Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Coś w tym jest, że od jakiegoś czasu dokonujący wpisu tutaj to raczej obrzucają się od głupków.
Zastanawiam się co też w ogóle oznacza tytuł tematu: Prawda Objawiona?
Wybrana ma swoją Prawdę objawioną osobiście przez... nie wiadomo kogo :aaa:
Może pora na zamknięcie tematu o wszystkim i o niczym?
Bobo-modo
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
09 sty 2021, 14:49
Coś w tym jest, że od jakiegoś czasu dokonujący wpisu tutaj to raczej obrzucają się od głupków.
Zastanawiam się co też w ogóle oznacza tytuł tematu: Prawda Objawiona?
Wybrana ma swoją Prawdę objawioną osobiście przez... nie wiadomo kogo :aaa:
Może pora na zamknięcie tematu o wszystkim i o niczym?
Bobo-modo
Cofnęłam się do początku wątku po tym twoim wpisie i odpowiedź właściwie już jest tu: "Może pojmiesz to co dla uważnego czytelnika Biblii jest oczywiste. To że Autorem i ST i NT jest ten sam Duch i w ST i w NT jest Boża sprawiedliwość, miłosierdzie i też karanie grzeszników. Tyle tylko że w okresie NT żyjemy w czasie łaski dzięki Ofierze Jezusa Chrystusa, czasie łaski który będzie trwał aż do Dnia Sądu" autor: Albertus » 29 gru 2018, o 20:01
Taką "politycznie poprawną" odpowiedź dał Albertus i mnie tak samo uczono u protestantów przez lat kilkanaście.

Cała reszta postów to mniej lub bardziej zaawansowane przepychanki słowne :mrgreen:

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

wybrana napisała/
Stwórca w Pismach dał mądrość, ale jeszcze trzeba ją zrozumieć.
I ty tę mądrość zrozumiałaś tak?
To mądrą badaczką słowa Bożego jesteś, bo BIBLIA to słowo Boga jest.
Zauważ tutaj MĄDROŚĆ BOŻA MÓWI----Łk 11:49 BG "Dlatego też mądrość Boża rzekła: Poślę do nich proroki i Apostoły, a z nich niektóre zabijać i prześladować będą;"
Kto według ciebie jest tą MĄDROŚCIĄ? BOGA NAJWYŻSZEGO?
wybrana napisała/
Cały Stary Testament opisuje prawdę w sposób bardzo dokładny. Ukazane są wielkie nieprawości, których czynienie usprawiedliwiano wolą Bożą.
Kto usprawiedliwiał te nieprawości i co to były za nieprawości, bardzo proszę zacytuj teksty Biblijne, bo KŁAMSTWO TO JEST TEŻ NIEPRAWOŚĆ W OCZACH BOŻYCH.
wybrana napisała/
Nowy Testament jest prawdą, którą demaskuje tą nieprawosc i fałsz.
Proszę o tekst biblijne o tej nieprawości, bo wiec, JEZUS TO SYN OJCA, A O OJCU MÓWISZ NIEPRAWOŚĆ, TO JAK TO JEST SYN JEST MĄDRZEJSZY OD OJCA? ZASTANÓW SIE WYBRANA, BO BLUŹNISZ BOGU NAJWYŻSZEMU.
Ga 6:7 EIB "Nie błądźcie, Bóg nie pozwala z siebie szydzić! Dlatego co człowiek sieje, to i żąć będzie."

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

Bobo co nie podobał ci się mój post?, widzę,ze popierasz i dobrze sie czujesz w towarzystwie takich właśnie postów jaki żeś skasował. wiesz dobrze czyj to jest post.

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

He?
Oszołomstwu mówię NIE!

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
09 sty 2021, 14:13
wybrana pisze:
09 sty 2021, 13:17
Słyszeli głos niegodziwca i ten głos ich prowadził. Bóg pragnął nawrócenia Izraela, ale Izrael nie pragnął Boga. Tetagram JHWH nie ma nic wspólnego z Bogiem Ojcem, który objawił się nam w swoim Synu Jezusie.
Bluźnisz kobieto!
Obyś srogo tego nie żałowała.
Biblia prawdę mówi - Ewangelia Mateusza:
12:34
Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
23:28Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.

