Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: Bobo, booris, kansyheniek, Junior Admin, Moderatorzy

Luba

Post autor: Luba »

RN pisze:
Poza tym Mojżesz był uważany za swego rodzaju poprzednika Jezusa, o czym możemy przeczytać w NT. Taki pogląd akceptowali uczniowie Jezusa (czyt. Dzieje Apostolskie )

(...)
RN, twoje spostrzezenia sa prawdziwym strzalem w dziesiatke.

A jesli chodzi o zbawienna nauke Objawienia, to ja znajduje ja "miedzy wierszami" Biblii :->

Luba

tola pisze: a co on koło ciebie robił czy dobre wrazenie czy straszył .?
Czasami robil dobre wrazenie, ale najczesciej straszyl... :evil: Taka jest jego rola i przeznaczenie w chrzescijanstwie.

Awatar użytkownika
RN

Post autor: RN »

wybrana pisze: Czyżby?
B.W.E.Mat.
23:1Wtedy Jezus przemówił do ludu i do uczniów swoich tymi słowy:
23:2Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.
23:4Bo wiążą ciężkie brzemiona i kładą na barki ludzkie, ale sami nawet palcem swoim nie chcą ich ruszyć.
23:5A wszystkie uczynki swoje pełnią, bo chcą, aby ich ludzie widzieli. Poszerzają bowiem swoje rzemyki modlitewne i wydłużają frędzle szat swoich.
23:6Lubią też pierwsze miejsce na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach,
23:7I pozdrowienia na rynkach, i tytułowanie ich przez ludzi: Rabbi.
23:8Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
23:9Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
23:10Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
23:11Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,
23:12A kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.
23:13Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że zamykacie Królestwo Niebios przed ludźmi, albowiem sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy wchodzą.
23:14(Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.
23:16Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy powiadacie: Kto by przysiągł na świątynię, to nic; ale kto by przysiągł na złoto świątyni, ten jest związany przysięgą.
23:17Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest większe? Złoto czy świątynia, która uświęca złoto?
23:18Oraz: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic, ale kto by przysiągł na dar, który jest na nim, ten jest związany przysięgą.
23:19Ślepi! Cóż bowiem jest większe? Dar czy ołtarz, który uświęca dar?
23:20Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga nań i na wszystko, co jest na nim.
23:21I kto przysięga na świątynię, przysięga na nią i na tego, który w niej mieszka.
23:22I kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23:23Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.
23:24Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda.
23:25Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości.
23:26Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste.
23:27Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości.
23:28Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.
23:29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.
Jezus ubolewa nad losem Jerozolimy
23:37Jeruzalem, Jeruzalem, które zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie byli posłani, ileż to razy chciałem zgromadzić dzieci twoje, jak kokosz zgromadza pisklęta swoje pod skrzydła, a nie chcieliście!
23:38Oto wam dom wasz pusty zostanie.
23:39Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim.

Powyższy fragment nie udowadnia istnienia szatana.
Jezus wytyka obłudę Żydom, którzy co innego mówią, a co innego robią.
Jednak zaleca, aby trzymać się ich nauk co jest potwierdzeniem też swojej do nich aprobaty.

Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.

Uczynków jedynie nie każe naśladować.
MÓJ WŁASNY UMYSŁ JEST MOIM WŁASNYM KOŚCIOŁEM - T. PAINE

Awatar użytkownika
RN

Luba pisze:
Jachu pisze:
Luba pisze:A jesli chodzi o Mojzesza, to w ksiedze liczb czytamy, ze rowniez on skladal ludzi w ofierze swojemu panu.
Udowodnij,albo "odszczekaj"

Prosze bardzo:

