełbaski roślinne, roślinne kotleciki rybne itd. z witaminami i potrzebnymi składnikami odżywczymi. Wystarczy się rozejrzeć w sklepach. Ja nie wyobrażam sobie powrotu do mięsa. ale trzeba dbać żeby nie brakowało jakichś składników. Na stronie ministerstwa zdrowia można poprosić o darmowe ułożenie diety. Tam jest zakładka "moja dieta", czy coś w tym stylu i można też zamówić dietę dla całej rodziny. "Wszystkiego dobrego" Tobie życzę
A jadasz Radek ryby? Dziękuję za życzenia, Tobie też, dużo zdrowia. Trzeba zmienić temat, bo autorka wątku dba o porządek.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

Queza pisze:
28 gru 2021, 16:25
A jadasz Radek ryby?
Roślinki jedynie

Kpł 3:17 BT5 "To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi spożywać nie będziecie!"

A, że w kraju dobrobyt, to jeszcze miód i mleko(najczęściej migdałowe) ewentualnie

Ez 20:6 BT5 "Tego dnia podniosłem rękę ku nim, [przysięgając], że ich przeprowadzę z ziemi egipskiej do ziemi, którą dla nich wybrałem, opływającej w mleko i miód, będącej klejnotem wśród wszystkich krajów."
Obrazek

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

radek pisze:
28 gru 2021, 16:56


Roślinki jedynie

Kpł 3:17 BT5 "To jest ustawa wieczysta na wszystkie czasy i na wszystkie pokolenia, we wszystkich waszych siedzibach. Ani tłuszczu, ani krwi spożywać nie będziecie!"
Powinieneś spożywać krew, bo nie będziesz miał żywota w sobie

EWANGELIA JANA 6. 53. BIBLIA WARSZAWSKA

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
radek
Posty: 4099
Rejestracja: 03 sty 2013, 13:19
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Re: Prawda Objawiona

Post autor: radek »

RN pisze:
28 gru 2021, 18:35
Powinieneś spożywać krew, bo nie będziesz miał żywota w sobie

EWANGELIA JANA 6. 53. BIBLIA WARSZAWSKA

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
Ciało i Krew Syna Człowieczego, to owszem przymioty Syna Człowieczego, ale żywić się Nimi mamy w szerszym zakresie, a mianowicie Jego imieniem, w którym oparte są Ciało i Krew

Dz 4:11-12 BT5 "On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. (12) I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."

Posilanie się Słowem jest posilaniem się w szerszym zakresie niż posilanie się mięsem, bo całe stworzenie oparte jest na Słowie. Tylko, że trzeba posilać się Słowem Bożym

Mt 4:4 BT5 "Lecz On mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych."

J 6:32 BT5 "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba."
Obrazek

Awatar użytkownika
Queza
Posty: 6162
Rejestracja: 30 mar 2012, 17:52
Lokalizacja: Bieszczady

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Queza »

RN pisze:
28 gru 2021, 18:35
Powinieneś spożywać krew, bo nie będziesz miał żywota w sobie

EWANGELIA JANA 6. 53. BIBLIA WARSZAWSKA

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
Jezus był tak oddany i ofiarniczy, że oddałby swoje ciało i krew do zjedzenia? Był barankiem ale symbolicznie i ten tekst też trzeba tak traktować - symbolicznie, chociaż słyszałam od bratanka, jak szedł do Pierwszej Komunii, że będzie jadł ciało Jezusa. Demony się pewnie w takich chwilach cieszą, bo te to chętnie by zjadły Boga.
Słowa Pańskie - to słowa szczere (Psalm 12:7)

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Queza pisze:
28 gru 2021, 20:03
RN pisze:
28 gru 2021, 18:35
Powinieneś spożywać krew, bo nie będziesz miał żywota w sobie

EWANGELIA JANA 6. 53. BIBLIA WARSZAWSKA

Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie.
Jezus był tak oddany i ofiarniczy, że oddałby swoje ciało i krew do zjedzenia? Był barankiem ale symbolicznie i ten tekst też trzeba tak traktować - symbolicznie, chociaż słyszałam od bratanka, jak szedł do Pierwszej Komunii, że będzie jadł ciało Jezusa. Demony się pewnie w takich chwilach cieszą, bo te to chętnie by zjadły Boga.
Jest to pokarm duchowy nie fizyczny.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”