Prawda Objawiona

Dlaczego powinniśmy ja czytać, wasze opinie na jej temat oraz ciekawe strony na temat Biblii

Moderatorzy: kansyheniek, Bobo, booris, Junior Admin, Moderatorzy

Awatar użytkownika
amiko
Posty: 3608
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: amiko »

wuka pisze:
14 sty 2021, 18:57
"Bóg jest jeden".
Pełna zgoda .
Jan 4,24 Bóg jest Duchem.

Bóg jest Duchem, czy duchem? W przekładach jest napisane z dużej lub małej litery. A Duch kim/czym jest?
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
10 sty 2021, 13:23
wybrana pisze:
10 sty 2021, 11:20
Bóg dokonuje karę za przewinienia ich ojców do 3 i 4 pokolenia, chociaż Ci synowie wypełniają wolę Bożą?
Piszę nie tyle dla "wybranej", bo szkoda na nią czasu, ale dla pozostałych...
Synowie Jakuba do dziś ponoszą karanie za winy ojców.
Zostali rozproszeni pomiędzy wszystkie narody- zgodnie z zapowiedzią.
Nie na 70, czy na 123 lata, ale na całe bez mała dwa tysiąclecia. Mimo to zachowali tożsamość.
Kumulacją Bożego wyroku był holokaust w wykonaniu hitleryzmu, choć prześladowani i mordowani byli całą swą historię.
Synowie Jakuba do dziś nie wykonują woli Stwórcy, na równi z wszystkimi pozostałymi narodami.
Ponowne zgromadzenie ich do pradawnych ziem nastąpiło dopiero za naszych niedawnych czasów.
Jeszcze nie otrzymali odpowiedniego ducha...
Ez 37:9 BR "I powiedział Pan do mnie: Synu człowieczy, zacznij prorokować do ducha, prorokuj, i powiedz duchowi, że takie oto są słowa Pana Boga: Przybądź z czterech stron świata, o duchu, i wstąp w tych umarłych, aby mogli ożyć."

Ps:
Jk 1:5 BT5 "Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając, a na pewno ją otrzyma."
Henryku - znalazłam!
Tu w tym temacie napisales:
Kumulacją Bożego wyroku był holokaust w wykonaniu hitleryzmu, choć prześladowani i mordowani byli całą swą historię.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

No i wklej tą wypowiedź tam, gdzie Henryk takie gromy śle i zaprzecza, wypiera się własnych słów.

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

wuka pisze:
05 mar 2021, 10:38
No i wklej tą wypowiedź tam, gdzie Henryk takie gromy śle i zaprzecza, wypiera się własnych słów.
Słowa Henryka:
Kumulacją Bożego wyroku był holokaust w wykonaniu hitleryzmu, choć prześladowani i mordowani byli całą swą historię.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

wybrana pisze:
05 mar 2021, 11:40
wuka pisze:
05 mar 2021, 10:38
No i wklej tą wypowiedź tam, gdzie Henryk takie gromy śle i zaprzecza, wypiera się własnych słów.
Słowa Henryka:
Kumulacją Bożego wyroku był holokaust w wykonaniu hitleryzmu, choć prześladowani i mordowani byli całą swą historię.
:lol: Ja już wkleiłam, bo krew mnie zalewa jak te kłamliwe i wredne posty Henryka czytam. Sorki, że przed szereg, ale raptus jestem i chcę sprawiedliwości.
No i już wiemy co się stanie. Kilka dni myk myk i cisza, a potem znowu z "świętym oburzeniem". :xhehe:

Henryk
Posty: 11683
Rejestracja: 10 lis 2008, 8:26

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Henryk »

wybrana pisze:
05 mar 2021, 11:40
Słowa Henryka:
Kumulacją Bożego wyroku był holokaust w wykonaniu hitleryzmu, choć prześladowani i mordowani byli całą swą historię.
Na tej samej zasadzie możesz Bogu przypisać autorstwo wszelkich podłości popełnianych przez ludzi. Łącznie z chorobami kataklizmami.
Bóg przeklął ziemię z powodu człowieka i pozwolił mu żyć według własnego uznania.
Jeden uznał sobie ukraść, inny zabić, jeszcze inny uznał że stworzy tysiącletnią Rzeszę bez żydów, słowian, cyganów.
I nie podniecajcie się tak moimi słowami, bo doskonale wiecie co napisałem!
"I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie."
Flp 2:3 BW

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Henryk pisze:
05 mar 2021, 12:29
wybrana pisze:
05 mar 2021, 11:40
Słowa Henryka:
Kumulacją Bożego wyroku był holokaust w wykonaniu hitleryzmu, choć prześladowani i mordowani byli całą swą historię.
Na tej samej zasadzie możesz Bogu przypisać autorstwo wszelkich podłości popełnianych przez ludzi. Łącznie z chorobami kataklizmami.
Bóg przeklął ziemię z powodu człowieka i pozwolił mu żyć według własnego uznania.
Jeden uznał sobie ukraść, inny zabić, jeszcze inny uznał że stworzy tysiącletnią Rzeszę bez żydów, słowian, cyganów.
I nie podniecajcie się tak moimi słowami, bo doskonale wiecie co napisałem!
Wystarczy to, co Ty Bogu przypisałes.
Bóg pozwolił człowiekowi żyć według własnej woli człowieka, ale nie pozwolił czynić zła.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