Potem tak mówił Pan do Mojżesza: 26 Policz wraz z kapłanem Eleazarem i głowami rodów społeczności to, co z ludzi i bydła zostało przyprowadzone jako zdobycz. 27 Podziel zdobycz na połowę pomiędzy tych, którzy brali udział w wyprawie, i pomiędzy całą społeczność. 28 Winieneś jednak od wojowników, którzy wyruszyli na wyprawę, wziąć jako dar dla Pana jedną sztukę na pięćset - zarówno z ludzi, jak też z wołów, osłów i owiec. 29 Z połowy należącej do nich weźmiesz, a dasz kapłanowi Eleazarowi jako ofiarę dla Pana. 30 Z połowy [należnej reszcie] Izraelitów weźmiesz pięćdziesiątą część, tak ludzi, jak też wołów, osłów i owiec, słowem ze wszystkiego bydła, i dasz to lewitom, którzy pełnią służbę w przybytku Pana. 31 Mojżesz i kapłan Eleazar wykonali wszystko, co im Pan nakazał. 32 Zdobycz, którą wojownicy wzięli jako łup, składała się z sześciuset siedemdziesięciu pięciu tysięcy owiec, 33 siedemdziesięciu dwóch tysięcy wołów, 34 sześćdziesięciu i jednego tysiąca osłów, 35 a osób, czyli dziewcząt, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, było razem trzydzieści dwa tysiące. 36 Połowa przypadająca w udziale tym, którzy brali udział w wyprawie wojennej, wynosiła: trzysta trzydzieści siedem tysięcy pięćset owiec. 37 Z tego oddali Panu sześćset siedemdziesiąt pięć sztuk; 38 trzydzieści sześć tysięcy wołów - z czego oddali Panu siedemdziesiąt dwie sztuki; 39 trzydzieści tysięcy pięćset osłów, z czego oddali Panu sześćdziesiąt i jedną sztukę. 40 Wreszcie szesnaście tysięcy osób, z czego oddali Panu trzydzieści dwie osoby. 41 I oddał Mojżesz kapłanowi Eleazarowi dary przeznaczonena ofiarę dla Pana, stosownie do rozkazu, jaki Pan dał Mojżeszowi 4

Ksiega Liczb, rozdzial 31.
Tutaj mamy do czynienia z ofiarami z ludzi.
Ludzie są wymienieni w jednym szeregu z wołami, osłami i owcami.
Nie może tu być raczej mowy o jakiś ofiarach duchowych.
To wygląda na prawdziwe cielesne zabijanie.

Awatar użytkownika
Queza

Post autor: Queza »

Luba pisze:Sama przyjrzalam sie kiedys z bliska diablowi i...zniknal bezpowrotnie....rozplynal sie w powietrzu.

Zachecam wszystkich, aby zrobili to samo.

To najlepszy sposob na diablisko... Zdobyc sie na odwage i spojrzec mu prosto w te jego ślepia :->

„Podporządkujcie się Bogu, natomiast przeciwstawcie się Diabłu, a ucieknie od was” (JAKUBA 4:7)
Kiedyś przystąpił do mnie diabeł (duch diabła), powiedziałam, że jest brudny i odszedł.
Matko, która jesteś w Niebie, chroń Nas zawsze w potrzebie. Niech się Imię Twoje święci, miej Nas zawsze w Swej pamięci.

Luba

tola pisze:Jakim wzorcem sie posługujesz skoro mnie brakuje a ty jak widze masz w nadmiarze
Moim wzorem jest WOLNY CZLOWIEK, podazajacy za PRAWDA, ktory oglada swiat pograzony w religii (czyli w mocy niegodziwca) z perspektywy duchowej. Wlasnie ta perspektywa umozliwia mi dystans, dzieki ktoremu widze wyraznie ciemnosc w ktorej ten swiat jest ppgrazony.

Tego dystansu tobie brakuje i dlatego zżerają cie religijne emocje.

Jachu

Post autor: Jachu »

Obj. 3:15-18
15. Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!
16. A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.
17. Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
18. Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.

(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

wybrana

Post autor: wybrana »

RN pisze:
wybrana pisze: B.W.E.Mat.
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami. Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
[/b]
Ale on istnieje.
B.W.E.Jana
1:4W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
1:5A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.

1:17Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
1:18Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

12:30Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie gwoli mnie odezwał się ten głos, ale gwoli was.
12:31Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.
12:32A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.

14:29Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
14:30Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;

E.Mateusza
4:3I przystąpił do niego kusiciel, i rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem.
4:4A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
4:5Wtedy wziął go diabeł do miasta świętego i postawił go na szczycie świątyni.
4:6I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie, abyś nie zranił o kamień nogi swojej.
4:7Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego.
4:8Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
4:11Wtedy opuścił go diabeł, a aniołowie przystąpili i służyli mu.