23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,

23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
L
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.

23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
To jeszcze Ewangelia Jana : 8:41 Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.

8:42)
Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

8:43
Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.

8:44
Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

wybrana prosiłam o teksty O NIEPRAWOŚCI OJCA A TY CO ZA TEKSTY MI FUNDUJESZ? CZY TY W OGÓLE ROZUMIESZ CO DO CIEBIE PISZĘ?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

nike pisze:
09 sty 2021, 19:49
wybrana prosiłam o teksty O NIEPRAWOŚCI OJCA A TY CO ZA TEKSTY MI FUNDUJESZ? CZY TY W OGÓLE ROZUMIESZ CO DO CIEBIE PISZĘ?
A Ty dobrze się czujesz ?. Kiedy ja napisałam, że Bóg Ojciec, który jest jeden-jedyny, który objawił się nam swoim Synu - czynił kiedykolwiek nieprawosc ? Jak możesz tworzyć takie insynuacje? Żądam udowodnienia tego, co mi zarzucilas. Owszem pisałam o czynienia nieprawości, ale czynionej przez ludzi, którzy głosili, że czynią wolę Bożą, a wypełniali wolę szatana.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2021, 22:09 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

nike pisze:
09 sty 2021, 19:49
teksty O NIEPRAWOŚCI OJCA
KSIĘGA EZECHIELA 20. 25. BIBLIA WARSZAWSKA

Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować i dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan.
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16721
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

Twoje kwestie są mało wartościowe. Inne przekłady oddają ten werset tak:

25 Dlatego dopuściłem u nich prawa, które nie były dobre, i nakazy, według których nie mogli żyć. BT wyd II
Dlaczego nie cytujesz wszystkich przekładów, które rozjaśniają tego typu teksty?
Twoje wpisy są wynikiem PRZEKŁADU. Na tym chcesz oprzeć swoje wpisy o nie pogodzeniu Biblii?
Bełkot.
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8850
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Bobo pisze:
09 sty 2021, 21:24
Twoje kwestie są mało wartościowe. Inne przekłady oddają ten werset tak:

25 Dlatego dopuściłem u nich prawa, które nie były dobre, i nakazy, według których nie mogli żyć. BT wyd II
Dlaczego nie cytujesz wszystkich przekładów, które rozjaśniają tego typu teksty?
Twoje wpisy są wynikiem PRZEKŁADU. Na tym chcesz oprzeć swoje wpisy o nie pogodzeniu Biblii?
Bełkot.
No dobra, ale o czym świadczy fakt, że tak różne przekłady trafiają do użytku. Podobną sytuację mamy w tym temacie o usunięciu (a właściwie zmienieniu) tekstu z Pwt. Nie można zarzucać błędu temu, kto cytuje taki, a nie owaki przekład. Dobrze wiemy, że takich haków w Biblii jest sporo. Tłumaczenia wobec tego można do kosza wywalić, bo jest niedopuszczalne, aby tekst powodował tak różne interpretacje. Skoro to faktycznie ma być Słowo Boże to czy nie uważasz, że Bóg powinien się zatroszczyć, aby wszyscy dokładnie zrozumieli co On ma nam do przekazania. W chwili obecnej mamy kompletną degrengoladę, stąd tyle różnych wykładni, a nawet, o zgrozo dogmatów.
Ja naprawdę mam wątpliwości, czy to jest Słowo Boże. Może kiedyś, w jakimś pierwotnym zamyśle...ale w tłumaczeniach tekstów, jakie mamy obecnie i jakimi się posługują denominacje, to jest katastrofa. Każdy może udowodnić wszystko, a to niestety, ale odpycha i powoduje nieporozumienia.

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

wybrana pisze:
09 sty 2021, 21:05
nike pisze:
09 sty 2021, 19:49
wybrana prosiłam o teksty O NIEPRAWOŚCI OJCA A TY CO ZA TEKSTY MI FUNDUJESZ? CZY TY W OGÓLE ROZUMIESZ CO DO CIEBIE PISZĘ?
A Ty dobrze się czujesz ?. Kiedy ja napisałam, że Bóg Ojciec, który jest jeden-jedyny, który objawił się nam swoim Synu - czynił kiedykolwiek nieprawosc ? Jak możesz tworzyć takie insynuacje? Żądam udowodnienia tego, co mi zarzucilas. Owszem pisałam o czynienia nieprawości, ale czynionej przez ludzi, którzy głosili, że czynią wolę Bożą, a wypełniali wolę szatana.
To są TWOJE słowa z kilku twoich postów.