Ciągle szczególnie od wybranej słyszę BÓG JEST MIŁOŚCIĄ i ja się też z tym zgadzam, ale jest też SPRAWIEDLIWOŚCIĄ z czym się pewnie wybrana nie zgadza.
Czy wybrana ma dzieci? Ja nie wiem, ale jeżeli ma to czy ich nie karci?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

nike pisze:
05 mar 2021, 13:40
Ciągle szczególnie od wybranej słyszę BÓG JEST MIŁOŚCIĄ i ja się też z tym zgadzam, ale jest też SPRAWIEDLIWOŚCIĄ z czym się pewnie wybrana nie zgadza.
Czy wybrana ma dzieci? Ja nie wiem, ale jeżeli ma to czy ich nie karci?
Czasem skarci, ale nie zabija.
Bóg nie daje większych brzemion na ramiona, których człowiek nie jest wstanie udźwignąć.
Jeżeli daje napomnienie, to jest one napomnieniem wychowawczym rodzica.
Jeżeli jesteś dobrą matką, to czasem napomnisz swoje dziecko, a czasem nawet dasz leciutkiego klapsa, ale nie uderzysz tak, by zabić, bo by Ci serce pękło gdybyś skrzywdziła własne dziecko.
Szatan natomiast wszystko czyni, by namówić do złego i jego niewolnicy duchowi - ludzie, zadają straszne cierpienia drugim ludziom. Ludzie zwiedzeni religijnie, to Boga oskarżają o te szatanskie czynione zło.
To jest typowe zwiedzenie świata, by zadawać sobie wzajemnie ból i jeszcze dodatkowo oskarżać za swoje czynione zło - Boga.
Przez takie oskarżenia- szatan triumfuje.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

Awatar użytkownika
Bobo
Posty: 16709
Rejestracja: 03 mar 2007, 17:12

Re: Prawda Objawiona

Post autor: Bobo »

wybrana pisze:Czasem skarci, ale nie zabija.
No zaraz, zaraz... to Szatan będzie istniał wiecznie? Bo jest dzieckiem Bożym, choć złym?
Oszołomstwu mówię NIE!

wuka
Posty: 8849
Rejestracja: 25 cze 2016, 10:40

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wuka »

Niektórzy nawet nie próbują zrozumieć, ale "od czapy" napisać - to jest tak prosto. Albo słówko "nienawiść" przez wszelkie przypadki odmieniać...
Dlaczego tylko starotestamentowi tak mają?

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

Bobo pisze:
05 mar 2021, 14:41
wybrana pisze:Czasem skarci, ale nie zabija.
No zaraz, zaraz... to Szatan będzie istniał wiecznie? Bo jest dzieckiem Bożym, choć złym?
Nie, nie będzie, bo gdy Jezus przyjdzie na sąd ostateczny, to będzie koniec jego panowania i wszelkiego zła. Wtedy wszyscy będą osądzeni. Dopóki ludzie są w drodze, to mają szansę zbawienia. Gdy ta droga się skończy, to pójdą mieszkać że swoim władcą w otchłanie piekieł na wieczne czasy.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

nike
Posty: 11544
Rejestracja: 05 sie 2006, 23:59

Re: Prawda Objawiona

Post autor: nike »

Wybrana napisała/
Czasem skarci, ale nie zabija.
Bóg nie daje większych brzemion na ramiona, których człowiek nie jest wstanie udźwignąć.
Jeżeli daje napomnienie, to jest one napomnieniem wychowawczym rodzica.
Jeżeli jesteś dobrą matką, to czasem napomnisz swoje dziecko, a czasem nawet dasz leciutkiego klapsa, ale nie uderzysz tak, by zabić, bo by Ci serce pękło gdybyś skrzywdziła własne dziecko.
Tak zgadzam się z tobą?
Dlaczego piszesz o szatanie skoro ja nie pisałam? Rozmawiamy o BOGU KTÓRY CIEBIE I MNIE STWORZYŁ [pośrednio]
wybrana napisała/
To Boga oskarżają o te szatanskie czynione zło.
To jest typowe zwiedzenie świata, by zadawać sobie wzajemnie ból i jeszcze dodatkowo oskarżać za swoje czynione zło - Boga.
Przez takie oskarżenia- szatan triumfuje.
A to nie ty czasami piszesz na BOGA NIEGODZIWIEC? Zapomniałaś już?

BoaDusiciel
Posty: 6935
Rejestracja: 04 lis 2013, 12:05

Re: Prawda Objawiona

Post autor: BoaDusiciel »

wybrana pisze:
05 mar 2021, 15:13

Nie, nie będzie, bo gdy Jezus przyjdzie na sąd ostateczny, to będzie koniec jego panowania i wszelkiego zła. Wtedy wszyscy będą osądzeni. Dopóki ludzie są w drodze, to mają szansę zbawienia. Gdy ta droga się skończy, to pójdą mieszkać że swoim władcą w otchłanie piekieł na wieczne czasy.
Czyli jednak wszyscy dostąpią życia wiecznego, tyle że niektórzy w piekle.
To nawet optymistyczne :->
A teraz wypadałoby, żeby wybrana się oburzyła i wyjaśniła, że sformułowanie "mieszkać na wieczne czasy" nie oznacza życia wiecznego :mrgreen:
Co to jest? - Nie świeci i nie mieści się w d.upie? ..... Ruski przyrząd do świecenia w d.upie :mrgreen:
***** ***
Слава Україні !

wybrana
Posty: 4380
Rejestracja: 17 mar 2017, 23:08
Lokalizacja: Polska

Re: Prawda Objawiona

Post autor: wybrana »

nike pisze:
05 mar 2021, 15:33

A to nie ty czasami piszesz na BOGA NIEGODZIWIEC? Zapomniałaś już?
A Ty czasem nie piszesz na niegodziwca - Bóg?
E.Jana
1:17
Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
1:18

Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.
JEZUS MOIM ZBAWCĄ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Biblii”