12:24A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów.
12:25A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
12:26A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?
12:27A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.
12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.

12:43Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
12:44Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
12:45Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

13:37A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
13:38Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
13:39A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
13:40Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
13:41Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
13:42I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
13:43Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

18:7Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi.
18:8Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.
18:9A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
18:10Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
18:11Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło.

25:41Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.

12:7I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
12:8Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
12:9I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
12:10I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
12:11A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
12:12Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN

wybrana pisze:
RN pisze:
wybrana pisze: B.W.E.Mat.
23:15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami. Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
[/b]
Ale on istnieje.
B.W.E.Jana
1:4W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
1:5A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.

1:17Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
1:18Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

12:30Jezus, odpowiadając, rzekł: Nie gwoli mnie odezwał się ten głos, ale gwoli was.
12:31Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony.
12:32A gdy Ja będę wywyższony ponad ziemię, wszystkich do siebie pociągnę.

14:29Teraz powiedziałem wam, zanim się to stanie, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
14:30Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie;

E.Mateusza
4:3I przystąpił do niego kusiciel, i rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, powiedz, aby te kamienie stały się chlebem.
4:4A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
4:5Wtedy wziął go diabeł do miasta świętego i postawił go na szczycie świątyni.
4:6I rzekł mu: Jeżeli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, napisano bowiem: Aniołom swoim przykaże o tobie, abyś nie zranił o kamień nogi swojej.
4:7Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego.
4:8Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.
4:11Wtedy opuścił go diabeł, a aniołowie przystąpili i służyli mu.

12:24A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów.
12:25A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
12:26A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?
12:27A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.
12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.

12:43Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
12:44Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
12:45Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

13:37A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy.
13:38Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego.
13:39A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
13:40Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
13:41Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
13:42I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
13:43Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

18:7Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi.
18:8Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego.
18:9A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
18:10Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie.
18:11Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby zbawić to, co zginęło.

25:41Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.

12:7I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
12:8Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
12:9I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
12:10I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
12:11A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
12:12Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.
Ja wiem o tym, że Biblia w wielu miejscach pisze o szatanie, jako o kimś, kto nie tylko, że istnieje, to jeszcze cały czas psoci. :-)
W ten sposób uosobiono zło. Z tym, że zło ma zapewne nie jedną definicję. To, że Biblia o czymś pisze, nie oznacza od razu, że jest to prawdą.
Poza tym przyjecie wiary w istnienie takiego bytu, jak szatan nie rozwiąże Wam pewnych nasuwających się sprzeczności.
Owszem, będziecie mieli na kogo zrzucić wszelkie niegodziwości, ale jednocześnie podważycie wszechmoc Bożą. Jeżeli bowiem Bóg jest wszechmocny czy wszechmogący to dlaczego nie rozprawił się z szatanem. Jeżeli nie chce się rozprawić z szatanem i pozwala na to, aby dotykało swoje córki i swoich synów cierpienie, to może nie jest miłosierny itd.

No chyba nie jesteście częścią deistów, którzy uważają, że Bóg nie ingeruje :->

Luba

RN pisze:
Ja wiem o tym, że Biblia w wielu miejscach pisze o szatanie, jako o kimś, kto nie tylko, że istnieje, to jeszcze cały czas psoci. :-)
W ten sposób uosobiono zło. Z tym, że zło ma zapewne nie jedną definicję. To, że Biblia o czymś pisze, nie oznacza od razu, że jest to prawdą.
Poza tym przyjecie wiary w istnienie takiego bytu, jak szatan nie rozwiąże Wam pewnych nasuwających się sprzeczności.
Owszem, będziecie mieli na kogo zrzucić wszelkie niegodziwości, ale jednocześnie podważycie wszechmoc Bożą. Jeżeli bowiem Bóg jest wszechmocny czy wszechmogący to dlaczego nie rozprawił się z szatanem. Jeżeli nie chce się rozprawić z szatanem i pozwala na to, aby dotykało swoje córki i swoich synów cierpienie, to może nie jest miłosierny itd.