Słyszeli głos niegodziwca i ten głos ich prowadził Tetagram JHWH nie ma nic wspólnego z Bogiem Ojcem,
nasz Zbawiciel, to Jezus, a nie żaden JHWH. Izraelici, Słyszeli głos niegodziwca i ten głos ich prowadził. Bóg pragnął nawrócenia Izraela, ale Izrael nie pragnął Boga. Tetagram JHWH nie ma nic wspólnego z Bogiem Ojcem, który objawił się nam w swoim Synu Jezusie.
Co powiesz na to, że Boga JHWH nazywasz , niegodziwcem, mocami ciemności itp

Proszę więcej do mnie nie odzywać się w taki sposób:--jak w tym poście nie życzę sobie dziękuję za uwagę.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Bóg wszechwieczny i najwyższy nie miał imienia JHWH. Nigdy sobie tego imienia nie nadał. Jest jeden Bóg Ojciec i ludzie powinni zwracać się do Boga - Ojcze mój. Jezus pouczył nas jak mamy się zwracać do Boga. Przy występowaniu w tamtych czasach wielobstwu, gdzie określano bóstwa imionami nazywanie Boga Ojca imieniem jest niewłaściwe. Do Boga zwracamy się - Mój Ojcze, któryś jest w Niebie.Po imieniu to możesz zwracać się do swojego kumpla. A jaki jest Bóg? Może ten fragment Cię pouczy: B.Tysiaclecia, Księga Ezechiela: 18