No chyba nie jesteście częścią deistów, którzy uważają, że Bóg nie ingeruje :->

RN, po mistrzowsku wyjasniasz kwestie Boga i szatana, ktory nie isnieje jako osoba w rzeczywistosci przez tego Boga stworzonej.

Nie wiem jakie sa twoje osobiste relacje z Bogiem, ale z tego , co czytam widac jak na dloni, ze jestes blizej Krolestwa Bozego niz "religijni".

Bardzo mnie poruszyla kiedys wypowiedz Benedykta XVI, odwiedzajacego "sluzbowo" swoja ojczyzne. Przemawiajac do zgromadzonych przed nim tysiecy katolikow zacytowal ewangelie Mateusza:

"Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do Królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć" (Mt 21, 31-32) ,

a nastepnie wyjasnil:

Przetłumaczone na język naszych czasów stwierdzenie to mogłoby brzmieć mniej więcej tak: agnostycy, którzy z powodu kwestii Boga nie znajdują pokoju; osoby, które cierpią przez nasze grzechy i pragną czystego serca są bliżej Królestwa Bożego niż wierni "rutynowi", którzy w Kościele widzą już tylko aparat, a ich serce nie jest dotknięte przez wiarę

EMET

Post autor: EMET »

Luba pisze:
EMET:
Tak na spokojnie...
Czy potrafisz przedłożyć DOWÓD wprost na ‘złożenie ofiary krwawej z ludzi’, iż owych ‘32.’ /wymienionych w Liczb 31:40/ [wobec zapisu kontekstowego – 31:25 - 41; a nawet szerzej – aż do w. 54/tak!/], jak czytamy: „40 Spośród 16 000 ludzi na daninę dla Jehowy przeznaczono 32 osoby.” [‘PNŚ/ZW’]? Ciekawe, że owa ‘danina’ dotyczyła również 'kosztowności' [np. w. 51].
Po prostu: spośród jakiejś ogólnie /łącznie wartościowo podanej/ liczby wyselekcjonowano procentową [napiszę tak] ilość jakąś: zwierzęta, ludzie, ‘kosztowności’. Co zaś z "tym" potem zrobiono, to osobne zagadnienie, co wypadałoby na spokojnie objaśnić; niekoniecznie szermując tezą o ‘krawej ofierze z ludzi’... Także „ludzie”, bowiem, ‘przypadli w daninie’ ludziom, jak czytamy w ww. 46 i 47...

O kwestii rozumienia ‘daniny’ -- można być jeszcze coś więcej napisać, tak uważam... :->

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.

Luba

EMET pisze:
Luba pisze:
EMET:
Tak na spokojnie...
Czy potrafisz przedłożyć DOWÓD wprost na &#8216;złożenie ofiary krwawej z ludzi
Tak na spokojnie, EMET, to wtykasz mi w usta slowa RN, z ktorymi oczywiscie sie zgadzam ,ale to nie zwalnia cie z odpowiedzialnosci za bledne cytowanie.

Ja nie zamierzam kombinowac z tym zapisem w ksiedze liczb, ktory jest na tyle jasny i wymowny dla mnie, zeby morderce Mojzesza i zlecajacego mu ( najokrutniejsze w dziejach swiata) zbiorowe mordy ludnosci Jehowe, postawic pod wielkim znakiem zapytania i pod pregierzem historii.

Ale nie watpie , ze ty potrafisz obalic moja teze o Mojzeszu skladajacym ofiary z ludzi, jako ze jestes czlowiekiem wielkiej wiary, ktora to wiara, jak wszystkim powszechnie wiadomo, czyni cuda.

A wiec do dziela, EMET.

Przekonaj nas, ze Mojzesz byl lepszy od np. Hitlera, ktory prowadzac swoj "aryjski narod wybrany" budowal obozy koncentracyjne dla "podludzi", walczac oczywiscie "w imieniu biblijnego boga i z blogoslawienstwem najwyzszych dostojnikow protestanckich i katolickich, pasacych swoja trzodke tak, jak im przykazala trojca swieta, skladajaca sie rowniez z JHWH, ktoremu jestes taki wierny.

Powodzenia :->

EMET

Post autor: EMET »

Luba pisze:
EMET pisze:
Luba pisze:
EMET:
Tak na spokojnie...
Czy potrafisz przedłożyć DOWÓD wprost na &#8216;złożenie ofiary krwawej z ludzi
Tak na spokojnie, EMET, to wtykasz mi w usta slowa RN, z ktorymi oczywiscie sie zgadzam ,ale to nie zwalnia cie z odpowiedzialnosci za bledne cytowanie.

Ja nie zamierzam kombinowac z tym zapisem w ksiedze liczb, ktory jest na tyle jasny i wymowny dla mnie, zeby morderce Mojzesza i zlecajacego mu ( najokrutniejsze w dziejach swiata) zbiorowe mordy ludnosci Jehowe, postawic pod wielkim znakiem zapytania i pod pregierzem historii.

Ale nie watpie , ze ty potrafisz obalic moja teze o Mojzeszu skladajacym ofiary z ludzi, jako ze jestes czlowiekiem wielkiej wiary, ktora to wiara, jak wszystkim powszechnie wiadomo, czyni cuda.

A wiec do dziela, EMET.

Przekonaj nas, ze Mojzesz byl lepszy od np. Hitlera, ktory prowadzac swoj "aryjski narod wybrany" budowal obozy koncentracyjne dla "podludzi", walczac oczywiscie "w imieniu biblijnego boga i z blogoslawienstwem najwyzszych dostojnikow protestanckich i katolickich, pasacych swoja trzodke tak, jak im przykazala trojca swieta, skladajaca sie rowniez z JHWH, ktoremu jestes taki wierny.

Powodzenia :->
EMET:
Za błędne przypisanie Tobie nie Twoich słów - przepraszam; ale... tylko za to i tyle. Za nic więcej nie widzę powodów przepraszania... :-/

Do niczego więcej do żadnego "dzieła", jak mnie usilnie zachęcasz [to raczej nie tyle zachęta, co... :bardzo_smutny: ] - nie czuję się być zobowiązany. Niczyich rozkazów nie spełniał, ani też nikomu owych nie daję. Nie ma obowiązku replikowania ani też tp.; więc... :aaa:

Wypowiedziałem się tylko w aspekcie sugestii odn. zapisu Liczb 31:40 [ew. 41] - i tyle.
Gwoli: W żadną 'Trójcę Świętą' składającą się z m.in., jak imputujesz, JHVH - nie wierzę: zatem nie do mnie kieruj owe złośliwe pomówienia.

User o nicku 'RN' jest u mnie na MIL, więc... :-(

Stephanos, ps. EMET
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.

Luba

Jachu pisze:Obj. 3:15-18
15. Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący!
16. A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.
17. Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
18. Radzę ci, abyś nabył u mnie złota w ogniu wypróbowanego, abyś się wzbogacił i abyś przyodział szaty białe, aby nie wystąpiła na jaw haniebna nagość twoja, oraz maści, by nią namaścić oczy twoje, abyś przejrzał.

(BW)

Wielkie slowa zacytowales, Jachu :->

Przegladam sie w nich jak w lustrze.

To naprawde ja z czasow, kiedy biblia byla moim balwanem i nie bylam w stanie dostrzec zawartej w tej ksiedze prawdy, bo balwan mi ja zaslanial.

Dzis dostrzegam te prawde. Sa nia rowniez slowa, ktore przytoczyles.

Kierujac sie miloscia pochodzaca od ducha sw. dedykuje ci rowniez ten fragment.

Rozwaz go uczciwie... w duchu i prawdzie :->

Pozdrawiam.

Luba

EMET pisze: Gwoli: W żadną 'Trójcę Świętą' składającą się z m.in., jak imputujesz, JHVH - nie wierzę: zatem nie do mnie kieruj owe złośliwe pomówienia.
EMET, nie zmyslaj, ze ci cos imputuje.

Ty wierzysz w JHWH i ja tak napisalam. W trojce wierza chrzescijanie, a ta sklada sie z trzech osob. Jedna z nich jest twoj Jehowa , choc oni nie przepadaja za taka forma imienia starotestamentowego bostwa.

Nastepnym razem zanim cos napiszesz odpreż sie i pomysl. Nie bedzie trzeba tyle przepraszac :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”