1 Pan skierował do mnie te słowa: 2 «Z jakiego powodu powtarzacie między sobą tę przypowieść o ziemi izraelskiej:
Ojcowie jedli zielone winogrona,
a zęby ścierpły synom?1
3 Na moje życie - wyrocznia Pana Boga. Nie będziecie więcej powtarzali tej przypowieści w Izraelu. 4 Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje. Umrze2 tylko ta osoba2, która zgrzeszyła.
5 Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, 6 kto nie jada mięsa z krwią3 i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, 7 nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie popełnia rozboju, łaknącemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szatą, 8 nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym człowiekiem a drugim, 9 stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie - ten na pewno żyć będzie4 - wyrocznia Pana Boga.
10 Lecz jeśliby zrodził syna gwałtownika i rozlewającego krew, winnego jednej z tych [zbrodni] - 11 choć sam żadnej z nich nie popełnił - syna, który jadł mięso z krwią5, syna, który bezcześcił żonę swego bliźniego, 12 uciskał biednego i potrzebującego, popełniał rozboje, nie oddawał zastawu, podnosił oczy ku bożkom, dopuszczał się obrzydliwości, 13 uprawiał lichwę i żądał odsetek - ten nie będzie żył, bo popełnił wszystkie te bezeceństwa. Ten na pewno umrze, a [odpowiedzialność] za krew jego spadnie na niego samego.
14 Natomiast gdyby zrodził syna, który by widział wszystkie grzechy popełniane przez swego ojca i uląkł się, a nie naśladował go w nich, 15 a więc nie jadał mięsa z krwią6, nie podnosił oczu ku bożkom izraelskim, nie bezcześcił żony bliźniego, 16 nie uciskał nikogo, nie zwlekał z płaceniem długów, nie popełniał gwałtów, łaknącemu udzielał chleba, przyodziewał nagiego, 17 odwracał rękę od zła, nie uprawiał lichwy, nie żądał odsetek, wypełniał moje nakazy i postępował według moich ustaw: ten nie umrze skutkiem wykroczeń swego ojca, ale żyć będzie. 18 A ponieważ ojciec jego był gwałtownikiem, dopuszczał się grabieży i nie postępował dobrze pośród mego ludu, dlatego on sam umrze z powodu swojej nieprawości. 19 Wy zaś mówicie: "Dlaczego syn nie odpowiada za winy swego ojca?" Ależ syn postępował według prawa i sprawiedliwości, zachowywał wszystkie moje ustawy i postępował według nich, a więc powinien żyć. 20 Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec - za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie.
21 A jeśliby występny porzucił wszystkie swoje grzechy, które popełniał, a strzegł wszystkich moich ustaw i postępowałby według prawa i sprawiedliwości, żyć będzie, a nie umrze: 22 nie będą mu poczytane wszystkie grzechy, jakie popełnił, lecz będzie żył dzięki sprawiedliwości, z jaką postępował7. 23 Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego - wyrocznia Pana Boga - a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył?8
24 A gdyby sprawiedliwy odstąpił od swej sprawiedliwości i popełniał zło, naśladując wszystkie obrzydliwości, którym się oddaje występny, czy taki będzie żył? Żaden z wykonanych czynów sprawiedliwych nie będzie mu poczytany, ale umrze z powodu nieprawości, której się dopuszczał, i grzechu, który popełnił. 25 Wy mówicie: "Sposób postępowania Pana nie jest słuszny". Słuchaj jednakże, domu Izraela: Czy mój sposób postępowania jest niesłuszny, czy raczej wasze postępowanie jest przewrotne? 26 Jeśli sprawiedliwy odstąpił od sprawiedliwości, dopuszczał się grzechu i umarł, to umarł z powodu grzechów, które popełnił. 27 A jeśli bezbożny odstąpił od bezbożności, której się oddawał, i postępuje według prawa i sprawiedliwości, to zachowa duszę swoją przy życiu. 28 Zastanowił się i odstąpił od wszystkich swoich grzechów, które popełniał, i dlatego na pewno żyć będzie, a nie umrze.
29 A jednak Izraelici mówią: "Sposób postępowania Pana nie jest słuszny". Czy mój sposób postępowania nie jest słuszny, domu Izraela, czy to nie wasze postępowanie jest przewrotne? 30 Dlatego, domu Izraela, będę was sądził, każdego według jego postępowania - wyrocznia Pana Boga. Nawróćcie się! Odstąpcie od wszystkich waszych grzechów, aby wam już więcej nie były sposobnością do przewiny. 31 Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy, któreście popełniali przeciwko Mnie, i utwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha. Dlaczego mielibyście umrzeć, domu Izraela? 32 Ja nie mam żadnego upodobania w śmierci - wyrocznia Pana Boga. Zatem nawróćcie się, a żyć będziecie.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
RN
Posty: 6211
Rejestracja: 25 paź 2013, 19:49
Lokalizacja: Ziemia Łódzka

Re: Prawda Objawiona

Post autor: RN »

Bobo pisze:
09 sty 2021, 21:24
Twoje kwestie są mało wartościowe. Inne przekłady oddają ten werset tak:

25 Dlatego dopuściłem u nich prawa, które nie były dobre, i nakazy, według których nie mogli żyć. BT wyd II
Dlaczego nie cytujesz wszystkich przekładów, które rozjaśniają tego typu teksty?
Twoje wpisy są wynikiem PRZEKŁADU. Na tym chcesz oprzeć swoje wpisy o nie pogodzeniu Biblii?
Bełkot.
No wygląda to na bełkot, skoro brak zgodności.
W liście Jakuba 4. 11. możemy przeczytać, że jest jeden Prawodawca, dlatego użyte słowo ''dopuściłem'' w powyższym przykładzie można odczytać jako ''dałem'', a w najgorszym przypadku wiedziałem, zdawałem sobie z tego sprawę, ale nie zareagowałem, bo było mi to do czegoś potrzebne.

KSIĘGA EZECHIELA 20.25. BIBLIA GDAŃSKA

"Dlategoż i Jam im dał ustawy nie dobre i sądy, w których żyć nie będą."
WYŁĄCZ TELEWIZOR - WŁĄCZ MYŚLENIE

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Porównując treść, którą powyżej zacytowałem z Księgi Ezechiela z treścią Bożego przykazania ujetego w Księdze Powtorzonego Prawa, chciałabym zadać pytanie wszystkim tym, co twierdzą, że każde napisane słowo jest nieomylne - kto wprowadził w tym słowie napisanym taki fałsz? Księga Powtorzonego Prawa : Rozdział 5 : 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”